• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci  (Prikazano: 2818416 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shufter

• Pionir
Re: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci
« Odgovori #14085 u: Siječanj 10, 2013, 21:52:14 »
  • Citat: "ma_RI_n"
    Citat: "shufter"
    Možda ipak još na kraju osvane kod nas. Ne bi bilo nikako loše :-) Obećajemo da će igrati i to je to. A kaže da ne smije biti zahtjevan. Meni sve to miriše na pozitivan ishod po nas!

http://sportske.jutarnji.hr/hrvoje-cale ... -/1077679/

Tesko da ga mozemo platiti.

Pa mudro kaže da ne može puno birati ni zahtjevati. A Rijeka u dobrim odnosima sa Tarzanom i odugovlače svoju odluku o lijevom beku. Kao da nekoga čekaju :wink: Nadam se da će 1+1+1 značiti 3. Mada to često ne bude tako.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
    Treba delat i `ko ti se neda.

Offline TIR

• Administrator
    • Forza Fiume
    « Odgovori #14086 u: Siječanj 10, 2013, 22:39:19 »
  • Baš tako. Rekao je SJ već da je Čale prekrižen radi previsokih zahtjeva. Sada je situacija drukčija, vjerujem da bi se vrlo lako mogli dogovoriti oko toga. A kakav god bio, svaki igrač sa inozemnim iskustvom je za našu ligu mega pojačanje.

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #14087 u: Siječanj 10, 2013, 22:44:56 »
  • Citat: "TIR669"
    Baš tako. Rekao je SJ već da je Čale prekrižen radi previsokih zahtjeva. Sada je situacija drukčija, vjerujem da bi se vrlo lako mogli dogovoriti oko toga. A kakav god bio, svaki igrač sa inozemnim iskustvom je za našu ligu mega pojačanje.

Da mogu vec bi. I sa Slovakom, Argentincem, Slovencem...
    Dobro je Volaric danas napisao, vec se pomalo i kasni. Beka treba uigrat.
    Nekako mi se cini da nas je opet nespremne uhvatio prijelazni rok   :)
    ... 7.11.1984..... 26.05.1999..... 8.08.2009..... NE ZABORAVLJAMO !

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #14088 u: Siječanj 10, 2013, 23:02:05 »
  • Citat: "ma_RI_n"
    Citat: "TIR669"
    Baš tako. Rekao je SJ već da je Čale prekrižen radi previsokih zahtjeva. Sada je situacija drukčija, vjerujem da bi se vrlo lako mogli dogovoriti oko toga. A kakav god bio, svaki igrač sa inozemnim iskustvom je za našu ligu mega pojačanje.

Zašto se odmah misli da nas je prijelani rok iznenadio. Pa nismo mi Real pa da svi čekaju u redu za nas. Realnost je da nemamo dovoljno za slovenskog reprezentativnog beka, a uvijek se želi izvući maksimum... Mogli su već dovest igrača koji bi bio lošiji od Čavala ali to nam ne treba.
    Činjenicu da dobro rade potvrđuje i to što 4 najbolja igrača u ovoj sezoni su dovedeni na ljeto...
    Koji put treba i čekati. Evo ja nisam znao kakav je Cesarec igrač, ali sada mislim da je puno bolji od Kresingera kojeg se možda moglo na brzinu dovest...

Offline RiJeKa

• Veteran
    « Odgovori #14089 u: Siječanj 10, 2013, 23:05:02 »
  • meni se isto čini da imaju neko jako rješenje u rukavu koje čekaju..možda juve ima nekoga...u svakom slučaju čini mi se da bi tog mraza doveli da im je on najbolja opcija

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #14090 u: Siječanj 10, 2013, 23:13:46 »
  • Citat: "jani"
    Citat: "ma_RI_n"
    Citat: "TIR669"

Zašto se odmah misli da nas je prijelani rok iznenadio. Pa nismo mi Real pa da svi čekaju u redu za nas. Realnost je da nemamo dovoljno za slovenskog reprezentativnog beka, a uvijek se želi izvući maksimum... Mogli su već dovest igrača koji bi bio lošiji od Čavala ali to nam ne treba.
    Činjenicu da dobro rade potvrđuje i to što 4 najbolja igrača u ovoj sezoni su dovedeni na ljeto...
    Koji put treba i čekati. Evo ja nisam znao kakav je Cesarec igrač, ali sada mislim da je puno bolji od Kresingera kojeg se možda moglo na brzinu dovest...

Pa zato jer su pripreme vec pocele npr.
    A Cesarec je doveden kao vatrogasno rjesenje kad je sezona vec pocela i kad se vidjelo da Benko ne moze sam.
    Daleko od toga da se lose radi, dapace. Samo mi se cini da su malo prepasivni.
    ... 7.11.1984..... 26.05.1999..... 8.08.2009..... NE ZABORAVLJAMO !

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #14091 u: Siječanj 10, 2013, 23:29:14 »
  • OK tvoje mišljenje, ja bi radje boljeg igrača pa 10 dana kasnije.

