• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 21. kolo HNL-a, Rijeka - Istra, nedjelja 14.02., 15:00  (Prikazano: 2011 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SandroB

• Veteran
Odg: 21. kolo HNL-a, Rijeka - Istra, nedjelja 14.02., 15:00
« Odgovori #75 u: Veljača 14, 2021, 23:01:48 »

• Pa čuj recimo da nismo očekivali da ćemo imati problema sa ovim ekipama rangiranim trenutno u doljnjem djelu tablice , nije se sigurno forma tempirana za njih , pretpostavljam samo jer nisam trener ali niti prvi niti zadnji put da smo upali u crnu rupu rezultata , nije kraj svijeta izaći ćemo  .....  tražiš odgovornost ? Šta će smjena nešto riješiti trenutni problem neefikasnosti ili današnji problem u igri  , je li bi te to zadovoljilo , je li mirnije spavao , kako to igrač može nestručno obavljati svoj posao ne kužim ? objasni ako ti se da ,tko je sada kriv trener ili igrači , nadam se da nisi mislio na trenera da radi posao preko kurca ili da je nestručan

Ako se već hvataš mog pisanja, mogao si dvaput pročitati da nikad nigdje nisam tražio da Rožman ode, tražio sam reakciju. Prije svega, njegovu... naravno, šef stručnog stožera je. Kolegi sam u razgovoru nakon Gorice rekao "netko me može jednom pijanog izjebat jedino ako ne znam za sebe, drugi put jako teško da ću biti tako pijan da me taj isti opet izjebe". A to što Gorica nas izjebe svaki put, to je... pa jebo te, ne bih radio skandal da je Gorica Liverpool, nego ono... očito nas nadmudre (vulgarno rečeno, "izjebu"). Jednom, dvaput, triput... pa šest puta, ej!!!

To više nije ni pitanje sportske forme, ni trenutka, ni raspoloženja, ni trgovine na relaciji Rijeka-Dinamo, to je ono... glup i gluplji. Neozbiljni klubovi si to dozvoljavaju, ozbiljni ne. Hajduk je živio godinama s frustracijom i paranojom zvanom "Rijeka", ali oni su, barem duboko u sebi, shvaćali da smo mi bolji. A ovdje nitko još ne barata s činjenicom da je Gorica bolja, ali nas mazne svaki put. Nisam ja taj koji bi trebao detaljno analizirati razloge i tražiti svijećom glavnog krivca, ali nešto ne štima. Iz perspektive sportaša, da me objektivno slabiji dobije jednom, drugi put, treći put bi' poteg'o sve kapacitete, kao da igram protiv Copenhagena za ulazak u oazu snova, da ne izgubim. Zašto oni ne shvate ozbiljnost te situacije, to je pitanje kojima se ne trebamo baviti ni ti ni ja. To je pitanje kojim se trebaju pozabaviti u HNKR, a struka (koja odgovara upravi) odgovor mora dati - jučer. A uprava ne smije dozvoliti da se to odvlači unedogled.

Tako funkcionira najgrublje rečeno hijerarhija u pristojnom klubu. A koliko smo mi u opisu tog pristojnog, vjeruj mi, više nisam siguran 100%. Ovdje smo puno pisali o ovoj bizarnoj trgovini, dozvoljavamo si da igrač iz našeg dresa izjavljuje "sretan sam... stepenica više... san je svakog igrača igrati u dinamu...".

Na takve okolnosti ti ne mogu dati odgovor, toga u mom klubu ne bi bilo nikad. Jasno... prelazni rok u plivanju nije nikakav slasni zalogaj napaljenoj javnosti. Ali da sam ja, formatiran kako sam formatiran za rad u sportu - nogometni djelatnik, ovakvim pizdarijama se ne bih bavio. Da sam trener, rekao bih gazdi "ja tako ne mogu radit". Ostaje ti da mi vjeruješ na riječ, jer ti dokazati neću moći nikad.

