• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 6. kolo HNL-a, Dinamo - Rijeka, srijeda 18.12. 18:00  (Prikazano: 3309 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goginho

• Forza Fiume
Odg: 6. kolo HNL-a, Dinamo - Rijeka, srijeda 18.12. 18:00
« Odgovori #45 u: Prosinac 18, 2019, 22:45:06 »
  • btw, ne krivim Prkija, ali ko i mnogo puta dosad niti blizu nijednoj lopti za go.. ne, nije kritika već me samo zanima mislite je da je vrijeme na proljeće oprobati nekog mlađeg? meni već neko vrijeme on na golu ne nudi ništa iako ni ne kiksa realno, ali nije bome ni u stanju izvući ničim ko u šampionskoj sezoni. kako vi vidite to na našim vratima?

navodno imamo 2 velika talenta, Nevistic i Pandur, a na Prskalu ne mozemo zaraditi nista. Ako smo mogli od Sluge napraviti projekt jer je mlad golman te poslati Prkija na klupu onda to mozemo ponoviti i sada. Npr Nevistica vratiti a Pandura poslati na kaljenje ili forsirati ovog zadnjeg ako je bolji.
    A stavljati u igru i jednog i drugog pored zivog Loncara je glupost tek takva....momak je za njih obojicu...u stvari nas najbolji ZADNJI VEZNI...guranje njega na krilo je glupist..npigotovu veceras kad nije bio problem u krilima,pogotovu Acostiju...vec u vezi...

a i to što kažeš, kako je Lončar izgubio mjesto nije nikom jasno.. ok, gurali su ga na krilo a on to nije, iako može odigrati, proigrao acosty oporavio se Gorgon i više nije u 11.. jedino što on po meni nije zadnji vezni, s Pavketom može igrati, ali bolja mi je opcija kad im neko čuva leđa..

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #46 u: Prosinac 18, 2019, 22:51:57 »
  • Lepinjica je protiv Dinama na Rujevici dosta loše odigrao. Par baš gadnih kikseva. Nakon toga je ispao iz sastava i ušao Capan koji je odigrao, ako se ne varam, sve 4 utakmice koje smo dobili. Ono što je kod njega dobro je da cjepa, lupa i udara. Agresivan je i to nam treba. Osigurač iza Halilovića, odnosno Pavičića (danas).

Što se tiče postavljanja igre protiv Dinama: najbolje je to odradio Bišćan. Svi iza pa čekaj. I bilo je brdo prigovora na taj pristup, ali je urodio plodom u vidu kupa. Na Rujevici smo, kod Rožmana, gledali nekakvu propuh utakmicu: svi naprijed, nitko nazad, puno kikseva, potpuna pogubljenost. Očaj. Ovo danas nije bio očaj. Na trenutke je i na nešto ličilo. Kombinatorika igre prema naprijed se vidi. Protiv Dinama nije pomoglo, možda ni neće pomoći ni drugi puta jer su dva koplja ispred nas, ali protiv drugih - moglo bi. Bi li trebalo protiv Dinama igrati bunker? Možda. No, Rožman je drugačiji profil trenera i čini se da mu bunker nije opcija. Ja se samo nadam da će u kupu naći načina da napravi još jedan iskorak (ka prolazu, naravno).

Uglavnom, da. Popušili smo. Ali bar nismo popušili ne na način na koji smo popušili na Rujevici, ili na Poljudu pod Bišćanom . Pokušalo se, nekakav napredak se vidi i eto... ajmo to bar cijeniti i nadati se boljem kad je razultat nikakav. Nekakav temelj za napredak postoji.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #47 u: Prosinac 18, 2019, 23:01:12 »
  • nakon 10' se vidjelo u kojem će to smjeru ići.. došli smo opet na maksimiru spuštenog garda.. ni 10' nismo izdražli, zašto? da kvalitetniji su, ali brate mili ako nisi u stanju zadržati loptu 1' i guraš ju u noge protivniku, zna se šta slijedi..  bilo je i kvalitetnijih ekipa dinama i lošijih rijeke pa je znalo biti tvrdo i borbeno, meni ovo dana je kita, mučenje.. bolje da nismo ni putovali s takvim stavom, 3:0 bi popušili i da se nisu pojavili i otišli na odmor, rezultat je isti.
    sori, ali ne, ne vidim da smo išta naučili na Ruji, razlika je samo u tome što su oni malo spustili nogu s gasa.

