• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2021  (Prikazano: 54953 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zelko Maler

• Junior
Odg: RI mercato 2021
« Odgovori #75 u: Svibanj 25, 2021, 13:06:26 »
  • dovedu iz Istre Iglesiasa i Escovala, a Miereza ne vide, realno Mierez je nakon utakmice Rijeka - Istra 3-3 , odnosno argentinsko brazliski megdan kad je Heber za nas zabio hattrick , a Mierez za Istru 2 komada i mislim asistirao za treci, trebao ostati na Rujevici

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #76 u: Svibanj 25, 2021, 13:24:40 »
  • Vide, ali što ćeš s njim. Njegov tadašnji klub Tigre je tražio 2 i pol milijuna eura koje je Alaves naposlijetku platio jer je vidio nešto u njemu. Poslali su ga u Tenerife na posudbu godinu dana, nije se nimalo snašao u 2. španjolskoj. Osijek ga se sjetio ove sezone i očekivano pogodio s njim. Ali opet, da smo ga mi doveli na posudbu, džabe, 2 i pol milijuna je dao Osijek Alavesu (španjolci su sad na nuli + vjerojatno ubrali neki postotak sljedeće prodaje), mi te novce ne bi imali za otkup npr. ove godine, a naravno ni tad. Jednostavno je, van je naših okvira.

Isto kao i Lovrić prve godine, on i Mierez su zasjali iste sezone. Džaba, nakon par mjeseci tj polusezone HNL-a on je već preskup. Glavčić je svježi primjer ove sezone, odnosno Bulat i Jurić iz Šibenika.

Escoval je došao besplatno, Iglesias čini mi se dio prebijanja duga za Matu Miloša. Sve onako više na ako prođe prođe. Escovala možda nekom i uspijemo uvaliti, mada je za njega izgledna 2. portugalska liga ili Slaven Belupo. Iglesias je trećeligaški igrač.

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #77 u: Svibanj 25, 2021, 13:39:00 »
  • a i to sto kazes, uglavnom Iglesais vise nije nasa briga, on jos ima mjesec dana ugovora, on je bivsi, a Escoval bi mogao imati cak prevelike zahtjeve za Belupo ili Sibenik, za njega je idealna neka Olimpija Ljubljana ili Sarajevo, slaba liga, ali opet klub koji moze nesto platit, tako nesto, dat im ga besplatno i 20% od iduce prodaje je ok, ako daju odtetu super, ali sumnjam, samo da ga  otpeljaju

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #78 u: Svibanj 25, 2021, 13:40:12 »
  • Ove godine smo bili baš loši, iz raznih razloga, a opet završili 3, sretno ili ne, oštećeni od sudaca dok gazda nije popizdio.

Mijenjali trenera tijekom sezone pogodili.

Moj dojam za napadača, AMČ je dao dosta golova ali je promašio još toliko, i više.
    Kule bi mogao, morao biti bolji, treba tu malo nečega posao za struku, borac je, visok jak, ima šut, vozio je onog iz sociedada jebački ako se cijena prilagodi možda.

Nije ova ekipa loša ali je debelo kiksala, EL super, prvenstvo loše, zašto....?

Iz Napolija... Koulibalyja. Siguran sam da misliš na to, jer se taj u našem dresu nikoga nije navozao. Možda nekog outsidera iz HNLa u jednoj akciji. Ja sam mu ipak zahvalan na partiji iz Copenhagena, gdje je s Frankom ubio Dance. Pored toga, još i na golu Lokosima u sučevoj nadoknadi (stvarno lijep gol). Imponiralo mi je kako je silno želio pucati penal na Ruji za prvijenac u našem dresu i koliko je sretan bio; ljubio je naš dres nakon toga.

Da je samo to napravio, zaslužio je "hvala Sandro!". Vidim da ga ovdje neki vrijeđaju i ponižavaju... po meni, van pameti.
    29.08.2013., proud to be there

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #79 u: Svibanj 25, 2021, 13:43:16 »
  • ... a čini mi da je bio i naš najveći feštar nakon pobjede s Goricom. Jebi ti to, takve stvari ne mogu se odglumiti. Sve u svemu, više nego pozitivac.
    29.08.2013., proud to be there

Offline Evri

• Junior
    « Odgovori #80 u: Svibanj 25, 2021, 14:28:58 »
  • To Sam I ja primjetio, cak i  Menalo  isto uživa , recimo ako pogledaš na slici Drmic prekrižio ruke dok ostali urliču pa i u svlačionici Drmic stoji iza i gleda samo i smije se uz mlaku reakciju Murica iza njega .... ne znam meni su te stvari bitne , jebo ti igrača koji nema emocija prema klubu
    « Zadnja izmjena: Svibanj 25, 2021, 16:26:10 od Evri »

