• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Statut HNK Rijeka  (Prikazano: 21820 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D2

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #30 u: Rujan 02, 2009, 12:45:57 »
  • Dečki vi, ili ste jako mladi ili jako naivni. Kao prvo tu nesto klepecete o promjenama u klubu, a vi prvi se recimo niste sjetili prvo okupiti i vidjeti koliko vas je to i sto je to sto bi vi htjeli poduzeti. Ovakvim ispraznim internet laprdanjem necete nista napraviti jer ni sami neznate sto bi napravili ni tko bi to izveo. Dakle iz supljeg u prazno.
    Skupite se, dogovorite, ubacite svog predstavnika kao kandidata u skupstinu i tek onda cete moci raditi barufe na skupstini, ovako sto ste ocekivali da ce netko doc i pitat vas sto bi vi htjeli.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od D2 »
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #31 u: Rujan 02, 2009, 13:00:44 »
  • Citat: "D2"
    Deèki vi, ili ste jako mladi ili jako naivni. Kao prvo tu nesto klepecete o promjenama u klubu, a vi prvi se recimo niste sjetili prvo okupiti i vidjeti koliko vas je to i sto je to sto bi vi htjeli poduzeti. Ovakvim ispraznim internet laprdanjem necete nista napraviti jer ni sami neznate sto bi napravili ni tko bi to izveo. Dakle iz supljeg u prazno.

ovo boldano dokazuje da veæina forumaša po tvom mišljenju  ispunjava osnovnu kvalifikaciju za ulazak u klupsko vodstvo  :lol:

Citat: "D2"
    Skupite se, dogovorite, ubacite svog predstavnika kao kandidata u skupstinu i tek onda cete moci raditi barufe na skupstini, ovako sto ste ocekivali da ce netko doc i pitat vas sto bi vi htjeli.

ovo je u kontradikciji s prvim. zamjeraš ljudima što se ne organiziraju ali ti ne bi organizirao. ili si nedosljedan ili si zadovoljan i sa skupštinom i sa funkcioniranjem kluba.

btw. ja mislim da si zapravo u pravu ali da se  kritika odnosi i na tebe samog kao dijela 'onih koji raspravljaju ovdje' pa je tekst trebao biti napisan u malo samokritiènijem tonu  :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline D2

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #32 u: Rujan 02, 2009, 13:18:12 »
  • Citat: "FOF"
    ovo je u kontradikciji s prvim. zamjeraš ljudima što se ne organiziraju ali ti ne bi organizirao. ili si nedosljedan ili si zadovoljan i sa skupštinom i sa funkcioniranjem kluba.

btw. ja mislim da si zapravo u pravu ali da se  kritika odnosi i na tebe samog kao dijela 'onih koji raspravljaju ovdje' pa je tekst trebao biti napisan u malo samokritičnijem tonu  :wink:

Da ali ja se ne smatram dijelom "onih koji raspravljaju ovdje" na nacin kako neki to cine, a to je "ajmo ljudi, dajmo, trebali bi, ocemo li". Ja se ne zelim angazirati niti zbog toga pozivam druge da to cine umjesto mene. Samo sam se osvrnuo na nacin kako to neki ovdje cine.

U ni jednom mom postu neces naci da pozivam nekoga na ovo ili ono iz jednostavnog razloga sto to ne zelim. Meni je Rijeka samo klub koji volim ali ne zelim sudjelovati u njegovom radu pa samim time niti u odlucivanju. Da imam takve ambicije uclanio bi se u klub i nesto pokusao uciniti i to bas upravo na nacin kako sam gore naveo.
    Uostalom drustveno sam angaziran na podrucjima koje volim i radim cijeli zivot i vjeruj mi da u tim krugovima ljudi itekako znaju za moj angazman.

No shvatio sam poantu tvog posta tako da ovo sto sam gore napisao je samo mali sitniji detaljcic kako bis shvatio smisao s kojim sam postao pod ovom temom.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #33 u: Rujan 02, 2009, 13:42:42 »
    Citat: "FOF"

btw. ja mislim da si zapravo u pravu ali da se  kritika odnosi i na tebe samog kao dijela 'onih koji raspravljaju ovdje' pa je tekst trebao biti napisan u malo samokritiènijem tonu  :wink:

Da ali ja se ne smatram dijelom "onih koji raspravljaju ovdje" na nacin kako neki to cine, a to je "ajmo ljudi, dajmo, trebali bi, ocemo li". Ja se ne zelim angazirati niti zbog toga pozivam druge da to cine umjesto mene. Samo sam se osvrnuo na nacin kako to neki ovdje cine.

U ni jednom mom postu neces naci da pozivam nekoga na ovo ili ono iz jednostavnog razloga sto to ne zelim. Meni je Rijeka samo klub koji volim ali ne zelim sudjelovati u njegovom radu pa samim time niti u odlucivanju. Da imam takve ambicije uclanio bi se u klub i nesto pokusao uciniti i to bas upravo na nacin kako sam gore naveo.
    Uostalom drustveno sam angaziran na podrucjima koje volim i radim cijeli zivot i vjeruj mi da u tim krugovima ljudi itekako znaju za moj angazman.

No shvatio sam poantu tvog posta tako da ovo sto sam gore napisao je samo mali sitniji detaljcic kako bis shvatio smisao s kojim sam postao pod ovom temom.

ma ja mislim da 99% ljudi ne zanima sudjelovanje u radu kluba i najradje bi samo raspravljali o pobjadama/porazima/taktikama/igraèima (iako je naš klub 'opæe dobro' pa bi shodno tome svi trebali sudjelovati, jednako kao i u upravljanju gradom/državom itd.) ali isto je tako prirodno da ljudi u ovako ekstremnim situacijama reagiraju na naèin da traže odgovornost onih koji vode ono za što su godinama vezani. slazem se oko tvog dijela o inertnosti i nerazumijevanja ljudi da ipak dosta ovisi i o njima samima ali to je problem cijelog našeg društva, a ne samo NK Rijeke i njezinih navijaèa.

