• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 15. kolo HNL-a, Rijeka - Dinamo, nedjelja 13.12., 17:05  (Prikazano: 2825 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
Odg: 15. kolo HNL-a, Rijeka - Dinamo, nedjelja 13.12., 17:05
« Odgovori #15 u: Prosinac 13, 2020, 22:19:39 »
  • Kaže Zoki Mamić da travnjak Rujevice nije što je nekad bio i da je bio težak teren. Nedavno je bio i poplavljen, znači ni drenaža više ne funkcionira kako treba. Zna li netko o čemu se radi? Da ovi hibridni travnjaci možda ne trebaju kakvu generalku svakih nekoliko godina?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #16 u: Prosinac 13, 2020, 22:45:19 »
  • Je li se na to odnosio? Jer je rekao da je Rijeka navikla na to. Ali nije jasno na što. Jer nisam našao izjavu u kojoj se govori o drenaži. Meni je ovo zvučalo kao nekakavo kmećanje bez pokriča. Ali demantirajte me.

Anyway, par stvari:
    - Najbitnije: drago mi je da nismo psihološki propali nakon onog pacerskog gola. Puno puta bi nam takav gol odsjekao noge. Danas tome nije bio slučaj i to je izuzetno važno.
    - Murić radi faul ispod naše linije od 16m. Počeo igrati aktivnije u obrani? Čini se da da. Opet izuzetno važno pravenstveno za njega, ali onda i za nas.
    - Činilo mi se da smo fizički iscijeđeni. U drugom poluvremenu je sredina gotovo pa nestala.
    - Šteta da nismo bili na Rujevici. S jedne strane bi poludili na živce zbog Zebeca, ali s druge strane vjerujem da bi dali ono malo ekstra snage našima pa bi možda bilo i mrvu bolje.

Anyway, GG & idemo dalje.

Online SandroB

• Veteran
    « Odgovori #17 u: Prosinac 13, 2020, 23:08:34 »
  • Je li se na to odnosio? Jer je rekao da je Rijeka navikla na to. Ali nije jasno na što. Jer nisam našao izjavu u kojoj se govori o drenaži. Meni je ovo zvučalo kao nekakavo kmećanje bez pokriča. Ali demantirajte me.

Anyway, par stvari:
    - Najbitnije: drago mi je da nismo psihološki propali nakon onog pacerskog gola. Puno puta bi nam takav gol odsjekao noge. Danas tome nije bio slučaj i to je izuzetno važno.
    - Murić radi faul ispod naše linije od 16m. Počeo igrati aktivnije u obrani? Čini se da da. Opet izuzetno važno pravenstveno za njega, ali onda i za nas.
    - Činilo mi se da smo fizički iscijeđeni. U drugom poluvremenu je sredina gotovo pa nestala.
    - Šteta da nismo bili na Rujevici. S jedne strane bi poludili na živce zbog Zebeca, ali s druge strane vjerujem da bi dali ono malo ekstra snage našima pa bi možda bilo i mrvu bolje.

Anyway, GG & idemo dalje.

Jesmo, jesmo... bili smo nakon toga k'o muhe bez glave; tek oko 15., 20. minute sabrali smo se i počeli ih karat. Nije nas stigla žešća kazna, pa je ostalo malo neprimjećeno.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #18 u: Prosinac 13, 2020, 23:10:14 »
  • Travnjak na Rujevici je uvijek bio izrazito brz, lopta je po njemu pičila kao biljarska kugla. Moguće da više nije takav. U svakom slučaju, po Mamićevoj izjavi sam dobio dojam da se kvaliteta podloge promijenila. Zašto bi inače Zoki srao, pa oni imaju isti hibridni travnjak kao mi.

