• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Leb i sol  (Prikazano: 8032 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sax

• Forza Fiume
(Nema naslova)
« Odgovori #15 u: Prosinac 01, 2006, 18:03:55 »
  • Citat: "nnepall"
    Pa npr. Djordje Balasevic  :lol:  :lol:

[/quote]

Panonski mornar je nešto što se kod mene ne uspoređuje sa ničim! :wink:
    I nikad nije skup!

.. a ja bi baš u ime to još jednu popio .....
     :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od sax »

Offline Nenad Jebiv

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #16 u: Prosinac 01, 2006, 18:45:56 »
  • Citat: "sax"
    Citat: "nnepall"
    Pa npr. Djordje Balasevic  :lol:  :lol:

Panonski mornar je nešto što se kod mene ne uspoređuje sa ničim! :wink:
    I nikad nije skup!

.. a ja bi baš u ime to još jednu popio .....
     :wink:

...za trecu smenu... :-)

ma neznam... meni 12-13 eura za bend takve kvalitete nije problem izdvojit. jer znam da necu tako skoro imat priliku to dozivit. bijelo dugme nije za usporedjivat, jer su oni iz birtije izasli na binu i otpjevali pjesme koje nisu vjerovatno ni jednom probali pjevat, od '88. zato je i raja ostala razocarana. leb i sol se vec vise od godinu dana spremaju za ovu turneju, sto se i vidi.
    a u jugi su cijene svega bile nize, standard, place, itd itd itd.. pa normalno da su i karte za koncert kostale manje. kad uzmes u obzir da jedan balasevic naplacuje karte do 200 kuna, onda je ovo i vise nego povoljno za jedan takav bend.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Nenad Jebiv »

Offline nnepall

• Forza Fiume
    (Nema naslova)
    « Odgovori #17 u: Prosinac 02, 2006, 15:11:01 »
  • Citat: "Nenad ***"
    a u jugi su cijene svega bile nize, standard, place, itd itd itd.. pa normalno da su i karte za koncert kostale manje. kad uzmes u obzir da jedan balasevic naplacuje karte do 200 kuna, onda je ovo i vise nego povoljno za jedan takav bend.

Zato necu nikad ni njegov koncert vidjeti  :lol:  :lol:
    Ali on barem odsvira svoj maraton i ne sumnjam da bi fanovi to platili i puno vise od te love. On je prica za sebe.

U Jugi je nekada bila velika koncentracija rock bendova koji su se uvijek borili za svoje mjesto pod suncem i nekada si morao stvarno biti dobar da se prodas. A i trziste je bilo od 20 i kusur miliona ljudi pa je to bilo znatno drugacije. Danas ljudi vise ne zive toliko uz glazbu kao nekada. Nekada je jednostavno bio trend jako dobre glazbe. Otvorio si radio i mogao si cuti genijalnu glazbu. Sada vise nitko ni ne slusa radio osim u autu ili prijenose tekmi :lol:  :lol:
    Dobro.. sad sam malo zabrazdio u te odnose nekad - sada. Ipak nije ovo topic o tome, ali bi se dalo o tome pricati jos puno.

Jucer sam naveo neke razloge zasto mislim da su koncerti vrlo cesto skupi. Ako je nekakav bend koji zaista volim onda cu dati puno love za njega i to je normalno. Zelim taj bend cuti i amen. No, kada bi karte bile jeftinije to bi puno pomoglo popularizaciji "normalne" glazbe (sto god to znacilo). No, rock se vise ne zivi. Glazba se vise ne zivi. Svi zanemaruju glazbenu edukaciju, a svakodnevno moramo slusati politicke debate, crne kronike i neznamvisesto.. a glazba je jako bitna. I konstantno podcjenjujemo njezinu vaznost. Al, pogledajte malo, glazba nam je svima obiljezila zivote na ovaj ili onaj nacin. Ako samo slusas "Daj Mile rakije, nemoj da se prolije" onda, osim sto ta glazba ne nudi nista osim surove primitivne enrgije, ili si nezreo ili si moralno opasna osoba. Ali ako slusas nekakvu glazbu koja te obogacuje ili koja ima nekakvu kulturnu vrijednost onda mozda iz tih pjesama u zivotu i shvatis neke stvari ili se poistovjetis sa nekim textom ili glazbom.. Zato ja tvrdim da treba raditi na popularizaciji glazbe. Pocevsi od vlastite kuce do prijatelja. A popularizacija se sigurno nece stici sa skupim kartama. Da se razumijemo, karta od 100kn za Leb i sol nije nesto skandalozno skupo, ali je dovoljno skupo da neki klinac taj bend vise nikada ne cuje i zakinut je za malo glazbenog obrazovanja. Nisam ja moralni dusebriznik, iskreno, j*ebe se meni da li netko slusa Cecu ili Pink Floyd, ali bi me itekako zasmetalo da moj klinac jednog dana ne zna za grupu Pink Floyd. Ne radi se tu samo o kartama. Tu se radi o Cd-ima koji su bezobrazno skupi. Tu se radi o odvratnom zaglupljivanju glazbenim smecem. Tu se radi o konstantnim trendovima (kojima su mladi skloni) kao npr. ovaj trenutni trend narodnjaka. itd itd.. Mogao bi knjigu napisati, ali mi se ne da.  :lol:

Ali, najbitnije mi je da vidim da i ovdje ima jako puno ljudi koji razumiju znacenje glazbe. Ipak smo mi glazbena metorpola  :wink:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od nnepall »

[size=75]Kad Rijeka krene sa bijelog centra, tad sa tribina zaori pjesma..[/i][/size]