• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI corona mercato - 2020  (Prikazano: 60543 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
Odg: RI corona mercato - 2020
« Odgovori #61 u: Kolovoz 10, 2020, 08:47:09 »
Vidio sam negdje i vijest da je Stuttgartova ponuda za Čolaka na 3 milijuna odbijena. Mislim da je Osijekov odličan deal za Marića i nama dobro došao kao pregovarački adut, jer da ga jebeš, trofejni prvi strijelac lige s pretpozivom u reprezentaciju mora vrijediti više od netrofejnog drugog strijelca lige. Marićeva jedina prednost je što je nešto mlađi.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2020, 08:49:05 od Fornax »

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #62 u: Kolovoz 10, 2020, 09:29:59 »
Moglo bi i u članke o Rijeci jer je naš igrač, ali ipak ovo mu je ta sezona ili će ostati i postati igrač Rijeke ili bye, bye.

https://www.novilist.hr/sport/mladi-rijekin-napadac-dolazi-na-rujevicu-kao-drugi-strijelac-slovacke-lige-vjerujem-u-sebe-i-spreman-sam-za-svaki-izazov/

Nemojte misliti da je ovdje došao na račun brata, gledali smo ga i u njemu definitivno postoji potencijal i karakter da izraste u dobrog igrača«, govorio je Matjaž Kek u proljeće 2017. godine kada je Rijeka iz Rabotničkog dovela mladog reprezentativca Makedonije Milana Ristovskog, brata jednog od junaka generacije koja je na Kvarner donijela prvi naslov prvaka u klupskoj povijesti.
I Stefan je silno želio da njegov brat karijeru nastavi u Rijeci, da se ovdje razvija i da se pokuša izboriti za status koji je i on sam imao.
Tri godine kasnije Milan je na još jednim pripremama prve momčadi. Iako je već debitirao za seniore »bijelih«, tek sada bi mogao biti u konkurenciji za prvu momčad Rijeke. Uostalom, iza sebe ima prvu ozbiljnu seniorsku sezonu u kojoj je ostavio jako dobar dojam u slovačkoj Nitri u čijim je redovima najzaslužniji za očuvanje prvoligaškog statusa.
Golovi tu puno govore, u 32 nastupa 15 puta je bio strijelac, odnosno sam je postigao gotovo polovicu svih golova svoje momčadi u prošloj sezoni.
– Jesam li spreman za priliku u Rijeci? Vjerujem u sebe i mislim da sam spreman za svaki izazov koji mi se nađe na putu. Počeo sam kao junior Rijeke, bio na posudbama u Krškom i Nitri, ali posvetio sam se radu na sebi kroz ove tri godine i mislim da sam u Slovačkoj na najbolji način iskoristio priliku koju sam imao. Dignuo sam samopouzdanje, uhvatio dobar ritam i idem korak po korak prema onome gdje želim doći – rekao je Milan Ristovski uoči priprema s Rijekom na koje dolazi izboriti se za mjesto u kadru Simona Rožmana.
Vuk je u Slovačkoj pokazao talent
Od mladih igrača koji su ove sezone bili na posudbi, na pripreme Rijeke doći će i ofenzivac Matej Vuk. U slovačkom Seredu u devet nastupa postigao je četiri pogotka i zabilježio tri asistencije.
– U prvom redu, riječ je o mom dobrom prijatelju, a onda odličnom igraču. Kada je dolazio u Sered dao sam mu neke savjete i iskreno mi je drago što je u kratko vrijeme pokazao talent koji ima u sebi. Čvrsto vjerujem da će to pokazati i u Rijeci jer je odličan igrač koji može doći na visoku razinu – poručuje Ristovski.
Samopouzdanje
