• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 32. kolo HNL-a, Hajduk - Rijeka, subota 01.05., 20:00  (Prikazano: 3674 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline m

• Veteran
Odg: 32. kolo HNL-a, Hajduk - Rijeka, subota 01.05., 20:00
« Odgovori #45 u: Svibanj 02, 2021, 09:26:32 »
  • Za nekog promatrača sa strane, vrhunska utakmica. 5 golova, pregršt šansi...osim što mi nismo promatrači sa strane.

Neshvatljivo mi je kako igrač kojeg u Engleskoj plaćaju preko milijun eura po sezoni može promašiti ono što bismo većina nas tu s foruma zabili. On the bright side: sjajan gol Franka, iznenađujuće solidna partija Escovala i Vukčevića. I jedan detalj - ruka na kraju koja se nigdje ni ne spominje, da je bilo obratno Index bi već vrtio usporene snimke i napravio anketu za čitatelje. Po šansama i prikazanom najrealniji bi bio remi, ali činjenica da nam je Hajduk utrpao 3 komada dovoljno zabrinjava, prelako nam protivničke ekipe dolaze do 20m (hint: Istra u kupu). Obrana počinje od napada, a i defanzivni vezni moraju zakrpati ono što prođe. Jučer to nije štimalo.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #46 u: Svibanj 02, 2021, 10:30:47 »
  • Što se tiče sudačkih previda - mi smo dvije utakmice za redom oštećeni. Iako, kao što sam rekao i da je bio penal, i da smo ga realizirali, vjerujem da bi dobili četvrtog. Obrana je bila očaj.
    Prvo poluvrijeme je za zaborav. Onakva nonšalantnost je nedopustiva. O Štefulju je sve rečeno, ali valja ponoviti. Tog dečka posjesti na klupu ili ga poslati u "metropolu". Daljnja muka nema smisla.

Razumijem padove u igri, razumijem da nas netko nadigra, razumijem kada nas pobjedi neki suparnički majstor, ali ne razumijem nonšalantnost i bezvoljnost. Dosta više.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #47 u: Svibanj 02, 2021, 10:44:32 »
  • Nismo oštećeni jer je penal za Hajduk bio veći nego Pavičićeva napucana lopta u ruku koja je uz tijelo (ok, ali ne iza leđa) sa metra udaljenosti. Nemojte to uopće spominjati, čak je i Matoc bio normalniji nego inače, uz par standardnih loših procjena.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #48 u: Svibanj 02, 2021, 11:18:26 »
  • Za nekog promatrača sa strane, vrhunska utakmica. 5 golova, pregršt šansi...osim što mi nismo promatrači sa strane.

Neshvatljivo mi je kako igrač kojeg u Engleskoj plaćaju preko milijun eura po sezoni može promašiti ono što bismo većina nas tu s foruma zabili. On the bright side: sjajan gol Franka, iznenađujuće solidna partija Escovala i Vukčevića. I jedan detalj - ruka na kraju koja se nigdje ni ne spominje, da je bilo obratno Index bi već vrtio usporene snimke i napravio anketu za čitatelje. Po šansama i prikazanom najrealniji bi bio remi, ali činjenica da nam je Hajduk utrpao 3 komada dovoljno zabrinjava, prelako nam protivničke ekipe dolaze do 20m (hint: Istra u kupu). Obrana počinje od napada, a i defanzivni vezni moraju zakrpati ono što prođe. Jučer to nije štimalo.

Sa svime se slažem osim s boldanim... Escoval me iritirao s potezanjima Livaje; doveo me do neprirodnog stanja, kad je Livaja gestikulirao prema sucu kako ga ovaj drka cijelo vrijeme, izvukao je iz mene "a da ga jebeš, ima pravo...". Pogledaj malo usporene snimke Eškovih faula... pokazuje nemoć. Ne zna nego prljavo zaustaviti, a da ne pričam kako nam s njim stalno penal visi u zraku... Vukčević i dalje malo panjast, ali voljni moment jučer debelo iznadprosječan, u odnosu na balerine od njegovih kolega. Dva puta je i prošao, tako da... slažem se s Vukčevićem, ipak.

Nitko nije iskomentirao sramotno Murićevo ponašanje kod prvog njihovog gola. Zasere u napadu potrči nazad, ne stigne uhvatit, pa doslovno stane, gleda i propusti loptu iza leđa k'o zadnji šegrt. Odvratno.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #49 u: Svibanj 02, 2021, 11:51:35 »
  • Neshvatljivo mi je kako igrač kojeg u Engleskoj plaćaju preko milijun eura po sezoni može promašiti ono što bismo većina nas tu s foruma zabili.
    Ako govoriš o onoj šansi iz 77. minute, onu loptu većina nas ne bi ni smirila, a kamo li zabila drop kick.

Mene u toj situaciji najviše iritira što nije smirivao loptu i išao na sigurno, ali budimo realni, jedan turist Drmić je ovdje zbog sebe, a ne zbog nas i naše Europe.

