• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Rabuzinovo sunce 20/21  (Prikazano: 8345 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
Odg: Rabuzinovo sunce 20/21
« Odgovori #105 u: Ožujak 04, 2021, 16:27:17 »
  • Ne znam koju si ti utakmicu gledao ali doprinos Drmica I Menala jucerasnjoj utakmici je bio pa ono ja bih rekao mizeran, osim sto je Menalo skoro skrivio penal...Muric ko Muric odigra fantasticno kad zeli, kad ne zeli onda je igrac manje...

Nema veze Rozman je bio mladji trener od ovog sad par godina s dve titule iza sebe i fantasticnim rezultatima s malim klubovima u Europi, kao i Kek kad je odlazio prerasao je trenutnu Rijeku...

S druge strane trenutni trener iza sebe nema nista, ustvari on je novi narastaj onih ponavljajucih HNL trenera tipa Vulic, Loncarevic, Jurcic, koji se sele od jednog do drugog kluba nadajuci da ce ih ipak jednog dana Mamic pozvati na klupu Dinama pa da dobiju svoj prvi naslov...
    Kakvo crno prerastanje. Mislio sam da sam sve pročitao.
    Menalo je van forme, to je istina. Za Drmica sam napisao frendu u prvom dijelu utakmice da mi se čini da je žešća prevara, ali kako je utakmica išla dalje uspoređujući ga s Kuletom sam skužio da u malo što se trudi više meda daje od Kuleta.
    Počevši od duela, puno više ih je dobio, prenosi loptu inteligentno, gradi se tako da ga moraju faulirat da bi uzeli loptu. Otvara se bolje. Presing mu nije intenzivan kao Kuletov, opet kad naši imaju loptu gledaj gdje on ide a gdje Kule kad je u igri. Igra tu i iskustvo ali čini se igrač koji zna šta hoće. To ne znači da Kulenovica ne poštujem, ali ovaj mi se čini kompletniji.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #106 u: Ožujak 04, 2021, 18:19:09 »
  • Vrijeme će pokazati, ono je jedini godsodin.
    Nek se tomić barem približi uspjesima rožmana (trofej, ulazak u el, jedina čista pobjeda u maksimiru ikad) i ja ću biti presretan.
    Dok se barem nešto od toga ne desi rožman je space shuttle za trenera koji se školuje da bi preuzeo dinamo u budućnosti.
    robert "naš ademi" ferlin

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #107 u: Ožujak 04, 2021, 19:15:41 »
  • Nek stane u red jer prije njega ce Kek preuzet dinamo.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #108 u: Ožujak 04, 2021, 19:33:16 »
  • Moguće, ali razlika je da bi Kek došao "izvana" dok je Tomić uzgajan u gnk inkubatoru.

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #109 u: Ožujak 04, 2021, 21:59:48 »
  • Realno svi se slazemo da nam je uza obrana najlosiji dio ekipe. Nisam mislio da cu to ikad napisat, ali ispada da je Capan korisniji i upotrebljiviji od... svih zapravo. A Galovic je i za mene teska prevara. Da, ima taj jedan stav, ali kako je on spor, kako on ima spore reakcije; kako mu se Mierez ubaci ispred sa 2 koraka zaostatka.. u svakoj utakmici nesto kiksa, meni je on tesko razocaranje.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #110 u: Ožujak 05, 2021, 08:56:58 »
  • Realno svi se slazemo da nam je uza obrana najlosiji dio ekipe. Nisam mislio da cu to ikad napisat, ali ispada da je Capan korisniji i upotrebljiviji od... svih zapravo. A Galovic je i za mene teska prevara. Da, ima taj jedan stav, ali kako je on spor, kako on ima spore reakcije; kako mu se Mierez ubaci ispred sa 2 koraka zaostatka.. u svakoj utakmici nesto kiksa, meni je on tesko razocaranje.
    Nije on toliko spor koliko neodlučan. Situacija koju si naveo je baš bila školski primjer, a to se da popraviti. I ta odlučnost varira ovisno o formi igrača i ekipe.
    Pojam uže obrane. Da se o tome raspravljati i djelomično se slažem, ali Rijeka je uvijek radila rezultat kad uža obrana nije bila na vjetrometini. Kad ekipa ponovno bude izgledala homogeno prestati će priče o lošoj užoj obrani, slaboj vezi i sterilnom napadu, u isto vrijeme vjerojatno će prestati potreba za isticanjem ponekog ekstra talenta koji iskače svojom kvalitetom iznad ostatka ekipe.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #111 u: Ožujak 05, 2021, 11:28:10 »
  • Zapravo u tekmi protiv Osijeka praktički nismo vidjeli ništa novo.
    Izlazak s brzim i točnim dodavanjima okomito na gol bio je još nedavno naš trademark. Pa sa Realom smo tako igrali.
    Presing cijele momčadi kada protivnik ima loptu isto nije novo.
    U obrani je bilo i propusta i blackoutova - dakle sve po starom.

