• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2021  (Prikazano: 50884 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
RI mercato 2021
« u: Svibanj 23, 2021, 16:35:17 »
  • Pred nama je vjerojatno jedan od najprometnijih prijelaznih rokova u novije doba, pa stoga i nova tema. Ovaj puta bez "corona" u naslovu, ionako je svakodnevnica već postala.

Kratki (ne može kraće od ovog jebiga) pregled trenutnog rostera, po pozicijama.

GOLMANI
    dolaze
    Potvrđen je dolazak Labrovića koji bi trebao postati jedinica.

ostaju
    Prskalo ostaje kao rezerva osim ako ne izrazi želju za nekom posudbom ili transferom onako za kraj. Iako mislim da u njemu i dalje ima baruta. Na Sportnet forumu netko je spomenuo da smo se raspitivali za Ivana Filipovića iz Slaven Belupa. Potencijalna opcija ako se ne računa na Prskala.
    Nwolokor očito nije ozbiljna opcija, ali nema ništa službenog.

odlaze
    Nevistić ide u Dinamo.

- - - - -

STOPERI
    dolaze
    Zasada nitko, ali za očekivati je barem jednog, izgledno dva, a moguće i tri nova imena.

ostaju
    Smolčić se pokazao kao dosta dobro rješenje. Ima mane, spor je i sklon pogrešci, ali sa 20 godina daleko najnormalniji stoper kojeg trenutno imamo. Naravno, vrlo jednostavan transfer u slučaju ozbiljne ponude. Za njega to vjerojatno znači klupu talijanskog prvoligaša...
    Galešić kao nekakva budućnost i neki novi projekt. Trenutno u planu B, ali izgledno u rotaciji dogodine.
    Galović je nedavno produljio ugovor tj aktivirana je +1 opcija. Nadam se isključivo da ga se privremeno zadrži kao brojku i pokuša riješiti čim nađemo nešto bolje. Karakteran, ali loš igrač. Nešto kao Punčec, samo s liderskom crtom.

odlaze
    Capan je to već najavio i siguran je u ovoj kategoriji. Nitko neće plakati za njim. Prošlo vrijeme kada je igraču Rijeke bilo dovoljno da je borben i samo to.

(upitni)
    Velkovskog čeka EURO sa Makedonijom, ugovor mu ističe sljedeće godine. Napokon se očekuje transfer lika koji u tri godine ima malo manje nastupa za reprezentaciju nego za klub.
    Escoval je tu već tri i pol godine, ugovor isto dogodine. Generalno propuh od igrača, može se iskoristiti za neku trampu.

- - - - -

BEKOVI
    dolaze
    Očekuje se po jedna prinova na svakoj strani.

ostaju
    Vukčević se pokazao kao solidno rješenje na beku. Propuh otraga, ali prodoran i relativno brz. Nije materijal za početnu postavu.
    Jurišić ni ne znamo da postoji.
    Braut ima 19 godina i jedan je od potencijala koje imamo. Ako ga ne vide oko početne postave, vrijeme je za posudbu.

odlaze
    Štefulj.

(upitni)
    Tomečaku je 31 i pol godina. Ne radi razliku, loš je u obrani. Po meni kandidat za "izlaženje u susret" i nekakve Emirate, Kinu.

- - - - -

SREDINA
    dolaze
    Puno posla. Izgledno su bivša trojica iz prve postave ili oko nje, tako da ih treba zamijeniti.

ostaju
    Liber je jedan od bitnih imena za nas. Smatram da je materijal za prvu postavu.
    Lepinjica je negdje zapeo u razvoju, ove godine jako slaba minutaža.
    Mudražija i Čerin su na posudbama do kraja sljedeće sezone, nema smisla prekidati to. Čerin je standardan - iako ne pokazuje ništa posebno - dok je Mudražija rezerva. Ne vidim budućnost u njima.

odlaze
    Franko se oprašta i ide po zaslužene novce u Kinu negdje. Sretno mu!
    Pavičić je već natuknuo želju za inozemstvom. Ista priča kao i Capan.

(upitni)
    Lončar je vjerojatno već bivši samo mi to još ne znamo. Dobar igrač, ali zasićenje je tu, tri pune sezone, čeka se ponuda od 3 milijuna eura i on je prošlost.

