• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 10. kolo HNL-a, Šibenik - Rijeka, nedjelja 01.11., 15:00  (Prikazano: 2398 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Fornax

• Forza Fiume
Odg: 10. kolo HNL-a, Šibenik - Rijeka, nedjelja 01.11., 15:00
« Odgovori #30 u: Studeni 02, 2020, 09:16:32 »
  • Mislim da nitko ovdje ne potencira koliko je Smolčić "loše odigrao", nije to do kvalitete. Stvar je njegovih limita. Sandro je nedavno postavio jedno vrlo legitimno pitanje, kako netko tko ne ispunjava elementarne zahtjeve modernog nogometa uopće uspije proći selektivni proces i završiti u ovako visokom rangu.

Tako da su mi sugestije da bi se on mogao prodati lagano komične. Možda u korejsku drugu ligu na neviđeno. Ne pljujem dečka, ovo je surova realnost.

Što se Lepinjice tiče, srat mu zbog loše distribucije lopte bi možda bilo nepošteno, ali izgubljene lopte su postale njegova konstanta. Varaždin je nakon jedne takve imao zicer, Šibenik je nakon jedne takve zabio. Za ovo nema nikakvog opravdanja.

Tvoj je kamen, maslina i drača.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #31 u: Studeni 02, 2020, 09:47:15 »

• Vezano za roster; Vuk je zabio 3 komada za Istru uz jednu asistenciju u 5 utakmica. I sto je najgore, Istra ima pravo otkupa njegovog ugovora.

Vidim mnogi potenciraju Lepinjicu. Decko je strasno pao u formi, ali to je ocekivano kad od startera i najveceg potencijala i projekta kluba postanes onaj koji nije potreban. Promijenis nacin igre i formaciju i onda ti igrac takvih karakteristika ne treba. Ne samo da ti ne treba, nego je ocito da trener u njega nema nikakvo povjerenje. Svaka slicnost sa Nejasmicem i njegovim igrama i greskama nije slucajna jer to je logican slijed.
    Druga stvar, on je jucer trebao preuzet ulogu Pavicica, dakle ofenzivnog veznog sto nikad prije nije igrao. Utakmicu prije toga protiv AZ-a je usao na libera umjesto Velkovskog. Kad sve stavis na vagu, njegove lose partije su ocekivane i za njih nije samo on kriv.

SBBKBB, ali Galesica je trebao stavit na mjesto Velkovskog koji je u Alkmaru odigrao katastrofa utakmicu BTW., a onda Lepinjicu stavit na svoje mjesto, pa onda uz njega Iglesias itd. SBBKBB.

I rijec dvije oko Smolcica - opet se potencira kako je on lose odigrao, sto je u najmanju ruku smjesno, od trojca u nasoj obrani bio je opet daleko najbolji. Ne samo to, od svih 7 defanzivnih igraca koje je Rozman ovaj put uvrstio u sastav Smolcic je bio najbolji. Iako, sama ta cinjenica nije uopce za hvalit se.

Snješko, ovo je uvrnuto. Sve od riječi do riječi sam isto htio napisati, zato ti hvala i neću ponavljati, samo moj potpis.

@Fornax
    Čujem da si je Smolčić digao cijenu protiv Alkmaara.  ;D

Ovo je tvoj prvi upis na ovoj temi i to odmah po primljenom pogotku. Iskreno me post malo žalosti, ali i potvrđuje neke stvari. Dakle ovo je parafraza mog upisa nakon AZa. Ne mogu ne primijetiti naslađujući ton. E sada, ovo što si napisao je bila i ostala činjenica, kao što je postala i ostati će činjenica da si jučerašnjom predstavom protiv Šibenika cijenu podigao nije. I što sad? Neću ponavljati Snješka, samo ću dodati pored kod prvog gola vezanog kiksa Lepinjice i slabije reakcije Smolčića i dalje su na terenu, i to nažalost, bili bolji pojedinci gledajući njihove pozicije i suigrače.

Jučer je izgubila ekipa, ne jedan pojedinac. Koga uopće izdvojiti u pozitivnom smislu, loše što su jučer napravili se može naći svakome, evo Lončar koji zadnje vrijeme igra dobro (koji je BTW igrao ono što je trebao igrati Lepinjica - ne znam zašto je njih dvoje izrotirao) jučer nije bio vidljiv, em nije imao valjda jedno točno dodavanje, Tomečak i Armando, čemu onakva nabacivanja. Velkovski treba li trošiti riječi, Joao kao i Smola jučer ostavljeni na širokom prostoru kada se krenulo po nešto. Kule, očekivano možda za igrača koji je tek počeo dobivati stalnu minutažu, bio je totalno glavom van utakmice, nadrkan. Menalo, evo možda njega pozitivno izdvojiti, trudio se nudio, ali ne možeš sam. Evo i Murića sam se sjetio, uletio nakon valjda COVIDA i odigrao solidno poluvrijeme i to čak više prema nazad, a njegovo izvođenje kornera je nešto što nam vidljivo fali kada ne igra cijelu utakmicu.