Ono što je bilo 'novo' - i što bi se moglo svrstati i pod sreću (koju naravno treba isprovocirati) - je to da smo dali gol iz prve ozbiljnije prilike i da smo imali par bravuroznih intervencija Nevistića.

Dakle, kočnica je definitivno bila u igračkim glavama. O uzrocima možemo do sutra raspravljati, ali nekako je najjednostavnije okriviti Rožmana. Tomić nije ništa specijalno niti mogao tu napraviti osim doći s autoritetom i reći - igrati će mo u ovoj formaciji tako i tako. Bez uvrede Tomiću, pol ovog foruma je moglo napraviti isto (samo nam većini fali trenerska licenca i bar par godina iskustva).

Ono što me (samo intelektualno) zanima je kako bi igrači reagirali da je recimo Rožman ostao i povukao takve poteze? Da li bi mu vjerovali (kao što su očigledno povjerovali Tomiću)? I da li bi božica fortuna bila na našoj strani? Da li su stvarno odnos trener-igrači bili toliko narušeni u samo mjesec i pol dana da nije bilo nazad? I na kraju, pitanje svih pitanja, što se stvarno događalo iza kulisa?

Odlazak Rožmana je na kraju bio jedino ispravno rješenje. To nakon ove tekme više nije upitno.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #112 u: Ožujak 05, 2021, 11:33:27 »
  • Kako dobar post
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #113 u: Ožujak 05, 2021, 13:08:40 »
  • Zapravo u tekmi protiv Osijeka praktički nismo vidjeli ništa novo.
    Izlazak s brzim i točnim dodavanjima okomito na gol bio je još nedavno naš trademark. Pa sa Realom smo tako igrali.
    Presing cijele momčadi kada protivnik ima loptu isto nije novo.
    U obrani je bilo i propusta i blackoutova - dakle sve po starom.

Ono što je bilo 'novo' - i što bi se moglo svrstati i pod sreću (koju naravno treba isprovocirati) - je to da smo dali gol iz prve ozbiljnije prilike i da smo imali par bravuroznih intervencija Nevistića.

Dakle, kočnica je definitivno bila u igračkim glavama. O uzrocima možemo do sutra raspravljati, ali nekako je najjednostavnije okriviti Rožmana. Tomić nije ništa specijalno niti mogao tu napraviti osim doći s autoritetom i reći - igrati će mo u ovoj formaciji tako i tako. Bez uvrede Tomiću, pol ovog foruma je moglo napraviti isto (samo nam većini fali trenerska licenca i bar par godina iskustva).

Ono što me (samo intelektualno) zanima je kako bi igrači reagirali da je recimo Rožman ostao i povukao takve poteze? Da li bi mu vjerovali (kao što su očigledno povjerovali Tomiću)? I da li bi božica fortuna bila na našoj strani? Da li su stvarno odnos trener-igrači bili toliko narušeni u samo mjesec i pol dana da nije bilo nazad? I na kraju, pitanje svih pitanja, što se stvarno događalo iza kulisa?