Možda ćeš reći da ti nisam odgovorio na pitanje "tko je kriv, trener ili igrači", ali puno toga sam odgovorio i prije negoli si me to pitao, pa ne želim ponavljati. Već se ionako ponavljam.
    29.08.2013., proud to be there

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #76 u: Veljača 14, 2021, 23:04:45 »
  • OK, valjda smo svi koji smo trebali izbacili frustracije iz sebe (kojih je pogotovo danas bilo dosta). Ajmo sad probati biti konstruktivni. Koji sastav i sustav ima najviše šanse za povratak u dobru seriju? Po meni, to su Nevistić - Tomečak, Smolčić, Galović, Crnogorac - Lončar, Čerin/Pavičić - Menalo, Franko, Murić - Kulenović. Nominalno dakle 4-2-3-1, djeluje na prvu vrlo ofanzivno ali tu su i Franko i Kule koji vrlo aktivno igraju obranu i onda još barem dvojica osigurača prije samih stopera. U prvih 11 bi dakako upao i Capan da nije ozlijeđen. U napadu je tu onda sve ozbiljnija alternativa Drmić kako bude ulazio u formu, u sredini Mudražija.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #77 u: Veljača 14, 2021, 23:16:33 »
  • Nekako mi se čini da je samo zbog onog projektila protiv Hajduka Crnogorac visoko u očima navijača... meni je malo sumnjiva roba, ne znam. Gdje je Roko?

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #78 u: Veljača 14, 2021, 23:57:04 »
  • Roko je izgledao kao preplašena srna protiv Lokomotive, i za njega mislim da su ga dobro uvalili nama u toj silnoj trampi.
    Apropo igre svi ste rekli sve, meni je zapelo za oko jedan detalj koji je i Sucic primijetio u svom članku. Kaže istra je presingom natjerala naše stopere da dugim loptama traže napadače. Pa šta nije to bio naš bread and butter kad nas napadne protivnik da brzim dodavanjima izlazimo i poentiramo. I protiv Dinama i El. Izgleda kad ne igraju Čerin i Lončar da je srce momčadi u kurcu. Mudri i Pavke bi trebali bit ti koji će na svojim leđima napravit tranziciju ali tu je stekalo.
    Ovih zadnjih par kola smo nekako igru i imali, šanse, nešto nesreća, nešto VAR, ali danas je stekalo i gotovo. Jedina pozitivna strana je da je stvoreno šansi par koje su bile teški mrtvaci (Arsenić s 5metara i Franko s 3 metra) i uz ovakvu igru.
    Nema čvrstine u tim igračima, obrambeni pogotovo, a to su isti koji su igrali u EL.
    Da sam ja Misko imao bi hitno razgovor s Simonom.
    Jer ako mačak ne osjeća težinu ili hitnoću reakcije (neznam dali se uljuljkao u ono da Rijeka ne mijenja trenera nakon par loših rezultata) onda mu treba ukazat na istu.

"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #79 u: Veljača 15, 2021, 09:43:21 »
  • Da.... apsurdno, ali jučerašnja utakmica gledana izolirano ne bi bila problem da se pojavila nakon pobjedničkog niza. Reklo bi se "loš dan" ili "iznenadili nas". Ali u trenutku kad je alarm trebao zvoniti na sva zvona i kad je priprema utakmice trebala biti nabrušena kao da je odlučujuća, onda predstavlja vrlo ozbiljan problem.

Da se razumijemo, volio bih da se svaka utakmica priprema kao da je kvalifikacijska, ali ajde... stavimo priču u neki standardni kontekst i budimo realni. Dobro kažu svi koji tvrde da se reagirati treba danas.

Evo... upravo Menalo priča Krmpotiću telefonski da odavno nisu ovako loše odigrali. Mislim...nakon onoliko gorkih pilula odigraš najlošiju utakmicu... bo. Evo ga dalje priča da jednostavno "nikome nije bio dan, ništa nije polazilo od ruke...". Ne znam, ovo je... ako baš moram u crno-bijelom svijetu birati krivca između trenera i igrača - trener. Nema te numerologije i astrologije koja će odrediti baš svakom igraču loš dan - jučer.

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #80 u: Veljača 15, 2021, 10:18:55 »
  • Ja ne znam kakvo prolaženje od ruke, kakav loš dan može biti, to je izlika protiv npr. Slaven Belupa kući tamo 2015. negdje kad smo pamtim imali 33 udarca na gol i dvoznamenkaste kornere, a igrali 1:1. To je loš dan. Imali smo dvije ili tri stative, Slaven je dvaput prešao centar i stvorio dvije čiste šanse. Evo našao sam i statistiku i sažetak ako se kome gleda: https://www.dailymotion.com/video/x2igohp

Citat:
    - Čestitke gostima na korektnoj utakmici. Kada iz toliko udaraca i posjeda ne dođeš do kapitalne prednosti ili si bio premalo agresivan u 16 metara ili je nedostajao igrač koji bi bio odlučniji i konkretniji. Očekuje nas još takvih utakmica. Za četiri dana nas čeka nova utakmica,idemo dalje - rekao je Matjaž Kek,trener Rijeke.

