• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2021  (Prikazano: 60144 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Fornax

• Forza Fiume
Odg: RI mercato 2021
« Odgovori #285 u: Lipanj 23, 2021, 15:31:51 »
  • Ne napušta me dojam da je protekle četiri godine trebalo bolje strateški osmisliti.
    Kakvu bi ti strategiju osmislio? Prvo, trebaju ti ozbiljni sponzori, a po tom pitanju smo od prvog dana tuga i žalost. Generalni sponzor nam taman pokrije jednu i pol igračku plaću, a drugi najveći sponzor je otišao u likvidaciju tri dana nakon što je počela korona-kriza. Činjenica je da se NK Rijeka u ovih desetak privatnih godina nije uspjela etablirati kao brand (s kojim će drugi brandovi htjeti poslovati), a za to sigurno nismo krivi ni ti ni ja.

Drugo, treba ti konstantan promet igrača, kupi za 150K, prodaj za milijun, i tu ti treba barem 10 milijuna eura prometa GODIŠNJE da bi to na nešto ličilo. A ne mi, potrošimo 6-7% budžeta na otkup Čolaka, a onda ga damo Grcima na đemdo. Jebalo te takvo poslovanje. Strategija? Za početak, potjeraj sve do čistačice i dovedi ljude za znanjem, iskustvom, i voljom da pišaju krv za ovaj klub.

Nama ne treba nova strategija, nama treba restrukturiranje.

Dovedite nam te Švabe, ne moraju ni donest puno love, samo organizacijske vještine i radnu etiku.

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #286 u: Lipanj 23, 2021, 17:56:45 »
  • Organizacijske vještine i radna etika “svabe” će opet biti u vidu nekog “domaćeg” managera.

To sto se Misko po nekim ponaša “škrto” meni je plus jer se ponaša kao da je njegovo.
    Mislim da koliko toliko kontrolira situaciju i ova opaska da smo sutra Belupo je u najmanju ruku nepotrebna i nepromišljena.
    Nije nikad dolazio igrač kod nas jer je vidio neki slijepi primjer napredovanja nego je vidio da ćemo mu mi dati koji dinar vise nego konkurencija i da će zaraditi obećano.
    Dinamo je posložio neku priču, sve i da prodaju prve violine opet će sutra izletiti neki novi igrač za preprodaju.
    Osijek ima trenutno love, ali šta kad politička prica susjedne države krene u drugom smjeru?
    Hajduk je posebna prica. Oni imaju taj gard, jedini su klub gdje ti njihovi buzdovani igraju srcem i relano samo će tamo neki igrač otići jer taj klub voli odnosno znat će sto ga sutra čeka ako potpise za Dinamo.
    Sad, financira ih grad, kad ne bude grad, financirat će država, uvijek će se naći neki njihov u vlasti koji će pronaći rješenje za spas jer je baza obožavatelja velika i zna da mu to donosi vlast.

Uvijek se može vise, ali mislim da smo mi u zadnjih 8 sezona napravili puno puno. 100% vise nego je itko od nas očekivao.
    A i ovo žalovanje o 1.000 kibica.
    Pa to i je Rijeka. Nismo mitomani, nema nas puno koji volimo klub pa nadjemo način da njurgamo.
    Mene taj svabo uopće na rajca nešto naročito. Vidim ga samo kao infrastrukturnu, a ne sportsku mecenu.

Treba tu dovesti dva-tri karakterna igrača , pokusat isforsirat jednog i pol od dice i biti će to OK.
    Na kraju mi smo Drmicu, ako dobro računam za par utakmica dali 250.000€ place...

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline moreplovac

• Forza Fiume

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #289 u: Lipanj 23, 2021, 18:57:26 »
  • Dinamo je najveća tvornica vrhunskih nogometaša u cijeloj jugoistočnoj Europi. Gledam Olma u dresu Furije na Euru i nadrealno mi je da je taj dečko produkt HNL-a kojemu je Sluga skinuo penal u finalu kupa.