Odlazak Rožmana je na kraju bio jedino ispravno rješenje. To nakon ove tekme više nije upitno.

Ajde pogledaj utakmicu još jednom. Pa usporedi sa utakmicama protiv Hajduka, Istre, Gorice itd, pa ces vidjet da je bilo itekako novo. Kao prvo, za promjenu smo igrali nogomet.

Što bi bilo kad bi bilo da je Rozman to napavio; ponavljam, Tomic je postavio ekipu logicki i nogometno najbolje. Izabrao je najbolje igrace i najbolji sustav igre. To je sve sto je mogao za 2 dana, ali i to je bilo dovoljno da izgledamo dobrim dijelom utakmice bolji od Osijeka. Rozman to nije napravio i tu svaka prica prestaje. I sam kazes da bi pol foruma to napravilo, ja bi rekao da su svi vidjeli da ono sto Rozman radi ne stima osim njega samog.
    Zapravo usporedi dvije utakmice protiv Osijeka u razmaku od 15 dana i vidjet ces da je razlika jako velika.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #114 u: Ožujak 05, 2021, 13:28:13 »
  • A dobro, tehnički gledano...

U onih 2-0 mi smo u 9. minuti imali izlazak Lončara 1 na 1 sa Ivušićem, puca u golmana. Prekjučer smo iz prve šanse ovaj put zabili gol.

U 25.min dobivamo isti gol kao u kupu; Škorić iz kornera skače sam na 11m, samo Mierez skrenuo u gol. Samo što nakon toga mi nismo imali nikakvu šansu, tu je razlika. Dobili smo još dva gola, jedan iz ofsajda poništen doduše, a drugi pak iz ničega na grešku/driblanje Nevistića.

Opasniji su po gol oni bili prekjučer po kvaliteti šansi nego tada kod 2-0, ali mi smo zato prekjučer imali hrpu šansi prema naprijed, jer su konstantno bila četvorica bili na njihovoj polovici, a ne samo Kulenović i pol Franka kao u ligi prvo poluvrijeme. Rožman je onda u 2.p radio klasične besmislene rošade pa su na terenu bili Drmić, Menalo, Murić, Pavičić zadnjih 20ak minuta, kod 2-0 već. Cijelo vrijeme naravno bespotrebno sa petoricom otraga, tri stopera + bekovi.

Tomić to pak inteligentno, požutjeli Vukčević (za Štefulja) i umorni Murić (za Mudražiju) su izašli u 77. (kod 1:2 već), Lončara je gurnuo lijevo, Menala desno, ali je zadržao istu formaciju. Kasnije Kulenović umjesto Drmića zadnjih desetak minuta, nije se povukao u krilo golmanu nego malo više riskirao, odigrao hrabro i na kraju uzeo zasluženu pobjedu. Rožman ne bi po svemu sudeći.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #115 u: Ožujak 05, 2021, 13:37:53 »
  • Snjesko, uopće ne uspoređujem ovu utakmicu s onima iz 'crne rupe' i apsolutno se ne želim kazniti sa ponovnim pregledavanjem istih.
    Uspoređujem recimo sa onima iz prvog dijela sezone - kada smo igrali nogomet.
    Bodove na stranu - sve naše utakmice između Dinama na početku i Osijeka su uglavnom bile negledljive. Mučenje lopte. Pogotovo ako si navijač, jer onda ti je još i muka u želucu.

Dakle u mjesec i pol dana mi nismo odigrali apsolutno ništa. Možda malo na snagu protiv Lokomotive i Šibenika - ali to je bilo ista lagana katastrofa. I zanima me ZAŠTO?

Tomić je u dva dana samo prodrmao momčad svojim dolaskom i moguće ih tako podsjetio da ipak znaju igrati. Formacija može raditi razliku protiv Dinama, Osijeka i možda Hajduka. Ove manje bi trebao dobiti bez obzira s koliko stopera, veznih i napadača igrao. Samo ako je glava na mjestu.