- Ovo je utakmica koja se dogodi i iz koje moramo izvući pouku i ja ću to napraviti. Slaven je odigrao pošteno,nedostajalo je malo "krvi" u nekim trenucima. Moramo nastaviti raditi i tražiti rješenja - zaključio je Matjaž Kek.

To je ona famozna sezona gdje je Kek igrao sa tri defanzivna vezna pola godine, i protiv jakih i slabih. Nakon koketiranja sa Dinamom, ne volim ga previše ni spominjati, ali ne pamtim da mu je često izlika nakon utakmice bila tri rečenice sa "fali nam treninga". A ovo pak kaže Rožman jučer, nakon šta protiv zadnjeg na tablici istrči bez napadača i momčad mu dobije dva gola u deset minuta igre:

Citat:
    – Utakmica je bila više borbena nego kvaliteta, a remi je s obzirom na viđeno na travnjaku pravedan. Nedostaje nam treninga, samo igramo utakmice i onda pokušavamo nešto improvizirati, a to nam u datom trenutku ne ide na ruku. Nismo zadovoljni, ali što je tu je.

Najavljivali ste konsolidaciju u obrani, a onda primili gol u prvom napadu?
    – Jedno su naše želje, a drugo realno stanje. Zato i kažem, nemamo treninga, vidiš greške koje se ponavljaju, a mi smo radna ekipa koja mora biti u treningu. Pokušavamo nešto na individualnu kvalitetu… Situacija nije dobra. Međutim, sve to smo znali i prije početka ovog dijela prvenstva. Borit ćemo se dalje.

Sada slijedi niz jakih utakmica, Gorica, Osijek, Hajduk, Dinamo…?
    – Sve ekipe u HNL-u su tu negdje osim prve dvije ekipe. Samo je pitanje tko će iskoristiti svoje kvalitete, a tko ne. Nama nedostaje treninga… Slijedi nam regeneracija pa idemo u Goricu – rekao je vidno neraspoloženi Rožman.

Fali treninga, a Capan neki dan izjavi da je igračima to najbolji period, igra i regeneracija. Uostalom kao što river kaže, lige imaju po 20, 24 kluba, uz to se igraju dva ili tri Kupa, niželigaši često imaju i posao sa strane, pa im ne fali treninga. Jednom, dvaput, triput je slučajnost, nesreća, nakon toga je konstanta. Znači izlike, ali bez pokrića. Nula samokritike.

Minute padanja golova od zimske pauze. Da sam htio ići još dalje u povijest, još tri utakmice prije pauze je ista priča:

Varaždin kup dobivamo u 39' gol, pobjeda 1:2 u 92'.
    Dinamo kući dobivamo u 1' gol, remi 2:2.
    Hajduk vani dobivamo u 10' gol iz penala, pobjeda 1:2.

Znači u zadnjih 10 utakmica HNL-a, mi u 8 dobijemo gol u prvom poluvremenu, a u njih 7 dobijemo u prvih 30 minuta. I šta tu točno trening ima promijeniti? Gluposti. Neozbiljno je vaditi se na takve stvari.

A kad ga uzdižemo (opravdano) za igru protiv Danaca, SVIH šest utakmica EL, i zadnju protiv Dinama, onda je opet opravdano krivac broj jedan trenutno.

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #81 u: Veljača 15, 2021, 10:34:04 »
  • Odvratno se osjećam danas zbog ove utakmice

Zašto?
    Probavne smetnje, grč u želucu, glavobolja, depresija...

