• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 2. kolo HNL-a, Lokomotiva - Rijeka, petak 21.08. 17:55  (Prikazano: 5638 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Senad Brkić

• Veteran
Odg: 2. kolo HNL-a, Lokomotiva - Rijeka, petak 21.08. 17:55
« Odgovori #76 u: Kolovoz 24, 2020, 02:05:47 »
  • Zanimljivo za primijetit kako jedan autor koji je u Kekovo vrijeme bio ismijavan zbog svojih nebuloza sad s istim tim nebulozama bude citiran.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Hell Sin key

• Veteran
    « Odgovori #77 u: Kolovoz 24, 2020, 02:15:29 »
  • Dobra primjedba Senade

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #78 u: Kolovoz 24, 2020, 07:00:35 »
  • https://youtu.be/RO7gcNZiOOs

I uz lošu igru imali dosta prilika, a i te prilike koje smo imali 50 posto ih je iz izrađenih akcija.
    Jedino što bih spočitao Rožmanu je nekakva psihološka priprema igrača. Oni ne smiju past u očaj kad im se nešto desi što nije po planu.
    Mislim da on zato i tu i tamo gura Capana jer "diže temperaturu" reagira. Šteta da nije u boljoj formi, bio bi koristan u psiholoskom smislu.
    Puno mladih ima nadam se da neće pasti u neku apatiju.
    Kek je par puta izjavio nešto u stilu "šta njih treba motivirati, oni su profesionalci", međutim njemu se desio Kopic koji je nabrijao Slaven, objektivno slabija ekipa nas je tad tukla 3:0 ako se ne varam. A i Guardiola, Bielsa i šta ja znam još ko drže motivacijske govore, nabrijavaju igrače.
    Dobro bi došao neki igrač (kao što je Sucic napisao) gladan, željan uspjeha koji bi povukao kad ne ide, pa makar s nekim startom na rubu incidenta.
    A isto tako Brauta i Štefulja se hvalilo na sva usta do prije desetak dana. Sad su već polutalenti. Imat će oscilacija, neko više neko manje, a na treneru je da oscilacije smanji i izbalansira s momčadi da nam ne nose neuspjehe.
    Kad je došao Tibor kod nas, nakon par utakmica ja sam bio za to da ga se pošalje odakle je došao a sad grizem nokte jer će možda morat pauzirat.
    I još jedna stvar, nama sakate igrače, a protivnici ne bivaju niti malo kažnjeni, ovako nešto još nisam vidio od stare Jugoslavije  :D. (Ali ozbiljan sam za ovaj prvi dio).
    « Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2020, 07:02:49 od moreplovac »
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #79 u: Kolovoz 24, 2020, 07:16:15 »
  • Kad Rožman napokon ode, ova Rijeka će se toliko podići psihološki da ju neki od vas neće prepoznati.

Offline Evri

• Senior
    « Odgovori #80 u: Kolovoz 24, 2020, 09:16:46 »
  • https://youtu.be/RO7gcNZiOOs

I uz lošu igru imali dosta prilika, a i te prilike koje smo imali 50 posto ih je iz izrađenih akcija.
    Jedino što bih spočitao Rožmanu je nekakva psihološka priprema igrača. Oni ne smiju past u očaj kad im se nešto desi što nije po planu.
    Mislim da on zato i tu i tamo gura Capana jer "diže temperaturu" reagira. Šteta da nije u boljoj formi, bio bi koristan u psiholoskom smislu.
    Puno mladih ima nadam se da neće pasti u neku apatiju.
    Kek je par puta izjavio nešto u stilu "šta njih treba motivirati, oni su profesionalci", međutim njemu se desio Kopic koji je nabrijao Slaven, objektivno slabija ekipa nas je tad tukla 3:0 ako se ne varam. A i Guardiola, Bielsa i šta ja znam još ko drže motivacijske govore, nabrijavaju igrače.
    Dobro bi došao neki igrač (kao što je Sucic napisao) gladan, željan uspjeha koji bi povukao kad ne ide, pa makar s nekim startom na rubu incidenta.
    A isto tako Brauta i Štefulja se hvalilo na sva usta do prije desetak dana. Sad su već polutalenti. Imat će oscilacija, neko više neko manje, a na treneru je da oscilacije smanji i izbalansira s momčadi da nam ne nose neuspjehe.
    Kad je došao Tibor kod nas, nakon par utakmica ja sam bio za to da ga se pošalje odakle je došao a sad grizem nokte jer će možda morat pauzirat.

