• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: HNL sezona 2022/23  (Prikazano: 39039 puta)

TIR i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline moreplovac

• Forza Fiume
Odg: HNL sezona 2022/23
« Odgovori #510 u: Studeni 13, 2022, 20:52:23 »
To je jedan mikro svijet ili svemir kako god hoćete, u kojem vrijedi njihova pravila, a svi drugi su mafija, neuki ili jednostavno zlobni.

Udari par njihovih medija s nekoliko članaka, ubaciš izjavu trenera, pokojeg igrača, gradonačelnika i dogradonačelnika, bivšeg kapetana tipa Vejić ili Andrić, babe Mare iz zagvozda, nekog bivšeg splitskog suca tipa Tenžera koji je kao neko oko ćoravo SD-e  i imaš belosvetsku urotu protiv hajduka iz splita.

Goran Tenžera, naš sudački komentator:

- Po meni je ovo sumrak suđenja i kulminacija svega nakaradnog što se događalo u ovom dijelu prvenstva, kako u suđenju na terenu tako i u tumačenju suđenja od strane Komisije nogometnih sudaca.

I u jednom se slažem s njima, nitko kao hajduk iz splita.

Voila

https://nogometne-vijesti.hr/prije-tocno-mjesec-dana-evo-kako-su-onda-komentirali-sudenje-trener-i-sportski-direktor-hajduka/
"Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline delgadillo

• Forza Fiume
« Odgovori #511 u: Studeni 16, 2022, 08:51:31 »
U međuvremenu u Gorici..

Tko bi mogao biti taj, koji će preuzeti ulogu spasitelja? Glavno je to pitanje koje zanima nogometnu javnost, a premda Črnko i novi sportski direktor Mario Brkljača svakodnevno primaju ponude nezaposlenih trenera sa svih strana, njihova glavna, ako ne i jedina želja je - Sergej Jakirović!

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/gorica/senzacije-iz-redova-zadnjeg-kluba-hnl-a-zele-dovesti-najtrazenijeg-hr-trenera-i-veliko-pojacanje-iz-dinama-15275833
Reset

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #512 u: Studeni 16, 2022, 08:55:42 »
Jel bi ikoga više šokiralo da Jakir izabere Goricu ispred nas?

-8

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #513 u: Studeni 16, 2022, 09:12:09 »
Jel bi ikoga više šokiralo da Jakir izabere Goricu ispred nas?

Naravno da bi. Mi smo za Goricu znanstvena fantastika. Ajmo se ne omalovažavati. U krizi smo, ali i takvi smo za većinu klubova u HNLu - avion.
A što se tiče Jakirevića u Gorici danas je Črnko jasno izjavio da su priče oko njegovog dolaska - šuplje. 

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #515 u: Studeni 16, 2022, 09:24:20 »
Naravno da bi. Mi smo za Goricu znanstvena fantastika. Ajmo se ne omalovažavati. U krizi smo, ali i takvi smo za većinu klubova u HNLu - avion.
A što se tiče Jakirevića u Gorici danas je Črnko jasno izjavio da su priče oko njegovog dolaska - šuplje. 
"Mi" kao "brend" smo u HNL-u znanstvena fantastika za sve osim dvaju klubova bratskih, ali "HNK Rijeka š.d.d." (firma)...

Nemojmo se zavaravati, trenutno smo predmet ruganja i trebati će vremena dok nas se ponovno počne shvaćati ozbiljno.

Previše autogolova, prijatelju. Puno previše.

https://www.index.hr/sport/clanak/crnko-za-index-price-o-jakirovicu-u-gorici-su-filmska-znanstvena-fantastika/2412343.aspx?index_ref=rubrika_sport_najnovije_d
Otvorim članak, CTRL+F "Rijeka", baci me dole na tablicu.
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2022, 09:27:01 od Fornax »
-8

Online TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #516 u: Studeni 16, 2022, 10:28:37 »
Svaki klub ima svoje krize, i Ajax i United i mnogi velikani su dobili 5-6-7-8 golova doma. Krize nisu neizbježne, i nažalost sa ovim našim modelom poslovanja ipak je bilo pitanje vremena, mada nije da se znaci ulaska u istu nisu vidjeli već pred pol godine, godinu, dvije. Nije se reagiralo na vrijeme i eto nas tu gdje jesmo.

