• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: RI mercato 2022  (Prikazano: 58557 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
Odg: RI mercato 2022
« Odgovori #1005 u: Srpanj 01, 2022, 17:46:59 »
  • Kakogod, veseli me što je ovaj prijelazni rok >taj<. Sve se savršeno poklapa, doslovno nema nijedna prepreka (barem je ja laik ne vidim):

- u najboljim igračkim godinama
    - nama treba iskusni stoper koji zna s loptom, ne samo paničar
    - zna grad, zna klub
    - Tarzan Cjetković mu je agent, s njim smo imali gro suradnji još od Novakovića, Bošnjaka, Jelića itd itd itd.
    - slobodan igrač, odjebali su ga u Belgiji, nema odštete
    - treba mu stabilna sredina iz koje se opet za 2 godine može prodati dalje ako bude htio
    - treba revitalizaciju karijere, a provjerene je kvalitete
    - Dinamu ne bi trebao biti potreban trenutno jer imaju višak stopera, tako da najveći domaći konkurent vjerojatno nije u igri za njega
    - jasno je da se sastavlja neki novi projekt kod nas, sa novim karakternim igračima i opet već danas imamo vrlo snažnu momčad

Znači ako sad ne dođe, napokon ga mogu - ja i još par ljudi ovdje - prekrižiti.

Besramno ću se citirati, ali drago mi je šta sam bio u pravu ovaj put.

No da ne bude spam upis, ukratko samo sažetak iz medija danas koji su prošli lagano ispod radara; od Vukušića:

Citat:
    Halilović se Rijeci mogao priključiti prvog dana priprema, optirao je za čekanje na eventualne druge opcije, a Rijeka u međuvremenu radi žestoko i misli ozbiljno, finišira neke pregovore koje se vode već mjesecima.

Ovdje teško da je riječ o HNL igračima, jer njih obično dovedemo prve budući da nema puno mjesta pregovaranju. Što će reći da su to vanjska imena.

Citat:
    Navijači uskoro mogu očekivati nove sjajne vijesti iz svog voljenog kluba, pred dolaskom su nova zvučna pojačanja: jedno 'krilo'/'desetka', jedan 'bek'/stoper te po jedno desno i lijevo 'krilo'.

Tu pak pričamo o četiri nova igrača, što nije mala brojka. Halilović bi po svemu sudeći trebao biti ovaj prvi, on je polivalentan pa pokriva čitav ofanzivni vezni red. To se ujedno poklapa sa odlaskom Vuka, a i mogućim odlaskom Bušnje ili Ampema.

Bek/stoper znači da tražimo defanzivniji tip igrača za rotaciju Solanu, što je također u skladu sa logikom, jer ako loviš rezultat, lako gurneš Bušnju ili Ampema na beka, ali ako se braniš, nemamo nijednu razumnu opciju. Tu mi ne pada nitko napamet, ali iz opisa jasno da nije Tomečak, niti onaj Brajković iz Rudeša.

Krila su malo neočekivan natpis, desno da (Majstorović, Bogojević?), ali lijevo me malo čudi. Moguće da Bušnja ili Ampem stvarno imaju nekakvu ponudu.

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #1006 u: Srpanj 01, 2022, 18:02:13 »
  • nadam se da Majstorović i Bogojević nisu u kombinacijama.

Offline armada

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1007 u: Srpanj 01, 2022, 20:06:43 »
  • Navijači uskoro mogu očekivati nove sjajne vijesti iz svog voljenog kluba, pred dolaskom su nova zvučna pojačanja: jedno 'krilo'/'desetka', jedan 'bek'/stoper te po jedno desno i lijevo 'krilo'.

Tu pak pričamo o četiri nova igrača, što nije mala brojka. Halilović bi po svemu sudeći trebao biti ovaj prvi, on je polivalentan pa pokriva čitav ofanzivni vezni red. To se ujedno poklapa sa odlaskom Vuka, a i mogućim odlaskom Bušnje ili Ampema.

Bek/stoper znači da tražimo defanzivniji tip igrača za rotaciju Solanu, što je također u skladu sa logikom, jer ako loviš rezultat, lako gurneš Bušnju ili Ampema na beka, ali ako se braniš, nemamo nijednu razumnu opciju. Tu mi ne pada nitko napamet, ali iz opisa jasno da nije Tomečak, niti onaj Brajković iz Rudeša.

Krila su malo neočekivan natpis, desno da (Majstorović, Bogojević?), ali lijevo me malo čudi. Moguće da Bušnja ili Ampem stvarno imaju nekakvu ponudu.

Slažem se. U onom "krilo/desetka" je valjda svaki malo bolji poznavatelj Rijeke istog momenta pročitao prezime Halilović, ali njegovim dovođenjem, ukoliko se dogodi, smo na krilnim pozicijama pristojno popunjeni pa desni defanzivni bek ima smisla, dok dodatni krilni napadači i mene zbunjuju, bilo desni bilo lijevi...možda bolje da zaganjaju neku "opaku špicu" ili "stoper/zadnji vezni" igrača za formacije sa 3 igrača straga.
    Majstorović i Tomečak ne odgovaraju opisu "bek/stoper", a prvi koji mi je pao napamet, a možda bi mogao biti dostupan jest Tin Jedvaj...igra u Rusiji i ne bi me iznenadila njegova želja da se iz Rusije preko Rijeke negdje opet skrasi u civiliziranim zemljama...ne znam dali još vrijedi ono vanredno pravilo da igrači koji igraju za ruske klubove smiju raskinuti ugovore i otići bez odštete, ali ukoliko vrijedi, moje bi iznenađenje bilo još i manje...we need to wait and see
    BTW koliko sam ga gledao, ne previše ali nešto jesam, Majstorović je sasvim pristojna backup opcija off verzije desne strane kao i Tomečak
    « Zadnja izmjena: Srpanj 01, 2022, 20:09:50 od armada »