A glede drenaže, na onoj utakmici s Osijekom u jesen 2017, kad su nas dobili 2-1, je bio daleko najveći potop kojeg je Ruja ikad vidjela, pa nije bilo lokvi po terenu. A na onoj s Istrom kad je Žuta zabio za 4-0 su polijevali, iako je kiša padala maltene do sat vremena prije početka. Dakle nije postojala količina vode koju ta drenaža nije mogla popit. Do utakmice s Kolosom.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #19 u: Prosinac 14, 2020, 02:20:06 »
  • Jesmo, jesmo... bili smo nakon toga k'o muhe bez glave; tek oko 15., 20. minute sabrali smo se i počeli ih karat. Nije nas stigla žešća kazna, pa je ostalo malo neprimjećeno.
    Ma nisam ni mislio da nismo ni mrvu psihološki pali. Ono što sam htio istaknuti da smo se izvukli iz toga i to vrlo brzo. Možda čak i brže od vremena koje si ti naveo. Ali u načelu nije bitna minuta, ono što je bitno da bi protiv Dinama često propali nakon takvih situacija. Danas tome nije bilo tako. Naprotiv! I to je izvrsna stvar na kojoj Rožman može dalje graditi karakter ove momčadi.

Za kišu i Kolos ne znam što reći. To smo svi gledali na TVu. Sve ostale super kišne utakmice sam gledao na Rujevici pa mi je nekako teško usporediti. A ni memorija ne radi baš sjajno. Zahrđali kotačići. Moguće da je tako kao što navodiš. Ali s druge strane i dalje se brojni jadaju na brzinu koju omogućava naš travnjak. Moguće da se radi o alibi pričama i da travnjak mora na servis. Valjda će i to naši morat odradit u jednom trenu. boh!?!

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #20 u: Prosinac 14, 2020, 07:42:17 »

• Travnjaci i podloga imaju svoj vijek trajanja tako da do zamjene mora doći vjerojatno uskoro.Travnjak Rujevice već neko vrijeme nije kao na početku iako (tako je pisalo) o njemu vodi brigu ista firma koja brine o Maksimirskom travnjaku i koja tamo radi super posao.
    Isto tako ako me sjećanje ne vara, nama je promijenjen travnjak u onoj akciji HNSa pred dvije sezone.
    Možda se tada nešto poremetilo jer ni pokrov nije idealno zazelenjen i ima djelova na kojima se vidi raubanje. Nadam se samo da se na tom travnjaku ne trenira jer onda priča o idealnom travnjaku nema smisla.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Online SandroB

• Veteran
    « Odgovori #21 u: Prosinac 14, 2020, 08:55:05 »
  • Jesmo, jesmo... bili smo nakon toga k'o muhe bez glave; tek oko 15., 20. minute sabrali smo se i počeli ih karat. Nije nas stigla žešća kazna, pa je ostalo malo neprimjećeno.
    Ma nisam ni mislio da nismo ni mrvu psihološki pali. Ono što sam htio istaknuti da smo se izvukli iz toga i to vrlo brzo. Možda čak i brže od vremena koje si ti naveo. Ali u načelu nije bitna minuta, ono što je bitno da bi protiv Dinama često propali nakon takvih situacija. Danas tome nije bilo tako. Naprotiv! I to je izvrsna stvar na kojoj Rožman može dalje graditi karakter ove momčadi.

Za kišu i Kolos ne znam što reći. To smo svi gledali na TVu. Sve ostale super kišne utakmice sam gledao na Rujevici pa mi je nekako teško usporediti. A ni memorija ne radi baš sjajno. Zahrđali kotačići. Moguće da je tako kao što navodiš. Ali s druge strane i dalje se brojni jadaju na brzinu koju omogućava naš travnjak. Moguće da se radi o alibi pričama i da travnjak mora na servis. Valjda će i to naši morat odradit u jednom trenu. boh!?!

S prvim dijelom se slažem... bez obzira koliko nam je vremena trebalo, oporavili smo se u velikom stilu i preuzeli igru.