- - - - -

KRILA
    dolaze
    Vuk se vraća s posudbe. Materijal za kucanje na vrata prve momčadi. Vraća se i Bušnja, ali niš od njega.
    Tu će biti još promjena, sigurno jedan novi igrač, moguće i dva.

ostaju
    Murić, osim ako ne bude ponuda. Nisam neki fan, ali nam je bitan zbog svoje individualne kvalitete.

(upitni)
    Menalo vjerojatno odlazi osim ako ne dođe do preokreta. Sa 25 godina za mjesec i sitno, sumnjam da ćemo plaćati dogovorenih skoro milijun eura za njega. U Dinamu ne vjerujem da ima mjesta. Mislim da on ne bi imao ništa protiv ostanka, pitanje je više što Dinamo s njim planira.

- - - - -

NAPAD
    dolaze
    Ristovski junior bi se trebao vratiti s posudbe. U Trnavi ništa posebno, 5 golova u 11 nastupa, od toga su 3 iz penala. Dobio je minutažu koju je trebao kod nas imati ove godine dok se najesen nije ozlijedio. Vjerujem da ga gledaju kao rezervu.
    Barem dvojica novih.

ostaju
    Nitko službeno još.

odlaze
    Yateke, u čiji otkup nema smisla ići.
    Kulenović, preskup i što se tiče odštete i plaće.

(upitni)
    Drmić ima već nekoliko stranica rasprave, treba se potrefiti štošta za ostanak, u ovoj kategoriji je isključivo zbog nekih svojih izjava, i našeg interesa za zadržavanjem takvog igrača.

- - - - -

REZIME
    Dolaze zasada potvrđen samo Labrović. Očekujem barem dva nova stopera, jedan do dva beka, tri centralna vezna, jedan do dva krila, dva napadača. Znači deset imena već sad, i to uglavnom kao zamjene trenutnima.
    Ostaju Prskalo, Nwolokor, Smolčić, Galešić, Galović, Vukčević, Jurišić, Braut, Liber, Lepinjica, Čerin, Mudražija, Murić. Iako je i tu dosta imena koje bi radije u crvenoj kategoriji.
    Odlaze Nevistić, Capan, Štefulj, Franko, Pavičić, Kulenović, Yateke. Falit će jedino Franko.
    Upitni Velkovski, Escoval, Tomečak, Lončar, Menalo, Drmić. Od svih njih, posljednja dvojica su jedini koje bi zadržao, s puno većim fokusom na Drmića.

Ovako na prvu, iako je komično pokušati predviđati naše dolaske, popis hrvatskih igrača koji su slobodni na ljeto gledajući samo TM vrijednost: Ozobić (Qarabag, 30, of.vezni), Čop (Standard, 31, napad), Barac (Rapid, 25, stoper), Crepulja (27, Astra, def.vezni), Bogdan (25, Livorno, stoper), Vukušić (29, Steaua, napad), Roguljić (25, Trenčin, of.vezni), Halilović (23, Istra, vezni), Kolar (25, Emmen, napad).

Zanimljivi iz 1. i 2. HNL: Obregon, Ampem, Mulac, Monjac, Fućak, Dabro. Materijala kao u priči u našoj 2. HNL, BiH, crnogorskoj, slovenskoj ligi. Ako mogu Željo, Široki, prvak Slovenije, Gorica, Slaven, Šibenik, nalaziti materijal po 2. HNL, što ne bi mogli i mi?

Prijelazni rok počinje 15.6., traje do 31.8. Za nas par bitnih datuma o trajanju rokova vani:

Odnosno o rundama Konferencijske lige (mi upadamo u 2. pretkolo):

Glavna pitanja ovaj rok su:
    - hoće li opet biti posudbe?
    - što namjeravamo s mlađim igračima?
    - ostaju li Srećko i Mance?
    - idemo li na potpuno čišćenje što znači i da će mnogi od upitnih završiti među odlascima?
    - hoće li Lončarev transfer biti jedini višemilijunski na ljeto?

I naravno, ono najbitnije:
    Mister X ima ugovor s Milanom do ovog ljeta, ali s opcijom +1 tako da ništa od njega ni ovaj put.  :'(
    Yassine Lakhal je na zimu prešao u marokanski Kawkab tako da otpada i on, nemamo za odštetu.  :'( :'(

Neka igre počnu!

