• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Klub  (Prikazano: 24899 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline River92

• Morčić
  • **
Odg: Klub
« Odgovori #285 u: Rujan 02, 2021, 10:03:21 »
  • Sad dok čitam Vaše komentare sjetio sam se kako onda gledaju invalidi koji su na onom platou iznad z8 u momentima kada je cijela tribina na nogama? Nisam nikad o tome razmišljao, nadam se da su dovoljno povišeni da vide i kada tribina stoji.  :-\

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #286 u: Rujan 02, 2021, 10:27:51 »
  • Nikad čuo da je netko uredovao po pitanju stajanja-sjedenja na nogometnim stadionima.
    Ako većina sjedi sjediš i ti ako većina stoji stojiš i ti, ako nisi na strani većine onda si manjina pa ispaštaš.
    Za vrijeme utakmice preseliš se na bolju poziciju to je vjerovatno moguće, ako možeš u avionu valjda možeš i na stadionu.
    Tjerati ljude da sjede na stadionu na bilo kojoj tribini?
     Šta je sljedeće tjerati ih da navijaju ili ne navijaju do određene granice buke koju će redari mjeriti.

Ajmo mi o godini proizvodnje i dresovima, dok ne nađemo nešto drugo.
    Svi ljudi nam unose radost u život..neki svojim dolaskom, neki svojim odlaskom.

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #287 u: Rujan 02, 2021, 10:47:09 »
  • Sad dok čitam Vaše komentare sjetio sam se kako onda gledaju invalidi koji su na onom platou iznad z8 u momentima kada je cijela tribina na nogama? Nisam nikad o tome razmišljao, nadam se da su dovoljno povišeni da vide i kada tribina stoji.  :-\
    Nalaze se na povišenom mjestu tako da vide sve čak i kada se dole stoji, a oni su u kolicima.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #288 u: Rujan 02, 2021, 11:36:55 »
  • Na utakmicama gdje je veća gužva ja bez pardona zamolim ljude da mi se maknu s mjesta.

Na istom mjestu sam godinama, već sam pomalo i posesivan. :)

Offline SandroB

• Veteran
    « Odgovori #289 u: Rujan 02, 2021, 11:37:48 »
  • Pa dobro ljudi, valjda se razumijemo.

Ne govorimo o sjediti/stajati u ritmu utakmice i navijanja, ono... osjetiti puls tribina i skočiti jednom, dvaput, stoput ako treba. To nije zabranjeno ni u kazalištu (standing ovations), postoji aplauz na otvorenoj sceni... OK, malo se rjeđe diže, ali može te u extra prilikama povući atmosfera ili briljantna izvedba umjetnika.

Govorimo o noniću koji je tražio sjedeća mjesta, dobio ih i ... dobio skoro po glavi kad je shvatio da mora gledati u nečija leđa, a ne na teren.

Pa ajmo ga čekićem po glavi, jebem mu sunce... najbolje tako. I tvrditi da je zalutao na stadion i da ne kuži ni kurca.

Ali dobro... nismo na istoj valnoj duljini. Očito su tribine samo za skakanje predviđene.

A ona fora... "na Z ljudi vole sjediti na svojijm mjestima"... pa sorry; birao sam za sina i sebe mjesta s kojih imamo odličan pogled na teren i pregled igre, platio nešto više ta mjesta i da vam budem iskren, popizdim kad vidim da mi se netko uvalio. Ne kužim... valjda bih trebao biti u kurcu što sam takav i što ne prepuštam mjesta kome god...
    29.08.2013., proud to be there

Offline Orpat

• Junior
    « Odgovori #290 u: Rujan 02, 2021, 13:29:35 »

• Inače sam na I4 primjer utakmice protiv Paoka gdje je tribina bila rasprodana, dođem i vidim neka tamo mi zauzela mjesto, ok nema problema nisam je htio  dizat, sjednem jednu stepenicu niže i nakon nekog vremena dođe neki lik da sam sjeo na njegovo mjesto, e onda u tom slučaju dignem ja onu žensku i rekao njoj to je moje mjesto ona pokazala kartu i vidim I3 i potjerao sam je tamo neka sjedne na svoje mjesto, hoću reći ne volim nikoga dizat s mog mjesta, ali ako netko traži da se ja dignem, onda ne jebem nego i ja tražim da osoba napusti moje mjesto.
    Inače na HNL utakmicama više manje sjednem bilo gdje jer nema gužve tako da nije problem u tom slučaju gdje tko sjedi. I do sada se uvijek stajalo na I tribini tijekom utakmice, prvo ono  ide da svi sjednu, ali uvijek netko ostane stajat i onda na kraju se svi dignemo i utakmicu gledamo stojeći, a kad sam bio na Z tribini koliko se sjećam uvijek se sjedilo za vrijeme utakmice.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #291 u: Rujan 02, 2021, 15:01:12 »
    Nalaze se na povišenom mjestu tako da vide sve čak i kada se dole stoji, a oni su u kolicima.
    Nisam siguran. Ja stalno čujem da se netko s invalidskih mjesta dere: 'Sjedi dolje!'
    (da ne bi bilo zabune ovo je interna zaje..., jer svi na invalidskim mjestima vide ok - ako su na samoj ogradi, gdje i žele biti (!), a ne na onim izdvojeno glupo označenim poljima).

Kao pripadnik z8 (i ne-pripadnik 'B tribine') mogu iz iskustva reći da je to sve samo ne sjedeća tribina. Možda sam sjedio tijekom nekih prijateljskih, ali osim u poluvremenu nikad.
    Z8 (sa 'B tribinom') radi, u najmanju ruku, zanimljiv pritisak na gostujuću klupu: Što nije netko svojedobno dao izjavu 'o najvatrenijoj centralnoj tribini'?