Očigledno je jučer nešto skinulo fokus u pripremi utakmice, Simon se žali na vjerojatno COVID ima li potencijalno novih u ekipi kojih je zakačio? Isto tako očigledno previše vremena provodi čitajući razne napise tipa ovog https://www.tportal.hr/sport/clanak/video-foto-nakon-katastrofalnog-poraza-trener-rijeke-simon-rozman-uspio-je-naci-i-nesto-pozitivno-sto-reci-na-ove-njegove-izjave-foto-20201030.

Evo dotaknuti ću se i suca, znači ne pripremiti se na nekoga tko i inače nema pojma je isto pokazatelj da nešto u pripremi nije štimalo. Imamo li mi ili netko drugi ijednu utakmicu u kojoj Fran Jović nije na kraju na sebe skrenuo pozornost. Jučer je trebao pokazati crveni Kuletu, kao što je trebao i Princu za lakat u glavu Lončaru. Nije, a prije toga uvali žuti Velkovskom za ni blizu toliko ozbiljan prekršaj. Sudačke nadoknade, smiješne. Prvo poluvrijeme 2 minute, samo na podjelu žutih, crvenih i provjeru VARa otišlo je 3x više. Kasnije na kraju utakmice isto. BTW Istra i Hajduk su igrali skoro 8 minuta nadoknade u Puli. No to je nešto što se zna i što smo mogli očekivati, a mi i tu padnemo.

Nemojte me krivo shvatiti ne branim poraz, ne volim ih, niti ih opravdavam (treba li, je li se desilo nešto pred utakmicu? - zna samo svlačionica), ali jučer su podbacili i to treba reći. Ono što je po meni pravo pitanje je li ovo jučer izdvojeni slučaj ili ćemo neko vrijeme gledati ovakve predstave. Meni cijelo vrijeme u igri nešto fali, nadoknađujemo to borbom  na terenu, ali tako je teško ostvariti rezultat u prvenstvu koje je dugo. Vidljivo se ova Rijeka još sklapa i traži svoju igru, povodim li se za poviješću i Kekovom erom, a gledajući na situaciju koju imamo sada u klubu čini mi se da će ovakvih utakmica biti još. Još ćemo se mi tražiti, "učiti" i puno još palente pojesti prije nego budemo ovakve ekipe kao što je Šibenik (iskreno dopada mi se što je Rendulić od njih napravio i prvu na Rujevici su izgledali solidno) dobivali na način redovan dan na poslu.

Za par dana stiže "nagrada" na Rujevicu, zanima me kako ćemo izgledati jer trenutno nemam blage što je naše default stanje.  8)
    "+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #32 u: Studeni 02, 2020, 09:52:26 »
  • Gorki cinizam, ne naslađivanje. Da ne bude zabune.

(btw, u trenutku kad sam to postao još uvijek sam bio uvjeren da to dobivamo. Dapače, do njihovog drugog gola sam vjerovao da imamo šanse za sva tri boda)

Da li je ovo jučer bio izdvojeni slučaj... Nadam se da je, ali nisam uvjeren u Rožmanov talenat za improvizaciju kad situacija nije idealna, a ovo sigurno neće biti zadnji put ove sezone da smo osakaćeni.

« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2020, 10:04:08 od Fornax »
      Tvoj je kamen, maslina i drača.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #33 u: Studeni 03, 2020, 21:28:08 »
  • Da je netko nakon onih priprema u Medjugorju i guranja pokvarenog autobusa u snijegu od strane Ive Istuka i igrača spomenuo kako će Rijeka u narednih 7 , 8 godina osvojiti prvenstvo , superkup, 4 kupa , igrati 4 faze lige Uefe, držati u koncima prethodnog pobjednika i  aktualnog osvajača te iste lige Uefe, na nekom domaćem stadionu koji nije Kantrida srušiti Milana, Itd. Itd.
    Jel itko u tom trenutku spomenuo?

Da, Smolcic će se prodati... I za dobre pare!  ;)