• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci  (Prikazano: 2818393 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Traxxtor™

• Forza Fiume
Re: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci
« Odgovori #14220 u: Veljača 01, 2013, 22:36:40 »
  • S obrzirom da smo na poziciji veznih igraca jako dobro popunjeni nebi me cudilo da ako vec hvata formu Jugovic zavrsi u podruznici iz Kostrene.

Vargic, dobrodosao :D/
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline moreplovac

• Forza Fiume
    « Odgovori #14221 u: Veljača 01, 2013, 23:20:40 »
  • Citat: "ShArKy"
    http://nk-rijeka.hr/article/2013/02/01/dogovorena-suradnja-s-vargicem-i-jugovicem

i to na 4 i pol godine,opet pohvala za srecka,rad u miru i tisini je urodio plodom

jedino me zanima sta i kako ce sa nasim golmanima,nasim mladim golmanima,sluga i raspor,a bome i berkovic,kako ce se oni razvijati,jer navodno su talentirani,volio bi vidjeti jednog od njih medju vratnicama u buducnosti,a s vargicem se ocito misli dugorocno rijesiti pitanje kad je potpisan na 4 god.
    "Želimo Dinamu uzeti sve" i jesmo

Offline vutra

• Veteran
    « Odgovori #14222 u: Veljača 02, 2013, 00:07:43 »
  • Citat: "moreplovac"
    Citat: "ShArKy"
    http://nk-rijeka.hr/article/2013/02/01/dogovorena-suradnja-s-vargicem-i-jugovicem

i to na 4 i pol godine,opet pohvala za srecka,rad u miru i tisini je urodio plodom

jedino me zanima sta i kako ce sa nasim golmanima,nasim mladim golmanima,sluga i raspor,a bome i berkovic,kako ce se oni razvijati,jer navodno su talentirani,volio bi vidjeti jednog od njih medju vratnicama u buducnosti,a s vargicem se ocito misli dugorocno rijesiti pitanje kad je potpisan na 4 god.
    ma nema tu meni neke filozofije...
    Lisjak adio,Vargic 1. golman,Mance 2. golman.
    nakon nekog vremena Mance adio,sluga ili raspor 2. golman itd, neko uvijek mora izvisit.
    Živjeti u Rijeci oduvijek je značilo voljeti Rijeku bez ikakve kalkulacije, neovisno o bilo čemu...

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #14223 u: Veljača 02, 2013, 01:43:36 »
  • Najslabija karika će uvijek izvisiti i to tako treba i biti... Time motiviramo igrače da rade na sebi i da ne misle da ne možemo bez njih pa da se mogu zaje... kod nas. Kao što je Mišković rekao, za svakoga postoji zamjena. Tko ne odgovara našim potrebama ide ča. Ja još ne bih otpisivao ni jednog od naših igrača bez obzira na dolaske, ali da se da naslutiti o kome je riječ... Vargić je golman i vrlo vjerojatno će netko od gomana do ljeta otići, što ne znači da neće izvisiti i obojca ako se ne pokažu pouzdanima. Jugović je veznjak koji je u zadnje vrijeme igrao na lijevom krilu... Tako da mislim da su Gabrić i Čulina dobili konkurenciju...
    Mislim da je ovo dobar potez. Nadam se da će Srećko popratiti i situaciju oko Leškovića i Šorše do ljeta i da ćemo ih moći, u slučaju potrebe dovesti i kao slobodne igrače...
    Još samo da u proljeće dobro natrpamo Osijek i vratimo Kohorti za ono "Trpaj sirotinju"...

Offline USF1926

• Veteran
    « Odgovori #14224 u: Veljača 02, 2013, 06:08:13 »
  • Evo jedan inventory check nasih igraca:

Golmani: Mance, Lisjak, Vargic
    Obrana: Mierzejewski, Knezevic, Datkovic, Maric, Neretljak, Caval, Skarabot, Milos
    Vezni: Alispahic, Weitzer, Mujanovic, Brezovec, Kreilach, Mocinic, Gabric, Jugovic
    Napad: Benko, Cesarec, Jogan, Culina, Mutombo

Jos treba napomenut da je dobra mogucnost da Kreilach odigra u obrani, i da Culina i Mutombo nisu klasicni napadaci.

Ukupno 24 igraca za 14 kola. Definitivno gomilanje igraca u vezi. Sigurno cemo imat opcije i dugu klupu, a ako bude ozljeda (sto izgleda dosta vjerovatno po pripremama - Netetljak, Cesarec, itd.), te jos kad se razmisli o situaciji sa zutim kartonima, ta duga klupa bi zapravo mogla dobro doc. Po trenutnoj situaciji, najlosija situacija je u napadu, gdje ako jedan iz dvojca Benko-Cesarec ne igra, onda smo na nedovoljno provjerenom Joganu ili nekim drugim eksperimentima.

