• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema:  (Prikazano: 16796 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FOF

• Veteran
(Nema naslova)
« Odgovori #30 u: Rujan 01, 2006, 23:32:49 »
  • Citat: "Dylan Dog"
    na drugu stranu, da nije bilo tita mi bi sad sigurno zivjeli u kraljevini jugoslaviji

da nije bilo Tita, ovdje sasvim sigurno ne bi bila Kraljevina Srbija, eventualno na Sušaku  :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #31 u: Rujan 02, 2006, 14:58:41 »
  • Citat: "Dylan Dog"
    ovo za tita malo karikiras. tito je bio diktator koji je svim silama i sredstvima htio sacuvat jugoslaviju. radi toga je nastradalo mnogo nevinih ljudi, a koji nisu bili povezani sa teroristima koji su podmetali bombe i rusili civilne avione. bleiburg mozda nije naredio, ali vjerujem da ga je mogao sprijeciti. ni stanje u ekonomiji mu nije islo na ruku, bilo je velikih kriza i neuspjelih projekata...komunizam sam po sebi je los zbog inzistiranja na jednakosti sto omogucava ljencinama da se skrivaju iza nekolicine koji bi radili sto odmah dovodi do pada motivacije radnika. jugoslavija je 50tih imala slican bdp po stanovniku kao jedan japan...a znamo sto je kasnije bilo.
    na drugu stranu, da nije bilo tita mi bi sad sigurno zivjeli u kraljevini jugoslaviji, ako ne i u kraljevini srbiji jer saveznici sigurno ne bi dopustili hrvatskoj da bude samostalna nakon pavelicevog rezima. da ne spominjemo njegove zasluge za istru, dalmaciju, kvarner, ustav iz '74...

ali ovo opet nije tema za navijacki forum...

pa napisao sam i da je bio diktator, i da su nevini zavrsavali u zatvoru, i da nije bilo slobode govora (sto znaci da bi ti se crno pisalo ako bi nesto krivo rekao)... di je tu karikiranje?? ekonomiju nisam ni spominjao. da je ekonomija bila bajna, ljudi bi bili zadovoljni i juga se mozda nebi raspala. ali bilo je prednosti i mana, a ne kao sto neki zele prikazat da je tada bilo sve grozno lose, da su se ljudi onako nasumce ubijali bez razloga, ili da su se ubijali i slali u zatvor samo zato jer su bili hrvati...a da je odlaskom komunizma sve profunkcioniralo besprijekorno.
    i jos jedan apsurd koji ljudi ne vide, a to je da je zloglasna udba radila isto ono sto jedna cia radi dan danas.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline Dylan Dog

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #32 u: Rujan 02, 2006, 15:43:54 »
  • Citat: "Nenad ***"

pa napisao sam i da je bio diktator, i da su nevini zavrsavali u zatvoru, i da nije bilo slobode govora (sto znaci da bi ti se crno pisalo ako bi nesto krivo rekao)... di je tu karikiranje?? ekonomiju nisam ni spominjao. da je ekonomija bila bajna, ljudi bi bili zadovoljni i juga se mozda nebi raspala. ali bilo je prednosti i mana, a ne kao sto neki zele prikazat da je tada bilo sve grozno lose, da su se ljudi onako nasumce ubijali bez razloga, ili da su se ubijali i slali u zatvor samo zato jer su bili hrvati...a da je odlaskom komunizma sve profunkcioniralo besprijekorno.
    i jos jedan apsurd koji ljudi ne vide, a to je da je zloglasna udba radila isto ono sto jedna cia radi dan danas.

govorim da karikiras jer zbog tita i njegove politike je poginulo mnogo nevinih na bleibeurgu i poslije, a ne samo oni koji su borili na strani nacista. ostalo potpisujem.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Dylan Dog »

Offline FOF

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #33 u: Rujan 02, 2006, 15:57:52 »
  • Sve je to vrlo relativno. I zbog Èerèilove i Ruzvelt/Trumanove politike je poginulo puno civila koji nisu bili nacisti.

