• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2021  (Prikazano: 49082 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ispod stijena

• Veteran
Odg: RI mercato 2021
« Odgovori #150 u: Svibanj 29, 2021, 20:23:39 »
  • ma kakav Osijek pa i Hajduk je opasnija i ozbiljnija ekipa od njih, sve da i dva Mesarosa ulazu u njih.

Uopće nije cilj da li mi možemo njih, nek oni hvataju nas. Ne zaboravite, zadnje dvije sezone su specifične, a konkretno u HNLu oni su imali najstalniji raspored, najbolje im se posložila korona zaraza, ništa specijalno nisu igrali i imali su poguranac dok Misko nije zagrmio.

Kad se vrati publika i ustaljen raspored onda će se brojati mrtvi

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #151 u: Svibanj 29, 2021, 20:42:04 »
  • Mi smo kulturno i polako dizali klub,
    POLAKO? Klub je privatiziran u 02/2012., već u 08/2013 je izbačen Stuttgart i ostvaren plasman u skupine EL, a u 05/2014 osvojen kup. Tri mjeseca nakon toga opet izborene skupine EL. Dakle u prve dvije i pol godine privatne ere tri ogromna rezultata.

Mesaroš je ušao u Osijek prije pet godina i još nisu napravili krasnog kurca.

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #152 u: Svibanj 29, 2021, 20:53:05 »
  • Mislio sam na osvajanje prvenstva!
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #153 u: Svibanj 29, 2021, 21:54:29 »
  • ma kakav Osijek pa i Hajduk je opasnija i ozbiljnija ekipa od njih, sve da i dva Mesarosa ulazu u njih.
    Brojke to ne pokazuju.

Uglavnom, za sada nas ne vidim u borbi za najviše pozicije. Prijelazni rok je dug, pravenstvo je dugo, a i puno se priča o tom Lurssenom i/ili drugima.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #154 u: Svibanj 29, 2021, 22:09:25 »
  • Kakve brojke?
    Moram priznat da ne kuzim o kakvim brojkama govoriš.

Ponavljam. Previše smo si pali pod utjecaj tog bADZeta. Nije da oni imaju duplo vise love od nas, ma i da imaju, neka imaju. BADZet može postaviti neke temelje, ali ne osvaja prvenstva.
    To radi ekipa i karakter. Oni osim tog klajnheslera nemaju karakternog igrača. Ne zaboravimo da je Mierez u cijeloj karijeri odigrao jednu sezonu.
    Ne kažem da je los igrač, ali on je realno odigrao jednu sezonu.
    I imaju osobu koja ih vodi i koja je puna srdžbe i ima isključivo osvetničke motive.
    Na taj način niti jedan posao ne može ići dalje.

Uz to, počela su negodovanja, on skuplja, duplira igrače , a to su sve “plaćenici”. Eto, prvi Bočkaj želi otići jer nema zagarantirano mjesto u prvih 11, tako će početi i medju ostalima tinjati nezadovoljstvo, a ono će se pojačavati proporcionalno sa neuspjehom. Oni ako ove sezone nešto ne naprave, balon se ispuhuje...

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #155 u: Svibanj 29, 2021, 22:20:17 »
  • Kakve brojke?
    Moram priznat da ne kuzim o kakvim brojkama govoriš.
    77 Os; 61 Ri.
    2.5m € za najboljeg strijelca lige koji ostaje vs. ?
    Nama stožerni igrači odlaze, oni pojačavaju momčad.

A i srce su pokazali u pravenstvu.