Nitko nije iskomentirao sramotno Murićevo ponašanje kod prvog njihovog gola.
    Ovo se direkno odnosilo na to:

Pa jebem vam mater, da vam jebem.

Sve ovo treba rastjerat.

Donekle se iskupio asistencijom, ali onda do kraja kurca nije odigrao.

Razumijem padove u igri, razumijem da nas netko nadigra, razumijem kada nas pobjedi neki suparnički majstor, ali ne razumijem nonšalantnost i bezvoljnost. Dosta više.
    Koliko bi ti bio nabrijan da se boriš za Europu koju nećeš igrati?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #50 u: Svibanj 02, 2021, 12:44:54 »
  • Nismo oštećeni jer je penal za Hajduk bio veći nego Pavičićeva napucana lopta u ruku koja je uz tijelo (ok, ali ne iza leđa) sa metra udaljenosti. Nemojte to uopće spominjati, čak je i Matoc bio normalniji nego inače, uz par standardnih loših procjena.
    Slažem se da je ono penal za Hajduk. Ali, do toga možda ne bi ni došlo da je sviran penal. Kao da je Lončaru dosuđen u petoj minuti utakmice crveni. Tada bi utakmica poprimila sasvim drugi tijek i pitanje što bi Pajac napravio.
    Ali, to samo pokazuje očaj naših sudaca koji jednu grešku kompenziraju drugom, pa kao time uvode neku pravdu, ali u biti samo dva puta griješe. Puna mi je kapa takvih sudaca i kompenzacijskog suđenja. Budi faca pa budi dosljedan u svom kriteriju, a Matoc je jučer imao tako mekan kriterij da je onaj faul u našem šesnestercu bio penal kao kuća.
    Ali ne... on kompenzira. mrš.

Koliko bi ti bio nabrijan da se boriš za Europu koju nećeš igrati?
    Pa kvragu boriš se za sebe, ne za Europu. Što misliš da drugi ne vide kako Štefulj igra? Pa taj neće Dinamo vidjeti. Škartirat će ga i poslati na neku posudbu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #51 u: Svibanj 02, 2021, 13:17:00 »
  • Moguće da je Štefuljeva blokada jednostavno strah od ozljede.

A možda je i sam svjestan da ni u svojim najboljim izdanjima nije bio razina za jedan Dinamo i da ga tamo čeka sudbina jednog Komnena Andrića i sličnih.

Zapravo me boli ona stvar u čemu je problem, bljuje mi se od same pomisli na tog crva.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #52 u: Svibanj 02, 2021, 13:29:51 »
  • Nemam herca pljuvati po Tomiću, ali kompa... dokle misliš pizditi da ste odigrali očajno prvo poluvrijeme?!?
    Vjerojatno dokle god su mu neki starteri nametnuti.

Znaš kako se to rješava? Slučaj "Alferez" u sezoni kad je Rijeku vodio Alen Horvat. Jamčim autentičnost ispisanog igrokaza, potvrdile mi obje strane dok je slučaj bio "vruć":

Alferez kasni na okupljanje pred polazak u Zaprešić na prvenstvenu utakmicu (16.09.2011.). Nije se pojavio na treningu (razgibavanje) pred put, nema ga ni kad su svi sjeli u bus. Bus polako kreće, a ovaj ulijeće autom na parking, maše busu, mislio se utrpati na put s ekipom. Trener mu kaže "ne ulaziš u bus, možeš se vratiti nazad". Ovaj uvrijeđeno tipka broj na mobitelu, dobije predsjednika i predsjednik zatraži razgovor s trenerom. Predsjednik pozove trenera na razgovor, bio je u klupskim prostorijama (ili je došao u roku od 10 minuta, nebitno).

Predsjednik: Povedi ga s ekipom!
    Trener: Ne mogu, već sam mu rekao da ne ide.
    Predsjednik: Povedi ga, naređujem ti!
    Trener: ako je tako... ili on, ili ja.
    ... muk ...
    Predsjednik: Dobro... ovaj put ti, ali ne još dugo.

Tu se već usrala motka. Drugi put se usrala motka kad je Alferez sjeo u predsjednikov auto, s njim krenuo put Zaprešića i u njegovom društvu gledao utakmicu. Treći put se usrala motka kad je sutradan prekrasna fotka osvanula u Novom Listu, na tribinama zaprešićkog stadiona sjedi buco Alferez, zijeva k'o nilski konj i ždere kokice. Prekrasna poruka cijeloj ekipi, navijačima, javnosti, svima.

Epizoda je završila debaklom, kako u Zaprešiću, tako i u Horvatovom boravku na mjestu šefa struke, tako i s Rijekom te sezone, ali se barem neki kurac odigrao i nastavilo se dalje u drugom filmu. Ovdje nitko od nas nema pojma što se trenutno odigrava. Jučer mi frend priča za vrijeme utakmice "vidi se da neki crv tu gricka klub iznutra... možda Štefulj, možda ovaj, možda onaj...".

