• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: 4. pretkolo KL-a, Rijeka - PAOK, četvrtak 26.08. 20:00  (Prikazano: 4017 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krimejčan

• Inćun
  • *
Odg: 4. pretkolo KL-a, Rijeka - PAOK, četvrtak 26.08. 20:00
« Odgovori #150 u: Kolovoz 27, 2021, 08:24:07 »
  • Bolji su, ali dojam je da smo pali bez ispaljenog metka jbg
    Previse te sredine je bilo slobodno, ovi su do 25 m naseg gola dolazili kako su htjeli...
    Onda se moglo postaviti biščanovski kao protiv genta pa cekati tu 1 priliku, steta...

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #151 u: Kolovoz 27, 2021, 08:27:45 »
  • Ode koef dogodine jer se gospodin nije okuražio nego čeka 70.min uzvrata za stavit drugog napadača u igru. Vrijeme za predah od ovog nakon nedjelje, a jedva čekam vidit na šta će ličiti na Poljudu.

Po meni se i previše okuražio, mi smo u europskim utakmicama parirali znatno jačima tako što bismo načičkali sredinu i onda vrebali na pokoju kontru. Tomić je jučer probao ofenzivno, s 2 krila i centarforom ali njih trojica cijelo prvo poluvrijeme nisu mogli do lopte jer je ona stalno bila u PAOK-ovom nogama. Zapravo je sastav iz Atene imao više smisla (dakle plus Čerin u sredini), iako treba biti pošten i reći da su nam i s takvom sastavom tamo priuštili drugo poluvrijeme vrlo slično jučerašnjoj utakmici. Bolji su, koliko god to teško svima bilo probaviti, mene je jako podsjetilo na Gent koji nas je isto izdominirao brutalno. Ono za čime svi žalimo je osjećaj da ipak nismo pružili najbolje od sebe. I treba reći i ovo, Pavičić je naš najplemenitiji igrač ali na ovoj razini on nema snage za više od 60 min.

@snjesko, znaš koliko te cijenim ali taj pik na Tomečaka nikako neću shvatiti. On je uz Abassa najviše od naših igrača “jeo travu”, i skoro sve što smo u prvih 70 min napravili naprijed je išlo preko njega.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #152 u: Kolovoz 27, 2021, 09:15:47 »
  • Dosta toga s čim se slažem je napisano, neke postove bih rado i potpisao zato ne znam koliko originalan mogu biti.
    Svašta sam prije ovog posta htio napisati, pogotovo ono što mantram većinom o davanju maksimuma nakon kojeg se možeš pogledati u ogledalo i reći dao sam sve što sam mogao, ali je protivnik bio bolji.
    Nisam siguran da danas to možemo reći, a glavni krivac za to je ipak ovaj put trener. Danas se ipak sve svodi na to "da smo i mogli smo", e pa za "da smo i mogli smo" je danas kasno i zato svi imamo onaj njok koji nas guši. Da kvalitetniji su, ali da smo....

Svatko ima pravo na pogrešku pa i trener, nitko nije savršen, a uskoro ćemo saznati imamo li zaista dobrog trenera ili ne. Svi prethodnici ove Miško ere, od kad se malo duže zadržavaju, su mijenjali igru i sastav kad je zagustilo ili se desila neka ovakva prijelomna točka. Vidjet ćemo ima li Tomić tu sposobnost ili je "prevara".
    Ova Rijeka može više i bolje, samo je treba posložiti, a to je njegov posao. Kod mene sigurno ima drugu šansu, samo treba nastaviti raditi jače i više nego do sada.
    Ja o PAOKu više neću i čim prije ekipa to preboli bolje za nas.
    A mogli smo....
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #154 u: Kolovoz 27, 2021, 09:31:45 »
  • Trener i igrači mogu se jebati i pričati o snazi paoka i sličnih klubova.
    Ne možeš ti na ovakvu utakmicu ne doći i diviti se snazi protivnika koji je bolji, tako da je 1:1 i 2:0 ispalio ok.
    Mi smo ovo mogli izgubiti rezultatski katastrofalno s jedno 5 komada u svakoj utakmici.
    Meni ovo izdanje daje drugi pogled na ovaj dio sezone, sad mi ispada da smo jedino Istru dobili čisto, sve drugo je bilo onako sretno pa je izgledalo bolje nego je od trenera do ekipe.
    U st staviti sve talente u obranu:
    eskovala, vukčevića, galešića, galovića, brauta, one karice, jurišiće, i još nekog ako sam zaboravio.
    To će nam dati novu nogometnu zanimaciju pa ćemo pogađati tko će i koliko puta kiksati.
    Kako igrače treba podržati tako treba iste iskritizirati kad zasluže, a zaslužili su na čelu s trenerom.
    « Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2021, 09:36:23 od Grozni »
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline koma