Glavno pitanje je da li je sam režim genocidan ili nije. Je li bijelo, crno ili sivo. Mislim da i Tito i Èerèil i Ameri spadaju u sivu zonu.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FOF »

Offline FoF Rijeka

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #34 u: Rujan 07, 2006, 12:42:16 »
  • Nitko nije bezgrešan, pa tako nisu bili ni Tito (a ni Tuđman kasnije). Opće je poznata stvar da moć mijenja ljude. A i jedan i drugi su bili moćni, iako Tito na širem području.
    I komunizam i kapitalizam imaju mane i prednosti. U komunizmu je glavna stvar da su svi jednaki, tj. po Marksu (di ja odoh  :roll: ) bi se sve trebalo skupljati u središnjici (apsolutna centralizacija) da bi se kasnije dijelilo u sve ostale krajeve zemlje jednako (ok, ovo je pojednostavljeno, da ne cjepidlačimo). Naravno da to nikada ne može funkcionirati u praksi, jer su se komunisti previše oslanjali na poštenje i radišnost ljudi (ono što je netko već napisao, i bila je i poznata parola "ne možeš ti mene tako malo platit koliko ja mogu malo radit"). Tako da je svako komunističko društvo čista utopija (možda moguće u nekim daleko budućim vremenima, ali ljudima se na samu riječ "komunizam" okreće želudac).
    Onda kapitalizam. Glavna pretpostavka je da u početku karijere nitko nema ništa i onda se ta karijera gradi da bi se došlo do vrha. U prijevodu vlast drže sposobni, a ne podobni. Tu opet dolazi do pitanja poštenja ljudi, lobiranja (sa pištoljima priljubljenim uz glavu), guranje "svojih", itd.

A ako se mene pita kao dijete koje nije toliko osjetilo strahote juge, svejedno mi je draže da smo neovisni.

Raspisao sam se o ovome samo kao nastavak na postove dylan doga i nenada...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FoF Rijeka »
    plavo bijela boja u srcu je mom

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #35 u: Rujan 07, 2006, 13:33:55 »
  • Citat: "FoF Rijeka"
    Nitko nije bezgrešan, pa tako nisu bili ni Tito (a ni Tuđman kasnije). Opće je poznata stvar da moć mijenja ljude. A i jedan i drugi su bili moćni, iako Tito na širem području.
    I komunizam i kapitalizam imaju mane i prednosti. U komunizmu je glavna stvar da su svi jednaki, tj. po Marksu (di ja odoh  :roll: ) bi se sve trebalo skupljati u središnjici (apsolutna centralizacija) da bi se kasnije dijelilo u sve ostale krajeve zemlje jednako (ok, ovo je pojednostavljeno, da ne cjepidlačimo). Naravno da to nikada ne može funkcionirati u praksi, jer su se komunisti previše oslanjali na poštenje i radišnost ljudi (ono što je netko već napisao, i bila je i poznata parola "ne možeš ti mene tako malo platit koliko ja mogu malo radit"). Tako da je svako komunističko društvo čista utopija (možda moguće u nekim daleko budućim vremenima, ali ljudima se na samu riječ "komunizam" okreće želudac).
    Onda kapitalizam. Glavna pretpostavka je da u početku karijere nitko nema ništa i onda se ta karijera gradi da bi se došlo do vrha. U prijevodu vlast drže sposobni, a ne podobni. Tu opet dolazi do pitanja poštenja ljudi, lobiranja (sa pištoljima priljubljenim uz glavu), guranje "svojih", itd.

A ako se mene pita kao dijete koje nije toliko osjetilo strahote juge, svejedno mi je draže da smo neovisni.

Raspisao sam se o ovome samo kao nastavak na postove dylan doga i nenada...

cuj na referendumu o neovisnosti je negdje 90 posto ljudi glasalo za. sto znaci da smo vise manje svi (mene ukljucujuci iako nisam tada imao pravo glasa) bili za neovisnost po svaku cijenu. ali cinjenica je da se nije puno toga promijenilo ni po pitanju centralizacije (osim u zg), po pitanju slobode govora (do tudjmanove smrti), po pitanju ekonomije (i dalje smo u ku.rcu a korupcije ima di god se okrenes...) itd...
    a po pitanju pravosudja je doslo do drasticnih promjena, ali na gore.
    imamo drzavu, istina. ali sta vrijedi kad se ta drzava u biti svodi iskljucivo na zagreb i na dalmaciju, (a nekad su to bili beograd i srbija), a mi smo joj samo kolonija....

eto otisla i tema o grbu u neke druge vode...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline FoF Rijeka

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #36 u: Rujan 08, 2006, 13:36:37 »
  • Ma, treba otvorit narodnjački klub "pa ćeš da vidiš kako će pare da se slevaju"...
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od FoF Rijeka »
    plavo bijela boja u srcu je mom