btw, ne krivim Prkija, ali ko i mnogo puta dosad niti blizu nijednoj lopti za go.. ne, nije kritika već me samo zanima mislite je da je vrijeme na proljeće oprobati nekog mlađeg? meni već neko vrijeme on na golu ne nudi ništa iako ni ne kiksa realno, ali nije bome ni u stanju izvući ničim ko u šampionskoj sezoni. kako vi vidite to na našim vratima?

Jedino ovo donekle oslikava moje raspoloženje. Ove spike "bili smo dobri..." - mačku o rep. Gubiti od njih s lakoćom 3:0 meni je teški podsjetnik na Rijeku devedesetih, s izuzetkom '93/'94 i '98/'99, a vrlo blizu onim novovjekovnim teniskim rezultatima u Maksimiru. Ne da mi se tome više pljeskati… razumijem cijelu tu priču, ali ne rajca me više kad pokazujemo "potencijal". Potrošen sam, fajrunt. Znam, moj problem, očito.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Zico

• Inćun
    • *
    « Odgovori #48 u: Prosinac 18, 2019, 23:14:02 »
  • E kad sam vec poceo pisati....Lepinjica je projekt kluba,mlad perspektivan,mlada repka...al po meni,a nisam strucnjak,njega treba prebaciiu na stopera...ima vise tehnike nego sto treba stoperu,ima visinu,ima prostor za napredak...napravit modernog stopera i super...za veznog je jako spor,spada iz formacije,nema kreaciju...koliko znam,Loncar je zadnji vezni od kad trenira,i zato je prosao sve selekcije reprezentacije drzave...zbog toga je jak u defanzivi pa je pokrivao krilo na kojem Acosty bas nije jak u obrani...plus na to,kako sam cuo nas najspremniji fizicki igrac na sluzbenom testiranju,to i vidimo na terenu...kupljen je kao zadnji vezni,kad je dosao igrao je zadnjeg veznog,zadnji je vezni....ako moze igrat krilo super al...

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #49 u: Prosinac 18, 2019, 23:16:05 »
  • Za Lepinjicu mogu shvatiti zašto je izgubio mjesto, jer pamtim i Gent i njegovo čekanje 10 metara od igrača kojeg treba čuvati prije gola na Rujevici, i kako je katastrofalno igrao protiv Dinama.

Lončar je statistički (ona tzv. skrivena statistika, točna dodavanja, lopte u dubinu, uspješni driblinzi itd itd) bio najbolji veznjak u ekipi i jedan od najjačih veznih u HNL-u. Na koju foru Luka Capan igra već petu utakmicu u nizu ne znam i ne želim znati.

Prskalo je jedna od najsigurnijih i najkonzistentnijih karika defanzive koju imamo još od šampionske sezone. Sa svoje 32 godine tek sada ulazi u ono golmansko zlatno doba i pred njim je još par sezona na HNL razini, a itekako pokazuje da je on i dalje TOP 3 u ligi. Nije to onaj Prskalo koji je pred 3 godine u 21 od 36 HNL utakmica sačuvao čistu mrežu, ali ni obrana Tomečak-Raspopović-Escoval-Župarić nije ona koja je igrala tada. Pandur ima 19 i pred njim je malo učenja.

Utakmicu iskreno nisam ni gledao jer kada krenem iz centra grada u 18:04h, a do Mlake na radiju već gubimo 2:0, nisam ni imao volje paliti TV doma. Efikasnije bi bilo da su se potukli dvaput u prvih 20 minuta i pobrali 5 žutih i crveni, ali sačuvali nulu u startu nego što koliko čitam nisu izašli iz 16m dok Dinamo nije zabio dva i popustio. Osim te Frankove šanse kod 1:0 čini mi se.