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #81 u: Svibanj 25, 2021, 14:40:39 »
  • Istaknuli ste neke dobre strane Kulenovića.
    S druge strane postoje i loše strane:
    - upitan karakter: očito je bio u ratu s Rožanom i potkopavao mu autoritet - sjetimo baš te iste proslave gola protiv Lokomotive koju Sandro spominje. 
    - debljina ugovora + cijena otkupa - vrijedi li toliko?
    - problemi s realizacijom: nije da nije imao prilika, ali nije ni da se nazabijao.
    - problemi s postavljanjem: koji puta zuji po čitavom terenu, a nije u špici gdje bi trebao biti. Mandžukić mu je uzor, ali on nije Mandžukić

Kada bi pristao na bitno umjereniji ugovor mislim da bi ga naši rado zadržali jer se radi o perspektivnom mladom igraču koji ako odigra samo jednu sezonu kako spada se itekako može dobro unovčiti. A imam osjećaj da će u jednom trenu, u nekom klubu odigrati par dobrih sezona.
    Ali eto... rekao bih da je njegov ugovor ujedno i njegov najveći uteg.

Offline D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #82 u: Svibanj 26, 2021, 08:52:23 »
  • U tiskanom izdanju SN pise da je Rijeka cvrsto zagrizla za Niku Jankovica, on bi kao bio jedan od ona 2 igraca sto nam je Dinamo duzan. Navodno je igrac spreman doci ali na posudbu.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #83 u: Svibanj 26, 2021, 09:34:50 »
  • Kao i Đurasek koji nas je odbio na zimu i to je po svima već drugi put da nas je odbio. Odabrao je ostati u Varaždinu zbog sigurne minutaže s ciljem da se izbori za mjesto u Dinamu. I to je ok, želi se razvijati, izboriti tamo za mjesto. Problem je što je on npr izjavio već da dolazak u Rijeku vidi kao odlazak iz Dinama, a to nije ok. Znači nema neke posebne ambicije doći tu. Dvojac koji se preporodio Rijekom, Franko i Kramarić, koliko se sjećam nije imao nikakvih upitnika oko toga niti je trebalo nagovarati godinu dana. Pavičić je zato tu doveden na jedvite jade, što se uostalom vidi na njegovoj karijeri u Rijeci gdje se istaknuo u jednoj polusezoni pod Bišćanom, a sve ostalo je zaborav.

Ista priča je sa Jankovićem. Na papiru sve to djeluje dobro, no ruku na srce - kad imaš 90 igrača pod ugovorom i selekciju kao što to ima Dinamo gdje pobere većinu talenata u mladoj dobi, teško je nekog od tamo dovesti a da je propuh. Ako on Rijeku ne vidi kao priliku za razvoj u zdravoj sredini i eventualni transfer u inozemstvo, nego bi radije branio boje Lokomotive sljedeće sezone u nadi da će ga Dinamo kao Tolića dovesti da im popunjava broj pola godine - Tolić inače imao ponudu od Osijeka početkom sezone gdje bi garantirano bio desetka, odabrao je 800 minuta terena u Dinamu - onda neka ga tamo.

Trebamo se malo vratiti u doba začetka Projekta, jest da smo imali više novca i bili uz Dinamo jedini organizirani klub u ligi, ali imali smo i razrađeni plan tj. strategiju kojom bi doveli neka imena kod nas, i većina bi se vrlo brzo "nagovorila". I uglavnom bi svi tu uspjeli.

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/rijecani-u-potrazi-za-novom-desetkom-krenuli-po-igraca-dinama-jedna-bi-stvar-mogla-predstavljati-problem-15075985

Evo i tu članak. Zanimljivo da se Šola poziva na

Citat:
    Na golu bi podršku trebali imati u jednako mladom, a već dokazanom Labroviću (21), a proljetos je dogovoren i dolazak Princea Ampema (23), krilnog igrača Šibenika, koji također pripada krugu mladih.

Što će reći da je i Ampem siguran iz Šibenika, to ipak nije crno na bijelo nigdje pisalo. Povezivalo se, ali nigdje službeno.

