• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Europska sezona 2021/22  (Prikazano: 13372 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
Odg: Europska sezona 2021/22
« Odgovori #210 u: Srpanj 30, 2021, 17:10:00 »
  • https://telesport.telegram.hr/kolumne/na-posudbi/velez-trijumf-generacije/?fbclid=IwAR3yIYNoqdvhBmtUcZpRjUl691FcV17NN0n8lILVMpmHvVjZ7j3vnrJL8gE

Velež je izbacio AEK. Pa lijepim tekst koji o tome govori, ali puno više govori o mentalitetu kojeg kao navijač izgradiš i koji te nekako prati. Točnije govorim o onom mentalitetu luzera kojeg smo nosili sa sobom čitav niz godina, koji nabubrio '99, a povukao nas na dno kada smo skoro završili u drugoj lizi.
    No, eto - u klub uletio kapital pa smo se izvukli i počeli nešto ostvarivati, došao je onaj Stuttgart i sve se promijenilo. Noć kada smo kako kaže Saša Ibrulj u ovom tekstu o Veležu "konačno prestali živjeti sve naše poraze i naučili pobjeđivati."
    Uglavnom, čitajući tekst mi se na trenutke činilo kao da autor govori o nama, o našem luzerskom mentalitetu, o našem odbacivanju istog, a ne o Veležu. Učinilo mi se da je AEK - Stuttgart i da je danas dan nakon što je Korado urlao "Močinić za Močinića... gooaooalalhahahahahahahahah."
    Jbm.... suze mi idu. Možda je sve od sunca. Ali eto. 

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #211 u: Srpanj 30, 2021, 19:22:18 »
  • Dobro.
    Prica iza Veleza je zapravo kud i kamo teza.

Osim one sportske postoji i politička pozadina.
    Zamisli samo da npr Kantridu nakon toliko godina uzurpira neki drugi klub iz drugog djela grada, navijaci preko noći počnu navijati za taj isti klub radi politike odnosno vjeroispovjesti, a onda na kraju krajeva jednu ovakvu utkwmicu kao domaćin moraš igrati nor u ZG kao sto su oni u Sarajevu jer au ti dali komadić neke livade da igraš domaću ligu i rekli : evo vam pa se igrajte...

A bilo je tu i druge i treće lige, a da ne kažem da im je opet politički u netom završenoj sezoni sudjeni neki čudni penali opet iz političkih razloga jer je Banjalučki Borac jednoatavno morao biti prvak.

Sve ovo znam jer me stalno bombardira jedan Velezovac, a bome znam i mnogo plemića, tj. navijača Zrinjskog :) ;)

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #212 u: Srpanj 30, 2021, 20:58:57 »
  • Imam nekoliko rođenih oko sebe pa sam upoznat sa svim tim detaljima, i u pravu si, naša priča je kud i kamo blaža, a ono što su oni proživjeli je pakao.
    Paralela je u tom osjećaju da si gubitnik, da si na margini, da ne ide, da te svi pelješe i da bi sve moglo propasti, a onda nekako krene sve na bolje, ali si i dalje sumnjičav jer eto... navikao si na batine i luzerstvo i onda dođe taj trenutak katarze prilikom savladavanja Stuttgarta/AEKa koji ubije taj osjećaj da si gubitnik i probudi vjeru u bolje sutra.

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #213 u: Srpanj 30, 2021, 23:34:33 »
  • KuPS Kuopio - FC Astana
    Bohemian FC - PAOK
    FC Luzern - Feyenoord
    RFS - KAA Gent

Potencijalni parovi za playoff ako prođemo Hiberbian.

Feyenoord je mogao dobiti pet golova doma protiv Drite Kosovske, vani prvu 0-0, u uzvratu sad Kosovari imali tri mrtvaca u zadnjih pol sata. Pogledaj samo kakve su im golove zabili, Nizozemci rupe otraga. Upitno hoće li proći Luzern.

Astana u 120.min prošla grčki Aris s igračem više, desni bek 37-godišnji Srbin Rukavina, standadan tamo je Beqiraj jebeni. Ugasiti Tomasova I to je to.

PAOK nepoznanica, ali Grci u Europi nikakvi zasad - Aris vidi gore, AEK ispao od Veleža, svi su bili tu negdje prošle sezone, 50 bodova iza Olympa (u LP dvije minimalne pobjede protiv Azera). Ok PAOK je najozbiljniji tu, ali Grcima liga počinje 21.8., vikend nakon prve utakmice playoffa tako da PAOK tamo ulazi sa dvije utakmice protiv ovih Iraca, ne baš pretjerano uigrani.

Gent jebiga, izbjeći pod svaku cijenu i tu trebamo sreće malo ipak. Ali solidna grupica, to su sve Europa League ekipe koje smo mogli dobiti i prošle sezone, moramo takve moći pobijediti za grupe. Moje želje Astana, Feyenoord, PAOK, Gent.

Offline Mjoksiglandi

• Morčić
    • **
    « Odgovori #214 u: Srpanj 30, 2021, 23:57:35 »
  • Ako dođe ta famozna desetka mislim da bi se mogli potuc sa svima za prolaz, ali dobro ja sam uvijek optimist.

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #215 u: Srpanj 31, 2021, 00:36:10 »
  • Ma cak lako za desetku, kad bi doveli nekog stopera, ali nekog ko sto nam je Drmic u napadu, ime neko da jos da obrani snagu, a prema naprijed ce ovi brzanci uvijek nesto skrumpirati, u europi je uvijek obrana najbitnija.Galovic protiv jacih ekipa uvijek isapada ko ratkapa, na Escovala i Velkovskog ne racunam. Kresic, Smolcic i Galovic su nam stoperi, a to je dosta tanko.

Offline Zelko Maler

• Junior
    « Odgovori #216 u: Srpanj 31, 2021, 00:36:55 »
  • Sto se tice zdrijeba, moze sve osim Genta.

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #217 u: Srpanj 31, 2021, 07:39:33 »
  • Nisam ni malo zadovoljan ždrijebom, nadao sam se maccabiju i victoriji koji su daleko od najjačih dana.
    Najlakši protivnik astana . ali gostovanja u kazahstanu su već opjevana, bilo da se radi o njima, kairatu ili tobolu.
    Feyenoord će se dizat i do play offy će biti neusporedivo jači, luzernu ne dajem prevelike šanse.
    Paok, vrlo neugodan i tvrd, poslije olya uvjerljivo druga ekipa grčke.
    Gent - još jedan stari prijatelj za izbjeći.
    robert "naš ademi" ferlin

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #218 u: Srpanj 31, 2021, 07:56:52 »
  • Začudila me odgoda domaće utakmice sa lokomotivom, a ne one prije play offa ili između dvije play off utakmice.
    Ali dobro, u klubu sigurno znaju najbolje i vide stvari o kojima mi možemo samo nagađat.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #219 u: Srpanj 31, 2021, 08:43:30 »
  • Sve je to ista korporacija!  :)
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #220 u: Srpanj 31, 2021, 08:52:19 »
  • Sve je to ista korporacija!  :)

Više je upitnika da li je danas subota nego oko toga. 8)

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #221 u: Srpanj 31, 2021, 08:53:44 »
  • Tebi da  ;)

Online TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #222 u: Kolovoz 01, 2021, 19:23:43 »
  • Službeno Hibsi ostaju bez lijevog beka Doiga. Danas ga nije stavio u postavu, znači vrlo vjerojatno bivši do četvrtka. Trener izjavio da je pitanje dana. Po TM najvrijedniji igrač, prošle sezone apsolutno standardan, 35 utakmica, gol i 4 asista. Ne zna se gdje i za koliko još, nagađa 5 milijuna eura u Watford i slične ili Burnley. Zanimljivo kako bogataši iz Premishipa nude "samo" 5 milijuna eura za tako deficitarnu poziciju za mladog igrača iz susjednog Premiershipa.

Alternativa mu je Lewis Stevenson, 33-godišnja iskusnjara koja je čitavu karijeru i život u Hibernianu, od 2005. kad je došao u juniore ima 495 nastupa, 9 golova i 42 asistencije. Rijetko viđena statistika, svaka čast liku. Ipak, zadnjih sezona je pri kraju, trom tako da je to veliki plus jer im to oduzima dosta prodornosti.

Igraju trenutno u gostima protiv slabašnog Motherwella koji je generalno kandidat za ispadanje svake godine uz izuzetak tu i tamo kad se probiju do trećeg-četvrtog mjesta. Nešto kao Slaven Belupo, a toliko i vrijede (8 milijuna eura na TM). Slabi generalno, ne pokrivaju prostor iza leđa, početničke greške...

Hibernian vodi 3-2, ali primjeti se da se malo bacaju i glumataju mada udaraju i oni po nogama. Obrana im je slaba, pogotovo u defanzivnom skoku. Užasno su slabi na ubačaje i duge lopte, bit će zanimljivo vidjeti ako Velkovski bude zaigrao jer on ima dubinsku loptu, a Tomečak će imati dosta prilike, kao i Pavičić i Murić ako zaigraju. Nisbet daleko najjači igrač, tehničar, sjajna špica, sposoban. Desno krilo Boyle isto ful zanimljiv, baca se dosta, ali zna probiti stranu lako. Stoper Porteous danas očajan, ostatak ekipe im je meh.

Golovi zasad:

1-0: https://streamable.com/f1z7c7
    1-1: https://streamable.com/3z48ux
    2-1: https://streamable.com/9cqabm
    2-2: https://streamable.com/ofy9r9
    2-3: iz penala

Uglavnom nikakav bauk. Pametno i prolaz.

Offline delgadillo

• Senior
    « Odgovori #223 u: Kolovoz 01, 2021, 19:39:17 »
  • Ovog genta pod mus izbjeći. Nakon 4-0 doma s valerengom, sada nakon 50 minuta imaju 17 udaraca s beershootom, dva su ušla, a moglo je još 4-5.
    I to sve uz odmaranje Yaremchuka koji će do play offa sigurno zaigrat.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #224 u: Kolovoz 01, 2021, 20:00:04 »
  • Nije on otišao u Benfiku? ako mislimo na istog.