Realno ništa nisam ni očekivao jer Istra, Varaždin su jedno, a Dinamo nešto drugo. Rožman me i dalje nije impresionirao ničim posebno, pogotovo već drugom nulom protiv Dinama (kažem opet, nisam gledao, možda bubam), ali prije svega zimu treba iskoristiti i poraditi na rješavanju balasta kojeg se nakupilo i koji je pustio već korijenje, te na dovođenju ako ne instant zamjena onda barem karakternih i borbenih mlađih igrača, te korištenjem unutarnjih rezervi. Ilitiga, uz već bivše, na listu još jučer dodati i oprostiti se od Tomečaka, Raspopovića, Capana, Pavičića, Velkovskog, Iglesiasa, Puljića i Babića. Uzeti što se uzeti da, te pronaći odnosno povući s posudbi njihove alternative. Ristovskog, Štefulja, Vizingera ako na njega imamo kakvo pravo. Dati mu na raspolaganje svježiju krv pa neka radi analize ovu sezonu. Koja je, budi rečeno, zadnja u ohoho vremena u kojoj ćemo opet imati priliku igrati kvalifikacije za LP jer drugo mjesto to i dalje nosi i tko zna kada će opet, ako ikad.

No sve ovo je tek utopija jer SD i mali od palube nažalost već nekoliko prijelaznih rokova u nizu pokazuju zavidnu razinu nekompetentnosti sada kada Osijek više nije samoposluga, odnosno kada u HNL-u imaš Dinamo kao pet razina iznad te Osijek, Hajduk i Goricu u tvojoj platežnoj moći kao izravnu konkurenciju na tržištu.

Pozdrav novom članu. :)

EDIT: Rožman ima slične zamisli, samo ja kao okorjeli pesimist nekako sumnjam u ludo pozitivni ishod. http://novilist.hr/Sport/NK-Rijeka/SIMON-ROZMAN-Puno-ce-se-toga-dogoditi-u-sljedecih-mjesec-i-pol-dana-sportski-direktor-puno-radi
    « Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2019, 23:19:47 od TIR »

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #50 u: Prosinac 19, 2019, 08:58:43 »
  • c/p svih utakmica u Maksimiru ikad, osim 1-2 kod Keka i 1-2 s Bišćanom. Imamo kvalitetu da kada Dinamo digne nogu s gasa mi možemo nešto odigrati, ali tolika količina krivih pravocrtnih dodavanja onoga što bi trebali biti lagani pasovi je zapanjujuća. Kako se mi gore tresemo kad odemo to je nešto strašno, ali ajde dobio je Petković po bubrezima, a i Olmo malo. Sreća daje kup na Rujevici i da neće biti barem Olma. A i neka sruše taj stadion, platiti ćemo mi (porezni obaveznici) novi samo da više prestane ta treskavica u glavama igrača. Možda je do te grdosije betonske stvar (govorim o Maksimiru, ne Ruji :) )?

Rožman je opet djelovao apatično i bespomoćno u utakmici gdje uvjerljivo puši, sviđa mi se i način igre koji želi progurati i igrače koje bira u 1. postavu, ali ne sviđa mi se taj karatkter njegov nikako, no s druge strane razbio je Hajduk kao rijetko tko (osim Debrecena i Gzire United i Rijeke više puta...) tako da samo delati i delati da odmah u veljači zasjednemo na 2. mjesto.

Znakovita je izjava da će se dosta toga desiti u mjesec i pol. Jedva čekam MERCATO!!! I ne zaboravite tradicionalne Božićne poruke koje slijede iz tvornice PR snova: "RASPAD", "RASPRODAJA", "DUGOVI", "PROPADANJE"... Proljeće je tradicionalno doba kada Rijeka gazi, a zimski rok nam je uvijek donio čudesa. Samo da se ode u Portugal!
    « Zadnja izmjena: Prosinac 19, 2019, 09:01:37 od Projekt Teanna »
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #51 u: Prosinac 19, 2019, 10:04:26 »
  • Poraz svaki je bedara, ali pokazivali smo naznake igre. Istina kad su ovi skinuli nogu s gasa da smo prodisali međutim nemojmo ni umanjiti naše sposobnosti. Također kod 1:0 smo imali šanse. Ovi dečki trebaju samopouzdanje, a ono stiže pobjedama, malo sreća,malo umijeće, malo mišići, i onda će isti ti igrači izgledati drugačije na terenu i naravno trening i uigravanje.
    A ovo za Mercato, baš me interesira. Nekako je to izjavio kao da ima asa u rukavu.
    Sad kad Senijad Ibricic osvane na Ruji. Nakon Biscan epizode. Bome i ja bi bio na aparatima.  ;D ;D
    Neslana šala. Nadam se da im je u planu neko.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #52 u: Prosinac 19, 2019, 11:48:17 »
  • pisanje po nama od strane MEDIJSKOG PARTNERA

