• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2021  (Prikazano: 175581 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Odg: RI mercato 2021
« Odgovori #45 u: Svibanj 25, 2021, 09:22:50 »
Danas iz NL:

Aktivirano produljenje Velkovskog, Tomečaku i Muriću do 2022.g. NL eto u čuđenju zašto eto ne pustimo reprezentativca koji će igrati EURO besplatno, a imamo otprije dogovoreni +1 na temelju kojeg ćemo ga sigurno uvaliti za bar 500 tisuća do milijun eura... Tomečak na 170 nastupa.

Želimo zadržati Menala. Jako mi je nabrijan bio protiv Gorice sad, čak i više nego inače, što je isto možda znak da mu se ostaje tu. Kulenović nam nije u planu. Kuloarski, Kulenović je na nekih 300ak tisuća eura godišnje u Dinamu, dok je Menalo najviše na pola od toga.

Potvrđeno da Yateke i Capan idu ća, te da Pavičić cilja na transfer.

Novost meni barem je i Murićeva želja za odlaskom tako da me ne bi iznenadilo da i za njega sleti kakva ponuda.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #46 u: Svibanj 25, 2021, 09:45:29 »
Gledati nemotiviranog Murića na terenu je pakao. Igrač je poteza, može sam rješiti utakmicu i teško ćemo naći igrača te kvalitete, ali s druge strane ako nema volje onda je možda najbolje utrapiti ga prvom zainteresiranom i svi mirni i zadovoljni.
Podsjeća na Anasa ali ipak je bitno drugačiji. Kao prvo i osnovno nije ta kvaliteta. Anas nije bezveze dogurao do reprezentacije i vozao Messija. Zatim, ipak se ne radi o domaćem dečku koji tu i tamo poludi pa se potrudi za klub koji voli. A kao treće i ne manje bitno: nije duhovit! S Anasom uvijek neke gluposti, sulude izjave, neočekivane geste. Murić ima vic u igri, ali ne i van njega.

Uglavnom, ako mu se ne ostaje, neka ide. Nedostajati će taj majstorija, ali eto - što je tu je.

Offline Mjoksiglandi

• Morčić
  • **
« Odgovori #47 u: Svibanj 25, 2021, 09:57:19 »
Danas iz NL:

Aktivirano produljenje Velkovskog, Tomečaku i Muriću do 2022.g. NL eto u čuđenju zašto eto ne pustimo reprezentativca koji će igrati EURO besplatno, a imamo otprije dogovoreni +1 na temelju kojeg ćemo ga sigurno uvaliti za bar 500 tisuća do milijun eura... Tomečak na 170 nastupa.

Želimo zadržati Menala. Jako mi je nabrijan bio protiv Gorice sad, čak i više nego inače, što je isto možda znak da mu se ostaje tu. Kulenović nam nije u planu. Kuloarski, Kulenović je na nekih 300ak tisuća eura godišnje u Dinamu, dok je Menalo najviše na pola od toga.

Novost meni barem je i Murićeva želja za odlaskom tako da me ne bi iznenadilo da i za njega sleti kakva ponuda.

Nevjerojatno, koja lova a za sta  :(

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #48 u: Svibanj 25, 2021, 10:14:37 »
Ne mora biti istinito, ali na te okvirne cifre sam na par mjesta naletio. Kad ga je Dinamo dovodio, platili su ga milijun i pol eura Legiji iz Varšave (koja im ga je 3 godine ranije uzela iz omladinskog pogona), tad je imao 19 i pol godina. Visoki centarfor, prošao sve mlade reprezentacije, standardan i zabijao u svima, posuđen Juventusu, igrao njihovu Primaveru... Mislim ovako generalno da ga dovodimo sada, čini se kao pun pogodak. Postat će on jako dobar igrač ako si pronađe klub koji će ga istrpiti konstantno u špici godinu-dvije i ako je sređen u glavi. Jasno za ovo prvo mora smanjiti svoje zahtjeve osim ako ga ne dovede netko iz Engleske druge lige npr., jer ovolike novce za ono što pruža neće dobiti u puno klubova osim Dinama. Izglednija opcija B je da će biti pod Dinamom još 2-3 godine dok mu ne istekne ugovor i zaraditi milijun eura i više, a ovi će ga bacati po posudbama.