Očito je... preočito da nam je ova sezona, s naglaskom na ovu polusezonu obilježena poslovnim promašajima, narušavanjem atmosfere i rezultatskog sranja... ako izuzmemo poslovično Miškovićevo dizanje spomenika samom sebi (nisam maliciozan, to su njegove riječi) i trljanju dlanova fantastično obavljenim poslom s našim sportskim prijateljima.

Probat ću prevenirati eventualno pljuvanje Horvata i njegovu tobože antiklupsku politiku prilikom raskida ugovora. OK... kao prvo; ususret sezoni postavio mu se samo jedan cilj "samo da ostanemo u ligi". Klub je zahvatila panika, kadar je bio u relativnom rasulu... sjetit ćete se i sami da je najveća zvijezda početka te sezone bio Sandi Križman. Navodno su kod omjera pobjeda, neriješenih i poraza 3-1-3 u klubu bili nezadovoljni učinkom i to iskoristili kao povod za otkaz, međutim... glavni razlog ležao je negdje drugdje. Vodstvo je imalo neposlušnog trenera. Sad vi dalje sami procijenite... je li taj njegov neposluh bio blasfemija, ili je bio ilustracija karaktera trenera kakav bi zapravo trebao biti. Nakon toga, kad je zaživjela priča o razlazu... čovjek se nije dao zajebavati od ekipe koja se tako postavila prema njemu i zajebala ga po više stavki. Dakle... nije klubu okrenuo leđa, nego nije dao gušta toj ekipi koja ga je htjela izlevatati.

Sorry... ovo se pretvorilo u traktat, ali  žestoko me inspiriralo da napišem nešto o poziciji trenera kojemu se nešto uvjetuje. I o gardu trenera u tim okolnostima. Opet Horvat... njemu se svaki dan trubilo (Dido Milenković, naš najuspješniji sportski direktor) "stavi Delgadilla". Volio bih da se netko sjeća tko je i kakav bio Delgadillo... pa recimo - NK Opatija je za njega avion.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2021, 13:33:38 od SandroB »

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #53 u: Svibanj 02, 2021, 14:01:35 »
  • Tomić je znao gdje dolazi i u kakvim okolnostima. Na sve ovo je pristao kad je potpisivao.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #54 u: Svibanj 02, 2021, 14:05:53 »
  • Tomić je znao gdje dolazi i u kakvim okolnostima. Na sve ovo je pristao kad je potpisivao.

Ma naravno... ali to ne znači da nije mogao sačuvati malo "svog ja", možda čak i postaviti mali uvjet da je njegovo apsolutno pravo na izbor prvih 11... big deal.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #55 u: Svibanj 02, 2021, 14:17:05 »
  • postaviti mali uvjet da je njegovo apsolutno pravo na izbor prvih 11...
    U tom bi slučaju trener Rijeke postao Toplak ili netko treći.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #56 u: Svibanj 02, 2021, 14:50:17 »
  • O Štefulju je sve rečeno, jebem tom malom crvu mrtvu mater u grobu.
    Oprosti, ali nije u redu.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #57 u: Svibanj 02, 2021, 15:00:03 »
  • Opraštam, stvarno nije.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #58 u: Svibanj 02, 2021, 15:02:09 »
  • Nemam herca pljuvati po Tomiću, ali kompa... dokle misliš pizditi da ste odigrali očajno prvo poluvrijeme?!?
    Vjerojatno dokle god su mu neki starteri nametnuti.
    Znaš kako se to rješava? Slučaj "Alferez" u sezoni kad je Rijeku vodio Alen Horvat......
    Horvat je iz "govana" skoro krenuo mijesiti pitu i tu ne mislim samo na igrače, već i na stanje u klubu i moral koji je bi na dnu. Nije prošlo malo i pripremne utakmice su pokazivale da bi Rijeka na vlastiti pogon mogla čak mirno odraditi sezonu.
    Meni je on bez obzira na to kako je završio s klubom, osta u pozitivnom sjećanju i baš mi je žao što nismo mogli saznati kako bi to na kraju završilo.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #59 u: Svibanj 02, 2021, 15:42:12 »
  • Moj osobni dojam Horvata je da se više trudio dodvoriti igračima i navijačima nego li što je bio neki poseban trener. Ali to je osobno mišljenje i to u razdoblju kada smo zaista bili loši.
    Što se tiče Tomića, mislim da nije u pitanju "slučaj Alfarez" nego pokušava istovremeno podignuti momčad, postići rezultat  i vidjeti s čim raspolaže za iduću sezonu. S druge strane Štefulj se ne ponaša kao Alfarez ili Sharbini, on odradi svoje. Ali odradi preko one stvari.
    Momčadi treba čišćenje od nekvalitete i pomanjkanja karaktera. A pitanje je koliko je to ostvarivo s obzirom na famozni "badžet". Nadam se nekim promjenama po tom pitanju.