SIMON ROŽMAN POPUT MATJAŽA KEKA, I ON JE DERBI IZGUBIO VEĆ U - DELNICAMA! Prijetili su osvetom, prštali samopouzdanjem, a onda su istrčali na teren...

mater mu jebem novinarsku. gdje su to nasi prijetili osvetom?

https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/simon-rozman-poput-matjaza-keka-i-on-je-derbi-izgubio-vec-u-delnicama-prijetili-su-osvetom-prstali-samopouzdanjem-a-onda-su-istrcali-na-teren/9766447/
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #53 u: Prosinac 19, 2019, 12:44:15 »
  • Porazi protiv Dinama imaju više veze s glavama nego s kvalitetom. Ovaj poraz i oni raniji porazi. Ne može me nitko uvjeriti u suprotno!
    Dinamo je desetljećima pušio na Kantridi, u isto vrijeme mi smo pušili na Maksimiru. U novije vrijeme Dinamo uredno puši na Rujevici (ali puši u odnosu na ostatak lige), a mi i dalje uredno pušimo u Maksimiru.
    Znači iste ekipe, isti treneri, ali nešto je u pripremi glava različito za utakmice doma i gore.
    Poljud je apsolviran, isto se treba desiti, a desiti će se prije ili kasnije i s Maksimirom.

I da ponovim mantru nakon skoro pa svakog Maksimira, pokradeni smo i suci nam nisu dali.  8)  Da se tradicija ne zatare.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Projekt Teanna

• Forza Fiume
    « Odgovori #54 u: Prosinac 19, 2019, 13:43:16 »
  • pisanje po nama od strane MEDIJSKOG PARTNERA

SIMON ROŽMAN POPUT MATJAŽA KEKA, I ON JE DERBI IZGUBIO VEĆ U - DELNICAMA! Prijetili su osvetom, prštali samopouzdanjem, a onda su istrčali na teren...

mater mu jebem novinarsku. gdje su to nasi prijetili osvetom?

https://sportske.jutarnji.hr/nogomet/hnl/simon-rozman-poput-matjaza-keka-i-on-je-derbi-izgubio-vec-u-delnicama-prijetili-su-osvetom-prstali-samopouzdanjem-a-onda-su-istrcali-na-teren/9766447/

Autor teksta Predrag Jurišić. Ista kategorija frustriranih tovarskih PR hejtera kao i "novinari" Telesporta npr. Index je posebna kategorija, tamo je samo Z.A. frustriran, ostali su klikomamci. Ovaj poker koji smo im uvalili zadnjih ih tako boli i dan danas da je to nevjerojatno, ma možda jedan od najvećih boli nakon poraza jer su mislili da im je ovo TA sezona :), a mi da smo napokon out.

A kako li će tek boliti nakon što do veljače budemo čitali o nama "RASPAD", "RASPRODAJA", "KRAJ LIJEPE PRIČE", a o njima "OVAJ HAJDUK IMA ŠTA REĆI U LIGI PRVAKA", a do Valentinova mi smo drugi, oni 4.
    "Velika ljubav prema klubu naglo se smanjila kada je postalo jasno da ju, ako klub vodiš, treba potkrijepiti i novcem. Što Mišković čini od prvog dana i tako već 7 godina." - D. Vukušić
    Dežurni katastrofičari... koji ne skrivaju guštanje... opet će, izgleda, morati 'pojesti govno'. - D.V

Offline moreplovac

• Forza Fiume

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #56 u: Prosinac 19, 2019, 20:47:15 »
  • https://youtu.be/bCHGOR1yUmg