Travnjak... meni je neobično i neshvatljivo da se Mišković još nije susreo s tim pitanjem. Jedino mjesto na kojem čitam o toj osjetljivoj temi je - ovo... ovaj forum. Ne mora te brinuti memorija; Kolos je bio teški presedan, neugodna i bolna premijera problematičnog travnjaka. Sve prijašnje, pa i luđačke kiše upijale su se savršeno.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Evri

• Senior
    « Odgovori #22 u: Prosinac 14, 2020, 08:55:37 »

• Travnjaci i podloga imaju svoj vijek trajanja tako da do zamjene mora doći vjerojatno uskoro.Travnjak Rujevice već neko vrijeme nije kao na početku iako (tako je pisalo) o njemu vodi brigu ista firma koja brine o Maksimirskom travnjaku i koja tamo radi super posao.
    Isto tako ako me sjećanje ne vara, nama je promijenjen travnjak u onoj akciji HNSa pred dvije sezone.
    Možda se tada nešto poremetilo jer ni pokrov nije idealno zazelenjen i ima djelova na kojima se vidi raubanje. Nadam se samo da se na tom travnjaku ne trenira jer onda priča o idealnom travnjaku nema smisla.

Ja mialim  da se nama nije tada mjenjao teren , Nama je travnjak isti od prvoga dana , kako pisu vrijeme trajanja 5-7 godina, znaci vrijeme je za novi

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume

Offline Fornax

• Forza Fiume

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #25 u: Prosinac 14, 2020, 09:36:15 »
  • Napravio sam grešku, išao sam čitati komentare na članku od Sportskih i nemogu vjerovat, Dinamovci, navijači se žale na suđenje. Neznam šta reć iskreno.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Šejn

• Morčić
    • **
    « Odgovori #26 u: Prosinac 14, 2020, 09:42:04 »
  • I evo... NL prati naša razglabanja:
    https://www.novilist.hr/sport/nk-rijeka/zoran-mamic-je-upravu-rijeka-istekom-ove-sezone-krece-u-zamjenu-travnjaka-na-rujevici/
    Kako je lijepo kad diskusija dobije zadovoljavajući rasplet.  :D

Wait a moment, My Lord! I have a cunning plan that cannot fail!

Svojedobno su Celticsi napravili dobar posao u Bostonu. Zašto i Rijeka ne bi podebljala proračun?

https://www.nytimes.com/2000/06/02/sports/pro-basketball-bits-of-celtic-parquet-to-be-auctioned-off.html

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #27 u: Prosinac 14, 2020, 09:51:54 »
  • Evo kaže Rožica da su Franko i Štefulj najvjerojatnije izgubljeni do kraja sezone. Očito njemu "sezona" znači polusezona.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #28 u: Prosinac 14, 2020, 10:33:50 »

Ne održava ista firma ko u Maksimiru, održavaju sami, odnosno tvrtka Stadion Kantrida. I ta firma što održava travu na stadionu u Maksimiru je napravila samo onaj pomoćni teren iza istočne tribine, mislim da je to kompletno umjetni travnjak.
    Inače trava dolazi iz Italije, bilo je čak kombinacija sa tim talijanima da se tamo na platou gdje je zamišljen hotel za igrače, da se tamo uzgaja ta trava...

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #29 u: Prosinac 14, 2020, 10:42:48 »
  • Vezano na temu utakmice:

Moje isprike Galoviću, djeluje kapetanski u ovom mjesecu prosincu...Očito je da on mora biti libero , a ne stoper u 3-5-2 formaciji.

Ostalo je rečeno, šteta drugog poluvremena, što smo pali, možda je Simon prije trebao mijenjati, ali mač nad glavom sa 3 žuta kartona stopera je bio prevelik uteg.

Ono što je zanimljivo da se ni najmanje nije primjetio izostanak Franka u igri osim problema u rotaciji poslije.

Ništa, šteta zadnje dve prvenstvene doma, trebalo je bar dva boda više skupiti, a da je bilo 4 mogli bi uskliknuti: Miriše na titulu!