• Forza Fiume
    « Odgovori #155 u: Kolovoz 27, 2021, 09:35:25 »
  • Ovako ujutro se nema tu šta previše reći. Nema tu šta trener previše s tim taktikama. Vezni više, vezni manje, vjerojatno bi bilo isto. Da se igrala 1 utakmica kao lani bi imali puno veće šanse, ovako je to očekivano. Pa njima Kagawa ulazi kao rezerva i radi dar mar, nama ulazi selahi i bušnja. Bez omalovažavanja stanje je realno. Čak se ne može reći da se nismo htjeli i krenuli potuć s njima. Ni Tomiću nema čovjek šta zamjerit osim naravno Escovala, ali taj igrač je stvarni fenomen, imam osjećaj da nas već 3 godine vuće za nos. Vjerojatno kad trener kaže tko će igrat, napravi onu facu kao psić, pa ovaj kaže, ajd dobro ulazi i Esco. Ostali više manje. O treneru će puno ovisit Hajduk, ako tu izgubimo, a k tome niš ni ne odigramo, počet će mu se trest stolica, možda i jedna noga od stolice i pukne. U nedjelju mu je ispit sezone.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #156 u: Kolovoz 27, 2021, 09:38:38 »
  • Ne slažem se. Možda sam preagresivan u svojim komentarima, ali stvarno jedini epitet kojeg mogu dodijeliti našem sinoćnjem sustavu/formaciji, sastavu, taktici jest promašen. Žešće.

Razlog zašto sam odmah nakon prvog poluvremena praktički postao protiv nastavka suradnje s Tomićem je jednostavan, a isti kao i sa Rožmanom. Forum-struka je popularan izraz i stvarno tu naseremo gluposti koliko hoćeš, i to je ok. Različita mišljenja poznavaoca nogometa; neki se "kuže" manje, neki malo više. Ali generalno nitko ne zna puno, i vjerojatno ne bi znali posložiti jedan trening juniora u drugoligašu, kamoli voditi neke ozbiljne utakmice. Ali kada ti svi anonimusi na nekom nebitnom forumu primjete da svaki put kad istrčiš u tom čudnom, nikad prije viđenom sustavu igre sa dva u sredini, bivaš nagužen od Škota, Osijeka, Šibenika(!), i to skoro pa zaredom, ti u utakmicu sezone napraviš istu stvar. Prostor od tri propuh stopera do Drmića ti pokrivaju dva igrača, jedan propuh nazad, jedan propuh naprijed. I onda na kraju utakmice imaš još obraza izgovoriti da je "susret riješila greška Escovala". Na početku sezone, sa jednim, dva izostanka. Bez umornih igrača, protiv ekipe kojoj je to bila četvrta natjecateljska utakmica.

Kad ti forum skupno prokuži manu u taktici, pa kako neće ozbiljni treneri i ozbiljne ekipe. Ista stvar se događala sa Rožmanom prošle godine kad se žalio na umor i pretreniranost, i čim je došao Tomić, vratio se na standardni 4231, a ne da napadamo Slaven sa 7 defanzivaca, odmah smo prodisali na proljeće. Ali eto nas tu gdje jesmo, sa dvije pobjede u zadnjih 7 utakmica: izbacivanje Škota sa 4231 (nakon što smo se gore provukli sa golom iz dva udarca u okvir i onda vikali kako su oni ful jaki jer su nas stisli) i preokret Šibenika gdje smo imali više nego duplo manje brojke u svim statističkim skupinama.

Meni je ovo jučer bio pokazatelj kako čovjek ne uči na svojim greškama, nema muda i onda posljedično - prodaje maglu. Jer od svih onih najava njega, stožera i igrača, mi smo kući favoriti protiv svih, borit ćemo se, šanse su podjednake, nije sve gotovo, ovo ono da bi pred utakmicu pomoćni izjavio da je najbitnije da budemo ponizni. Točno sam tad vidio šta nas čeka. Ponizno ćemo se naguziti velikom PAOKu kojeg kurčev Irski Bohemians nadigra i djeluje povezanije od nas u oba susreta. Imate snimke (i sažetke) na netu, slobodno ih pregledajte. Ne dvojim ja da su jaki, jači su od nas. Ali ako istrčiš na teren i naguziš se, prepustiš posjed, sredinu, ne razumijem što točno očekuješ nakon toga?