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    Odg: RI mercato 2021
    « Odgovori #1 u: Svibanj 23, 2021, 17:18:59 »
  • Labrović-to je onaj što mu Murić uvali gajbu u njegov kut iz slobodnjake, niš neš.

Srećko, Mance, Tomić i naravno Damir znaju posao.
    Srećko je jedna od naj legendi kluba u nogometu 50 god, zna sve ali je finjak uvijek bio kao i klub i svi mi u Rijeci.
    Mance je pravi vojnik kluba isto ok, Tomiću treba sezona za nešto pokazati, meni ok.

Damiru treba lova, napravio je više od svih u povijesti kluba, da li može još nešto, nadajmo se.
    Navijači će uvijek grintati to je ok, ali realno ja zadovoljan.
    Borba za vrh (3mjesto),i sirotinjsku ligu ligu naš maksimum.

Jedini minus borbenost ekipe, ako to Tomić dobije onda ok,
    Neznaš igrati, više trčiš, gineš, daš sve od sebe i bez obzira na rezultat navijači to cijene.

Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #2 u: Svibanj 23, 2021, 17:52:46 »
  • Kad se spominju u pitanjima na kraju posta mlađi igrači. Što nije u juniorima onaj mali Noel Bilić, koji je pred koju godinu došao iz Istre i kojem se proricala blistava karijera, bio je već sa seniorima na pripremama. Što je s njim?
    Ima li još koje ime koje se isticalo. Evo i braća Frigan. Matija je bio nastupio protiv Napolia.

Volio bih te naše "bebe" u sastavu i par iskusnih karakterno jakih i pozitivnih igrača.

"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Mjoksiglandi

• Morčić
    • **
    « Odgovori #3 u: Svibanj 23, 2021, 18:34:40 »

• Prijatelj od prijatelja od prijatelja kaze Komnen Andric je u dolasku...

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #4 u: Svibanj 23, 2021, 18:35:54 »
  • Svi smo mi za naše bebe, ali...

neke naše bebe su bile i najveće razočaranje u prošlosti, odlazili u hajduk, dinamo....
    Neki sa strane su išli van rađe.....

Treba sreće/nesreće pogoditi jedne ili druge,

Jebeš ti školu nogometa ako ne može izbaciti desnog beka ili centarhalfa.
    Drugo su veznjaci, napadači ili golman,

Danas su valjda takva vremena da su klinci drugačiji, volio bi vidjeti tko bi napravio pošten klizeći na šljaci,
    Svi puno pričaju a meda premalo.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #5 u: Svibanj 23, 2021, 18:38:50 »
    Volio bih da je istina. I ako jest istina, volio bih da se ne ponovi slučaj Žilić.

Offline Mjoksiglandi

• Morčić
    • **
    « Odgovori #6 u: Svibanj 23, 2021, 19:20:26 »
    Volio bih da je istina. I ako jest istina, volio bih da se ne ponovi slučaj Žilić.

Prvo sam pomislio ma nema šanse ali kad malo razmislis sve je moguce...
    Nadam se da nece...

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #7 u: Svibanj 23, 2021, 19:21:39 »

Tu na forumu smo ga zazivali prije 2g i volio bih ga vidjeti u nasim redovima ali ne kao posudba. Koliko vidim na trasfermerketu on je dinamov igrac do 2023. Duzni su nam 2 igraca pa neka on bude dio transfera.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #8 u: Svibanj 23, 2021, 19:38:58 »
  • Treba u pregovore uključiti predstavnika Armade...    ;)

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #9 u: Svibanj 23, 2021, 19:52:47 »
  • I Kokolindu ako ima neki bolji igrač na grmošćini.... da ne bude opet problema,

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #10 u: Svibanj 23, 2021, 21:17:38 »
  • Posudbe Mudražije i Čerina ističu tek sljedeće sezone, a od dolazaka su sigurni Labrović i Ampem. Nakon što su ove zime prodali Nevistića i Štefulja u Dinamo, Rijeka je dogovorila da će na Rujevicu doći tri igrača iz Maksimirske 128. Jedan je Roko Jurišić, a kako doznaje Germanijak, jedan od preostale dvojice trebao bi biti Josip Šutalo koji je ovu sezonu proveo na posudbi u Istri 1961. Ime trećeg zasad nije poznato, možda ni dogovoreno. Marko Đira, Komnen Andrić, a na Kvarneru neki maštaju i o Mariju Ćužeu. Vrijeme će pokazati o kome je riječ.

https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/ljeto-istine-za-rijeku-kratkorocni-rezultat-ne-garantira-dugorocni-uspjeh/86729
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #11 u: Svibanj 23, 2021, 21:22:37 »
  • Meni nekako vonja da bi ovaj Barač mogao završiti kod nas.
    Uz to, Elezu ističe Ugovor, žena u drugom stanju, ali nekako mislim da bi mogao u Split ili Osijek...