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #14092 u: Siječanj 10, 2013, 23:54:05 »
    OK tvoje mišljenje, ja bi radje boljeg igrača pa 10 dana kasnije.
    Jup! Slažem se.
    No, jedno je sigurno - lijevog beka moraju dovest. Ta se rupa mora zakrpat pa makar i nekim osrednjim igračem. Čaval je ok kada igra visoko - zna ubaciti ali jednostavno obrambene zadatke zbog godina ne može zadovoljiti. Neretljak se po meni pokazao kao ne baš nešto. Neću reći da je loš jer to ne mislim ali, ipak najslabija je karika naše obrane. I k tome nije lijevi bek. Miloš je nešto kao igrao ali, nije on za to - čak i protiv onih slovenskih amatera je bio porozan k'o sito (kako se zovu ti drugoligaši??? carevi???). Dakle, treba nam nekakvo rješenje - pa ako ne mogu dovesti nešto dobro - nek zakrpaju rupu pa onda na ljeto tražit pravog.

Mlakonja

• Gost
    « Odgovori #14093 u: Siječanj 11, 2013, 00:57:02 »
    Citat: "Mlakonja"
    Citat: "kabul23"
    evo, da ga se ne zaboravi jer je ipak bio u kombinacijama i za naš klub!  :lol:

http://http://www.nogometni-magazin.com/newspro/coranto/viewnews.cgi?id=EFVZyulVpAtSYftoKf&tmpl=ostalelige
    Srećko treba dobiti otkaz. Dovodi nm amatera iz Slovenije,a pravi igrač mu čpobjegne u UAE,a Mišković mu rekao da polako počne slagat ekipu za naslov prvaka.. S Joganom i otpadkom iz dinama je napravio prvi korak :lol: .
    Miškoviću,povuci izjave o nekakvom naslovu jer ispadate smiješni,svi smo vam ionako zahvalni šta ste spasili klub od bankrota.
    Mlakonja, nekad si i u pravu i nekad imaš zanimljiva razmišljanja. Ovo drugo neću komentirati, ali tretiranje Alispahića kao otpadak iz Dinama je dječja fora nedolična tebi... Pa i Brezovec je onda otpadak iz Dinama a bio je ponajbolji igrač Rijeke koja je i pobijedila Dinamo 3-0. Kako si ga ti proglasio najboljim našim igračem (i tu se skoro možemo i složiti) tražim da povučeš izjavu o Alispahiću kao otpatku (tvoj rječnik)  :lol: Inače šta su bili Štrok, Gabrić stariji, Vuga, Vučko i Erceg? Sve sami otpaci... :mrgreen:
    Da li će Alispahić opravdati očekivanja je druga stvar ali Rijeka odavno nije dovodila bolje igrače nego na ljetnom roku a ovaj zimski ja više gledam kao popunjavanje (Jogan je možda treći napadač, Alispahić nekad najbolji igrač Šibenika, te igrač Dinama, lijevi bek koji je igrao ligu prvaka i nadam se Anas). To bi bilo SF od dva prelazna roka. Sigurno da se neće svi izboriti za prvu postavu jer u nogometu još uvijek igra samo 10 igrača i golman... :mrgreen:
    Inače očekujem da se Gabrića još malo proba jer ako se ne digne u formi i izbori za poziciju do ljeta treba ga prodati. U novoj konstelaciji ne vidim mjesta za Mutomba, pa ako struka još uvijek čeka da napreduje treba ga poslati u Pomorac.
    Djelomično si u pravu pa ću promjenit ono otpadak iz dinama u to da sam ga gledao i da se meni kao igrač ne sviđa ni najmanje. Spor,trom,nema neki dribling,niti brezu predaju lopte,jedino zanimljiva duga lopta i slobodnjak koji nam ne treba.
    Imaš pravo i Brezovec je otpadak iz dinama pa je po meni najbolji igrač Rijeke na polusezoni,ali iznimka ne potvrđuje pravilo. Spoimenuti Erceg i Vuga nisu otpatci,nego su obojica u Ri došli iz inozemstva,Štrok je bio u slabijoj Rijeci od one koju mi očekujemo tako da je izgledao kao Mesi među hrpom nogometaša početnika.

Offline Shrek

• Junior
      • http://www.arka.com.hr
    « Odgovori #14094 u: Siječanj 11, 2013, 10:16:54 »
  • Da i ja svakodnevno otvorim vijesti i forume u nadi da smo doveli koje pojačanje je živa istina. Unatoč tome razumijem i da se čeka i kalkulira, ne samo od strane kluba nego i igrača. Svi se nadaju nečem izvanrednom, a realnost je kakva jest.

Čale se vjerojatno nada prvenstveno nekom njemačkom prvoligašu, ako ne, onda barem Dinamu, ako ni to, Rijeka mu je zadnja opcija. Osim toga, od prve je vjerojatno tražio bar 350.000 eura plaće, a ako ga dočeka 31.1. bit će dobro i 150.000 eura, samo da igra. A nije svejedno ni je li ugovor na 6 mjeseci, 1,5 godinu ili 2,5 godine. Ako nisu barem 2,5 godine (ili famozna 1,5+1), onda ne mora ni dolaziti. Taman ga vratimo među žive pa ode besplatno.  