Za mene je on prekrižen jer sam tip osobe koja voli prerezati neodgodivo. Od dolaska, imamo jednu pobjedu protiv glavnih rivala (Dinamo/Osijek/Hajduk) u devet susreta, raspadnutu Oreščaninovu Goricu prošlo proljeće mu poštujem, ali ne brojim. Jednu, Osijek vani u kupu na debiju. A netko tko ne skuži svoje greške nakon tri, četiri utakmice u nizu, neće ni nakon sedme ili osme. Nažalost, zbog Miškovog stava koji je kontra mog, načekat ću se na neko novo trenersko ime, ali odgovorno tvrdim da Tomić - naravno nažalost jer sam na proljeće bio uvjeren u suprotno - nije kalibar za Rijeku. Jer trener Rijeke mora znati da brani boje velikog kluba, koji znači neki kurac i u europskim okvirima, a ne Lokomotivu, i postaviti se tako. S respektom prema protivniku, ali ne "ponizno", u bunker, gomilajući obranu.

Mene neće dobiti ni pobjedom na Poljudu, ni promjenom ovog retardiranog sustava igre, jer to samo znači da je skužio problem jednu utakmicu sporije nego ja. A ja sam neki anonimac sa foruma koji igra Football Manager u slobodno vrijeme. Ali priznajem da me baš zanima kako ćemo se postaviti protiv njih, da li ponizno, pred punim Poljudom, jer su oni "jači", ili kao Rijeka, momčad koju su na Poljudu u zadnjih 10 godina dobili dvaput?
    « Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2021, 09:40:16 od TIR »

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #157 u: Kolovoz 27, 2021, 09:46:06 »
  • Realn Madrid je bio puno bolji i veći favorit pa se odigrao kako treba da su nas morali krasti.
    Toliko o boljima i vanzemaljcima, mi smo se predali jebenom paoku.
    « Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2021, 09:53:59 od Grozni »
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #158 u: Kolovoz 27, 2021, 10:05:58 »
  • Ne slažem se. Možda sam preagresivan u svojim komentarima, ali .....
    Mene neće dobiti ni pobjedom na Poljudu, ni promjenom ovog retardiranog sustava igre.....
    Sve OK, treba na forumu i koji galamdžija ne mogu svi biti kamilica ;)

Mene bilo koji trener neće dobiti jednom pobjedom, već igrom. Pobjeda ili poraz mogu zaista biti spoj nesretnih situacija na terenu (ne kao jučer), ali "igru" ekipe ne možeš ne vidjeti. I Kekonja je imao padova, ali se vidjelo to podizanje u igri ekipe koje je kulminiralo pobjedničkom sezonom i rasturanjem Dinama u kupu.
    Sve što si napisao stoji, ali stoji da treba vremena za stvaranje "igre". Ja sam nekako uvjerenja kako je zadržavanje ekipe i dugoročan rad (sezona-dve) na kraju ono što stvara ekipu i razlikuje prosječne ekipe od nadprosječnih. E sada, gadno je ako potrošiš sezonu da bi otkrio kako najvažnija karika u tom procesu nije i najjača. Nadajmo se da je Tomić ipak trener za Rijeku i da nismo potrošili "sezonu" za takvo otkriće.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
    « Odgovori #159 u: Kolovoz 27, 2021, 11:18:31 »
  • Ovi su jednostavno brzi, jači i bolji u svim segmentima igre.
    Imam osjećaj da ovo ne bi prošli bez obzira kojih 11 odabrao i koju taktiku postavio.
    Imamo igrače tipa Lepinjica, Vukčević i Escoval koji jednostavno nisu za tu razinu nogometa i kraj priče.

Naši veznjaci su se odbijali od onog njihovog črnog samo tako, a čupavi črni nam je radio nered na svim dijelovima terena...

Samo uz ludu srećo to nije bilo 0:4 već na poluvremenu.
    A i ono što smo imali od šansi smo zapucali i prosuli (Tomečak, Drmić)

Ništa, više sreće dogodine.

NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Offline duke

• Senior
    « Odgovori #160 u: Kolovoz 27, 2021, 11:29:25 »
  • Ostaje dojam da se moglo bolje, po meni je dio krivnje i na prekrasnom dovođenju novih igrača koji su uz to nespremni.
    Trebalo je obranu pojačati doveden je Krešić i Rus koji će se spremiti do Uskrsa.
    Ajde ovaj Krešić bar ne poklanja lopte ko prevara, ali njemu je lopta čini mi se prošla kroz noge kod prvog gola.
    Escovala se odavno trebalo riješiti to i ptice na grani već znaju.
    Šteta što Murić nije mogao bar jedno poluvrijeme, a vjerojatno je nakon ovog svega i bivši.