I još jedna stvar, nama sakate igrače, a protivnici ne bivaju niti malo kažnjeni, ovako nešto još nisam vidio od stare Jugoslavije  :D. (Ali ozbiljan sam za ovaj prvi dio).

Jesi starkelja  :) :)

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #81 u: Kolovoz 24, 2020, 13:40:38 »
  • Pogledao sažetak, ali ne i utakmicu. Mislim da i tu ima razloga loših igara - i ja kao navijač sam nekako mirniji ove sezone oko utakmica i praćenja, u smislu ne otkazujem i ne planiram si vikend tako da termin kada igra Rijeka bude slobodan sat prije i poslije. Tako je i igračima malo smirenije sve, ali jebiga, mene nitko ne plaća 500 tisuća kuna neto godišnje da gledam Rijeku.

Rožmana ne treba tjerati jer bi se samo vrtili u krug. Uostalom, tko bi bio zamjena? Budicin je jedini kandidat koji je slobodan, a da je u našem budžetu. I opet bi mu mi bili trening-klub kao i Rožmanu... Ali da radi neshvatljive poteze, radi. Uigranih akcija ja tu ne vidim, evo protiv Lokomotive ili prekidi (ok, što je plus, ali opet zabijemo iz kornera svaku desetu što je isto posljedica činjenice da nam čitava zadnja linija ima po 185cm) ili duge lopte obrane preko veznog reda - dakle preskakanje igre. Kada lovimo rezultat, taktika je svi napadači u igru i nabijanje na njih pa što bude - nema plan B i to nije od jučer.

S druge strane, igrači su teški prosjek. S obranom Galović-Escoval-Velkovski-Smolčić mi imamo garantirano primljeni gol na svakoj utakmici i to je sigurnjak, neupitno. Ultra spora trojka/četvorka i to danas ne prolazi. Oni bi protiv crnaca iz Genta izgubili 5:0 danas. Imamo tri desna beka u kadru, a nemamo poštenog desnog beka. Braut to još nije i nema ga svrhe gurati jer će izgoriti. Brz je, ali zasad nedorečen i loš. Tomečaku je nedavno produljen ugovor na još dvije godine jer je netko to amenovao, a Raspopović je primjer limitiranog igrača koji je tu..jer eto, skauti su nam Srećko i Mance.

Vezni red Halilović je daleko najbolji igrač, a ozlijeđen je sada. Lončar, Lepinjica, Pavičić bi trebali biti razlika, ali posljednji igra svaku treću, drugi je defanzivac i uvijek će biti, znači imamo jednog na kojeg možeš računati svaku utakmicu, ali ni on nema neku statistiku. Prodornih krila nemamo jer smo prodali svih. U napadu Čolak koji brani naše golove, Yateke koji nešto pokazuje, i Ristovski koji je treća opcija. Ali taj problem manjka prodornosti postoji, a mi imamo pola lige koji će se protiv nas braniti, dakle igramo na kartu Murića i to bi protiv slabijih trebalo proći, ali protiv iole jačih ekipa se vraćamo na onaj manjak igre i složenih akcija. Dakle s desne strane ne pamtim kad smo zabili gol, s lijeve Štefulj zna ubaciti loptu. Kroz sredinu imaš Pavičića koji bljesne tu i tamo i Halilovića koji je motor, ali nije često ispred 16m.

I onda kada treba tražiti neke alternative i uklapati igrače u taktiku, gdje obično naiđemo na prepreku. Guranjem 3-5-2 tamo negdje s početka godine smo dobili roster u kojem nemamo nijedno probojno brzo krilo. Tu je jedino Vuk s kojim opet nema gdje. Franko je kod Bišćana imao poziciju u ekipi, ovdje nema, kao ni Gorgon uostalom.

Nije neka alarmantna situacija jer u grupnu fazu EL ući nećemo (a i da uđemo, nemamo što tamo tražiti), a u prvenstvu ove godine stvarno nema razlike biti drugi ili peti tako da, u situaciji kada se fokusiramo na mlađe igrače, to treba i trpiti i razumjeti, ali ipak očekujem nekakve pomake kroz vrijeme. Jebiga, ja u godinu dana Rožmana vidim samo oscilacije od dobre forme na proljeće, do očajnog pada na ljeto, pa opet nizanja pobjeda protiv jačih i Kupa do ova dva uvodna kola gdje smo dobili novog prvoligaša u 90. minuti, a B ekipi Lokomotive nismo dali gol.