A Osijek... Nadam se da njihova financijska moć nije baš toliko usko vezana uz Orbanov režim jer promjena političke klime u Mađarskoj nije na horizontu niti se čini da će biti tako skoro.

Offline moreplovac

• Forza Fiume

Offline koma

• Forza Fiume
    « Odgovori #291 u: Lipanj 23, 2021, 19:14:13 »
  • Ne napušta me dojam da je protekle četiri godine trebalo bolje strateški osmisliti.
    Kakvu bi ti strategiju osmislio? Prvo, trebaju ti ozbiljni sponzori, a po tom pitanju smo od prvog dana tuga i žalost. Generalni sponzor nam taman pokrije jednu i pol igračku plaću, a drugi najveći sponzor je otišao u likvidaciju tri dana nakon što je počela korona-kriza. Činjenica je da se NK Rijeka u ovih desetak privatnih godina nije uspjela etablirati kao brand (s kojim će drugi brandovi htjeti poslovati), a za to sigurno nismo krivi ni ti ni ja.

Drugo, treba ti konstantan promet igrača, kupi za 150K, prodaj za milijun, i tu ti treba barem 10 milijuna eura prometa GODIŠNJE da bi to na nešto ličilo. A ne mi, potrošimo 6-7% budžeta na otkup Čolaka, a onda ga damo Grcima na đemdo. Jebalo te takvo poslovanje. Strategija? Za početak, potjeraj sve do čistačice i dovedi ljude za znanjem, iskustvom, i voljom da pišaju krv za ovaj klub.

Dovedite nam te Švabe, ne moraju ni donest puno love, samo organizacijske vještine i radnu etiku.

Mi smo pred par godina bili baje i otišli na pripreme u Dubai!?? Ej Dubai, kek nije mogao doć sebi, Koji ćemo kurc tamo. Nemaš s kim ni utakmicu odigrat. Ali bilo je love pa smo se razbacivali, šatro tražimo sponzore. Lani smo jedva u Umagu bili (šatro korona). Sad nema ni za ratu kampa platit. Čak ni ne žalim previše Miškovića. A ovo da Split financira ove dole, Bandić ove gore smo si sami pomalo krivi zar ne?

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #292 u: Lipanj 23, 2021, 19:48:41 »

Mi smo pred par godina bili baje i otišli na pripreme u Dubai!?? Ej Dubai, kek nije mogao doć sebi, Koji ćemo kurc tamo. Nemaš s kim ni utakmicu odigrat. Ali bilo je love pa smo se razbacivali, šatro tražimo sponzore. Lani smo jedva u Umagu bili (šatro korona). Sad nema ni za ratu kampa platit. Čak ni ne žalim previše Miškovića. A ovo da Split financira ove dole, Bandić ove gore smo si sami pomalo krivi zar ne?

Malo si me sjebo, ali hvala ti, zapravo si mi olakšao. Sjebo jer sam krenuo pisati u odgovoru otprilike ovo što ti pišeš. Dodao bi samo da se u Dubai nije išlo samo na pripreme, nego i na dočeke Nove godine i to je bila nekakva demonstracija moći, pardon... bahatluk. Ako je to ulazilo u strategiju poslovanja našeg kluba, onda u p.m. Nadalje, prelako se prešlo preko naprasnog Volpijevog bježanja i okretanja glave od Rijeke. Netko je (glasine svašta govore) napravio veliko sranje dole, ovaj popizdio i de facto srušio cijeli projekt. Odnosno, srušio ga je onaj koji je zajeb'o.

No dobro... da ne čeprkamo po godinama uzdizanja... ipak bi primijetio da strategije ne postoje stare i nove, već stručne i nestručne. Strategiju kluba stvara sportska strana, a gazde, autoriteti, vlasnici, suvlasnici... samo potvrđuju realno postavljene ciljeve.