Razlog zašto se slažem 100% sa Vadotom jest da je i Dinamo svojevremeno bio u ligi za bedaka pod Lončarevićem ako se ne varam, da bi nakon toga osvojili 16 od sljedećih 17 naslova prvaka. Znači imali su reset, i odradili ga dobro. Na nama je da ovaj reset odradimo dobro, izvučemo iz ove sezone maksimum, postavimo dobre nove temelje i počnemo iznova. Europski koeficijent nam je uništen tako i tako zahvaljujući ovoj sezoni, hvatati četvrto mjesto je trenutno drugi prioritet.

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #517 u: Studeni 16, 2022, 10:42:09 »
Fornax, OK sve je crno to znaju i ptice na grani, no moramo li stalno mlatiti mrtvog konja? Ne zazivam nikakve roza oćale, ali možemo li prestati trošiti vrijeme na prošle događaje i početi ocjenjivati stanje u klubu u trenutku kad saznamo što se novo priprema i planira.
Možda bude bolje, možda bude i gore. Do ustoličenja novog trenera, eventualno i sportskog direktora, budućnost sportskog segmenta nam je zapravo nepoznanica.

Evo ja ću za početak uvesti barem u forumu malo vedrine pa ću na spomenuti izraz o mlaćenju mrtvog konja iznijeti par mogućnosti što bi se u klubu moglo napraviti, a da se ništa ne napravi. Svatko prema svom nahođenju neka zamisli tko su u našem slučaju mrtvi konji. Malo sam posudio neke dijelove iz bespuća internetskog sadržaja.

Pa kaže:

Poslovica koju Indijanci prenose s koljena na koljeno kaže da kada primijetite da jašete mrtvog konja, najbolje je s njega sjahati.

No "uspješne" organizacije ipak imaju mnogo naprednije strategije za rješavanje tog problema:
- kupnja većeg biča
- promjena jahača
- formiranje odbora koji bi proučio konja
- gospodarski posjeti kako bi se uvjerilo da i u drugim organizacijama jašu mrtve konje
- snižavanje standarda kako bi mrtvi konji prošli zadane kriterije
- reklasificiranje mrtvog konja u “životno uskraćenog”
- zapošljavanje vanjskih suradnika da jašu mrtve konje
- vezanje više mrtvih konja kako bi povećali brzinu
- povećanje financijskih izdvajanja radi povećanja performansi mrtvih konja
- izrada studija kako bi se utvrdilo hoće li lakši jahači popraviti performase mrtvih konja
- ponovno pisanje uvjeta koje konji moraju zadovoljavati
- i naravno promoviranje mrtvog konja na upravljačku poziciju.
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
"... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #518 u: Studeni 16, 2022, 10:45:22 »
Svaki klub ima svoje krize, i Ajax i United i mnogi velikani su dobili 5-6-7-8 golova doma. Krize nisu neizbježne, i nažalost sa ovim našim modelom poslovanja ipak je bilo pitanje vremena, mada nije da se znaci ulaska u istu nisu vidjeli već pred pol godine, godinu, dvije. Nije se reagiralo na vrijeme i eto nas tu gdje jesmo.

Razlog zašto se slažem 100% sa Vadotom jest da je i Dinamo svojevremeno bio u ligi za bedaka pod Lončarevićem ako se ne varam, da bi nakon toga osvojili 16 od sljedećih 17 naslova prvaka. Znači imali su reset, i odradili ga dobro. Na nama je da ovaj reset odradimo dobro, izvučemo iz ove sezone maksimum, postavimo dobre nove temelje i počnemo iznova. Europski koeficijent nam je uništen tako i tako zahvaljujući ovoj sezoni, hvatati četvrto mjesto je trenutno drugi prioritet.
Imaš moj DA (+).
Ono što nas možda svih trenutno zavija u neko crnilo je dojam po kojem se ne nazire novi elan potreban za kvalitetan reset. Nadajmo se da je samo dojam kriv i da u klubu ima snage i elana za iskorak.
"+1, nije problem izgubit ali očekujem ove sezone da u porazu nekome jaja odgrizemo " - by River92 20.6.2022.
"Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #519 u: Studeni 16, 2022, 11:10:28 »
Znači imali su reset, i odradili ga dobro.
Mi nemamo Zdravka Mamića i njegove resurse.

EDIT: Spomenuo si ManU. Ne znam da li se samo potrefilo, ili ima veze s ovim što su ga i CR i Zlatan popljuvali da je ozbiljan klub samo naizgled.

možemo li prestati trošiti vrijeme na prošle događaje i početi ocjenjivati stanje u klubu u trenutku kad saznamo što se novo priprema i planira.
Podržavam optimizam.