Ono što mene zanima, iako je bespredmentno igdje mimo ovog foruma raspravljati o tome je, šta bi bilo kad bi bilo.
    Recimo da je prije dvije-tri tekme Rožman odlučio sve promjeniti. Ne bi bilo prvi, a moguće ni drugi put da je to napravio. Dakle, zašto nije? Pa trener koji je onako posložio momčad za EL ne može odjedno postati kompletni idiot.

Jedina teorija koja mi ima smisla (i nema u isto vrijeme) je da je s Maribrom bilo sve dogovoreno, da je novi ugovor samo olakšao raskid i da su igrači načuli što se sprema. U tom slučaju jbm svima sve: i Rožmanu i Upravi, ali i igračima.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #116 u: Ožujak 05, 2021, 13:46:32 »
  • U odnosu rožman - zagrebački klan je nešto definitivno puklo.
    Na ledu kulenović i pavičić, a murić i menalo smrznuti na klupi.
    Capan isto ozljeđen, ali dolaskom novog trenera ekspresno ozdravio.
    Koji su razlozi i što se točno događalo ne znam, a i nema se smisla previše vraćat.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #117 u: Ožujak 05, 2021, 14:16:26 »
  • Prvenstveno se promijenio stav trenera i Uprave. Od defetizma u motivaciju.
    Svlačionica je imala lošu atmosferu (vjerojatno transferi) i to se vidjelo iz aviona.
    Rožman je očigledno toliko potonuo da nije ni pokušavao nešto pomaknuti na bolje. Pitanje svih pitanja je, zašto?
    Već je mijenjao pristup utakmicama i sustave, zašto to nije činio i ovaj put? Ne mogu vjerovati da je samo do tvrdoglavosti tu će uzrok biti van terena.
    A kad jednom izgubiš svlačionicu koja ti ne vjeruje teško ćeš u jednom danu postići ono što je napravio Tomić. Iskoristio najbolje što je našao i to primijenio.
    Tomićev rukopis ćemo još morati sačekati za neke ocjene.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #118 u: Ožujak 05, 2021, 15:12:50 »
  • Zagreba%u010Dki klan je po%u010Deo od Rozmana raditi budalu, to se koincidiralo s prodajom Nevisti%u0107a i %u0160tefulja...za%u0161to je tome tako t o znaju akteri, o tome je i Kek govorio u zadnjem intervjuu i danje ispravno postupio jer kad ti ve%u0107ina igra%u010Da sapuna dasku a uprava ne stane iza tebe nema%u0161 puno opcija...tu je Kek isto naglasio da je Simon prerastao ovu Rijeku...a igra u kupu je %u010Dista kopija na%u0161ih utakmica u Europi s protivnicima koji nas napadaju i kvalitativno su al pari il' ja%u010Di od nas....Simon tu igru vi%u0161e nije mogao koristit jer bi zbog sabota%u017Ee purgera dobio gol u prvim minutama zato se i okrenuo drugim opcijama...
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #119 u: Ožujak 05, 2021, 15:32:34 »
  • Možemo li znati imena zagrebačkog klana? Pa da ih znamo prebiti na cesti naravno.

Da li su to Nevistić i Štefulj koji greškama protiv Osijeka u prvenstvu smanjuju Dinamovu prednost i samim time svoje šanse da na ljeto igraju LP?

Tomečak koji s Dinamom nema veze već 8 godina? Pavičić koji ni ne igra? Menalo koji za Dinamo ima 14 službenih nastupa? Murić koji se sudio sa Mamićem kod odlaska? Da li je Franko kao najiskusniji u biti prevodnik tog klana? Ili pak Bifkan drži sve konce u rukama? Ili pak Kek koji na sva usta hvali Dinamo zadnje vrijeme i samo se čeka njegovo preuzimanje klupe?

Još nije službeno Rožman na klupi Maribora, ali ako to bude kroz dan-dva, Gnjusova teorija itekako drži vodu.