Offline D2

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #34 u: Rujan 02, 2009, 17:11:35 »
  • Citat: "FOF"
    ma ja mislim da 99% ljudi ne zanima sudjelovanje u radu kluba i najradje bi samo raspravljali o pobjadama/porazima/taktikama/igračima

Slazem se i mislim da bi za takve (mozes i mene u to ubrojati) bilo idealno da postoji nekakav klub simpatizera pri klubu koji bi bio tu radi Rijeke same i koji ne bi zeljeli biti clanovi kluba vec godisnjom clanarinom pomoci klubu i mozda od istog imati kakve povlastice prilikom nabave karti, klubskih rekvizita itd.
    Jer clanstvo u klubu pored privilegija sa sobom nosi i obveze, a ja osobno ne dozivljavam da clanovi skupstine ispunjavaju svoje obveze kad recimo nitko od njih na skupstini ne primjeti da je "proslo" vodstvo kluba igracki i financijski ostetilo klub.

Offline Papak

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #35 u: Rujan 02, 2009, 20:56:25 »

Ja bih se samo nadovezao na sve ovo. Čitam forum dosta dugo, između ostalog i o tomu kako treba pomoći našem klubu učlanjenjem u isti. Hvale vrijedno, 100,oo kn stvarno nije neki novac, no koliko vas se je zaista i učlanilo? Ne želim nikome spočitavati, želim reči da je učlaniti se u HNK Rijeka-u je jedini i ispravni put za sve one koji žele nešto promijeniti, diskutirati (ali ne ovdje nego na skupštinama) ,ako ništa drugo imati uvid u službene spise (barem bi tako trebalo bit po statutu) kluba, obračune i sl. Ovako, vaš (naš) glas ništa ne vrijedi i ništa se tu jako ne može uraditi, samo se troši energija, nažalost, ništa više...  :cry:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Papak »

Offline zdene

• Junior
      • http://feel4sport.com/hr
    (Nema naslova)
    « Odgovori #36 u: Rujan 02, 2009, 21:12:44 »
  • ok, nije problem dati 100,00 kuna za članarinu, ali kome taj novac ide??? Kuzis, kad u upravi sjede tko zna tko i s kakvim namjerama! Ja iskreno se jos nisam uclanio jer zivim van rijeke pa i ne stignem, kad budem na slobodnima cu!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zdene »
    Soudani? Dobar igrač, naravno, ali ja sam igrač Rijeke, neka on razmišlja o meni - kaže Bertoša

Offline Papak

• Pionir
    (Nema naslova)
    « Odgovori #37 u: Rujan 02, 2009, 21:27:46 »
  • Slažem se sa tobom... pitanje je komu taj novac ide... i onda se još čudimo zašto netko ne želi u klub uložiti nekoliko miliona?
    Ma šta govorim "čudimo"... pa mi svima njima dijelimo svakakve pridjeve zbog toga što nedaju klubu ništa, ali... i mi smo isti, zar ne?
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Papak »

Offline zdene

• Junior
      • http://feel4sport.com/hr
    (Nema naslova)
    « Odgovori #38 u: Rujan 02, 2009, 21:53:27 »
  • nisam neki pravnik i ne bavim se pravom tako da neznam proceduru i pravila, ali...postoji li neki način da se mi ili dio forumasa organizira, napravi neku organizaciju i mi placamo sami sebi clanarine i onda sa tim novcima ulozimo u rijeku i budemo u upravnom odboru, pa bi bar donekle znali di idu novci?
    Neznam ako me ko razumio, i neznam dali je to uopce tako nesto izvedio, ali ideja je bar pozitivna, ako nista bar nam  je rijeka draga? :?  :)
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zdene »
    Soudani? Dobar igrač, naravno, ali ja sam igrač Rijeke, neka on razmišlja o meni - kaže Bertoša

Offline sax

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #39 u: Rujan 02, 2009, 22:23:27 »
  • I onda "organizacija" koja misli da jedina ima prava baviti se navijanjem napadne tu novoosnovanu organizaciju jer joj se kao mješa u posao! :roll:

Cijenim tvoje razmišljanje ali ovo gore je stvarnost!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #40 u: Rujan 02, 2009, 22:27:43 »
  • Citat: "Papak"
    Citat: "D2"

Ja bih se samo nadovezao na sve ovo. Èitam forum dosta dugo, izmeðu ostalog i o tomu kako treba pomoæi našem klubu uèlanjenjem u isti. Hvale vrijedno, 100,oo kn stvarno nije neki novac, no koliko vas se je zaista i uèlanilo? Ne želim nikome spoèitavati, želim reèi da je uèlaniti se u HNK Rijeka-u je jedini i ispravni put za sve one koji žele nešto promijeniti, diskutirati (ali ne ovdje nego na skupštinama) ,ako ništa drugo imati uvid u službene spise (barem bi tako trebalo bit po statutu) kluba, obraèune i sl. Ovako, vaš (naš) glas ništa ne vrijedi i ništa se tu jako ne može uraditi, samo se troši energija, nažalost, ništa više...  :cry:

ja ih znam otprilike trecinu od svih onih koji su platili èlanarinu ove godine, a to znaèi da bismo po statutu mogli sazvati novu skupštinu (u starom sastavu) u bilo kojem trenutku  :wink: naravno, naivno je oèekivati da bi se statut poštivao i skupština zaista sazvala. nisu ga poštivali ni juèer.