Da je na dobrom putu pokazao je u Slovačkoj gdje je uspio isplivati iz nimalo lake situacije u kojoj je bio njegov klub koji je ostanak u ligi izborio tek kroz doigravanje.
– Nije bilo lako, ali mislim da sam dokazao da se i u takvom okruženju može skrenuti pažnju na sebe ako se posvetiš svakom detalju svog rada. A ja sam baš radio na sebi i trebala mi je jedna takva sredina gdje ću biti koncentriran na teren i na svoje igre. Osobno sam zadovoljan sezonom koju imam iza sebe i vjerujem da je to dobar temelj za ono što slijedi.
U prilog akcijama mlađeg brata Ristovskog ide i činjenica da je bio drugi strijelac lige, iako je igrao za jednu od najslabijih momčadi.
– Nisam bio upoznat kakvo je stanje u Slovačkoj kada sam dolazio, ali iznenadio sam se koliko se liga prati, koliko prilika dobivaju mladi igrači i za napadača je ovakvo natjecanje pun pogodak. Igra se ofanzivni nogomet, može se napredovati i zadovoljan sam kako sam iskoristio svoje vrijeme u Nitri.
Budući da je Rijeka malo viša razina od Nitre sigurno će mu od velike važnosti biti napredak koji je ostvario.
– U čemu sam se najviše poboljšao? Iskreno – u glavi! Do sada sam uvijek bio negdje između juniorskog i seniorskog nogometa, još sam se tražio kao igrač, a u Slovačkoj sam se baš posložio. Napredovao sam i u drugim segmentima, ali mislim da sam mentalno uspio izrasti na višu razinu nego na kojoj sam bio. Uz to, uspio sam vratiti i samopouzdanje koje je za napadača uvijek važno, tako da mislim da se u Rijeku vraćam kao bolji igrač.
Učiti od Čolaka
Budući da se na Rujevici puno govori o odlasku Čolaka, Ristovski bi prema profilu mogao biti jedan od njegovih nasljednika.
– Kada god se spominje Rijeka u meni je uvijek neki pozitivan osjećaj. Tako je bilo i ovih zadnjih mjesec dana kada smo razgovarali o povratku, moja želja je bila vratiti se na Rujevicu, da se izborim za priliku i da probam pomoći klubu na način da se nametnem treneru.
Ne želim stvarati pritisak, ali znam da su moji nekadašnji suigrači iz juniora dobili priliku koju su zaslužili i želja mi je zajedno se s njima dokazati na seniorskoj razini. Kada gledam Čolaka mogu samo učiti od njega i zato jedva čekam da počnemo trenirati.
Čolak i Ristovski na prvu djeluju kao dosta slični profili igrača jer puno rade za momčad, ne bježe od duela, a svojim kretnjama znaju doći i u završnicu.
– Kao mladi napadač ne želim razvijati samo jedan segment svoje igre, a zapostavljati neki drugi, već pokušavam raditi na svemu da u igri mogu biti što raznovrsniji. A onda je prirodno da se u nekom trenutku isprofiliraš na određeni način, kao što je to slučaj sa Čolakom, koji u svakom trenutku puno radi za suigrače i za momčad, a uz to postiže i važne golove.
Ristovski velikog savjetnika i navijača ima u bratu Stefanu koji prati svaki njegov korak, ali i svaki korak Rijeke.
– Stalno razgovaramo i njemu je stvarno drago za sve što se događa u mojoj karijeri, a pogotovo što ću na pripreme s Rijekom. Njegov savjet je da uvijek vjerujem u sebe i da budem mirne glave. On će biti najsretniji ako izborim dres prvotimca Rijeke i iz prve ruke mogu reći da je jedan od najvećih navijača, a ja se nadam da će biti prilike da ga obradujem – zaključio je Ristovski mlađi.
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline river