Ali ne, ne vjerujem da je Damir Mišković sposoban izvući klub iz govana. Previše je odljepljen. Nama treba neki novi Robert Komen.
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2022, 11:15:11 od Fornax »
-8

Online TIR

• Administrator
  • Forza Fiume
« Odgovori #520 u: Studeni 16, 2022, 11:16:23 »
Nemamo, ali niti pretendiramo na prvo mjesto svake godine. Za biti četvrti u HNL-u ne trebaju Mamićevi resursi.

Fora je upravo u ovom što D2 kaže, generalno crnilo jer (kao i obično) iz kluba nema nikakvih vijesti. A nama nestrpljivim navijačima je prioritet čuti neke planove kako se planira izaći iz ovih govana. I onda kad se planovi ne objave javno, obzirom na aktualno stanje lakše je doći do zaključka da plana nema, nego da se sve planirano već radi, ali u miru i iza reflektora.

Također se slažem da je Mišković van svega. Jebote predsjednik koji se ne udostoji slikati za klupski kalendar, kakav god bio, nego mu photoshoppaju glavu... Alo, vlasniku kluba.

Online Fornax

• Forza Fiume
  • NK Rijeka 1946
« Odgovori #521 u: Studeni 16, 2022, 11:54:24 »
Fora je upravo u ovom što D2 kaže, generalno crnilo jer (kao i obično) iz kluba nema nikakvih vijesti. A nama nestrpljivim navijačima je prioritet čuti neke planove kako se planira izaći iz ovih govana. I onda kad se planovi ne objave javno, obzirom na aktualno stanje lakše je doći do zaključka da plana nema, nego da se sve planirano već radi, ali u miru i iza reflektora.
Iz govana bi nas trebali izvući ljudi koji su nas u govna i uvalili. Znači, ljudi koji zadnjih nekoliko godina povlače poteze u rasponu od pogrešnih do katastrofalnih i pritom sami sebi čestitaju na odlično odrađenom poslu.

Citat:
Također se slažem da je Mišković van svega. Jebote predsjednik koji se ne udostoji slikati za klupski kalendar, kakav god bio, nego mu photoshoppaju glavu... Alo, vlasniku kluba.
S kalendarom se trebalo pričekati barem još dva tjedna. Mislim da su i ljudi u tiskari komentirali isto što i mi kad su stigle matrice. Ali nije to neka katastrofa, radilo se brzinski, Miško je bio nedostupan, jebi ga...

Iskreno, mene više izuje iz cipela kad se desi onakvo sranje s prodajom karata gdje ljudima prodaju tuđa mjesta i gdje ekipa na blagajni ne zna izdati račun, za kupnju preko weba treba doktorat iz informatike, a iz kluba nikakva isprika i zamolba za razumijevanje i strpljenje. Ono, imamo tehničkih problema, molimo navijače, bla bla... Shit happens. Ni to. Ni minimum jebenog minimuma. Nula. Jer u klubu se radi za plaću i za ništa drugo. A plaća je solidna i ne kasni. I zašto bi ikog tamo bolio kuki? A mi se ovdje nerviramo.
-8

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #522 u: Studeni 16, 2022, 11:59:52 »
Pa kad se već toga lovimo u klubu su jako susretljivi kod svih upita vezanih za pretplate, karte ili slično. Puno je slučajeva u kojima su u klubu pomogli nama navijačima da rješimo neke greške koje su se javile.

No, nebitno je to. Jedino što je bitno je što će sada napraviti. Mišković kakav god da je je opet puno toga i dobrog napravio, pa se iskreno nadam da će naći načina i prave ljude da se maknemo s ove točke.
A da može gore, može. Dovoljno je sjetiti se istarskih kalvarija s vlasnicima pa da nam bude jasno da i dalje funkcioniramo na relativno solidan način (ali i da smo u sportsko-rezultatskoj krizi)

Offline D2

• Forza Fiume
« Odgovori #523 u: Studeni 16, 2022, 12:03:39 »
Ja nemam roze oćale i znam točno što For govori (i slažem se s ogromnom većinom napisanog), ali jednostavno mi je pun cazzo više mantrati o tome što je bilo. Srati ću o onom ili pohvaliti ono što tek slijedi. Proliveno mlijeko.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
« Odgovori #524 u: Studeni 16, 2022, 16:46:32 »
Ma kakve roza oćale. Nisam vidio niti jedan natpis u duhu "ma to je privremeno, sve će biti ok". Svi smo više ludi od toga. Ali, da smo gori od Gorice - e pa jbm nismo. Čak ni rezultatima!