• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2021  (Prikazano: 49088 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duke

• Senior
Odg: RI mercato 2021
« Odgovori #135 u: Svibanj 29, 2021, 11:44:16 »
  • Badbeat u sridu, prema najavama ovo se svodi na kupovanje u Dinamovom outletu.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #136 u: Svibanj 29, 2021, 11:50:57 »
  • ne bi se cudilo da nas Dinamo dobro pojaca da i dalje spajamo Kmenada Bieliczu na aparate, tako da mozda nam i puste Menala, njima je u interesu da uzimamo bodove Osijeku, jbg takav je danas odnos snaga
    Dinamu smo ove sezone otkinuli 5 bodova, Osijeku 4. Ta matematika im sigurno ne odgovara. Nadam se da nas ne misle počet pojačavat uz nekakve dodatne uvjete (znaš na šta mislim).

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #137 u: Svibanj 29, 2021, 13:08:34 »
  • Realna je nama borba za 3/4 mjesto, iznad toga uspjeh, ispod neuspjeh.
    U kupu i Europi treba dosta sreće za nešto.
    Za razliku od šarana/tovara nama je manji pritisak.
     Jedni i drugi bi htjeli neki trofej, uz dinamo to neće ići.
    Očekujmo pritiske na sudije, i nove provale kmečanja od sjevera i juga, uključujući građanski kad za treba.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #138 u: Svibanj 29, 2021, 13:57:04 »
  • U neku ruku ovo nije vrijeme za nas. Dinamo nikad jači, Osijek s ogromnim ulaganjima i novim stadionom, Hajduk po prvi puta u nekom smislenom usponu. A mi u laganom padu i tranziciji.
    Ove godine je itekako realan onaj cilj koji se toliko kritizirao: "europske kvalifikacije, a kup i bilo što više su nagrada".

Mi smo u tranziciji i moramo čekati bolja vremena za nešto više jer da bi se poklopio bolji rezultat (u vidu jasnog napada na pravenstvo) više toga se mora dogoditi:
    - sjest na novce
    - imat neku darovitu generaciju iz naše škole
    - drugi moraju biti u problemima

To ne znači da uprava ne treba zavrnut rukave - itekako treba, ali pri tome moram misliti o gradnji temelja za neku buduću momčad jer sada smo ni na nebu, ni na zemlji.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2021, 13:58:35 od Vado mangnar »

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #139 u: Svibanj 29, 2021, 14:21:09 »
  • Rijeka mora pucati na prvo i drugo mjesto, ništa manje. Letvica se može spustiti jedino na pol prvenstva, ako baš ne ide nikako, prije toga ne. Kakav naš pad, mogu šarani pjevat borbene, ali oni da su imali tempo igranja kao mi bi bili lošiji od nas. Oni tek trebaju naučiti igrati na 3 kolosjeka, a to nije samo tako i preko noći.
    Neka prvenstvo započne pa ćemo onda vidjeti raspored snaga, ali već sada puniti gaće nema smisla.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #140 u: Svibanj 29, 2021, 14:54:44 »
  • Zadrži li Tomić i u idućoj sezoni ovakvu efikasnost u ne-derbi utakmicama koja je donijela prosjek od 2 ili više boda po utakmici, ciljevi uopće neće morati biti tema razgovora. 36x2=72. To nije samo sigurno treće mjesto*, to je ravnopravna borba za drugo maltene do kraja.

Koliko god pekao poraz na Poljudu i debakl protiv Dinama doma, podatak da smo od smjene na klupi protiv ekipa koje nisu dio velike četvorke inkasirali 28/30 bodova je gotovo nadrealan i čini mi se da mnogi nisu ni svijesni koliko to vrijedi.

*jedina trećeplasirana momčad koja je ikad došla blizu 70 bodova je Hajduk (69) u 2016/17.

Offline Orpat

• Junior
    « Odgovori #141 u: Svibanj 29, 2021, 15:15:51 »
  • Nitko od nas ne zna koje su ambicije kluba, još se nitko nije očitovao da li osigurati samo opstanak ili Europa znači do 4.mjesta i eventualno kup ili napad na Dinamo i Bezlični. Prije prijelaznog roka bi se trebao postaviti neki cilj, i na temelju toga dovesti pojačanja ili eventualne prinove koje bi mogli napraviti neki iskorak. Opet ponavljam u ovim svim silnim imenima koje se spominju ne vidim nekog kvalitenog stopera ili beka, ponavljam s takvom obranom nemamo što tražiti u KL, a bogami ni u HNLu.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #142 u: Svibanj 29, 2021, 15:59:10 »
  • Rijeka mora pucati na prvo i drugo mjesto, ništa manje. Letvica se može spustiti jedino na pol prvenstva, ako baš ne ide nikako, prije toga ne. Kakav naš pad, mogu šarani pjevat borbene, ali oni da su imali tempo igranja kao mi bi bili lošiji od nas. Oni tek trebaju naučiti igrati na 3 kolosjeka, a to nije samo tako i preko noći.
    Neka prvenstvo započne pa ćemo onda vidjeti raspored snaga, ali već sada puniti gaće nema smisla.
    Ma to.
    Još ovi trebaju kušati palente da bi bili kao mi.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Orpat

• Junior
    « Odgovori #143 u: Svibanj 29, 2021, 16:01:50 »
    Ma to.
    Još ovi trebaju kušati palente da bi bili kao mi.

