• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 2. kolo HNL-a, Lokomotiva - Rijeka, petak 21.08. 17:55  (Prikazano: 6144 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goginho

• Forza Fiume
Odg: 2. kolo HNL-a, Lokomotiva - Rijeka, petak 21.08. 17:55
« Odgovori #60 u: Kolovoz 22, 2020, 17:17:41 »
  • U HNLu svi imaju isti zadatak stvarati igrače jer se od prodaje živi, dakle svi rade u sličnim uvjetima, naravno neki mogu dovesti i neke talentirane izvana.
    nama je to promjena jer se na vlastitu školu nismo nikad oslanjali a sad moramo.
    E sad da li je rezultat bitan, naravno da je jer ćemo kitu prodati ako igramo slabo i imamo slab rezultat..

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #61 u: Kolovoz 22, 2020, 17:39:44 »
  • Mislim da je lik htio reć da je to sad i naša realnost, a do pred par god nije bila.

Mislim da je glavni razlog Kekovog odlaska bio upravo to, špina je presušila. Ne da on ne bi dobio svoju plaću nego je na vrijeme shvatio promjenu kursa i to jednostavno nije bio rang njegovih ambicija.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #62 u: Kolovoz 22, 2020, 18:18:49 »
  • Mislim da je lik htio reć da je to sad i naša realnost, a do pred par god nije bila.

Mislim da je glavni razlog Kekovog odlaska bio upravo to, špina je presušila. Ne da on ne bi dobio svoju plaću nego je na vrijeme shvatio promjenu kursa i to jednostavno nije bio rang njegovih ambicija.

Sve ok, shvaćam šta je htio reći, zato i kažem da je to zaokret u našoj politici, međutim to radi gotovo cijela liga i svejedno moramo parelelno ostvariti i rezultat.. naravno da to nije jednostavno, ali ipak..

Offline duke

• Senior
    « Odgovori #63 u: Kolovoz 22, 2020, 18:19:00 »
  • Gol smo primili tri njihova protiv nasih sedam, katastrofa.
    Ne mogu sa snimke vidjeti tko su ova dvojica izmedu kojih je prosao koji lezerno setkaju kao da su na pauzi.
    Znalo se da je Lokomotiva u problemima I trebalo je tu utakmicu zapoceti sa ofenzivnijom postavom a ne sa pet iza,I ako misli stalno igrati da pet iza neka nabave nekoga jer ovaj Escoval je katastrofa.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #64 u: Kolovoz 22, 2020, 19:03:41 »
  • Gol smo primili tri njihova protiv nasih sedam, katastrofa.
    Ne mogu sa snimke vidjeti tko su ova dvojica izmedu kojih je prosao koji lezerno setkaju kao da su na pauzi.
    Znalo se da je Lokomotiva u problemima I trebalo je tu utakmicu zapoceti sa ofenzivnijom postavom a ne sa pet iza,I ako misli stalno igrati da pet iza neka nabave nekoga jer ovaj Escoval je katastrofa.

Ovu nije krenuo s pet otraga (kao protiv dinama, hajduka i lokomotive u kupu)  već  5 u sredini, čak je i započeo ofenzivnije nego inače, s dva napadača ali stvar je pristupa i igre, nismo se nametnuli kao jači protivnik.

Ono što ja ne vidim kod njega je napredak na planu igre i to me jebe. Formacija više ili manje, jer ipak ti diktira profil igrača kakvu ćeš igru igrati, ali veći mi je problem što ne razumijem i ne vidim kako kroz igru misli doć do rezultata. Šanse smo počeli stvarati zadnjih 15' na silu kad je voda već došla do ušiju, do tada mlako, bezidejno, bez agresivnosti u obrani..

Offline Snjesko

• Forza Fiume
    « Odgovori #65 u: Kolovoz 22, 2020, 19:36:46 »
  • Senade sve sto je napisano stoji, ali sad jedno drugo ali najbitnije pitanje: jesmo li mi ovakvi kvalitetniji od Sibenika i Lokomotive 2? Ja bi rekao da smo klasu iznad ove momcadi Lokomotive koja je igrala protiv nas. Jel se to vidjelo na terenu? Zasto je u obje utakmice poceo 3-5-2, u situaciji kad je puno kvalitetniji protivnik? Ne kazem protiv Dinama, ali ovakva postava nema nikakvog smisla kad igras protiv ekipe koja je u odnosu na prije 3 tjedna izgubila cijelu momcad. Ovakvim igrama i rezultatom rusis sve. I samopouzdanje mladih igraca i njihovu cijenu i cijelo ozracje u klubu. Sad vec ima 2 utakmice gdje se jasno vidi da ta ideja protiv slabijih protivnika ne funkcionira, bas me zanima sastav i sustav protiv Istre. Svi znamo da nema para, ali onda moras bit pametan, ovo sto je Rozman napravio u ove 2 utakmice je sve samo ne pametno

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #66 u: Kolovoz 22, 2020, 21:00:20 »
  • Mene jebe ovo "vodi nas trener početnik".