Offline Snjesko

• Veteran
    « Odgovori #161 u: Kolovoz 27, 2021, 11:53:09 »
  • Meni je i dalje nevjerojatno da mnogi ne vide da smo i u prvoj i u drugoj utakmici protiv PAOKa igrali sa 4 igraca i obrani. Slijeva na desno Vukcevic, Galovic, Kresic, Escoval.
    Razlika je sto smo prvu cijelu odigrali 4-5-1, a drugu smo krenuli u 4-4-1-1. (pa 3-5-2 i zavrsili na 4-3-3) I tu je bio taj disbalans gdje je Abas trebao po Tomicevim rijecima dat dinamiku i brzinu kad dodjemo do lopte. Problem je bio taj sto nismo dolazili do lopte, ispraznjenom sredinom dali smo im da rade sto god hoce. Nisam zazivao jednog veznog naustrb obrambenog ako govorimo formacijski jer je to nemoguce. Po meni osnovni problem je bio taj sto je Escoval bio desni bek. To je nedopustivo na ovoj razini. On je doduse u dva ili tri navrata i ranije kad nije bilo drugog rjesenja uskakao na to mjesto, ali to je bila iznimka. E sad zasto je Escoval igrao desnog bocnog, a ne Tomecak, to je malo teze za odgovorit. I koliko god ta odluka imala smisla u prvoj utakmici gdje je Abas prinudno bio centralna spica jer nije bilo Drmica, u ovoj utakmici je to bilo pogresno. Znaci nije se radilo o tome da nemas bolje opcije na krilu jer Drmic je bio u spici, a Abas i Ampem su bili tu. Vjerujem da nitko ni na forumu ne smatra da je Tomecak bolje krilo od navedenih Ganaca. Znaci ostaje opcija da je procjena da je Escoval bolji obrambeno od Tomecaka na desnom beku, a da ce Tomecak to dodatno zatvorit. E pa sad, opet ponavljam, nemam nista protiv Tomecaka, dapace, drag mi je kao igrac i kao osoba, ali nama treba kvalitetan desni bek, a ne da nam kad zagusti to igra Escoval. I kada se Tomecaka jucer ocjenjuje, treba ga usporedit sa Ampemom koji je igrao istu poziciju samo na drugoj strani i zato mi je nejasno po kojim kriterijima je to on bolji bio?
    Uglavnom, utakmica je zavrsila, greske se događaju. Ako je Tomic sta naucio, pokazat ce nam vec sastav protiv Hajduka.

Offline delgadillo

• Veteran
    « Odgovori #162 u: Kolovoz 27, 2021, 12:16:36 »
  • Vratit igrače na svoje pozicije, niti su ampem i escoval bekovi, niti je abass veznjak.
    Ako murić odlazi, stavit gance na krila, a bekove na bekove.

4-2-3-1 sa tri vezna igrača, dva brza krila i pristojnim napadačem.
    Tu i tamo se može zarotirat na 3 -5 -2, ali veza ne smije biti ostavljena na dva imena, pogotovo kao jučer gdje je zbog nedostatka trke rupa bila još naglašenija.
    Trka bez lopte i stalni trokuti na svim dijelovima terena, dalo bi se dosta toga naučit od grka.

Prošle jeseni nam se divila cijela hrvatska kako mirno izlazimo iz presinga protiv jakih ekipa, a sad nam je to rak rana. Dosta je do profila igrača, ali fale i automatizmi. Nemamo nikakvu prepoznatljivost u igri, to me najviše brine. Moramo se standardizirat u sustavu, jednostavno previše lutamo i mijenjamo, a onda je teško nešto i uigrat.
    robert "naš ademi" ferlin

Offline Marin_ri

• Forza Fiume
    « Odgovori #163 u: Kolovoz 27, 2021, 12:31:45 »
  • jebo ja 4 iza kad je escoval desni bek...

NAČIN ŽIVOTA JE DA RIJEKU VOLIM JA!!

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #164 u: Kolovoz 27, 2021, 12:34:27 »
  • Ne slažem se. Možda sam preagresivan u svojim komentarima, ali stvarno jedini epitet kojeg mogu dodijeliti našem sinoćnjem sustavu/formaciji, sastavu, taktici jest promašen. Žešće.