Problematični dio sa Jankovićem:

Citat:
    Janković je veliki potencijal koji nestrpljivo čeka pravu šansu u prvoligaškom društvu, a jasno je da će u Dinamu u novoj sezoni teško dočekati. Stoga na Rujevici vide priliku da baš s Jankovićevim dovođenjem do kraja zatvore već realizirane transfere s Nevistićem i Štefuljom.

Dinamo je Rijeci već isplatio četiri milijuna eura, prepustio joj je mladog beka Jurišića, a dužan joj je još jednog svog igrača. Rijeka je pak čvrsto zagrizla za Jankovića. Koliko čujemo, mladi igrač spreman je otići na Rujevicu, ali problem bi mogao biti to što on radije na posudbu, a ne na aranžman s kompletnim otkupom ugovora.

Ali tu isto piše da Menalo sigurno ide natrag u Dinamo, što je također novo, jer NL kaže da ga želimo zadržati, a trebali bi imati pravo prvootkupa. Plus, Nevistić+Štefulj je bilo 4 milijuna + tri igrača, od kojih je jedan Jurišić, dakle još su dva igrača u igri, ne jedan kao što piše iznad.
    « Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2021, 10:15:56 od TIR »

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #84 u: Svibanj 26, 2021, 10:25:57 »
  • Mislio sam na ovo, da Napoli:
    .... Kulenović je gurao loptu kroz noge stoperu od 70.000.000 € (Koulibaly), Menalo igrao doslovno bez greške, Murić zabio za špice sportskih emisija.....

Znači znaju i mogu, treba to češće dobiti od tih koji znaju, to je trenerom posao.
    Dobar igrač treba biti, zajeban tip i grinta, a cijenu si ne određuje sam igrač.

Meni je vrh: kad je tada nepoznati Ibrahomović odbio probu kod Wagnera u Arsenalu, tko je tu pogriješio, Ibra ili Wagner?
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #85 u: Svibanj 26, 2021, 10:38:22 »
  • Trebamo se malo vratiti u doba začetka Projekta, jest da smo imali više novca i bili uz Dinamo jedini organizirani klub u ligi, ali imali smo i razrađeni plan tj. strategiju kojom bi doveli neka imena kod nas, i većina bi se vrlo brzo "nagovorila". I uglavnom bi svi tu uspjeli.

To baš i neće biti moguće jer ne samo da mi nemamo više novaca koliko smo imali na početku, nego i drugi su se digli do razine da ne moraju pošto-poto prodavati. Bradarić i ekipa iz Osijeka je dovedena jer je tamo bila besparica i čemer. O ostatku lige da i ne govorimo. Ako su plaće dolazile - svi bili sretni. Sada je sve drugačije. Nema kluba u prvoj HNL koji visi na rubu bankrota.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #86 u: Svibanj 26, 2021, 10:42:05 »
  • Nema kluba u prvoj HNL koji visi na rubu bankrota.
    Osim nas. Mi se ponovno raspadamo.
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #87 u: Svibanj 26, 2021, 11:10:48 »
  • jedan koencidirajuci , ali i zabrinjavajući podatak, svake sezone smo losiji za 3 boda od naslova prvaka 16/17
    znaci 16/17 smo osvojili naslov s 88 bodova, onda sljedecu sezonu 17/18 ide pad na 70 bodova i onda svaku sezonu 3 boda losji, sezona 18/19 , 67 bodova,  onda 19/20,  64 boda i ove sezone 20/21 , 61 bod, znaci sljedece sezone smo na 58 nazalost

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #88 u: Svibanj 26, 2021, 11:17:46 »
  • U tiskanom izdanju SN pise da je Rijeka cvrsto zagrizla za Niku Jankovica, on bi kao bio jedan od ona 2 igraca sto nam je Dinamo duzan. Navodno je igrac spreman doci ali na posudbu.

neka hvala, ne treba, ovaj prijelazni rok rascistiti racune s Dinamomi to je to, znaci ta 2 igraca nek izaberu, jedan moze biti Menalo , jednog neka uzmu, ili neka 2 uzmu, ne treba Menala, ali samo da idu k nama sa cistim papirima, nikakve posudbe vise iz Dinama, posudbe jeidno izvana tipa Livaja, Franko, Drmic i Santini

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #89 u: Svibanj 26, 2021, 11:34:16 »
  • Nismo mi ti koji možemo postaviti uvjet, niti igraču, niti dinametu, nažalost, prosudba da, drugo su naši prodani oni mogu ići zajedno.

Navijački gledao, nikakve veze s nikim iz lige, realno/poslovno malo se mijenja.
    Npr. korporacija VS šarani, ako baš moram birati, jebi ga,
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.