• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Europska sezona 2020/21  (Prikazano: 24182 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SandroB

• Veteran
Odg: Europska sezona 2020/21
« Odgovori #360 u: Travanj 15, 2021, 22:15:46 »
  • Ma stiže to dinamo...  :)
    29.08.2013., proud to be there

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #361 u: Travanj 15, 2021, 22:37:00 »
  • Nije da mi ih je zao ali u ovoj situaciji teški previd, ono nije uopće pravi trenutak zaleđa , crta krivo povučena , zaleđe 300% , taj   VAR je teski kuki , isto su penal za onu ruku kopije bio smiješan, očiglednost je UEFi poželjnije imati Španjolce u polufinalu , zato imamo konferencijsku ligu , nažalost

Slušam ovog debila Prasička kako kmeči i lovi me susramlje.

Po njemu je ovo čisti ofsajd i Dinamo je "grubo oštećen". Ruku na srce, u HNL-u bi ga možda i poništili. Doduše ne Dinamu (ili Osijeku), ali nama 60:40.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #362 u: Travanj 15, 2021, 22:51:38 »
  • Ovo ovdje je točan trenutak upućivanja lopte, nema nikakvog govora o ofsajdu.

Bit će zanimljiv susret Artete i Emeryja u polufinalu.
    « Zadnja izmjena: Travanj 15, 2021, 22:57:05 od Fornax »

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #363 u: Travanj 15, 2021, 23:56:37 »
  • Definitivno milimetarska situacija, a i jako je teško pogoditi trenutak kad se lopta stvarno odvaja od noge. Recimo u vremenima prije VAR-a ovdje ne bi bilo za zamjeriti ni da se dosudi ofsajd a ni da ne, iako se moramo podsjetiti da u nedoumici prednost ide napadaču. A ovo je vrlo tijesna situacija.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #364 u: Travanj 16, 2021, 00:33:39 »
  • Ove kamere snimaju u 1080p rezoluciji pri 50 FPS-a, tako da se trenutak odvajanja lopte od noge može utvrditi s preciznošću od doslovo plus/minus dvije stotinke. Pa ako i pored toga VAR sudac ne može biti 100% siguran u zaleđe, nema izbora nego priznati gol.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #365 u: Travanj 16, 2021, 09:11:11 »
  • Slušam ovog debila Prasička kako kmeči i lovi me susramlje.

Po njemu je ovo čisti ofsajd i Dinamo je "grubo oštećen". Ruku na srce, u HNL-u bi ga možda i poništili. Doduše ne Dinamu (ili Osijeku), ali nama 60:40.
    Na slici se uopće ne vidi lopta i čak sam uvjeren da je ovo prije upućivanja lopte.
    Samo jedan frame kasnije i čisto zaleđe. Problem je upravo u tom odabiru koji će se trenutak uzeti za analizu. VAR je u ovim situacijama pogodan alat za velika muljanja.
    Gledao sam samo prvo poluvrijeme, taman počeo malo pred gol, i koliko god uživao u njegovom skvičanju ipak nisam mogao izdržati slušati ga i odlučio sam zagasiti televizor.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #366 u: Travanj 16, 2021, 09:13:44 »
  • Ove kamere snimaju u 1080p rezoluciji pri 50 FPS-a, tako da se trenutak odvajanja lopte od noge može utvrditi s preciznošću od doslovo plus/minus dvije stotinke. Pa ako i pored toga VAR sudac ne može biti 100% siguran u zaleđe, nema izbora nego priznati gol.
    Ček, ček, kako priznati!? Što nije da se nama po defaultu takvi golovi NE priznaju.

BTW sada sam pročitao postove do kraja pa vidim da je o temi kada pregledavati snimku već objavljena disertacija.  ;D
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #367 u: Travanj 16, 2021, 10:24:49 »
  • Na slici se uopće ne vidi lopta i čak sam uvjeren da je ovo prije upućivanja lopte.
    Pogledaj moj screenshot, nastojao sam zamrznuti točan trenutak upućivanja. Gdje je tebi tamo ofsajd?

Offline uvijek_rijeka

• Senior
    « Odgovori #368 u: Travanj 19, 2021, 17:20:06 »
  • Hoce nam sada porasti sanse za igranje lige prvaka? Vecina i dalje tvrdi da ce gledali radje lp nego ovu novu splačinu, pa tako i ja, jer ja sam fan nogometa a ne konzument  šta žele od mene napravit, tako da je ovo ubiti možda i sreća u nesreći striktno za nas i naš klub, ali nogomet za kojeg znamo cijeli život je danas umro. to sve ide prema nbau i da nema gostujučih navijača, da se samo plješče i dere defense a sumnjam da itko od pravih fanova želi biti dio te sramote.