Jel može trener početnik uspješno odradit praksu u nekoliko manjih klubova prije nego dođe u naš?
    « Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2020, 21:06:48 od Fornax »
      Tvoj je kamen, maslina i drača.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #67 u: Kolovoz 22, 2020, 21:30:58 »
  • Ne mozes usporedjivati vrijeme Damira Desnice i sadasnhe vrijrme. Tada nisi mogao ni ici van drzave do 27 godine, bile su dozvoljene dvije izmjene, nije bilo bossmanovog pravila i citav sustav je bio postavljen na drugacijim temeljima koji su imali za podljedicu da je rotacija igraca bila puno sporija, ulazak mladih udporen, a onda su i sama krstenja bila vatrenija. Dva svijeta.

Ali slazem se s kritikama vezanih uz Brauta, ako je dobar ja to ne vidim ili on to ne pokazuje. Zazivao sam ulazak Popa, sli me je i on sinoc debelo razrocarao. Kako bi nam dobro dosao jedan Rendulic v2.0

Mogu uspoređivati potencijale i karakteristike igrača, točno koliko i ti uspoređuješ vremena nekad i sad, pravila koja su vrijedila nekad i danas, okolnosti u Jugo-ligi i u HNL-u. Dakle... takve potencijale (da ih ne navodim opet) odavno nisam vidio. Ljudi se lako zajebu. Došao ja pokojnom starome krajem devedesetih trijumfalno s video kazetom u ruci, podigao je u zrak i rekao mu "vidi šta ćemo danas gledati... Rijeka-Real Madrid". On meni "ma šta će nam taj dekadentni nogomet od prije 15 godina?".

Kad smo krenuli gledati, začepila su mu se usta sama od sebe i shvatio da je Rijeka igrala atomski, totalni, izvanvremenski nogomet. S lijepim brojem naših dečki u ekipi. A Desnica je razbijao cijelu obranu Reala, naš i dan-danas Matrljan je napravio budalu od Stielike-a i prosvirao gol kroz njega i kroz Miguel Angela na golu.

Koliko je naših dečki danas to u stanju napraviti? OK, neću uspoređivati, ali malo mi fale takvi kapaciteti od današnjih mladih.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Snjesko

• Forza Fiume
    « Odgovori #68 u: Kolovoz 22, 2020, 22:15:57 »
  • Ma uopce nije stvar u Brautu, kao da bi bila velika razlika da je tu Raspopovic ili Tomecak. Da je tako lako problema ne bi bilo. I nisu ovi nasi mladi sad neki bogom dani talenti, njih treba razvijat. A razvijat 5 igraca istovremeno je prilicno tezak i kompliciran posao.
    Samo ja opet pitam, zasto Stefulj i Braut nisu igrali bocne u sustavu sa 4 iza protiv Sibenika i Lokomotive? I onda iskoristi kvalitete jednog Lepinjice. Kao mozda bi nesto zajebali sto ovako ne mogu? Glupost. U ekipi koja bi se nametnula stavom i kvalitetom igre imali bi vise i prostora i vremena da pokazu sta znaju. Ja mislim da ovaj kontekst u kojem uopce nema igre im jos manje pase i mogu pokazat jos manje. Kazem OK protiv Dinama, ali druga momcad Lokomotive? Pa ako se u toj utakmici moraju skrivat mane sa defanzivnom postav(k)om i stoperom viska, ne vidim kako ces ih uopce prodat???
    Pa majstore stvori igru, imas u vezi prilicnu kvalitetu za HNL, daj mlađima mogucnost da se istaknu, a ne ih stavljat zato jer eto moraju igrat da bi se prodali, na temelju cega?