E sad, ponekad je bolje uzeti i nešto lošijeg igrača koji će proći cijele pripreme i uigrati se, nego više platiti zvijezdu (što bi Čale nama bio) kojoj uvijek fali nešto. Ali, nešto ima i u kvaliteti.  :lol:  Inače bi i mi mogli potpisati, spremni smo početi još jučer.

Plaćamo ljude da donose odluke, pa neka ih donose. Mi ćemo na kraju presuditi jesu li bile dobre ili nisu.

Offline pešekan

• Veteran
    « Odgovori #14095 u: Siječanj 11, 2013, 10:23:31 »
  • Bolje ništa nego govno. Na ljeto ćemo naći pravo pojačanje. Mato je preskup da bi sjedio na klupi.
    Ako nadu pojačanje super, inače, idemo dalje...

8)  8)  8)

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #14096 u: Siječanj 11, 2013, 10:46:56 »
  • Ako baš želimo izboriti tu Europu, a mislim da moramo, onda nam treba nešto bolje od Mate i Čavala.

Mislim da za beka kakvog Scora traži treba netko koji je dobar u igri naprijed i nazad. Recimo Poljak na desnoj stranji je ok jer je solidan u obrani (niš posebno ali ok), zna se priključiti u igri prema naprijed i lijepo ubaciti (gol protiv čini mi se Splita na Kantridi je plod njegovog ubačaja) i ono što je bitno, ima pluća za vratiti se nazad.
    Na lijevoj strani imamo:
    - Miloš - ok u igri prema naprijed, zna ubaciti ali nije nešto super. Ima pluća ali je šupalj za poluditi
    - Čaval - vrlo dobri ubačaji i to je sve. Nakon 60 minute zaboravi na njega. Idealna zamjena kada ti treba rutiner koji zna ubacivati.
    - Neretljak:  mislim da nije grozan, dapače. I da, naša najbolja solucija na lijevom boku ali ipak je on centralni branič. Ima kretanja centralnog braniča, kada ide naprijed ide kroz sredinu, koji puta zna dodati dobru dugu loptu ali znalo se deseti da telefonira, pa ga protivnički igrači pročitaju bez beda i eto kontre i nas u gabuli. I njegove lopte nisu centaršutevi kakve krila/bekovi rade nego dodavanja kakva rade braniči kad se pridružuju napadu. Spor je iako je bolji od Čavala jer može izgurat čitavu tekmu (valjda na rutinu). U obrani je solidan ali niš više od toga. K tome je 100 puta išao na skok u napad i često bi se na njega nabacivalo a lopta ode u tko-zna-gdje.

Dakle, ako igramo s Čavalom/Milošem - zaboravi na obranu na lijeom boku i svi će nas probat gaziti na toj strani. Ako igramo s Neretljakom obrana funkcionira ali možemo zaboraviti na pomoć beka na lijevoj strani pa su nam opcije u napadu ograničene.

I zbog tih razloga nam treba neki lijevi bek, koji zna spojiti te tri stvari: igru u obrani, pridodavanje napadu i trku gore-dole. Da bi momčad imala više opcija i da nam ne bi patila obrana nam treba jedan prosječan bek. Ako dovedemo nekog stvarno dobrog onda podižemo nivo potencijalnih opasnosti za protivnički gol i/ili armiramo obranu.

Suma: prosječan bek nam treba da bi imali usklađenu momčad. Dobar bek je dobitak koji nas diže iz prosjeka.

Zato... ako može frajera odmah - super! Ako ne onda sada bilo kojeg beka, a na ljeto frajera.

Offline jani

• Veteran
    « Odgovori #14097 u: Siječanj 11, 2013, 10:53:32 »
  • Samo mali komentar, Miloš je desni bek. (i to loš)

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #14098 u: Siječanj 11, 2013, 10:53:43 »
  • Ja bih radije doveo Slovaka nego Čalu pošto je Slovak do nedavno bio u prvoj postavi i aktivno igrao, a i ima veće šanse da uđe u reprezentaciju nego Čale, a i vrlo vjerojatno je Slovak osjetno jeftiniji. Prednosti Čale su što igrao je u jačim klubovima i što je Hrvat pa bi se malo lakše aklimatizirao, no mislim da ni Slovaku to ne bi trebao biti veći problem...
    Šta ne igra Miloš na desnom beku? Ne sjećam ga se na lijevom...

Offline Vado mangnar

• Forza Fiume
    « Odgovori #14099 u: Siječanj 11, 2013, 10:58:05 »
    Samo mali komentar, Miloš je desni bek. (i to loš)
    Ako je ispričavam se na grešci. Gledao sam ga par puta: jednom je odigrao većinu prijateljske utakmice protiv onih slovenskih drugoligaša i prolazili su kroz njega s lakoćom. Zatim je još par puta ušao kao zamjena i učinilo mi se da je ušao na lijevu stranu. Ili sam ja u krivu ili ga je Scoria pokušavao forsirati na lijevu stranu.
    Ali, da - loš je. Nije za 1 HNL.