Osobno sam više manje predpostavljao kakvu tribinu kupujem kada sam mokar do kože stajao u redu prve sezone na Kantridi. Da je tijekom ovih sezona bilo nezadovoljnih na toj trebini zbog prakse stajanja - bilo je. Dosta njih se odselilo nakon prve sezone (ok, neki i zbog cijene).

Još jedan detalj - tijekom prve sezone (ili možda prve polusezone), redari su bili vrlo revni oko sjedenja/stajanja, naslanjanja na ogradu, sjedenja na stepenicama i slično. Kako je vrijeme prolazilo tako je i ta revnost slabila.

I da - nema šanse da mi netko sjedne na mjesto ako sam ja na stadionu. Pa čak sam i na Kantridi (B tribina) dizao ljude sa svog mjesta (bila gužva ili ne).

since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #292 u: Rujan 02, 2021, 19:08:37 »
  • A možda je nonić provokatora, prije NL ja bih kontaktirao klub pa pokušao riješiti slučaj.

Nema se šta sjediti na nogometnoj utakmici, kako je ono bilo,
    "Tko ne skače....... je", sad je "tko ne stoji........ je",
    Pa ne valja stajati, ne valja kazališna publika, ne valja........
    Ajmo nać sljedeće ne valja  ;)

Offline ispod stijena

• Veteran
    « Odgovori #293 u: Rujan 02, 2021, 19:13:37 »
  • Kad je to sve krenulo na Rujevici , ove iz vjerne B se upozoravalo i od strane redarske službe doslovno uvjetovalo da sjede.
    Bilo je tu dosta razmirica u trokutu seniori(bilo ih je u početku dosta na Z8 tribini)- vjerna B- redarska služba.
    U jednom trenutku su ovi sa vjerne B čak i demonstrativno napustili tribinu i nešto uvjetovali klubu, dapače izravno Misku pa je “represija” prema njima popustila.
    Inače vidjao sam tamo par starčića muž-žena , a ona je bila sa štakama. I dosta je ona tih utakmica šampionske sezone odgledala stojecki...Nakon toga ih vise nije bilo u narednim sezonama...

Ja isto imam tzv sjedeće mjesto iako vise volim gledati stojećki, ne nužno iz potrebe navijanja nego mi je nekako lakše. I u mojoj blizini nisam doživio da netko nekome sjedne na mjesto.
    Kad sam bio na Kantridi, imao sam na F pretplatu i tamo sam čak sjedio na svom mjestu, ali tamo se znala ekipa uvaljati.

Vezano za rad meni npr. smeta regulacija prometa u smislu da nije organizirana policija/neka služba od strane kluba da ubrza protočnost vozila nakon utakmice i organizira malo to napuštanje stadiona.
    Bio sam nedavno na jednom dogadjaju od 50.000 ljudi i imao si osjećaj da je bilo niti 5.000 kako se brzinski organiziralo napuštanje automobilima,a isto je u pitanju neadekvatan parking

Offline Grozni

• Veteran
    • Veteran
    • FF
      • Gospoda
    « Odgovori #294 u: Rujan 02, 2021, 19:58:54 »
  • Sjetio si me na ekipu koja je napuštala stadion 5-10 minuta prije kraja da izbjegne gužvu-takvi bolje da ne dolaze.

Online D10S

• Forza Fiume
    • Slobodna Država Rijeka
    « Odgovori #295 u: Rujan 02, 2021, 20:09:46 »
  • Prije Covida sam 3 sezone imao pretplatu na I2. Volim uci na stadion sat vremena prije pocetka utakmice, tada je jos gotovo prazan i nema potrebe dizat ljude sa svojih mjesta  :D.
    Rijeka je takva, što ju više gaze, to je jača.

Online Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #296 u: Rujan 03, 2021, 00:51:13 »
  • A ona fora... "na Z ljudi vole sjediti na svojijm mjestima"... pa sorry; birao sam za sina i sebe mjesta s kojih imamo odličan pogled na teren i pregled igre, platio nešto više ta mjesta i da vam budem iskren, popizdim kad vidim da mi se netko uvalio. Ne kužim... valjda bih trebao biti u kurcu što sam takav i što ne prepuštam mjesta kome god...
    Pa ovo je pod normalno na Z8 i na zapadu općenito. Možda smo se krivo razumijeli, ali to sam i mislio. Ljudi sjede na svojim mjestima i više manje svi se međusobno pozanju na tribini jer ljudi iz godine u godinu uzimaju ista mjesta. Jedino se ona ispred nas stalno prazne. Valjda previše pričam za vrijeme tekme!  ;D

Dakle, vjerni smo našim mjestima (iako da budem iskren ne znam TOČNO koje je moje mjesto) i revno mičemo padobrance. Radili smo to na B tribini, radimo to i na Ruji.

Offline Fornax

• Forza Fiume
    « Odgovori #297 u: Rujan 13, 2021, 20:07:33 »
  • Vratili su:

Offline D2

• Forza Fiume
    « Odgovori #298 u: Rujan 13, 2021, 20:30:17 »
  • Još da taj Superkup od pred godinu dana odigramo pa da i to malo podebljamo. 8)
    "Seronja sam, čangrizavac , cjepidlačim... odjebi me, ali moram ovo napisati...." - Neimenovani autor, 15.2.2020.g.
    "... Jebi ga,..." - Simon Rožman, Finale Kupa, 1.8.2020. g.