Tako da, gledajući bez navijačkih naočala, bi se moglo reći da su na papiru u itekakvoj prednosti.
    Volio bih da me teren demantira, ali za sada on govori 77:61

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #156 u: Svibanj 29, 2021, 22:33:03 »
  • potpuno se slazem, ali na jesen nas je sjebala europska jesen, Rozman i stalne odgode, tu se je bodovni jaz povecao, u Osijeku korone nije niti bilo, i imali su doslovno ritam subota-subota, gledajući koliko Osijek ima vise para od nas i kad pogledamo nekakav proljetni dio, odnosno Tomicev period, znaci zadnih 15 kola, bodovi su sljedeci: Osijek 32, Rijeka 29, a to opce nije lose
    « Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2021, 22:36:16 od Zelko Maler »

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #157 u: Svibanj 29, 2021, 22:37:27 »
  • evo malo podataka

Prihod od prodanih igrača od ljeta 2015. do danas

Dinamo Zagreb - 184.000.000 evra
    Crvena zvezda – 70.100.000 evra
    Hajduk – 54.050.000
    Rijeka – 51.730.000
    Partizan – 50.620.000
    Lokomotiva Zagreb – 21.390.000
    Osijek – 20.650.000
    Maribor – 15.570.000

po ovome nismo losi,

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #158 u: Svibanj 29, 2021, 22:38:47 »
  • Ok.
    To je ta jedna sezona.
    Bravo Osijek. I to sve samo ne normalna sezona. Kupili su i tog Armanda ili Antonia Mancea za 1.2 M€ lanjsku sezonu i to mi nikad nismo platili.
    I? Di je decko danas?
    Meni čak nije jasno da sutra i dodje neki “Lurssen” kako to može biti jamstvo da će poteći med i mlijeko?

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #159 u: Svibanj 29, 2021, 23:03:47 »
  • Nije jamstvo. Naravno. Ne igraju milioni. Ali je temelj i mogućnost nadogradnje.
    Ali kvragu i novci. Pa valjda je jasno da su u hnl odigrali bolje od nas. Puno bolje. I valjda je jasno da oni pojačavaju postojeću momčad, a mi ju tek moramo složiti.
    Zato, ako pitamo bilo kojeg neovisnog pratitelja hnla taj će novce prije staviti na Osijek nego na nas.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #160 u: Svibanj 29, 2021, 23:10:14 »
  • ....
    Borba za drugo mjesto? Ne donosi puno samo po sebi obzirom da drugi u HNL-u rezultatski dobiva isto što i četvrti manje više.
    ....
    Neće biti.

U pravu si što se tiče igranja euro ligaških kvalifikacija, ali nije samo to u pitanju, a tu je drugo mjesto i barem privid borbe za prvaka jako bitan.
    Bitan je jer dok postoji neka napetost za rezultatom i tribine su pune. Puni su te i mediji, a time si bitan i lakša sponzorska udavača. Lijepa priča ne možeš biti borbom za 3 i 4 mjesto. Zato nije svejedno biti 2, 3 ili 4. I to nam nikada ne smije biti svejedno.
    Zar misliš da bi ikada osvojili prvenstvo da smo ga napadali s prethodne 3 ili 4 pozicije. Ne bi, jer smo prvo morali proći školu i to je recimo jedan od razloga zašto su šarani nadrkani, oni su mislkli da samo lova igra, a nikada do ove godine nisu bili ni blizu osvajanju prvenstva. Slijedeća sezona im je bitna i tu realno, ako ovako nastave imaju neke šanse.
    No nemojmo se olako predavati, sezona kreće svima od nule i vidjet ćemo već i po kvalifikacijama za KL kako tko stoji .
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #161 u: Svibanj 29, 2021, 23:11:28 »
  • Nije jamstvo. Naravno. Ne igraju milioni. Ali je temelj i mogućnost nadogradnje.
    Ali kvragu i novci. Pa valjda je jasno da su u hnl odigrali bolje od nas. Puno bolje. I valjda je jasno da oni pojačavaju postojeću momčad, a mi ju tek moramo složiti.
    Zato, ako pitamo bilo kojeg neovisnog pratitelja hnla taj će novce prije staviti na Osijek nego na nas.
    Ako i oni naprave dosta izmjena u momčadi tko garantira da će im sve kliknuti isti čas?
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #162 u: Svibanj 30, 2021, 01:06:34 »
  • Marko Dabro u Lokomotivi, čudno ako su se spominjali šarani i mi.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #163 u: Svibanj 30, 2021, 09:22:58 »
  • ....
    Borba za drugo mjesto? Ne donosi puno samo po sebi obzirom da drugi u HNL-u rezultatski dobiva isto što i četvrti manje više.
    ....
    Neće biti.