Offline boia chi molla

• Senior
      • http://www.rijeka-drzava.com
    (Nema naslova)
    « Odgovori #37 u: Rujan 08, 2006, 13:48:51 »
  • pročitajte Šajetlook u tv programu NL :lol:  :lol:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od boia chi molla »

Offline m

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #38 u: Rujan 11, 2006, 20:03:26 »
  • Citat: "Nenad ***"
    Citat: "CA 87"
    Armada odavno koristi takve grbove, (ponovo se pozivam na galeriju radi uvida) i dalje æe se koristi istim, bez obzira na vrstu politike koja bude vodila ovu državu.
    nije bas odavno nego otkad je krajem 20tog - pocetkom 21og stoljeca armada promijenila vodstvo, otisao stanoviti æoro iz predsjednistva, i dosla ekipa za koju znamo svi kako brije (a za one koji su mladi ili neupuceni i ne znaju, dovoljno se sjetit dolaska zileta, crnih salova, pjevanja gradiske stare na zapadu, pa do "povijesnih" sahovnica na grafitima i transparentima, i svastika na tribinama repke...). i ne pozivam se na nikakvu filtriranu galeriju nego na ljude koji su sa mnom bili u tim krugovima od 1994 do 1998 i dozivili da armada moze odlicno (puno bolje nego sad) zivit i bez tih ultra naci brija. bilo je puno manje para, a puno vise ljudi u armadi, atmosfera je bila zdravija, i svi smo skupa bili rijecani i svi smo bili "soli contro tutti". zadnjih par godina nije tako. i tada se nije pol rijeke okretalo protiv armade, zbog nekog idealizma, na kojeg rijeka nije brijala nikad u zadnjih 500tinjak godina i nikad ni nece.
    ali imam pravo reæi u ime Aramde, da kao skupina jedino brije na Hrvatsku iz 2006.
    hrvatski grb iz 2006. nema prvu bijelu. hrvatska iz 2006. ne brije na crne salove, ne simboliziraju ju svastike, hrvatima iz 2006. ne smetaju gradjani srpske nacionalnosti (osim kad se pretjeruje sa nekim stanovima ali to sad nije tema). i hrvati iz 2006. ne pjevaju pjesme o jasenovcu i gradiski staroj. barem ne oni koje ja poznam i oni koji bar malo poznaju osnovnoskolsku povijest.
    ajde malo to "u ime armade" ne spominji uzalud, nego se najprije raspitaj na sto ti "zivotni uzori" iz armadinog vodstva briju pa onda vidi oces furat uobicajenu demagogiju ili ces posteno stat iza toga za sto se ti tvoji zivotni uzori zdusno bore i zalazu...

Debelo kasnim s ukljucivanjem,al ovo je definitivno kandidat za post mjeseca....svaka cast!

Sto se nastavka rasprave tice, nitko sadasnjem vodstvu ne osporava koliko su proputovali za Rijeku niti da imaju pravo na svoja uvjerenja. Al provlacit ta ista uvjerenja ovako, "na mala vrata", kroz sve gore nabrojano na tribinu nije ok, jer  tamo su ljudi koje veze ljubav prema Rijeci a ne prema NDH i slicnim smecima. Nije u redu da se utakmica Rijeke pretvori u politicki skup, i na tome moram cestitat K***tu sto stvarno sjajno vodi navijanje, bez ikakvih pjesama koje odudaraju od standardnog navijackog repeortara.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od m »

Offline sax

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #39 u: Rujan 11, 2006, 21:24:51 »
  • Jako dobar topic.
    Zadovoljstvo ga je isčitavati!  Bravo dečki!
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »

Offline zvonèar

• Veteran
    (Nema naslova)
    « Odgovori #40 u: Rujan 11, 2006, 22:59:55 »
  • Citat: "Snjesko"
    ...moj stav je da je Srbija još uvijek država koja se nije ispričala za prošli rat, nije platila ratne štete, nije otkrila gdje je oko 1000 nestalih, nije vratila opljačkanu imovinu, još ima nacionalističku vlast koja drži Oluju zločinačkom akcijom...

I sta ima Zilic s tim? Ili Kerkez, ili Đalovic... A da svugdje ima nacinalistickih budala, pa i na nasem Zapadu to stoji...

I sta imaju oni stim? Državljani su te zemlje!!

...uuu što sam pametan
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od zvonèar »
    Domaća beseda i gaće para