• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: utjecaj novinara na riječku klupu  (Prikazano: 12018 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bosanac266

• Forza Fiume
utjecaj novinara na riječku klupu
« u: Kolovoz 01, 2006, 19:33:14 »
  • jel tko primjetio kako neki novinari novog lista utječu na promjene trenera poglavito igor vranić . svojim je naslovima potjerao scoriju a sad se sprema i skočića . nije skočić kriv da je imao dužu klupu bilo bi bolje , krivi su igrači jer su s omoniom mislili "lako ćemo pa oni su s cipra".
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od bosanac266 »

Offline Duella©

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #1 u: Kolovoz 01, 2006, 19:52:56 »
  • novinari imaju jako velik utjecaj s time se slažem ali se ne slažem s ovim da je vranic potjerao scoriu jer je koljanin jedva cekao da napravi dva tri loša rezultata da ga može potjerat a to je bilo i novinarski dobro popraceno tako da izgleda kao da ga je vranic potjerao.... :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Duella© »

Offline Klosarinjo

• Junior
    Re: utjecaj novinara na riječku klupu
    « Odgovori #2 u: Kolovoz 01, 2006, 20:22:31 »
  • Citat: "bosanac266"
    jel tko primjetio kako neki novinari novog lista utječu na promjene trenera poglavito igor vranić . svojim je naslovima potjerao scoriju a sad se sprema i skočića . nije skočić kriv da je imao dužu klupu bilo bi bolje , krivi su igrači jer su s omoniom mislili "lako ćemo pa oni su s cipra".

mogu ti samo reći dobro jutro bosanac.
    dragi nam igor opjevan je u mnogim postovima ovoga foruma :evil:  :evil:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Klosarinjo »
    na kantridi neko će da strada zoran krečak čeka te Armada.KAD-TAD

Offline FoF Rijeka

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #3 u: Kolovoz 01, 2006, 23:28:35 »
  • ljepotan... slabo mi je kad čitam šta piše...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FoF Rijeka »
    plavo bijela boja u srcu je mom

Offline boia chi molla

• Senior
      • http://www.rijeka-drzava.com
    (Nema naslova)
    « Odgovori #4 u: Kolovoz 02, 2006, 19:58:38 »
  • igor - smeće- vranić
    ne zavređuje da se uopče njegovo ime piše na ovim stranicama
    predlažem da se u slučaju da ga se mora spominjat upotrebljava samo onaj lik
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od boia chi molla »

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #5 u: Kolovoz 02, 2006, 20:22:30 »
  • ma nije vranic kriv za scoriu nego prvenstveno rezultat, a onda i promaseni prijelazni rok. vranic je srao ali po meni to nije utjecalo. pa i volaric je poceo povlacit pitanje smjene trenera nakon 0 (nula) utakmica u prvenstvu. tj. samo na racun ispadanja iz evrope od skuplje momcadi u koju se vise ulozilo nego u rijeku, i na racun izgubljenog superkupa od dinamovih 10 mil eura godisnje.
    A i treba rec da su po pitanju scorie svi sve znali i svi bili sigurni u njegovu smjenu vec nakon prvog poraza. Ali na kraju on nije bio smijenjen nego je sam dao ostavku. A dali bi on dobio nogu da nije dao ostavku sam, to 99 posto ljudi koji kenjaju po forumima ili rijeckim bircevima (ukljucivsi mene) ne zna.
    Mislim da novine direktno ne utjecu na smjenu trenera, ali zato utjecu na misljenje javnosti, pogotovo onog dijela koji ne znaju otvorit oci nego svoje misljenje kroje iskljucivo clancima u novom listu i jutarnjem. Drugi pak slusaju ove prve i tako se misljenje prosiri. A misljenje javnosti vjerujem da nekim malim dijelom utjece na misljenje trenera (kad se radi o igracima) i na misljenje uprave (kad se radi o treneru).
    ali trenera koji reda pobjede ne moze ni svemocni Bog Vlatko smijenit pa bio to scoria, skocic, katalinic ili netko drugi.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline billy05

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #6 u: Kolovoz 02, 2006, 20:50:16 »
  • Nenad Jebiv...sorry ali nebi se bas lozio skroz s tobom... istina da trenera drze rezultati i da ga porazi odvode sa klupe...no nemoj mi reci da su slucajnost onakvi porazi od pule, cibalije... koji su prethodili smjeni Elvisa...ma kristalno je jasno da su igraci tada sabotirali...pa ne treba bit genije za to skuzit... a tada su svi "kakali" po scoriji...pa i zasto ne igra Sharbini koji je veeeeliki talent..to je i Jezic govorio u novinama i tvrdio da je on htio da Sharbini igra...pa zasto onda sada tom istom  Jezicu taj njegov Sharbini nije vise toliki talent...ocito da mu nije kad ga prodaje za nis... a Scoriju su razapeli zasto Sharba ne igra, a kad ga je Skoko posjeo na klupu nikom nista...
    btw... Vulic je bio vec spreman za novog trenera, ali to je vec nega druga prica...tempi pasati
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od billy05 »
    Bio sam naivan, zaljubljen i mlad...volio sam Rijeku...volim je i sad!!!!