U pravu si što se tiče igranja euro ligaških kvalifikacija, ali nije samo to u pitanju, a tu je drugo mjesto i barem privid borbe za prvaka jako bitan.
    Bitan je jer dok postoji neka napetost za rezultatom i tribine su pune. Puni su te i mediji, a time si bitan i lakša sponzorska udavača. Lijepa priča ne možeš biti borbom za 3 i 4 mjesto.
    Zato nije svejedno biti 2, 3 ili 4. I to nam nikada ne smije biti svejedno.

To je floskula tipa da smo mi kao viceprvaci svijeta prepoznati globalno i da cemo uz ekstra ulaganja u nogometnu infrastrukturu dobiti i plaće u eurima koje smo do sada zarađivali u kunama.

Ulagač će doći isključivo i samo isključivo u HNL iz interesa. Znači taj Lurrsen kao brodograditeljska firma nikad ne bi ni pokušala ući u Rijeku, a kao hoteljer da i to samo iz razloga Kantride.

O nekim bogatim arapima ili kinezima je glupost i pričati. Prvima smo premali za statusni simbol, a drugi su već pipke pustili u nekim drugim centralno-istočnim euro ligama.

Bez igranja Europe(skupina), bez proizvodnje mladog kadra, bez rješene infrastrukture (dugova oko iste)mi nemamo kome biti napeti.
    A ponavljam. Isključivo iz nekih žešćih interesa nema ozbiljnog investitora, jedino ako želimo biti Šibenik ili IStra. U tom sličaju smo vjerovatno već 50 puta mogli biti kupljeni...

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #164 u: Svibanj 30, 2021, 10:32:13 »
  • ....
    ....
    Neće biti.

Bitan je jer dok postoji neka napetost za rezultatom i tribine su pune. Puni su te i mediji, a time si bitan i lakša sponzorska udavača. Lijepa priča ne možeš biti borbom za 3 i 4 mjesto. Zato nije svejedno biti 2, 3 ili 4. I to nam nikada ne smije biti svejedno.

I je i nije. Naravno da je neusporedivo biti drugi četiri godine u nizu ili četvrti četiri godine u nizu. Ali govorim ovo isključivo s aspekta jedne sezone kada smo financijski treći ili četvrti budžet u ligi (Dinamo uvjerljivo prvi, Osijek sa skoro 10 milijuna eura samo od izravnih investicija, Hajduk tradicionalno treći), odnosno u postavljanju ambicija za nadolazeću sezonu. Nije nam trenutno bitno hoćemo li dogodine biti drugi ili četvrti AKO je razlika prvi-drugi standardnih 20ak bodova.

Nažalost, Osijek sa trenutnim ulaganjima je financijski, a sa trenerom od milijun eura godišnje i po tom pitanju jači, tako da je za očekivati da će tih 20ak bodova biti razlika drugi-treći. Znači realnost dogodine je naša borba za treće mjesto s Hajdukom. Gorici od ove sezone nadalje predviđam prosječnost bez litavske menadžerske agencije. Zaradit će na prodajama ključnih igrača i graditi neku novu momčad nakon najavljivanog rastanka sa litavcima, ali ova sezona im je čini se bila maksimum.

Jasno da postoje tu i drugi faktori; Mađari koliko god novaca imaju spremnih za Osijek neće tek tako biti zadovoljni drugim mjestima i ispadanjem iz Kupa. Hajduk koliko god pametne i sposobne ljude dovede, tu su faktori NH i generalnog "ST stanja uma" zbog kojih si obično pucaju u nogu negdje do Velike Gospe. Tehnički, mi smo od te tri momčadi najviše na miru na početku sezone. Mirno bez velikih najava radimo isto iz godine u godinu i opet nekako uspijevamo biti oko tog vrha, tj. mi imamo najmanji pritisak.