Slažem se da treba pucati na prvo mjesto ali za to nam treba min još 10 milijuna eura badžeta pa ako osiguraš nema problema onda  :)

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #144 u: Svibanj 29, 2021, 16:31:18 »
  • Realno 99te su i dinamo i hadjuk bili jači od nas, bili smo prvi (bez obzira na krađu), realno je i Stuttgart bio jači od nas pa smo ga izbacili, realno je i Milan bio jači od Rijeke čak i sa pričuvama koje su vrijedile više nego tadašnji aktualni sastav pa smo dobili.
    Ako se ove igrače a i sva publika uvjerava da je dosta igrat pa šta bude, da nije bed ako se izgubi, da ne treba bit gladan pobjeda nego da je OK držat se 3,4 pozicije onda će oni tako i igrat.
    Ako u glavama oni misle da nešto vrijede, da skupo prodaju kožu, da rade 120 posto na utakmici, onda će te i sreća pomazit. A još kad se samopouzdanje digne onda i pare igraju sporednu ulogu.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline Orpat

• Junior
    « Odgovori #145 u: Svibanj 29, 2021, 17:25:28 »
  • Ma znam što govoriš, ali nekakvu kvalitetu moraš imat, moraš Tomiću dat materijala da ima s čim radit opet ako nemaš kvalitetne i talentirane igrače onda ćemo teško doć do nekog rezultata razlika je imati u obrani Galovića,  Escoval i Smolčić nasprem Mitrovića, Eleza i Župarića. To je jedan primjer razlike u kvaliteti.

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #146 u: Svibanj 29, 2021, 19:10:09 »
  • Od kad je aktualna uprava tu, ciljevi se valjda znaju i uvijek su isti i realni, ako se ukaže prilika napada se što se može, vrh, kup, Europska grupa.

Dovode se igrači koje možemo plaćati ili posuditi, nekad se pogodi nekad ne, nema tu sigurnosti.
    Kad bi se naši preračunali i zajebali, tko bi nas spašavao, država, grad, navijači?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #147 u: Svibanj 29, 2021, 19:47:43 »
  • Mislim da se pretjeruje s omalovažavanjem Osijeka bilo u aspektu rezultata, bilo u aspektu novaca koje pumpaju u klub.
    Ajmo s ovim drugim. Vlasnik im je onaj Mesaroš koji je milijarder (ne milijoner kao Mišković) i koji ima Mađarsku iza sebe. Dakle novaca imaju, dali su upravo 2.5m za Meireza, a toliko novaca za jednog igrača mi nismo dali nikada. Dakle, jedino dok si ne nađe novu igračku Mesaroš će trošiti pare na ovu.
    Što se tiče rezultata: od kada je došao Bjelica oni su osvojili isto bodova u pravenstvu kao Dinamo i mislim da su u top 3 drugih mjesta po bodovima (2017 je Dinamo imao najviše, a ako se ne varam mi 2016 smo tik iza, pa Osijek 2021).
    K tome pojačavaju se, dovode igrače, i pojačati će se još više.
    Stadion je u izgradnji i čak i po tom pitanju će biti "ekipirani".
    Na pozitivnom su valu, istom onom koji smo mi imali.

Mi? Nemamo pojma kako ćemo izgledati iduće godine. Iz momčadi nam je otišlo nekoliko prvotimaca i očekujemo odlazak još nekoliko. Financijski smo stabilni, ali nema dodatnih ulaganja. O Kantridi nećemo, a atmosfera je li-la.

Ako maknem navijačku dijoptriju ja zaista ne vidim kako im možemo konkurirati. Iz te perspektive mislim da nam je nerealno tvrditi da ćemo se boriti za drugo (ili prvo) mjesto.
    (ne bih o onome da su antipatični i bezlični - to je druga tema)
    « Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2021, 19:59:19 od Vado mangnar »

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #148 u: Svibanj 29, 2021, 19:57:05 »
  • Iako mi se ne sviđa šta nismo posebno vokalni po pitanju ambicija iz sezone u sezonu, što nam pametno i mogu reći?

Da će se boriti za naslov prvaka ne mogu jer - budimo realni. OK, to prvo ovisi o klubu i jačini igračkog kadra jer ako složiš dovoljno jaku momčad, ne može ti nitko ništa. Ali skoro podjednako ovisi igra li Dinamo završnicu nekog europskog natjecanja. Ako igra, imaš šanse biti tu negdje do pred kraj. Ako ne igra i fokusiran je samo na HNL, Dinamo sa iole ozbiljnim trenerom ostavlja svih na +30.

Borba za drugo mjesto? Ne donosi puno samo po sebi obzirom da drugi u HNL-u rezultatski dobiva isto što i četvrti manje više.

Cilj skupina Europe ne možeš zadati jer dok nisi nositelj u svim pretkolima, ovisiš skoro isključivo o sreći i ždrijebu. A i kad si nositelj, možeš izvući recimo Basaksehir kao mi svojedobno, klub koji ima koeficijent nula, ali je državni klub turskog diktatora koji će te sezone osvojiti naslov prvaka.

"Biti u vrhu" je naša tradicionalna i koliko je god ne volim - na mjestu je. To znači borba za drugo-treće mjesto - ovisno o jačini konkurencije - te igranje završnice Kupa. U Europi što uspijemo je najrealnije za reći.

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #149 u: Svibanj 29, 2021, 20:16:54 »
  • Meni je tu još jedna velika razlika između nas i šarana.
    Mi smo kulturno i polako dizali klub, trenera je cijenila cijela liga i šire.
    Uzeli smo duplu krunu dok je mamić bio najjači, bez vara, pošteno i gospodski.
    Kao i 99, cijela Hrvatska je navijala za nas, (osim par spodoba po naređenju samog dr. T)
    To se ne ponavlja!

Oni su već sada sprdnja u kmečanja, a trener je posebno odvratna priča, i nadam se da će ih krasti i smijati im se u facu!!!!