1:18 - 1:25 … Acosty podsjeća na Aberdeen u gostima. Nezaustavljiv. Naš zlatni rudnik, ali bojim se da će za sitniš jednoga dana otić...
    29.08.2013., proud to be there

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #57 u: Prosinac 19, 2019, 21:29:48 »
  • Acosty je nepredvidljiv, kako za nas tako i protivnika.
    Fizikalija mu je besprijekorna ali nekad luduje. Trenutno je fenomenalan.
    Meni je onaj Iglesias bez veze ali se nadam da bi mogao nešto pokazat, kad su ga već doveli.

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #58 u: Prosinac 20, 2019, 09:34:34 »
  • Vidim da se neki izruguju mojoj konstataciji da igra uopće nije bila tako loša kako pokazuje rezultat, pa sam bacio oko i na statistiku koja kaže: udarci 8-6, u okvir  6-4. Budući da sam vrlo malo gostovanja na Maksimiru u zadnjih 15 godina propustio, mislim da mogu s kredibilitetom reći da je ovo bila jedna od boljih predstava Rijeke (što dosta govori i o ostalim utakmicama koje je Rijeka tu odigrala). Što se pobjeda tiče, već sam spominjao ali evo i taksativno:

- 1999., Liga za prvaka, Croatia - Rijeka 0-1, Balaban zabio a Đoni radio čuda na golu. Najvrijednija od svih pobjeda obzirom na situaciju na tablici.
    - 2002. Dinamo - Rijeka 2:3, Rački & Rajko show, relativno nebitna za poredak. Mislim da je na jugu bilo 12 ljudi.
    - 2006. Dinamo - Rijeka 1:2, Vugrinec i autogol, Žilić bio igrač utakmice. Završili drugi nakraju, prvi put dobili Hajduka 0-4 u St te sezone.
    - 2010. Dinamo - Rijeka 1:2, Rodić i autogol, Lisjak sjajno branio. Ovdje smo čak s Gračanom krenuli s 9 bodova u prva 3 kola i da nije bilo pokolja u Vinkovcima (Štrok crveni + gol), možda bi ta sezona i drukčije završila. Kasnije isplivali financijski problemi do dolaska Miška i Volpija.
    - 2018. Dinamo - Rijeka 0:1, Acostyeva bomba. Dinamo igrao desetkovan od ozljeda i kartona, ali Kek je ipak uspio ostvariti i prvenstvenu pobjedu gore, mada je po igri bio bliži npr. s Kramarićevom ekipom u prosincu 2014.

Ako gledamo i kup, tu je 0-1 pobjeda 2014. u finalu Kupa pogotkom Tomečaka, kad smo utakmicu završili s 2 crvena kartona.

Meni je veliki žal ostavila i utakmica 2007. kad nas je nakon 4-0 pobjede nad Hajdukom (Ivanov-Sharbini-Đalović) došlo skoro tisuću na jug, a Šuprahina ekipa uništila nepostojećim ofsajdima, Đalović nije smio primiti loptu preko centra da zastavica nije u zraku. Možda još gora krađa je bila u jesen 2016. s punim jugom kad su nanjušili da smo ozbiljni kandidat za prvaka, ali je ta ekipa unatoč Vučemiloviću i još perfidnijim pomoćnicima uspjela izvući 1-1.

Suma sumarum, ili bi nas suci uništavali ili bismo došli spuštenih gaća (bilo je poraza 5-0, 5-1, 6-1), pobjede su rijetke i uvijek s jedan razlike, naš golman bi obično branio odlično u takvim utakmicama.

« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2019, 15:16:31 od m »

Offline joy_division

• Forza Fiume
    « Odgovori #59 u: Prosinac 20, 2019, 13:07:21 »
  • 2006. ti je bilo 1-2.

Glede/unatoč statistici, na Rujevici je bila identična statistika, 9-7 i jedni i drugi. Dakle, u dvije utakmice 0-8, a statistika je skoro pa identična.
    Ivan Mance: "Šanse su 50-50, to znači da bih ja htio da dođe, a on zasad neće."