Realno postavljanje ciljeva kod nas je promašeno još 2012/2013. Sjetite se, "cilj je biti među pet". To nije realno postavljeni cilj. Više nego realan cilj te godine bio je "među tri" (i došlo se do njega, čak uz gomilu kikseva), ali Miško ga nije isticao samo da bi sebi osigurao totalno komfornu zonu u kojoj mu nitko na svijetu ne bi prigovorio da su podbacili. To je fake, to nije realni cilj. Dakle... strategija promašaj. I promašaj je što uopće struka nije govorila o realnim ciljevima, nego cijelo vrijeme netko od strane vlasti.

A strategija od osvojene titule naovamo... pa sjetimo se samo koliko je Kek njurgao; jest da je bio zajeban tip, ali puno toga mu je s pravom i išlo na k. Zapravo... malo sam se i ja zakopao u razglabanja o strategiji, sad mi svašta pada na pamet, a ne da mi se... sve su te priče stoput ispričane.
    29.08.2013., proud to be there

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #293 u: Lipanj 23, 2021, 20:14:12 »
  • Organizacijske vještine i radna etika “svabe” će opet biti u vidu nekog “domaćeg” managera.

To sto se Misko po nekim ponaša “škrto” meni je plus jer se ponaša kao da je njegovo.
    Mislim da koliko toliko kontrolira situaciju i ova opaska da smo sutra Belupo je u najmanju ruku nepotrebna i nepromišljena.
    Nije nikad dolazio igrač kod nas jer je vidio neki slijepi primjer napredovanja nego je vidio da ćemo mu mi dati koji dinar vise nego konkurencija i da će zaraditi obećano.
    Dinamo je posložio neku priču, sve i da prodaju prve violine opet će sutra izletiti neki novi igrač za preprodaju.
    Osijek ima trenutno love, ali šta kad politička prica susjedne države krene u drugom smjeru?
    Hajduk je posebna prica. Oni imaju taj gard, jedini su klub gdje ti njihovi buzdovani igraju srcem i relano samo će tamo neki igrač otići jer taj klub voli odnosno znat će sto ga sutra čeka ako potpise za Dinamo.
    Sad, financira ih grad, kad ne bude grad, financirat će država, uvijek će se naći neki njihov u vlasti koji će pronaći rješenje za spas jer je baza obožavatelja velika i zna da mu to donosi vlast.

Uvijek se može vise, ali mislim da smo mi u zadnjih 8 sezona napravili puno puno. 100% vise nego je itko od nas očekivao.
    A i ovo žalovanje o 1.000 kibica.
    Pa to i je Rijeka. Nismo mitomani, nema nas puno koji volimo klub pa nadjemo način da njurgamo.
    Mene taj svabo uopće na rajca nešto naročito. Vidim ga samo kao infrastrukturnu, a ne sportsku mecenu.

Treba tu dovesti dva-tri karakterna igrača , pokusat isforsirat jednog i pol od dice i biti će to OK.
    Na kraju mi smo Drmicu, ako dobro računam za par utakmica dali 250.000€ place...

"Nepotrebna"; kao da nam Miško recenzira naše upade na forumu. A jebem mu, dogovorimo se da ćemo pisati ovdje kao da smo klupski p.r.; valjda je to jedina "potreba"... ja ne vidim neku blasfemiju u tome što se netko boji da idemo s badžetom u smjeru Belupa.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #294 u: Lipanj 23, 2021, 20:31:47 »
  • Činjenica jest da je zadnja utakmica prošle sezone odigrana pred mjesec i jedan dan.