Jednostavno - treba bit bolje.

Offline goginho

• Forza Fiume
    « Odgovori #82 u: Kolovoz 24, 2020, 14:02:10 »
  • Mislim jesmo slabiji nego ranijih godina, ali čemu toliki defetizam?!
    Veza nam je praktički ista posljednje 2-3 sezone, i sigurno je po snazi iza dinama ali i bolja od ostatka lige. AMČ je odličan napadač za ovu ligu, a još nije otišao. Kvalitetom smo deficitarni u zadnjoj liniji, bekovi po meni nisu uopće ispod razine. Brauta treba pomalo opterećivati, Tomečak nije što je bio, ali još uvijek je ofenzivno najbolji desni bočni u ekipi.  Slažem se TIR da nam fali brzine, ali i to se da zamaskirati.

Samo želim reći da nismo baš toliko slabi koliko se naglašava, ima tu i iskustva i mladosti, pa čak i talenta.. ono što je river spomenuo fali automatizma u napadu pa i obrani. Slažem se, nije dovoljno gurnuti napadača više kad gubimo niti gurnuti dva defa više protiv jačih.
     Ne možeš odigrati tekmu s 3 prekršaja do 80te minute, to je jebeni voljni moment i agresivnost. Rano je još, tek je drugo kolo, ali mora ovo bolje izgledati s ovim igračima. Nije problem poraz, ni prvi ni zadnji, igra mora biti smislenija, pristup agresivniji.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #83 u: Kolovoz 24, 2020, 14:22:42 »
  • Budicin je jedini kandidat koji je slobodan
    Ne vidim problem.

Iako, vidim da se dosta priziva Goran Tomić. Sumnjam da bi taj bio puno skuplji od Rožmana.

Ali osobno... Ja bi Fausta zvao još jučer.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #84 u: Kolovoz 24, 2020, 14:52:02 »
  • Ali šta npr. Budicin jamči? Koji su njegovi uspjesi? Što bi Tomić napravio sa ofanzivcima od kojih ne znaš tko je sporiji? Tomićeva Lokomotiva je igrala na Uzunija i Kastratija, najbrži dvojac u ligi. To je vrtnja u krug, a Rožmanu je ovo prva prava selekcija u kojoj ima neku riječ i treba ga pustiti neka je dovrši, a bar smo po tome zadnjih godina izašli iz okvira HNL-a.

Offline Senad Brkić

• Veteran
    « Odgovori #85 u: Kolovoz 24, 2020, 15:03:06 »
  • Ma brkatog Doricu Nikolića dovest, jedino on nas može spast

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kontra mraku, kontra sili... http://i.minus.com/iSASYvn3yJBVf.gif

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #86 u: Kolovoz 24, 2020, 15:50:58 »
  • Ma brkatog Doricu Nikolića dovest, jedino on nas može spast
    ;D ;D ;D ;D

Okej, na ovo nisam bio spreman.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #88 u: Kolovoz 24, 2020, 18:23:37 »
  • https://www.novilist.hr/sport/nk-rijeka/halilovic-tri-mjeseca-out/

Fantastično.
    Repriza onog sranja sa Štefuljem.

Ovi naši pederi su već nakon prvog Dinovog starta na Tiboru trebali skočit na Strukana ko bijesni psi, ali ne, mi smo jebena gospoda, naša govna ne smrde.

Mizerija.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #89 u: Kolovoz 24, 2020, 21:53:16 »
  • https://www.novilist.hr/sport/nk-rijeka/halilovic-tri-mjeseca-out/

Fantastično.
    Repriza onog sranja sa Štefuljem.

Ovi naši pederi su već nakon prvog Dinovog starta na Tiboru trebali skočit na Strukana ko bijesni psi, ali ne, mi smo jebena gospoda, naša govna ne smrde.

Mizerija.

U stotinu analiza, isticanja naših prednosti i mana, ovo se da vidjeti jako rijetko, a neobično je bitno. Nego... šta ti znači ono "Back to Slovenia"  :)  :)
    29.08.2013., proud to be there