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #82 u: Veljača 15, 2021, 10:55:36 »
  • Jos bi rekao da smo mi u tim prvim poluvremenima napadali, pa ono ajde, iskontrirali nas, ali mi nismo nista igrali to prvo poluvrijeme.
    Cinjenica je da sve lose sto moze, trenutno ide protiv nas. Pocevsi od ponistenih golova radi preVARa, i suđenja opcenito. Zatim da redovito primimo gol iz prvog suta protivnika. Da redovito dajemo manje a primamo vise od expected goals statistike gdje smo u svim utakmicama zasluzili vise, ali sve promasujemo. Do famozne prodaje u Dinamo i ostanka na posudbi igraca koji glavom vise nisu tu i koji su samo razjebali atmosferu u ekipi.
    I kao slag na tortu Rozmanovi takticki promasaji. Prvo ono besmisleno cekanje protiv Hajduka koji je dosao sa 12 igraca i nacet covidom, a onda i postavkom bez napadaca i 43% posjeda lopte protiv zadnje ekipe u ligi.
    Kazem, ja sam ocekivao da ce Rozman znajuci da nema vise Europe, a da smo se i dosad mucili sa slabijima krenut odmah na plan B sa 4 iza, a on tvrdoglavo udara glavom u zid. Ali morati ce nesto promijeniti. Ako nis morat ce korigirat poziciju jednog veznjaka bio to Cerin ili ce vratit Lepinjicu iz naftalina i postavit ga kao korektora vezne linije jer ovo kako izgleda nasa obrana sa 3 igraca u liniji i veznima daleko od njih, ovo nije razina prve lige. Jer ako jedan stoper ili 2 izgledaju lose onda je do njih, ali ako bas svaki izgleda lose, onda je jasno da je sustav los i treba ga mijenjat. Ista stvar je i u napadu; nit dolazimo sa dovoljno igraca niti ti igraci imaju uigrano kretanje.
    Drugim rijecima, ocekujem da Rozman napokon pokaze zbog cega je doveden; svaka cast na defanzivnoj postavki protiv jacih, ali to jednostavno nije dovoljno.

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #84 u: Veljača 15, 2021, 20:02:28 »

• Pa čuj recimo da nismo očekivali da ćemo imati problema sa ovim ekipama rangiranim trenutno u doljnjem djelu tablice , nije se sigurno forma tempirana za njih , pretpostavljam samo jer nisam trener ali niti prvi niti zadnji put da smo upali u crnu rupu rezultata , nije kraj svijeta izaći ćemo  .....  tražiš odgovornost ? Šta će smjena nešto riješiti trenutni problem neefikasnosti ili današnji problem u igri  , je li bi te to zadovoljilo , je li mirnije spavao , kako to igrač može nestručno obavljati svoj posao ne kužim ? objasni ako ti se da ,tko je sada kriv trener ili igrači , nadam se da nisi mislio na trenera da radi posao preko kurca ili da je nestručan

Ako se već hvataš mog pisanja, mogao si dvaput pročitati da nikad nigdje nisam tražio da Rožman ode, tražio sam reakciju. Prije svega, njegovu... naravno, šef stručnog stožera je. Kolegi sam u razgovoru nakon Gorice rekao "netko me može jednom pijanog izjebat jedino ako ne znam za sebe, drugi put jako teško da ću biti tako pijan da me taj isti opet izjebe". A to što Gorica nas izjebe svaki put, to je... pa jebo te, ne bih radio skandal da je Gorica Liverpool, nego ono... očito nas nadmudre (vulgarno rečeno, "izjebu"). Jednom, dvaput, triput... pa šest puta, ej!!!

To više nije ni pitanje sportske forme, ni trenutka, ni raspoloženja, ni trgovine na relaciji Rijeka-Dinamo, to je ono... glup i gluplji. Neozbiljni klubovi si to dozvoljavaju, ozbiljni ne. Hajduk je živio godinama s frustracijom i paranojom zvanom "Rijeka", ali oni su, barem duboko u sebi, shvaćali da smo mi bolji. A ovdje nitko još ne barata s činjenicom da je Gorica bolja, ali nas mazne svaki put. Nisam ja taj koji bi trebao detaljno analizirati razloge i tražiti svijećom glavnog krivca, ali nešto ne štima. Iz perspektive sportaša, da me objektivno slabiji dobije jednom, drugi put, treći put bi' poteg'o sve kapacitete, kao da igram protiv Copenhagena za ulazak u oazu snova, da ne izgubim. Zašto oni ne shvate ozbiljnost te situacije, to je pitanje kojima se ne trebamo baviti ni ti ni ja. To je pitanje kojim se trebaju pozabaviti u HNKR, a struka (koja odgovara upravi) odgovor mora dati - jučer. A uprava ne smije dozvoliti da se to odvlači unedogled.

Tako funkcionira najgrublje rečeno hijerarhija u pristojnom klubu. A koliko smo mi u opisu tog pristojnog, vjeruj mi, više nisam siguran 100%. Ovdje smo puno pisali o ovoj bizarnoj trgovini, dozvoljavamo si da igrač iz našeg dresa izjavljuje "sretan sam... stepenica više... san je svakog igrača igrati u dinamu...".