Offline sax

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #7 u: Kolovoz 02, 2006, 21:38:51 »
  • Citat: "Nenad ***"
    Mislim da novine direktno ne utjecu na smjenu trenera, ali zato utjecu na misljenje javnosti, pogotovo onog dijela koji ne znaju otvorit oci nego svoje misljenje kroje iskljucivo clancima u novom listu i jutarnjem. Drugi pak slusaju ove prve i tako se misljenje prosiri. A misljenje javnosti vjerujem da nekim malim dijelom utjece na misljenje trenera (kad se radi o igracima) i na misljenje uprave (kad se radi o treneru).

Slažem se u potpunosti!
    A javnost je masa -a masom manipuliraju !
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »

Offline Duella©

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #8 u: Kolovoz 02, 2006, 21:41:48 »
  • Citat: "sax"
    A javnost je masa -a masom manipuliraju !

Točno to
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Duella© »

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #9 u: Kolovoz 03, 2006, 00:22:40 »
  • Citat: "billy05"
    no nemoj mi reci da su slucajnost onakvi porazi od pule, cibalije... koji su prethodili smjeni Elvisa...ma kristalno je jasno da su igraci tada sabotirali...pa ne treba bit genije za to skuzit...
    tvrdis da su igraci namjerno igrali lose samo da on ode? pa scoria je bio jako vezan za igrace i oni za njega, dobar dio tih igraca su mu bili i osobni prijatelji, jos iz igrackih dana; a i treneru ide dobar dio zasluga za uspjesnu sezonu. scoria je garantirao uspjeh nakon osvojenog kupa, a svaki uspjeh podize cijenu igracu. novi trener znaci moguca promjena uigranog sustava, novo nametanje, za neke ispadanje iz prve ekipe, pa zasto bi im sve to bilo u interesu?
    Citat: "billy05"
    a tada su svi "kakali" po scoriji...pa i zasto ne igra Sharbini koji je veeeeliki talent..to je i Jezic govorio u novinama i tvrdio da je on htio da Sharbini igra...pa zasto onda sada tom istom  Jezicu taj njegov Sharbini nije vise toliki talent...ocito da mu nije kad ga prodaje za nis... a Scoriju su razapeli zasto Sharba ne igra, a kad ga je Skoko posjeo na klupu nikom nista...

scoria je gurao zekica i svi smo pizdili na njegove promasaje...dok je mladi talentirani sharbini sjedio na klupi. Zekic je na polusezoni otisao iz kluba sa na kontu 1 golom. Ali scoria ga je gurao jer ga je on doveo pa da dokaze svima da nije promasio. slicno s krpanom i prpicem. normalno je da je interes kluba i rezultat ispred interesa jednog prolaznog trenera. skocic za razliku od scorie, kad je vidio da tadic, krpan, zekic, prpic, pa i sharbini nisu u formi ih je posjeo na klupu. scoria je cak i mijenjao sustav da bi isao na ruku nekim igracima.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline billy05

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #10 u: Kolovoz 03, 2006, 07:59:48 »
  • ma sve je to istina...elvis je i sam priznao da je sa Zekicem pogrijesio...da on nije igrac za Rijeku...ali zasto su ga svi napadali za Sharbu...a sad svi pljescu Skoki sta ga ne sljivi...malo "nejasno"...a to da je bio prijatelj sa mnogim igracima to je istina (Sare i Tadija), ali je isto istina da se Sare "cudno" ozlijedio protiv Cibalije... Elvis je sam rekao da su ga igraci izdali...a Boze dragi pa zna se tko placa igrace...ne daje im trener iz svog djepa...a onaj tko te placa,onda ga i slusas
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od billy05 »
    Bio sam naivan, zaljubljen i mlad...volio sam Rijeku...volim je i sad!!!!