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #69 u: Kolovoz 22, 2020, 22:45:44 »
  • Na ovim stranicama vidim da je već dugo, dugo trend podcjenjivanje Tomečaka. Zapravo ne razumijem u čemu je štos... možda oni grijesi prilikom prvog odlaska, ili? Jer... što taj čovjek može prema naprijed, ne može nitko od aktualnih ni blizu. Namjerno sam rekao prema naprijed, znam da prema nazad nešto nije naj... ali opet; meni je debelo iznad prosjeka.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #70 u: Kolovoz 22, 2020, 23:48:40 »
  • Nije više onaj isti. Sad je više Tomeščak ili Tomežak nego li Tomečak kakvog pamtimo.

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #71 u: Kolovoz 23, 2020, 00:47:42 »
  • Ma je, imamo mi te mlade igrače koji su daleko od nekih supertalenata, i možda stvarno po profilu kadra taj 3-5-2 najviše odgovara. Ali neće oni napredovati ako ih budeš stavljao u kalup gdje svatko ima svoju kućicu u kojoj se osjeća najsigurnije, uvijek sa jednim ili dva osigurača iza, a sputani prema naprijed. Već mi dolaze u sjećanje one legendarne izjave ala Mršić / Petković / Frančić tipa "dobro smo stajali na terenu" itd. itd. Rožman se sam izreklamirao po dolasku kao napadački trener, 4 u obrani, automatizmi u napadu. Možda griješim, ali nisu li mnogi treneri ostvarili uspjehe sa osrednjim ekipama upravo vježbanjem jednih te istih akcija i linija kretanja do besvijesti? Ako nemaš velikih znalaca to ti je jedini recept, nema tu individualnih bljeskova genijalnosti i improvizacije. Nadalje, nije li opće poznata stvar da su upravo mladi igrači, još ne do kraja formirani i afirmirani, najbolji "plastelin" kojeg trener može modelirati po svojoj želji? Treće, Mišković nije predsjednik koji čeka dva poraza da odmah daje otkaz, s te strane nema tu straha. Nitko od Rožmana ne očekuje naslov prvaka u ovim okolnostima gdje smo takoreći bez budžeta, niti ga itko ovdje mrzi ni tako nešto. Ali samo igranjem napadački orijentiranog nogometa ćeš početi formirati i takve igrače, i pomalo podizati njihovu cijenu i posljedično i rejting naše nogometne škole i kluba. Mislim da je to poanta na koju mnogi ovdje ciljamo.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #72 u: Kolovoz 23, 2020, 01:57:47 »
  • Svi ste vi srbi

Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #73 u: Kolovoz 23, 2020, 08:52:42 »
  • Rečanin and proud.  8)
      Tvoj je kamen, maslina i drača.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #74 u: Kolovoz 23, 2020, 21:08:57 »
  • Ma je, imamo mi te mlade igrače koji su daleko od nekih supertalenata, i možda stvarno po profilu kadra taj 3-5-2 najviše odgovara. Ali neće oni napredovati ako ih budeš stavljao u kalup gdje svatko ima svoju kućicu u kojoj se osjeća najsigurnije, uvijek sa jednim ili dva osigurača iza, a sputani prema naprijed. Već mi dolaze u sjećanje one legendarne izjave ala Mršić / Petković / Frančić tipa "dobro smo stajali na terenu" itd. itd. Rožman se sam izreklamirao po dolasku kao napadački trener, 4 u obrani, automatizmi u napadu. Možda griješim, ali nisu li mnogi treneri ostvarili uspjehe sa osrednjim ekipama upravo vježbanjem jednih te istih akcija i linija kretanja do besvijesti? Ako nemaš velikih znalaca to ti je jedini recept, nema tu individualnih bljeskova genijalnosti i improvizacije. Nadalje, nije li opće poznata stvar da su upravo mladi igrači, još ne do kraja formirani i afirmirani, najbolji "plastelin" kojeg trener može modelirati po svojoj želji? Treće, Mišković nije predsjednik koji čeka dva poraza da odmah daje otkaz, s te strane nema tu straha. Nitko od Rožmana ne očekuje naslov prvaka u ovim okolnostima gdje smo takoreći bez budžeta, niti ga itko ovdje mrzi ni tako nešto. Ali samo igranjem napadački orijentiranog nogometa ćeš početi formirati i takve igrače, i pomalo podizati njihovu cijenu i posljedično i rejting naše nogometne škole i kluba. Mislim da je to poanta na koju mnogi ovdje ciljamo.

Lijepo si to sročio, dobar post!  ;)