U ta 32 kalendarska dana, kod nas se dogodilo sljedeće:

- s posudbe su otišli, poredani po subjektivnom dojmu: Franko, Drmić, Nevistić, Menalo, Kulenović, Štefulj, Yateke -> sve očekivano, jedini od njih koji još teoretski može doći i dogodine je Drmić
    - potpisali smo Labrovića i Ampema, o čemu se bruji već tri mjeseca -> očekivano
    - umjesto iznenadnog odlaska Mancea došao je anonimac iz Njemačke

I to je to. Trideset dana se nije poduzelo manje-više ništa. OK, konkurencija također ne briljira možda svojim potezima (Hajduk kao iznimka zbog ostanka Livaje), ali mi smo jedini u situaciji gdje za novu sezonu moramo izgraditi i novu momčad. Moje pitanje je dakle - što se čeka? Još je točno jedan kalendarski mjesec do utakmica KL, a od prve utakmice drugog pretkola - protiv srećom slabašnih Andoraca ili Maltežana - do prve utakmice trećeg pretkola gdje nas sigurno čeka ozbiljno ime, proći će tek 20ak dana. Generalno tko god dođe u tom trenu neće biti spreman za početku postavu.

Palikuća je anonimac, budimo realni. Ničim u karijeri ne ulijeva nekako povjerenje ni optimizam, već to treba pokazati potezima na tržištu. A ideje da će slučajno odabrani plavokosi Hans iz 2. bundeslige odjednom poželjeti doći u Rijeku zato jer je naš SD neki fejk Hans sa njemačkom putovnicom su priče za malu djecu. Po meni kasnimo već barem tjedan dana jer su neka imena morala biti tu sada na početku priprema, koje teku već četvrti dan.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #295 u: Lipanj 23, 2021, 20:55:52 »
  • Jedino opravdanje za ovo nedjelovanje je da se nešto ozbiljnog događa iza zavjesa. Neke krupne promjene same strukture kluba.
    Ako se ne dogode, bit će teška godina.

Offline Zelko Maler

• Senior
    « Odgovori #296 u: Lipanj 23, 2021, 22:25:45 »
  • Loncar jako blizu Verone,  daju nam vjerojatno 2.5 mil eura i Bogdana Jocica, ne znam nekako dajemo igrace za sicu , Loncar je morao za 4 mil ici, dokazan igrac na razini EL, za HNL da ne govorim, Hajduk je sikiru Stanka Jurica koji se s loptom ne zna sastati prodao za 2 mil eura

Online Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #297 u: Lipanj 23, 2021, 22:34:50 »
  • Onaj neandertalac Mirko Marić je išao u Monzu za 4,5. Ne možeš me uvjerit da naši negdje nešto ne rade krivo.

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #298 u: Lipanj 23, 2021, 23:10:02 »
  • Onaj neandertalac Mirko Marić je išao u Monzu za 4,5. Ne možeš me uvjerit da naši negdje nešto ne rade krivo.

Nisam kolerik, ali kad sam pričao o strategiji, zapravo bi se apsolutno složio s tvojom boldanom izjavom... to je to, u najkraćim crtama. Trube smo za onaj najdirektniji biznis. Naivci. Ne mislim samo na čin kupoprodaje, nego cijeli proces... pronaći, razviti igrača, uzdići, rastrubiti, predstaviti, stvoriti famu... cazzo. Ako je glavnina strategije stvoriti i prodati, ili dobro preprodati, nama taj dio strategije zapinje u p.m. One spike... Vešović za kikiriki, Acosty za kikiriki, Kvržić za kikiriki; šta je previše, previše je...

Online Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #299 u: Lipanj 24, 2021, 06:48:53 »
  • Opet nam ništa ne valja.
    Dole privatni vlasnici!!!
    Pa podsnetnik: osvojili smo jedino prvenstvo u povijesti kluba!!!
    ..... i nekoliko kupova  :)
    Tko kamo ide na pripreme, za koliko prodaje igrača..... ako gazda ne može dobiti više onda teško može netko od nas više ili bolje.
    Nije to super ali boljih NEMA.
    A šta će biti u budućnosti, ni onaj gore nije siguran.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.