Offline Laky

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #11 u: Kolovoz 03, 2006, 08:18:41 »
  • Postoje kritični novinari i oni kojima je jedini zadatak da povlađuju i da se uvlače. Vranić je kritičan. Jedan je od rijetkih koji je krajem devedesetih napadao Canjugu, Markovića i Tuđmana sa svih (nogometnih) strana, a kasnije se dotakao i nesposobnih čelnika Rijeke (Ivošević, Kirigin...) koji bi bez toga pritiska možda i uništili klub. Tada se većina slagala s njegovim pristupom i njegovim tekstovima. A sada odjednom ne. Znači, dobar je kada kritizira one koji i vi kritizirate, a "plaćenik" je kada se vi ne slažete s njim. Zanimljivo, ali nesuvislo. Čovjek ima svoj stav i svoj posao koji mu omogućuje da objavi svoj stav i to poštujem. On je sigurno jedan od onih koji se trudi uvijek pomaknuti letvicu naviše (nebitno iz kojih pobuda) i klub može samo profitirati njegovim pritiskom.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Laky »
    Ja postat ću VELIK
    I bit ću jak ko ČELIK

Offline boia chi molla

• Senior
      • http://www.rijeka-drzava.com
    (Nema naslova)
    « Odgovori #12 u: Kolovoz 03, 2006, 08:26:39 »
  • taj likpiše dobro samo o tovarima i raduje se njihovim uspjesima s lože na kantridi :twisted:  :twisted:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od boia chi molla »

Offline Snjesko

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #13 u: Kolovoz 03, 2006, 09:15:16 »
  • Citat: "Laky"
    Postoje kritični novinari i oni kojima je jedini zadatak da povlađuju i da se uvlače. Vranić je kritičan. Jedan je od rijetkih koji je krajem devedesetih napadao Canjugu, Markovića i Tuđmana sa svih (nogometnih) strana, a kasnije se dotakao i nesposobnih čelnika Rijeke (Ivošević, Kirigin...) koji bi bez toga pritiska možda i uništili klub. Tada se većina slagala s njegovim pristupom i njegovim tekstovima. A sada odjednom ne. Znači, dobar je kada kritizira one koji i vi kritizirate, a "plaćenik" je kada se vi ne slažete s njim. Zanimljivo, ali nesuvislo. Čovjek ima svoj stav i svoj posao koji mu omogućuje da objavi svoj stav i to poštujem. On je sigurno jedan od onih koji se trudi uvijek pomaknuti letvicu naviše (nebitno iz kojih pobuda) i klub može samo profitirati njegovim pritiskom.

Taj lik pise samo negativno o klubu u zadnje vrijeme. Pogledaj malo novine, pogledaj ocjene igraca, pogledaj sto se pise. J*** ovi u Zagrebu dizu Dinamo u nebesa, govore da mogu proci Arsenala, nitko ne spominje kako im suci pomazu, nitko da bi ista prigovorio; guraju Bosnjaka, Corluku, Etooa, Mamica, Calu i druge u repku, a ovi nasi??? Nit hvale igrace (kad treba da se razumijemo, osim Zilica naravno), niti ih guraju u repku nego govore o promasenim transferima, losoj igri, i jos onaj iritantni Stojanac kaze kako "ovakvi bijeli nisu favoriti protiv Cibalije" ?? Od svih novina igraci Rijeke najmanje ocjene dobivju u Novom listu??
    Pogledaj malo kakav penal je sudjen za Cibaliju - to je sramota, a zasto nije kritican prema tome? Takve stvari ti ne bi sudio da imamo renome, da imamo reprezentativce, da se na i izvan terena postavimo kao favoriti. Ali ako cemo o losem prelaznom roku i ako sami kazemo "ovakvi bijeli nisu favoriti protiv Cibalije", ako se glasno i jasno ne kaze to ne moze tako, onda ce nas drukcije gledati. Zamisli da smo izgubili od Cibalije - igraci bi bili supci a trener bivsi...
    Ne kazem da treba pisati dobro ako je lose. Ali da bi trebali pisati afirmativnije svakako
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Snjesko »

Offline Laky

• Morčić
    • **
    (Nema naslova)
    « Odgovori #14 u: Kolovoz 03, 2006, 09:56:52 »
  • Meni su još ocjene Novog lista i najrealnije. Evo Rendulić je zadnju utakmicu u Jutarnjem dobio 6, a u Novom 5. A Križanović je preko njega asistirao za dva gola, a tu je još i onaj sumnjivi penal. Nisam za to da novinari guraju igrače u reprezentaciju po nekom lokalpatriotskom ključu. Proljetos se pisalo dosta afirmativno o Rijeci i podvlačilo Vugrinca kao kandidata za repku, što je on i zaslužio, ali činjenica je da naši novinari nemaju utjecaj kao neki drugi. Zanimljivo je i to da Vuga nije otputovao na SP, iako su iza njega stali gotovi svi najutjecajniji novinari (Sušec...).
    Nakon 2 poraza i jednog remija, te loše igre, normalno je da se počelo pisati manje afirmativnije i puno kritičnije. Čak i ja nisam smatrao Rijeku favoritom protiv Cibalije, iako sam se naravno nadao pobjedi. A Vranić je izvan te priče. On je u 90% kritičan, ma što se događalo, a tu i tamo iznenadi ponekim komplimentom. Mislim da je dobro da postoji i takav novinar.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Laky »
    Ja postat ću VELIK
    I bit ću jak ko ČELIK