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #369 u: Travanj 19, 2021, 18:58:59 »
  • Uzeli smo kokice i pratimo. Dali su bogatima reformu, ovima ni to nije dovoljno. Ipak mislim da će se nakraju dogovoriti, niti je superligašima u interesu da im igrači ne igraju na EP i SP, niti je UEFAi u interesu da ostane bez najboljih klubova. Ako se ne dogovore, onda da, vjerujem da i manjim ligama rastu šanse da se opet uguraju u elitu.

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #370 u: Travanj 28, 2021, 23:59:05 »
  • https://kassiesa.net/uefa/AccessList2021.html

Baš gledam, i u Conference ligi bi moglo biti itekako atraktivnih protivnika. Postoji velika šansa da će svaka od top 6 liga imati po jednog predstavnika, a i ove ispod njih po 2 ili čak i 3. Od 32 sudionika grupne faze čak 15 su gubitnici u kvalifikacijama za LP i EL, a svega 17 će se plasirati kroz "redovne" kvalifikacije za ECL.

Pitanje je hoće li biti išta lakše plasirati se u grupu ECL nego što je bilo u EL. Npr. u 2. pretkolu možeš naletjeti odmah na neke Portugalce, Ruse ili Nizozemce, a isto tako i u 3. pretkolu. A u 4. upadaju i po jedan klub iz ENG/ITA/GER/SPA/FRA. OK, nisu Inter, PSG ni Barcelona, ali po sadašnjim tablicama bili bi u pitanju Betis, Liverpool, Lazio, Bayer Leverkusen i Lens. To su top klubovi. Na kraju krajeva, EL se reže sa 12 na 8 grupa, i praktično se 16 klubova odatle seli u ECL. Bit će tu jako dobrih utakmica ako se upadne u grupu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #371 u: Travanj 29, 2021, 01:29:45 »
  • Naglasak na "ako". Bit će vraški teško kvalificirati se i klupski koeficijent će biti ključan. Nemam volje provjeravati ali navodno smo nositelji u svim utakmicama kvalifikacija. Ili sam krivo ubrao?

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #372 u: Travanj 29, 2021, 09:22:39 »
  • https://kassiesa.net/uefa/seedecl2021.html

Naravno, ove tablice su još uvijek uglavnom prazne, ali već sredinom svibnja će se dosta toga popuniti. Mislim da je moguće da budemo nositelji u svim kolima. Koeficijenti klubova:

https://kassiesa.net/uefa/data/method5/trank2021.html

Usput bih pohvalio ovu stranicu. Ne znam kad je pokrenuta, ali rekao bih prije barem 12-13 godina. Cijelo to vrijeme nije se ni mrvicu promijenio dizajn, mislim da je vrlo pregledna, a i sve je ažurnija jer su se nekad koeficijenti ažurirali drugo jutro nakon euro utakmica, a sada već istu večer, praktično u realnom vremenu.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #373 u: Travanj 29, 2021, 10:38:17 »
  • Ta nova liga je teška prevara. Uvela se sa lažnom pričom pružanja prilike klubovima iz manjih/slabijih liga da osjete draž euro takmičenja kao što je bilo pred 20ak i više godina, a na kraju je postala druga ili treća šansa klubovima iz jačih liga da duže ostanu u nekom euro natjecanju. Meni nije jasno kako se uopće može postići kvalitetan koeficijent lige, ako svi nemaju istu šansu za osvajanje bodova? Nije isto ući s jednim jakim klubom u neko takmičenja ili sa njih 4-5 pa uvijek će od tolikog broja klubova netko napraviti solidan rezultat.
    Od vas koji to više pratite koliko često je uopće bilo neke veće fluktuacije u rangiranju liga? Prvih 5,10 ili onih iznad 10 do nekog 20 mjesta?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #374 u: Travanj 29, 2021, 11:08:39 »
  • Pa bilo je fluktuacija. Ako se ne varam Turci su sasvim propali, Srbi i Češi se dižu iz godine u godinu. Nije baš sve okamenjeno.
    Nama Dinamo godinama gura nacionalni koeficijent, a i mi smo znali pomoći. Problem je što svi ostali nisu ništa postigli. Ajd, još je Osijek nešto pomogao, ali možemo reći da su više Varteks i Slaven Belupo doprinijeli nacionalnom koeficijentu prije 10-20 godina nego li su to učinili Osijek, Hajduk i Lokomotiva u posljednjem desetljeću.

Što se tiče lige, ne izgleda mi kao teška prevara. Ipak ima nešto malo više prostora za slabije klubove i ipak se daju dodatne šanse manjim savezima. Problem je što su to zaista mrvice i da čitav sustav favorizira bogate. Očito ne u onoj mjeri u kojoj to žele superbogati (vidimo iz primjera Superlige), ali eto. Uglavnom, čini mi se da bi mogla biti ok ova nova liga jer će biti više prostora za malene, ali vidjet ćemo. Uglavnom, nadam se da će se čitav sustav demokratizirati u budućnosti, da će biti manje nejednakosti i da će i manji savezi imati više mjesta.