• Forza Fiume
« Odgovori #63 u: Kolovoz 10, 2020, 12:56:24 »
Vidio sam negdje i vijest da je Stuttgartova ponuda za Čolaka na 3 milijuna odbijena. Mislim da je Osijekov odličan deal za Marića i nama dobro došao kao pregovarački adut, jer da ga jebeš, trofejni prvi strijelac lige s pretpozivom u reprezentaciju mora vrijediti više od netrofejnog drugog strijelca lige. Marićeva jedina prednost je što je nešto mlađi.

Berlusconi ne pita za cijenu i svi bi voljeli prodati mu nekoga, zato mislim da su bezlicni izvukli najbolju mogucu cijenu. 7 milijuna je bilo debelo nerealno.

Sto se tice Colaka, drago mi je da ga nismo prodali prvome koji je naisao.

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #64 u: Kolovoz 10, 2020, 14:25:56 »
Berlusconi ne pita za cijenu i svi bi voljeli prodati mu nekoga, zato mislim da su bezlicni izvukli najbolju mogucu cijenu. 7 milijuna je bilo debelo nerealno.
Sto se tice Colaka, drago mi je da ga nismo prodali prvome koji je naisao.

Točno, dosta specifična situacija i izgleda u današnje vrijeme uzrokovano COVIDOM i jako rijetka.
Berlusconi u trenutku kada svi nešto režu "badžete" ide u ekspanziju i investiciju s ciljem brzog ulaska u Serie A.
Pogodilo ih je samo tako, pitanje je ima li na tržištu sličnih ambicijama vlasnika i klubova. Većinom u poslovanju s nama ostaju razni Stuttgarti, Rennesi, PAOCI i sl. koji se ne razbacuju lovom nego pokušavaju ušićarti kvalitetno, a jeftino.
Zato palac gore za postavljanje određene granice ispod koje se ne ide na prvu loptu.
Prijelazni rok je dug, boljeg, a jeftinijeg ne možemo ubosti. Neka nam osigura ulazak u ligu, a onda neka se ako treba odmah proda.
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #66 u: Kolovoz 11, 2020, 16:33:22 »
https://www.novilist.hr/sport/nk-rijeka/josip-mitrovic-postao-bivsi-igrac-rijeke-potpisao-je-za-goricu-ovdje-vjeruju-u-mene-u-rijeci-to-nije-bio-slucaj/?meta_refresh=true

Ode Mitrović. Čini mi se kao razuman rastanak. Ako se nije nametnuo u Interu, onda se zaista može postaviti upitnik nad njegovim sposobnostima.
Sretno mu bilo.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #67 u: Kolovoz 11, 2020, 17:01:38 »
U Interu uglavnom poluvrijeme i slična minutaža, mizeran učinak gol i četiri asistencije, ali u Interu koji je imao daleko najslabiji kadar u ligi... Generalno je kod njih bilo tek par iole zanimljivih igrača, stoper Soldo i onaj Serderov.

Mitrović sa tek navršenih 20 godina ima ovu debitantsku sezonu HNL-a iza sebe, možda ga se moglo na još jednu posudbu, ali generalno za aktualnu formaciju se očito računa na Vuka kao jokera za uskočiti, Mitrović bi bio višak koji ne bi igrao. Mada Vizinger ostaje svjež pa se sad bojimo i pušemo na hladno, a znamo kolika je plejada propalih mladih igrača prošla kroz klub pa smo se za većinu kleli da su budući superstar.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #68 u: Kolovoz 11, 2020, 23:47:10 »
Za Mitrovića smo vjerojatno dobili onoliko koliko treba za platiti vatrogasce, ali tračevi govore da bi za AMČ mogli dobiti i mrvu više. Možda bude i za plaćanje HEPovih računa.

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/ekspresni-oprostaj-uzeo-naslov-najboljeg-strijelca-hnl-a-i-odmah-napusta-hrvatsku-zbog-uglednog-kluba-15013113

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #69 u: Kolovoz 12, 2020, 20:06:53 »
Grbić iz Lokomotive potpisao za Atletico Madrid! Tamo bi trebao biti drugi golman jer njihov Adrian ide ća. 24 godine, i dvije pune sezone HNL-a uz sve mlade reprezentacije kojih je bio član. Odšteta je 4 milijuna eura, s bonusima na 6.

Tu se potencijalno otvara ponuda Lokomotive za Nevistića.

Offline delgadillo

• Forza Fiume
« Odgovori #70 u: Kolovoz 12, 2020, 21:02:46 »
Lokomotiva? To mi je smiješno. Nevistić je golman za 4-5 miliona i veliki klub s obzirom na potencijal, drugo je pitanje što mi ne znamo ni sami što bi s njim.
albini izvirila guza

Offline lavic

• Veteran
« Odgovori #71 u: Kolovoz 12, 2020, 21:57:05 »
Još veća žalost da mi prvog napadača lige ne možemo prodati za koliko oni golmana.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #72 u: Kolovoz 13, 2020, 15:26:52 »
Nevistić se vratio u Rijeku nakon isteka posudbe u Varaždinu, bilo je nekih priča o nastavku posudbe.

Sada imamo dva vrhunska mlada HNL vratara u kadru i treba pametno. Osobno bih prodao Pandura i zadržao Nevistića, kojeg smo doveli iz Osijeka pred dobrih pet godina. Bio je protekle tri godine u Varaždinu na posudbama.

Offline Duella©

• Forza Fiume
« Odgovori #73 u: Kolovoz 13, 2020, 15:44:06 »
zasto nemamo dva vrhunska stopera nego bas golmana...

Offline delgadillo

• Forza Fiume
« Odgovori #74 u: Kolovoz 13, 2020, 16:41:07 »
Nevistić na posudbi u lokomotivi godinu dana, oko 200 000€ će platiti.
albini izvirila guza