Na takve okolnosti ti ne mogu dati odgovor, toga u mom klubu ne bi bilo nikad. Jasno... prelazni rok u plivanju nije nikakav slasni zalogaj napaljenoj javnosti. Ali da sam ja, formatiran kako sam formatiran za rad u sportu - nogometni djelatnik, ovakvim pizdarijama se ne bih bavio. Da sam trener, rekao bih gazdi "ja tako ne mogu radit". Ostaje ti da mi vjeruješ na riječ, jer ti dokazati neću moći nikad.

Možda ćeš reći da ti nisam odgovorio na pitanje "tko je kriv, trener ili igrači", ali puno toga sam odgovorio i prije negoli si me to pitao, pa ne želim ponavljati. Već se ionako ponavljam.

Sorry nisam stigao prije , ma sve ok , puno si ti meni toga ovdje naveo, sa nečim se slažem sa nečim ne ali nema veze nije mi cilj tebe uvjeravati u moje mišljenje kao šta me ti sa ne znam kakvim iskustvom u trenerskom poslu ne  možeš natjerati da prihvatim neke stvari koje si naveo niti sam se tebe uhvatio niti mi je bio cilj nikoga se hvatati pojedinačno uostalom tko sam ja da nekome čitam lekcije , komentiran o svemu a quotam post bilo koga ako je to problem lako ga je riješiti
    Idemo dalje kako kažeš , samo hrabro naprijed   :)

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #85 u: Veljača 15, 2021, 20:16:02 »
  • Yes, Evri... sve jasno. Neovisno o našoj prepisci, ali danas kad sam "prožvakao" sve izjave i kad mi se iskenjao onaj dio u kojem Rožman kaže "cijela liga je iste kvalitete osim prva dva"... ej!!! Ma neka popuši malo. Nakon takve izjave najradikalnije od njegovih početaka sam protiv njega. Pa to ne smije ispljunuti, da ga jebeš... užas. Zapravo već vidim kako Istra u San Sebastianu vodi 2:1...

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #86 u: Veljača 15, 2021, 21:48:47 »
  • Yes, Evri... sve jasno. Neovisno o našoj prepisci, ali danas kad sam "prožvakao" sve izjave i kad mi se iskenjao onaj dio u kojem Rožman kaže "cijela liga je iste kvalitete osim prva dva"... ej!!! Ma neka popuši malo. Nakon takve izjave najradikalnije od njegovih početaka sam protiv njega. Pa to ne smije ispljunuti, da ga jebeš... užas. Zapravo već vidim kako Istra u San Sebastianu vodi 2:1...

Ni ja nisam mogao vjerovat kad je to rekao ... dakle posto smo svi podjednake kvalitete nece bit katastrofa ako zavrsimo 5. i ostanemo bez europe. Sva sreca da imamo dobru zalihu bodova pa se ne moramo bojat ispadanja iz lige jer po njemu zadnji na tablici je tu negdje s Rijekom.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #87 u: Veljača 15, 2021, 22:19:53 »

Ni ja nisam mogao vjerovat kad je to rekao ... dakle posto smo svi podjednake kvalitete nece bit katastrofa ako zavrsimo 5. i ostanemo bez europe. Sva sreca da imamo dobru zalihu bodova pa se ne moramo bojat ispadanja iz lige jer po njemu zadnji na tablici je tu negdje s Rijekom.

Ja zapravo ne kužim ni k.rca šta se u tom klubu događa. Odigramo odličnu Europu, umjesto da si (s pravom) umislimo kako smo najbolji u ligi, eto... sad tvrdimo da smo de facto najgori. Tako kaže trener i gazda ni ne trepne. Meni takav nihilist ne bi vodio ekipu.

S druge pak strane, gazda organizira spektakl od prodaje dva bitna igrača u dinamo, usred sezone, a neposredno nakon te Europe u kojoj smo mogli zainteresirati ponekog dobrog kupca. Ovi svršavaju na potpis dinamu, nakon čega Rožman ne trepne. Već sam ovdje negdje napisao, situacija je dovoljno ozbiljna da trener kaže predsjedniku "tako nemrem delat".

A one fore... angažiraj igrača, pa ga šalji u Zrinski, kupi igrača, pa ga šalji na tribine, vrati odličnog mladog igrača pa ga ne metneš ni pod razno... a to je poseban cirkus. Da... posudi igrača, pa mu daj nekoliko puta po pet minuta do ljeta...

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo