HNK Rijeka > Tribina

Serie A

(1/7) > >>

river:
Kakva god bila Serie A nam je najbliža od liga petice, nekad ju se pratilo antenama i pojačalima, sada preko svih mogućih TV platformi, interneta, kako god. Da ne spominjem kakav su "kulturološki" utjecaj imali Supertifo i njihova navijačka scena u svoje vrijeme. :) Evo otvorit ću temu pa ako se bude ćakulalo super, ako ne nema veze. :)

Odmah što primjećujem je da ovo ljeto skoro svi top klubovi mijenjaju trenere. Računam da se Gasperini i Pioli ne miču nikamo, svi ostali će nešto mjijenjati, pa čak i Simone Inzaghi izgleda da napušta Lazio nakon 100 godina. Zasad je službeno da Gattuso preuzima Fiorentinu koja ima nešto para i dosta ambicija, ali nije se lako izvući iz prosječnosti koja traje godinama.

Večeras ćemo doznati i posljednjeg sudionika prvenstva iduće sezone, Venezia je favorit protiv Cittadelle. Već su ušli Empoli i Salernitana. Btw. Salernitana je u vlasništvu Claudija Lotita, gazde Lazija, te ju stoga mora prodati prije nove sezone. Imaju i hrpu posuđenih igrača iz Lazija, uglavnom dosta zeznuta situacija za riješiti u kratkom roku.

Fornax:
Forza Benevento!

Ne, ček...

ispod stijena:
Otkad nema Simone Venture propao je Serie A.
Ova neka Diletta...

Jedino što je ta Serie A uspjela, to je da mi se niti jedan klub ne gadi, sto nije slučaj u ostalim ligama.
I unatoč tome , jednostavno kad je ovako bez publike meni je ta liga apsolutno negledljiva.
Inače sam ko mulac favorizirao Sampu,kasnije Parmu pa sam se prebacio ma Romu... uglavnom,danas ni ne pratim previše, volio sam samo u zadnje vrijeme pogledati Atalantu radi Gasperinia

D10S:
Pratio sam ful serie A od 1987.do kraja 90ih. Ta liga je bila nogometni NBA.
Dobra je bila simona al jos je bolja bila elisabetta canalis u controcampo  8).

river:
Hehe, vidim ekipa je ostala "zamrznuta" u legendarnim 90-tima. I ja sam volio gledati Controcampo. Inače počeo sam pratiti 1990., simpatiziram Genou, ali ipak sa puno manje "žara" u odnosu na prije 15-20 i više godina.

Aktualnosti: Allegri se vraća u Juve, S.Inzaghi preuzima Inter. A zaboravili spomenuti Mourinha i Romu. Bit će zanimljivo barem u medijima. ;D Inače veliki trenerski shuffling i u srednje-nižem dijelu lige. Jurić "pomogao" Juveu ući u LP i onda prešao u Torino. U Veroni odradio odličan posao, etablirao se kao "Gasperini za siromašne" (vrlo slična trenerska filozofija), u Torinu će imati ipak veći budžet i ambicije. Ranieri napušta Sampdoriju, u Genoi se još ne zna ostaje li Ballardini. De Zerbi iz Sassuola preselio u Šahtar, njegovo mjesto bi trebao preuzeti Italiano iz Spezije.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju