• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Novi Stadion \ Profil Navijaca Rijeke  (Prikazano: 421278 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vutra

• Veteran
Re: Novi Stadion \ Profil Navijaca Rijeke
« Odgovori #1605 u: Siječanj 11, 2014, 13:57:17 »
  • Citat: "mico antolovic"

O nisam jedini, bez brige. Ima nas još koji vole Rijeku i koji znaju prepoznati njene vrijednosti i posebnosti i takvi svakako znaju i cijeniti vrijednosti koje ima Rijeka.
    Nekome tko nema oko i dušu da osjeti ovaj stadion i sve što on je i što ima, nema ni smisla objašnjavati.
    Tebi će samo onda mjerodavni i mnogi reći ubuduće, da Kantrida više nije jedna od najzanimljivijih stadiona na svijetu. Ti to nećeš razumijeti, a more je tu, i sve, ali što tebi objašnjavati.
     Vi uništite tu jedinstvenost i dobijete novi stadion Miškovićev, on takav Rijeci neće donjeti sreću.
    Uostalom unitštili ste već 95% starih, predivnih vrtova u okolici Rijeke, naročito oblikovanih na zapadnim djelovima okolice, lešice, dolci ograđeni višekružnim suhozidićima, predivne bajkovite ambijente, sve ste to karakteristično što je Primorski čovik stvarao, a takvih oblika nema nigdje više na našoj obali, uništlli, a mogli ste uz te vrtove graditi kuće, ali gradili ste ih posred vrtova tih !!???, dolce zatrpali pa sad zvončari hode po industrijskim zonama hehe. Naravno da ćete kao barbari uništiti i Kantridu. Nisam ni sumnjao da nećete.
    Tako ti je to kad Grobar više voli Kantridu od vas "Riječana" hehe

Jos uvijek nisam vidio da si tu prezentirao niti objasnio kako bi taj novi stadion po njihovom trebao izgledat, samo tu kenjas o tome kako se vidi da smo mi debili jer ne znamo kako ce izgledat ali ti naravno znas.
    Ako si toliko uvjeren da je tvoja ideja stadiona sa pomicnim ne natkrivenim tribinama, visecim vrtovima i ko zna cime toliko bolja, napravi jebenu prezentaciju. Ako se vecini ljudi bude vise svidjala tvoja ideja od Miskoviceve, nesto ces valjda postic. Ovako si samo cangrizavi jalni jebivjetar koji je naravno pametniji od svih, da ne govorim o tvojoj ljubavi prema Rijeci i njenim stjenama. Toliko ih volis da si jeo cevape sa poda na marakani i da si dosao na skupstinu u dresu partizana pjevajuci grobarske pjesme.
    Dali ti procitas svoj post nakon sto ga napises? Pricas tu o nekim suhozidicima i dolcima vidi se da si seljak i kojem si vremenu ostao, ovo je 2014 godina i rijeka nije selo nego grad.
    U ostalom sta se busas u prsa sa stvaranjem primorskog covjeka...mico antolovic pravi fiuman  :lol:
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline mico antolovic

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1606 u: Siječanj 11, 2014, 14:11:50 »
  • Citat: "vutra"
    Citat: "mico antolovic"

O nisam jedini, bez brige. Ima nas još koji vole Rijeku i koji znaju prepoznati njene vrijednosti i posebnosti i takvi svakako znaju i cijeniti vrijednosti koje ima Rijeka.
    Nekome tko nema oko i dušu da osjeti ovaj stadion i sve što on je i što ima, nema ni smisla objašnjavati.
    Tebi će samo onda mjerodavni i mnogi reći ubuduće, da Kantrida više nije jedna od najzanimljivijih stadiona na svijetu. Ti to nećeš razumijeti, a more je tu, i sve, ali što tebi objašnjavati.
     Vi uništite tu jedinstvenost i dobijete novi stadion Miškovićev, on takav Rijeci neće donjeti sreću.
    Uostalom unitštili ste već 95% starih, predivnih vrtova u okolici Rijeke, naročito oblikovanih na zapadnim djelovima okolice, lešice, dolci ograđeni višekružnim suhozidićima, predivne bajkovite ambijente, sve ste to karakteristično što je Primorski čovik stvarao, a takvih oblika nema nigdje više na našoj obali, uništlli, a mogli ste uz te vrtove graditi kuće, ali gradili ste ih posred vrtova tih !!???, dolce zatrpali pa sad zvončari hode po industrijskim zonama hehe. Naravno da ćete kao barbari uništiti i Kantridu. Nisam ni sumnjao da nećete.
    Tako ti je to kad Grobar više voli Kantridu od vas "Riječana" hehe

Jos uvijek nisam vidio da si tu prezentirao niti objasnio kako bi taj novi stadion po njihovom trebao izgledat, samo tu kenjas o tome kako se vidi da smo mi debili jer ne znamo kako ce izgledat ali ti naravno znas.
    Ako si toliko uvjeren da je tvoja ideja stadiona sa pomicnim ne natkrivenim tribinama, visecim vrtovima i ko zna cime toliko bolja, napravi *** prezentaciju. Ako se vecini ljudi bude vise svidjala tvoja ideja od Miskoviceve, nesto ces valjda postic. Ovako si samo cangrizavi jalni *** koji je naravno pametniji od svih, da ne govorim o tvojoj ljubavi prema Rijeci i njenim stjenama. Toliko ih volis da si jeo cevape sa poda na marakani i da si dosao na skupstinu u dresu partizana pjevajuci grobarske pjesme.
    Dali ti procitas svoj post nakon sto ga napises? Pricas tu o nekim suhozidicima i dolcima vidi se da si seljak i kojem si vremenu ostao, ovo je 2014 godina i rijeka nije selo nego grad.
    U ostalom sta se busas u prsa sa stvaranjem primorskog covjeka...mico antolovic pravi fiuman  :lol:

Ne radi se o mojoj prezentaciji ili samo o mojoj ideji novog stadiona, već tome da i svi drugi koji žele mogu na natječaju ravnopravno dati i pokazati svoje idejno rješenje o čemu bi se onda odlučivalo na osnovu raznih rješenja. Ima ih još monogo zaintersiranih koji bi učestovali u natječaju to ti kaže i Hrvatska komora arhitekata.  A svoju neku ideju prezentiram još od 2001, Kada se radio GUP Rijeke.
    Gradonačelniku, viječnicima, NK Rijeci, Armadi,.. NOvi List bio objavio,..Ovdje mi premalu memoriju dopušta a ne mogu smaniti sliku toliko. Mada sam opisao riječima i čovijek si to onda zna zamisliti isto. Ali kao što rekoh ne radi se samo o mojem rješenju već o sistemu da se vide razna mnoga moguća rješenja.
    Drugo, dolci i suhozidi  se inače štite kao kulturna baština ovog kraja i Hrvatske, bez obzira je li Rijeka grad ili selo.
    Treće, Fiumani su bili nešto drugo, malo različito od pojma Primorski čovik, koji se danas doduše koristi i za stanovnike Rijeke ali koji nisu više ti Fiumani koji su se smatrali nekada Fiumanima.  Uostaom i Fiumanski govor i dialekt je nestao.
    E da te Grobar Partizanovac mora učiti o tome !???
    Nestati će još mnogo toga s ovakvim neznalicama poput tebe, koji ne cijene dolce i suhozide.

Offline standby

• Forza Fiume
    « Odgovori #1607 u: Siječanj 11, 2014, 14:19:22 »
  • Natjecaj koji ce odlucivat gdje ce netko svoj vlastiti novac ulozit.. jednom riječju 'rvati..

Offline smirena bubica

• Junior
    « Odgovori #1608 u: Siječanj 11, 2014, 14:25:48 »
    Ima mnogo crkava i dvoraca, ja ne znam ime niti jednog od tih, možda ona gaudijeva katedrala u Barceloni. Ali svi znaju Nou camp i Santiago Bernabeu, stadione. Tako da stadioni danas su nosioci identiteta i prepoznavnja jednog grada i regije i države !

To sto ti kao turisticki vodic u spanjolskoj znas samo stadione  pored silne kulturne bastine, koju vecina kulturno obrazovanih ljudi barem djelomicno zna po imenu, vjerojatno i objasnjava zasto ti je Kantrida primarna stvar sto pokazujes svojim turistima i sto za vise kulture od stadiona ocito nemas smisla. U svemu dosad naklapanom ja jedino nalazim zalosno da ovaj grad ima neobrazovane turisticke vodice.

Sto se pak tvog stava o stadionu tice misli sto zelis, ja cu bit vrlo sretan i ponosan ako na moja ledja nezasluzeno adresiras krivnju za to ' novo ruglo i devastaciju stoljetnog kamenoloma' isto kao sto bi s gustom preuzeo krivnju za rusenje susackog kolodvora, 90% industrijske bastine i svih tih predragih relikta proslosti koje nitko nikada ne misli iskoristiti kao kulturno dobro dok se ne nadje neka razvojna ideja protiv koje se valja pobunit. Meni je jasno da u kvazidemokratskim sustavima svatko ima pravo kritizirati, jedino sto me zalosti je to sto kraj te silne energije za pljucanje nitko ocito nema volje nesto i stvarati.
    "Ja nisam kontra modernog nogometa. Ja sam kontra kontra kontra kontra modernog nogometa" A.F.

\'U biti znam šta je naš identitet. To su kompleksi koji nam drugi nabiju u datom trenutku.\' Projekt

Offline armadazapad

• Pionir
    « Odgovori #1609 u: Siječanj 11, 2014, 15:17:10 »
  • Citat: "Senad Brkić"
    ma dajte ljudi kakvo evropsko prvenstvo, to su priče za zabavljat budale. ako ova država dobije dobije EP u pikadu smo sretni.

Istina za dobivanje prvenstva, ali nemoj podcjenjivati pikado! Bio sam prije 2 godine u Londonu, Alexandra palace, par dana na prvenstvu u pikadu..ne biš vjerovao kakva atmosfera, rado bi da nam takav događaj stigne u HR!
    La toronjera e grande e bella...

Offline mico antolovic

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1610 u: Siječanj 11, 2014, 15:31:46 »
  • Citat: "standby"
    Natjecaj koji ce odlucivat gdje ce netko svoj vlastiti novac ulozit.. jednom riječju 'rvati..

Da natječaj. I za Deltu će privatnik uložiti vlastiti novac pa je bio natječaj, ..
    To su velke stvari za jedan grad i ne može se pustiti samo jednome ili jednoj ideji da se prezentira.
    Kao što ti nećeš ženiti prvu koju vidiš ili koju ti netko gurne nego ćeš birati koja ti po mnogočenu najviše odgovara.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #1611 u: Siječanj 11, 2014, 15:42:20 »
  • Citat: "standby"
    Natjecaj koji ce odlucivat gdje ce netko svoj vlastiti novac ulozit.. jednom riječju 'rvati..
    Primjer izgradnje ti je recimo Riječka džamija. Investitor je otvorio natječaj i na taj način sebi omogućio uvid u različite ideje, a ne samo od jednog ili dva arhitekta. Na kraju je čak projekt koji je nagrađen kao prvi odbačen od strane investitora jer se šeiku nije sviđao i odabran je onaj po kojem su je napravili. Mješate većina javnu nabavu s pojmom javnog natječaja. Kojeg je Grad Rijeka da je imalo odgovoran gospodar i budući investitor (da i grad nešto ulažee odnosno daje u budući stadion) trebao s Miškovićem dogovoriti i već provesti i odabrati ono što im se sviđa i što mogu napraviti. I tu bi svi bili dobitnici. Sve smo ovo već i prije razglabali samo što je uletio performer Mićo, a nije vidio da je to već prožvakana tema.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #1612 u: Siječanj 11, 2014, 15:46:19 »
    Citat: "standby"

Da natječaj. I za Deltu će privatnik uložiti vlastiti novac pa je bio natječaj, ..
    To su velke stvari za jedan grad i ne može se pustiti samo jednome ili jednoj ideji da se prezentira.
    Kao što ti nećeš ženiti prvu koju vidiš ili koju ti netko gurne nego ćeš birati koja ti po mnogočenu najviše odgovara.
    Taman sam gore naveo još jedan primjer istovremeno. Zaboravi kvalitetnu raspravu na ovu temu jer većina pogrešno tumači to kao želju da se ne napravi ništa ili stopira novi stadion, te da su oni koji i taknu u to mrzitelji kluba na kvadrat.
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.

brziri

• Gost
    « Odgovori #1613 u: Siječanj 11, 2014, 15:47:52 »
  • Hrpa nesuvislih komentara od wanna be osvještenih, a ustvari izvornih diletanata, još kvazi-zelenih
    Oni koji bacaju smeče po gradu, koriste automobile i zagađuju okoliš, a usto i maltretiraju životinje i šutaju mačke po ulicama
    a vole živjeti na račun drugih, ma to ste ste navikli, jelda?
    Sad se savki penis nađe komentirati klub i izgradnju stadiona, a etika i znanje im je manje od Vojkovih muda

Offline mico antolovic

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1614 u: Siječanj 11, 2014, 15:54:55 »
  • Citat: "smirena bubica"
    Ima mnogo crkava i dvoraca, ja ne znam ime niti jednog od tih, možda ona gaudijeva katedrala u Barceloni. Ali svi znaju Nou camp i Santiago Bernabeu, stadione. Tako da stadioni danas su nosioci identiteta i prepoznavnja jednog grada i regije i države !

To sto ti kao turisticki vodic u spanjolskoj znas samo stadione  pored silne kulturne bastine, koju vecina kulturno obrazovanih ljudi barem djelomicno zna po imenu, vjerojatno i objasnjava zasto ti je Kantrida primarna stvar sto pokazujes svojim turistima i sto za vise kulture od stadiona ocito nemas smisla. U svemu dosad naklapanom ja jedino nalazim zalosno da ovaj grad ima neobrazovane turisticke vodice.

Sto se pak tvog stava o stadionu tice misli sto zelis, ja cu bit vrlo sretan i ponosan ako na moja ledja nezasluzeno adresiras krivnju za to ' novo ruglo i devastaciju stoljetnog kamenoloma' isto kao sto bi s gustom preuzeo krivnju za rusenje susackog kolodvora, 90% industrijske bastine i svih tih predragih relikta proslosti koje nitko nikada ne misli iskoristiti kao kulturno dobro dok se ne nadje neka razvojna ideja protiv koje se valja pobunit. Meni je jasno da u kvazidemokratskim sustavima svatko ima pravo kritizirati, jedino sto me zalosti je to sto kraj te silne energije za pljucanje nitko ocito nema volje nesto i stvarati.

Ovo što kažem za Španjolsku to je eto tako. To tako misle i drugi obrazovani, da na prvu loptu prepoznavanja tu iskaču stadoni a ne drugo.
    O tom fenomenu su i pisali obrazovani.
     Mogao si ti odmah reći neko ime građvine u Španjolskoj koje znaš. A inače ne vodim grupe po Španiji. A reci što ti pada napmet kad spomeneš npr. Englesku? Ono prvo, genaralno. Big Ben, Parlament, Tower bridge,  Stonehange, Westminstersku opatiju, Windsor, i naravno Wembley, a i Liverpoolski Anfield.,..nabroji mi još kad znaš na prvu predodžbu više. Opet su stadioni tu u vrhu.
    Drugo, ah što reći neznalicama  nemaštovitma o industrijskoj baštini, koju drugi tako dobro uoptrijebe i iskoriste u razvoj  a u Rijeci, takvi kao ti je ruše.  Takvima je i nepotrebno da znaju i da je Rijeka imala najstarije autobusne garaže u svijetu, lijepo ukrašene secesijske garaže iz 1903, one bivše Autotransove u Barčićevoj ulicu. Dok su samo Parižani imali starije  Renaultove garaže ali ih srušili i sada jako žale za tim. Mi naše naravno isto srušili iako su to bili veliki prostori idealni za transformaciju u razne svrhe. To ono di sad rade podzemnu garažu sa samo 300 mjesta i gledaju neće li se ona zgrada srušitit, mada odmah do je garaža sa 1000 mjesta i dolazi još jedan sa 1000 mjesta, tako da ovih 300 ne znači ništa.  A svakom turističom vodiću je moglo biti na ponos reći turistima da Rijeka ima najstarije bus garaže na svijetu, turisti tu vide da je to grad s velikim značajem i tradicijom i povješću svjetske motorizacije!

Offline mico antolovic

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1615 u: Siječanj 11, 2014, 15:57:00 »
    Citat: "smirena bubica"

Ovo što kažem za Španjolsku to je eto tako. To tako misle i drugi obrazovani, da na prvu loptu prepoznavanja tu iskaču stadoni a ne drugo.
    O tom fenomenu su i pisali obrazovani.
     Mogao si ti odmah reći neko ime građvine u Španjolskoj koje znaš. A inače ne vodim grupe po Španiji. A reci što ti pada napmet kad spomeneš npr. Englesku? Ono prvo, genaralno. Big Ben, Parlament, Tower bridge,  Stonehange, Westminstersku opatiju, Windsor, i naravno Wembley, a i Liverpoolski Anfield.,..nabroji mi još kad znaš na prvu predodžbu više. Opet su stadioni tu u vrhu.
    Drugo, ah što reći neznalicama  nemaštovitma o industrijskoj baštini, koju drugi tako dobro uoptrijebe i iskoriste u razvoj  a u Rijeci, takvi kao ti je ruše.  Takvima je i nepotrebno da znaju i da je Rijeka imala najstarije autobusne garaže u svijetu, lijepo ukrašene secesijske garaže iz 1903, one bivše Autotransove u Barčićevoj ulicu. Dok su samo Parižani imali starije  Renaultove garaže ali ih srušili i sada jako žale za tim. Mi naše naravno isto srušili iako su to bili veliki prostori idealni za transformaciju u razne svrhe. To ono di sad rade podzemnu garažu sa samo 300 mjesta i gledaju neće li se ona zgrada srušitit, mada odmah do je garaža sa 1000 mjesta i dolazi još jedan sa 1000 mjesta, tako da ovih 300 ne znači ništa.  A svakom turističom vodiću je moglo biti na ponos reći turistima da Rijeka ima najstarije bus garaže na svijetu, turisti tu vide da je to grad s velikim značajem i tradicijom i povješću svjetske motorizacije!
    Tu onda ne više garaže naravno, nego razni, razni drugi sadržaji

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #1616 u: Siječanj 11, 2014, 16:26:59 »
  • Kao upućeni insider partizanovac bi trebao znati da UEFA uvjetuje zatvaranje stijena na novom ili zalijevanje betonom na postojećem stadionu. Iz istog razloga sigurnosti u obzir ne bi išli niti suhozidi, viseći vrtovi i ostale budalaštine nevoljenog djeteta koji histeričnim reakcijama u javnosti traži pažnju i važnost.
    Idi nađi curu kakvu (ili dečka), isprazni jaja i ne gnjavi.

Offline mućko đubre

• Inćun
    • *
    « Odgovori #1617 u: Siječanj 11, 2014, 16:55:51 »
  • mićko, tko si ti?

Offline mico antolovic

• Morčić
    • **
    « Odgovori #1618 u: Siječanj 11, 2014, 17:03:45 »
  • Citat: "lavic"
    Kao upućeni insider partizanovac bi trebao znati da UEFA uvjetuje zatvaranje stijena na novom ili zalijevanje betonom na postojećem stadionu. Iz istog razloga sigurnosti u obzir ne bi išli niti suhozidi, viseći vrtovi i ostale budalaštine nevoljenog djeteta koji histeričnim reakcijama u javnosti traži pažnju i važnost.

Lažeš. jer Uefa to ne uvjetuje. Najlakše je izmišljati i lagati, onda razgovor nema više smisla.
    Uefom se razgovora i usklađuju stavovi oko sigurnosti i toga. Tražila je samo prekrivanje žicom.
    Inače ne bi ni sad se igralo.
    I dopušta stijene UEFA.
     Abu Dabhi-The Rock stadium, sav u stijeni, jedna stijena visi nad igralištem i tribinom
    To namjerno da bi bilo atraktivno i uklopljeno u okružnje
    Dok stadion Braga, stijena je na čelu.
    http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/the ... 29249.html

A sad žurim,moram poć zaBosnu na narodnjake. Ima Selma Bajrami, sve do 6 ujutro  
    http://www.youtube.com/watch?v=4R9AiMb2evs
    http://www.youtube.com/watch?v=N-j80RIPufY

brziri

• Gost
    « Odgovori #1619 u: Siječanj 11, 2014, 19:24:22 »
    Citat: "lavic"
    Kao upućeni insider partizanovac bi trebao znati da UEFA uvjetuje zatvaranje stijena na novom ili zalijevanje betonom na postojećem stadionu. Iz istog razloga sigurnosti u obzir ne bi išli niti suhozidi, viseći vrtovi i ostale budalaštine nevoljenog djeteta koji histeričnim reakcijama u javnosti traži pažnju i važnost.

Lažeš. jer Uefa to ne uvjetuje. Najlakše je izmišljati i lagati, onda razgovor nema više smisla.
    Uefom se razgovora i usklađuju stavovi oko sigurnosti i toga. Tražila je samo prekrivanje žicom.
    Inače ne bi ni sad se igralo.
    I dopušta stijene UEFA.
     Abu Dabhi-The Rock stadium, sav u stijeni, jedna stijena visi nad igralištem i tribinom
    To namjerno da bi bilo atraktivno i uklopljeno u okružnje
    Dok stadion Braga, stijena je na čelu.
    http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/the ... 29249.html

A sad žurim,moram poć zaBosnu na narodnjake. Ima Selma Bajrami, sve do 6 ujutro  
    http://www.youtube.com/watch?v=4R9AiMb2evs
    http://www.youtube.com/watch?v=N-j80RIPufY

zbogom, i ne vračaj se