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #1008 u: Srpanj 01, 2022, 21:36:55 »
  • Čerin u Panathinaikosu za navodno 650 tisuća eura, neki spominju "između 700 i 800 tisuća". I dalje sam podijeljen oko njega, s jedne strane nema svrhe zatvarati ili u najbolju ruku ograničavati prostor Hodži i Liberu, a s druge strane mi je žao propustiti standardnog reprezentativca Slovenije i dečka od tek 23 godine, a sa gro iskustva, zbog 700ak tisuća eura. Koje bi vrlo vjerojatno mogli u nekom kasnijem trenutku dobiti natrag s kamatama.

Ali također vrijedi istaknuti da se očito nije stvorio neki lud interes za njim, jer eto na kraju odlazi za relativno male novce u Grčku. Tako da priča o nekoj brzopoteznoj preprodaji pada u vodu. Kakogod sretno mu dalje, nije ništa posebno pokazao, ali vrlo korektan igrač koji će vjerojatno završiti u donjem domu Bundeslige kroz koju godinu.

Offline ispod stijena

• Forza Fiume
    « Odgovori #1009 u: Srpanj 01, 2022, 22:09:03 »
  • Valjda je procijena da se više isplati isplatiti Rogova potraživanja kroz sezonu i onda proljećem u Europi na njemu jednokratno obrnuti pare  ;)

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume

Offline Rijecki_Rabuzin

• Inćun
    • *
    « Odgovori #1011 u: Srpanj 02, 2022, 00:24:37 »
  • Kažu sn da ništa ni od Haladone ni od Roga

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/rijeka/halilovic-i-jos-jedna-bivsa-zvijezda-dinama-stizu-u-rijeku-sn-doznaju-to-nije-ni-blizu-istini-15217180

Rog nikad nije bio opcija, Halilovic ima ponudu Rijeke, ali on jos ceka i razmatra ponude kao sto je Vukusic danas potvrdio u svom clanku. To je istina, a to da nije blizu je cista zavist, blizu je vec 2 godine al eto nikako da dode, a sto se mene osobno tice odjebe li nas i sada gazda bi bio lud da mu se i trece ljeto javi da mu spasava karijeru

Offline robigno

• Veteran
    « Odgovori #1012 u: Srpanj 02, 2022, 07:44:28 »
  • Ma kakav Halilović. Mali umišljeni šupčić koji samo može sjebat atmosferu

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #1013 u: Srpanj 02, 2022, 09:30:06 »
  • Samo da se još ekipiramo do 24.7. Tad igramo na školjci i za to nam još fali par igračića.

Lepinjica je vjerojatno najlošiji igrač priprema i u ovakvom stanju ga je uzaldno držati čak i na klupi. Žao mi ga je ,ali tako je. Rastanak je jedina opcija. Liber posudba jer je premekan. Igrati bez duela ne možeš u  HNL

Edit: uvijek zaboravim da se možds protiv hajduka odgodi , ali su tu švedi pa vrijedi sve isto.
    « Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2022, 09:49:32 od Zelko Maler »

Offline m

• Veteran
    « Odgovori #1014 u: Srpanj 02, 2022, 09:45:52 »
  • Halilović ako si želi spasiti karijeru će teško naći bolji klub od Rijeke. Imamo dugu povijest oživljavanja zamrlih karijera, evo najsvježije Murke. E sad, ako bi on došao igrati svoje privatne utakmice, onda nam ne treba. Ako bi se stavio u službu momčadi i dodao “magije”.. welcome.

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #1015 u: Srpanj 02, 2022, 09:51:01 »
  • Haladonu nisam pratio ni malo ,ali po svemu bi on trebao imti nešto bolju i obvezniju igru prema natrag od Murkija, s obzirom koje lige je prošao , a tu je i taj championship.

Offline armada

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1016 u: Srpanj 02, 2022, 13:13:47 »
  • https://www.tportal.hr/sport/clanak/rijeka-sprema-dva-senzacionalna-transfera-na-rujevicu-stizu-bivse-zvijezde-dinama-koje-zele-ozivjeti-svoje-karijere-20220702

"A gazda Rijeke Damir Mišković ima fantastične veze u talijanskom nogometu i nitko se neće začuditi ako se Rog u sljedećih nekoliko dana pojavi na Rujevici.
    Plan je da bivši hrvatski reprezentativac dođe na jednogodišnju posudbu, uz mogućnost otkupa ugovora."

Zanimljivo mi je primijetiti kako je ovo jutrošnji članak i kako novinar zna i plan. Je li uistinu dolazak Roga nerealan?

Offline armada

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1017 u: Srpanj 02, 2022, 13:24:40 »
  • Haladonu nisam pratio ni malo ,ali po svemu bi on trebao imti nešto bolju i obvezniju igru prema natrag od Murkija, s obzirom koje lige je prošao , a tu je i taj championship.

Eto ti onda sažetak :) ja bi rekao značajno nadograđena verzija Murke-a.

https://www.youtube.com/watch?v=iYE0oKnEktI

Offline Zelko Maler

• Forza Fiume
    « Odgovori #1018 u: Srpanj 02, 2022, 13:31:28 »

• Offline Grozni

• Veteran
    • Forza Fiume
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #1019 u: Srpanj 02, 2022, 14:45:58 »
  • halilović & rog - ne!

lepom treba "skidati tetovaže na živo" svaki kiks  ;)
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.