Razlog zašto sam odmah nakon prvog poluvremena praktički postao protiv nastavka suradnje s Tomićem je jednostavan, a isti kao i sa Rožmanom. Forum-struka je popularan izraz i stvarno tu naseremo gluposti koliko hoćeš, i to je ok. Različita mišljenja poznavaoca nogometa; neki se "kuže" manje, neki malo više. Ali generalno nitko ne zna puno, i vjerojatno ne bi znali posložiti jedan trening juniora u drugoligašu, kamoli voditi neke ozbiljne utakmice. Ali kada ti svi anonimusi na nekom nebitnom forumu primjete da svaki put kad istrčiš u tom čudnom, nikad prije viđenom sustavu igre sa dva u sredini, bivaš nagužen od Škota, Osijeka, Šibenika(!), i to skoro pa zaredom, ti u utakmicu sezone napraviš istu stvar. Prostor od tri propuh stopera do Drmića ti pokrivaju dva igrača, jedan propuh nazad, jedan propuh naprijed. I onda na kraju utakmice imaš još obraza izgovoriti da je "susret riješila greška Escovala". Na početku sezone, sa jednim, dva izostanka. Bez umornih igrača, protiv ekipe kojoj je to bila četvrta natjecateljska utakmica.

Kad ti forum skupno prokuži manu u taktici, pa kako neće ozbiljni treneri i ozbiljne ekipe. Ista stvar se događala sa Rožmanom prošle godine kad se žalio na umor i pretreniranost, i čim je došao Tomić, vratio se na standardni 4231, a ne da napadamo Slaven sa 7 defanzivaca, odmah smo prodisali na proljeće. Ali eto nas tu gdje jesmo, sa dvije pobjede u zadnjih 7 utakmica: izbacivanje Škota sa 4231 (nakon što smo se gore provukli sa golom iz dva udarca u okvir i onda vikali kako su oni ful jaki jer su nas stisli) i preokret Šibenika gdje smo imali više nego duplo manje brojke u svim statističkim skupinama.

Meni je ovo jučer bio pokazatelj kako čovjek ne uči na svojim greškama, nema muda i onda posljedično - prodaje maglu. Jer od svih onih najava njega, stožera i igrača, mi smo kući favoriti protiv svih, borit ćemo se, šanse su podjednake, nije sve gotovo, ovo ono da bi pred utakmicu pomoćni izjavio da je najbitnije da budemo ponizni. Točno sam tad vidio šta nas čeka. Ponizno ćemo se naguziti velikom PAOKu kojeg kurčev Irski Bohemians nadigra i djeluje povezanije od nas u oba susreta. Imate snimke (i sažetke) na netu, slobodno ih pregledajte. Ne dvojim ja da su jaki, jači su od nas. Ali ako istrčiš na teren i naguziš se, prepustiš posjed, sredinu, ne razumijem što točno očekuješ nakon toga?

Za mene je on prekrižen jer sam tip osobe koja voli prerezati neodgodivo. Od dolaska, imamo jednu pobjedu protiv glavnih rivala (Dinamo/Osijek/Hajduk) u devet susreta, raspadnutu Oreščaninovu Goricu prošlo proljeće mu poštujem, ali ne brojim. Jednu, Osijek vani u kupu na debiju. A netko tko ne skuži svoje greške nakon tri, četiri utakmice u nizu, neće ni nakon sedme ili osme. Nažalost, zbog Miškovog stava koji je kontra mog, načekat ću se na neko novo trenersko ime, ali odgovorno tvrdim da Tomić - naravno nažalost jer sam na proljeće bio uvjeren u suprotno - nije kalibar za Rijeku. Jer trener Rijeke mora znati da brani boje velikog kluba, koji znači neki kurac i u europskim okvirima, a ne Lokomotivu, i postaviti se tako. S respektom prema protivniku, ali ne "ponizno", u bunker, gomilajući obranu.

Mene neće dobiti ni pobjedom na Poljudu, ni promjenom ovog retardiranog sustava igre, jer to samo znači da je skužio problem jednu utakmicu sporije nego ja. A ja sam neki anonimac sa foruma koji igra Football Manager u slobodno vrijeme. Ali priznajem da me baš zanima kako ćemo se postaviti protiv njih, da li ponizno, pred punim Poljudom, jer su oni "jači", ili kao Rijeka, momčad koju su na Poljudu u zadnjih 10 godina dobili dvaput?

Meni samo nije jasno kako si uopce mislio da je on kalibar za Rijeku kad nije imao nista iza sebe osim jednu dobru sezonu s Dinamovom drugom momcadi, apsolutna nula dosao na preporuku Medjugorca...on je trener ala Simunic, Bračun i takvi slicni, za spasit eventualno klub od ispadanja i to mu je domet...Rožica kad je dolazio vec je iza sebe imao i titule i odlicne utakmice u europi s miki maus ekipom protiv respektabilnih protivnika...
    Moglo se isto tako probat s Budicinom, Flegom isti kurac...
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)