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
« Odgovori #49 u: Svibanj 25, 2021, 10:43:56 »
Kulenovic je Legiji placen 1,6 mil eura, placa u Dinamu mu je 360k eura godisnje, a Dinamo za njega trazi 2 mil eura, to je prestrasno sto su oni napravili, navijaci Legije su se sprdali po forumima kad su culi da odlazi , nesto se pricalo i on interesu Hajduka pa je mozda i zato ga Dinamo doveo, a Dinamo ga je doveo jer su mislili da bi on mogao biti zamjena/nasljednik Petkovica, to on nikad ni ne moze biti jer nema potez, on je za mene tesko drvo i jako los igrac, ne znam, ni u snu ga ne bi ostavio, a kako i kome ce ga Dinamu za te novce uvaliti ne znam, jer su i placa i odsteta ogromni za njegove sposobnosti

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
« Odgovori #50 u: Svibanj 25, 2021, 10:48:20 »
Danas iz NL:

svi potezi ok i opravdani, svida mi se da ne razmisljaju o Yatekeu, cudi me da Muric zeli ici, ali ako je tako ok, gdje god hoce moze, ali u Hajduk ne moze

bas cu s gustom gledati Makedoniju na EP, imaju  jako tesku grupu, ali vidi se da su klapa i  da ginu jedan za drugog, inace prvih 11 im je dosta solidna pa cak i zajebana  ekipica, imaju kvalitetu, malo im fali spica jer je Pandev dosta star i pada, mozda nas Rista upadne, nazalost kad se netko ozlijedi iz prvih 11 gotovo nikakve rezerve nemaju, ali mogli bi definitivno krojiti svoju skupinu ko sto smo mi u EL krojili na jesen
« Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2021, 10:50:40 od Zelko Maler »

Offline Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #51 u: Svibanj 25, 2021, 10:51:35 »
Produljenje s Tomečakom? Dajte me ne jebite, čovjek u zadnje vrijeme izgleda kao zombi na terenu.

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
« Odgovori #52 u: Svibanj 25, 2021, 10:57:56 »
Ove godine smo bili baš loši, iz raznih razloga, a opet završili 3, sretno ili ne, oštećeni od sudaca dok gazda nije popizdio.

Mijenjali trenera tijekom sezone pogodili.

Moj dojam za napadača, AMČ je dao dosta golova ali je promašio još toliko, i više.
Kule bi mogao, morao biti bolji, treba tu malo nečega posao za struku, borac je, visok jak, ima šut, vozio je onog iz sociedada jebački ako se cijena prilagodi možda.

Nije ova ekipa loša ali je debelo kiksala, EL super, prvenstvo loše, zašto....?

AMC se ponovo dize iz mrtvih, nakon Paoka gdje nista nije napravio, ali je pokupio dobru lovu , otisao u Malmo, hladniji krajevi mu vise pasu, 8 utakmica 3 gola i 2 asista, Malmo prvi na tablici, ali najgore je to,  ako je istina to sto se prica , mi ni eura od tih grckih grobara nismo dobili , a duzni su nam 3 milje eura za nejga

Offline D10S

• Forza Fiume
  • Slobodna Država Rijeka
« Odgovori #53 u: Svibanj 25, 2021, 11:03:08 »
A jel nam Cagliari za Bradarica platio cijeli iznos? Sta nam nisu i oni bili duzni neku ratu?
Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #54 u: Svibanj 25, 2021, 11:04:10 »
Kulenovic je Legiji placen 1,6 mil eura, placa u Dinamu mu je 360k eura godisnje, a Dinamo za njega trazi 2 mil eura, to je prestrasno sto su oni napravili

To je klasik Dinamo transfer. Ista stvar su i sad Jurić, i Štefulj, Špikić, Čabraja, prošlih godina Andrić, Atiemwen, Budimir, Zagorac, Radonjić. pa i Franko... Svake godine bude po jedan-dva takva.

Kupi se igrač primarno da se oslabi konkurencija. Njima će odigrat par utakmica, osim ako je neki specijalni telac, istaknut će se obzirom da će minutažu dobiti protiv davljenika, a pored sebe ima sve redom klasne igrače za HNL, i godinu-dvije kasnije ga prodaju u nekakvu Veronu, Austriju, Rusiju.

Bulat i Nevistić su vanserijski igrači i veliki talenti pa ajde, ali osim recimo Glavčića, Obregona, pokupili su apsolutno sve u HNL-u šta je iskočilo ove godine.

Čolak je negdje prošle jeseni izašlo u novinama da ni cent nije još uplaćen, ja se nadam da je dosad to sređeno.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #55 u: Svibanj 25, 2021, 11:05:39 »
Produljenje s Tomečakom? Dajte me ne jebite, čovjek u zadnje vrijeme izgleda kao zombi na terenu.

Na Telesportu se pojavio jedan članak koji analitički pristupa izboru najbolje HNL jedanaestorke. Vjerovali mi ili ne - Tomečak zbog igri iz prvog djela sezone je izabran na poziciju desnog beka.
Rekao bih da ako i dalje želi ostati u Rijeci, loviti ribu i trčati po desnom beku - što se mene tiče - može. Što ne znači da nam ne treba desni bek, mislim da itekako treba, ali nam isto tako treba iskusni igrač koji bi mogao pomoći mlađima u stasanju, koji ima gomilu iskustva, koji je odigrao 170 utakmica za nas i definitivno jest jedna od legendi našeg kluba.

Članak o kojem govorim je:
https://telesport.telegram.hr/kolumne/laboratorij/najbolje-od-hnl-a/ 

a dio o Tomečaku je sljedeći:
Citat:
Ivan Tomečak je u prvom dijelu sezone bio jedan od najboljih Rijekinih nogometaša u ulozi wing-backa kada je Simon Rožman igrao s trojicom u zadnjoj liniji. Njegov pad forme dobrim dijelom se poklapa s nizom od sedam utakmica bez pobjede, a taj pad se nastavio do samog kraja sezone; no, kada je bio na svom vrhuncu, Rijeka je mogla graditi igru preko njega.

Nitko od bekova, bilo lijevih ili desnih, na 90 minuta igre nije prebacio 1,5 točnih centaršutova ove sezone, nitko osim Tomečaka. On je nakon svih utakmica na 2,2 točna centaršuta iz 5,8 upućenih, što mu daje uspješnost od fantastičnih 37,8 posto, dok je ligaški prosjek na 27,6 posto. Nažalost, njegova kvalitetna ubacivanja nisu dovela do velikog broja asistencija — što, naravno, ne ovisi samo o njemu — ali gotovo uvijek su dovodila do opasnih situacija u suparničkom kaznenom prostoru. U obrambenom dijelu malo zaostaje za najboljim bekovima lige, ali u ovom odabiru presudna je bila njegova uloga i važnost u napadačkom dijelu igre.

Offline Grozni

• Veteran
  • Forza Fiume
  • FF
    • Gospoda
Odg: RI mercato 2021i
« Odgovori #56 u: Svibanj 25, 2021, 11:06:37 »
Novi list, gađa ono što i mi znamo, odjeb od kluba pa sad nemaju ništa, znaju da Franko ide,
Kakav je dogovor s korporacijom zna samo gazda, a pričalo se da je jak u pregovorima.
Koliko neki igrač ima plaju to je njegov uspjeh/neuspjeh, ako netko plaća previše nek plaća, mi to sigurno nećemo, čak i da možemo.
Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline river

• Forza Fiume
« Odgovori #57 u: Svibanj 25, 2021, 11:08:30 »

OK, nije zadržao formu do kraja sezone, ali ako nije skup njegovo produljenje je dobar potez. Ne da mi se sad tražiti, ali ovom kadru je možda i rekorder po nastupima za Rijeku, nije nikad radio probleme kad je bio rezerva, možeš se osloniti na njega. Uz to, ja bih poslao Brauta na posudbu, a doveo jednog kvalitetnog desnog beka kome će Tomečak biti backup.

Offline river

• Forza Fiume
« Odgovori #58 u: Svibanj 25, 2021, 11:18:39 »
Na Telesportu se pojavio jedan članak koji analitički pristupa izboru najbolje HNL jedanaestorke. Vjerovali mi ili ne - Tomečak zbog igri iz prvog djela sezone je izabran na poziciju desnog beka.
Rekao bih da ako i dalje želi ostati u Rijeci, loviti ribu i trčati po desnom beku - što se mene tiče - može. Što ne znači da nam ne treba desni bek, mislim da itekako treba, ali nam isto tako treba iskusni igrač koji bi mogao pomoći mlađima u stasanju, koji ima gomilu iskustva, koji je odigrao 170 utakmica za nas i definitivno jest jedna od legendi našeg kluba.

Čekam nekog od forumskih slonova (po (zlo)pamćenju, to jest ;D) koji će mu spočitnuti Aberdeen 2015. ;)

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
« Odgovori #59 u: Svibanj 25, 2021, 11:19:27 »
Tomecaka bi svakako zadrzao, ipak je ime, ima utakmica u nogama, treba malo starijih igraca uvijek, ali prvi desni bek ne moze nikako biti, sto se tice druge strane, odnosno Vukcevica, jako mi se svida kakav je prema naprijed, ali iza je los, ostavlja previse prostora, ja ne znam jel bi se moglo njega probati na lijevom krilu, ko npr Veso sto je prekomandiran s denog beka na desno krilo nekad