Govorancije je bilo za Ampema iz istog izvora kao za Labrovica.
    Vjerujem da bi on mogao doći.

Andric je možda u onoj kombinaciji za Stefulja i Nevjestica, možda da u toj kombinaciji prebiju i Menala.

A nekako mi vonja i taj Durasek da bi mogao biti drugi...

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #12 u: Svibanj 23, 2021, 22:06:26 »
  • Znači neslužbeno su tu još Ampem i stoper Šutalo. Obojica mladi, neloši igrači. Jasno želim čiste transfere, nikakve posudbe. Dinamo ima 100 igrača i razumno je i očekivano da će biti direktnih dolazaka od njih, ali posudbe od njih dugoročno nemaju smisla. Na Germanijaku je inače urednik Ižak Ante, brat od ex-SN i našeg glasnogovornika, a trenutnog pomoćnika Čohija u Osijeku, Matea Sučića. Tako da računam da ipak imaju nekog u klubu tj. da ne naklapaju.

Andrić mi ne predstavlja neku kvalitetu. A i malo mi je dosta borbenih napadača koji su generalno smotani. Kulenović, Čolak, Balaj i slični... Rado bi Drmićev tip napadača kao prvu špicu, a nekakvog Andrića za ulazak s klupe.

Od tih naših bivših, Elezu ističe ugovor, ali neki njemački portal ga navodi kao jednog od skupljih igrača u kadru šta ima smisla jer im je pred 3 i pol godine došao iz doprvaka u Bundesligu. Tako da mislim da su kod njega financije upitne.

Meni mokri san ostaje Matej Mitrović koji je većinu sezone preskočio zbog ozlijede pete. Ne djeluje kao da je u ozbiljnim planovima u novom-starom belgijskom prvaku Club Bruggeu, ima ugovor do sljedećeg ljeta. Ove sezone skromnih sedam, prošle tek deset nastupa s tim da je tada bio zdrav većinu vremena. Nema nikakav kontinuitet otkad je otišao još tamo početkom 2017. godine; u četiri kalendarske godine on ima tek 70ak nastupa, a po minutaži je to jako tankih 50ak matematički cijelih utakmica. Mislim da će tražiti novi klub sada na ljeto. Ovako na prvu moguće da imamo upad preko menadžera Tarzana (Ivan Cvjetković) s kojim imamo dugogodišnje dobre odnose, a njegov je i npr vratar Slavena Filipović. Ne znam koliko je ostvarivo i vjerujem da nam je on apsolutni vrh potencijalnih mogućnosti.

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #13 u: Svibanj 23, 2021, 22:12:19 »
  • Ova dva igrača što dolaze iz Dinama su transfer a ne posudba, right?

Slažem se za Mitrovića, to bi bio pun pogodak. Jedna prava sezona u Rijeci mu nosi na ljeto novi transfer, a tko zna, možda i SP u Kataru. A Rijeci solidna odšteta.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #14 u: Svibanj 23, 2021, 23:41:48 »
  • Sve što se može utopiti iz ove ekipe prodati, skupiti 11+rezerve trkača, boraca i idemo,

Gračan je tako uzeo prvenstvo, a treba nam evropa samo.

Koja je to klasa u hnl da te izvoza, pretrči, nadskoči, imaš 20 god nogomet ti jedina obaveza.
    Trčati 90 min, dodati loptu na 20 - 30 metara, pucati na gol sa 20 tak metara, otkrivati se i pokrivati igrač
    , beka ne možeš igrati sa 20 tak godina, ostavi se nogometa.

Nogomet je savršeno jednostavan a opet čudo od sporta,

(nisam računao igrati protiv Ronaldinha Ibre u mlađim danima, možda još par klasa)