Vise igraca dozvoljava vise opcija i izbora Elvisu, sto je dobro, ali takodjer dize pritisak jer ce ih dosta sjedit na klupi. Takodjer, mi - navijaci - cemo konstantno forsirat nekakve promjene ako rezultati ne budu po volji, tako da se nebi cudio da nam se prvih 11 bude cesto mijenjalo.

Sve u svemu, ovih 14 kola ce se Jugovic morat dobro dokazat da udje u prvu ekipu, bit ce zadnji test za Gabrica, i vjerovatno zadnje minute Cavala. Lisjak je svoje zadnje minute vec odigrao -- samo gledajuci statistiku na 7 prijateljskih utakmica, on je dobio 6 golova u 3 utakmice, a Mance 3 gola u 4 utakmice. Izgubio je puno kredita kod navijaca proslu polusezonu. Ja mu nikad necu zaboravit onaj gol sto je primio na Poljudu. Stoji covjek na liniji gola kao da brani rukomet.

O mogucim taktikama i sastavima necu pisat jer se o tome dosta napisalo, a dolaskom novih igraca ima jos vise permutacija. Mislim da cemo biti pametniji nakon Zelje. Po meni, osigurano mjesto u prvih 11 imaju Knezevic, Datkovic, Brezovec, Alispahic, Benko i Cesarec. Za ostale ovisi koju formaciju igramo, u kakvoj su formi, a za golmana mislim da ce Mance pocet na Maksimiru jer bi moglo bit prerano za Vargica.

Od ovih 24 koje sam izlistao, Milos bi mogao u Pomorac po meni jer se nece naigrat. Takodjer, ja bi osobno poslao i Mutomba i Lisjaka u Pomorac. Culinu i Mocinica ne bi slao nigdje nego bi ih nastavio forsirat.

Za iducu sezonu, posebno ako igramo kvalifikacije EL, ce nam sigurno trebat 25+ igraca. Prvi dio sezone ima 20 utakmica + jos recimo 4 u kupu + minimum 2 u EL (ako se kvalificiramo). Znaci cca. 26 utakmica, mozda 2 vise ili manje. Tu ce sirina igrackog kadra biti neophodna, posebno jer ce i prvenstvo biti zahtjevnije sa samo 10 klubova.

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #14225 u: Veljača 02, 2013, 08:18:31 »
  • Citat: "Wedran"
    Najslabija karika će uvijek izvisiti i to tako treba i biti... Time motiviramo igrače da rade na sebi i da ne misle da ne možemo bez njih pa da se mogu zaje... kod nas. Kao što je Mišković rekao, za svakoga postoji zamjena. Tko ne odgovara našim potrebama ide ča. Ja još ne bih otpisivao ni jednog od naših igrača bez obzira na dolaske, ali da se da naslutiti o kome je riječ... Vargić je golman i vrlo vjerojatno će netko od gomana do ljeta otići, što ne znači da neće izvisiti i obojca ako se ne pokažu pouzdanima. Jugović je veznjak koji je u zadnje vrijeme igrao na lijevom krilu... Tako da mislim da su Gabrić i Čulina dobili konkurenciju...
    Mislim da je ovo dobar potez. Nadam se da će Srećko popratiti i situaciju oko Leškovića i Šorše do ljeta i da ćemo ih moći, u slučaju potrebe dovesti i kao slobodne igrače...
    Još samo da u proljeće dobro natrpamo Osijek i vratimo Kohorti za ono "Trpaj sirotinju"...

Quote sa sporttnetovog foruma ako nisi procitao: "...nisu došli besplatno jer za Vargića je plaćeno 150 000 eura..isti su ugovori u pitanju a moguće je da se kroz 10 dana i riješi dolazak Šorše..ali otom potom,sve zavisi kroz ove tjedne.."

Napisao jedan osjecanin koji je ocito jako upucen u zbivanja gore i vjerojatno vrlo blizak upravi Osijeka, jer je prakticki znao za transfere i detalje i prije nego je objavljeno. I ne samo za ova dva nasa.
    ... 7.11.1984..... 26.05.1999..... 8.08.2009..... NE ZABORAVLJAMO !

Offline BUDALA

• Senior
    « Odgovori #14226 u: Veljača 02, 2013, 11:06:24 »
  • Evo da ipak malo neki komentar bude u drugom tonu od odobravanje, copy paste šta Osječani misle o ovim transferima

Poslano: danas u 09:57  [direktan link na ovu poruku]   
    Ako su stvarno utrapili Rijeci Vargića i Jugovića za 200 000 eura + 600 000kn duga onda su bolji trgovci od Mamića...utrpati jugovića koji igra kao da mu se neda živjeti i Vargića koji je solidan golman ali ne takav da bi netko plakao za njim za gotovo 300 000 eura je ili nevjerojatna sposobnost uprave Osijeka ( u što sumnjam ) ili glupost Rijeke ( prije ovo drugo ) !!!

Inače  za ove transfere !!!

Jedan je Bjelica Nenad !!!

Poslano: danas u 09:13  [direktan link na ovu poruku]   
    Ta Rijeka stvarno ima novaca na bacanje,Jugoviću će najviše faliti Tvrđa , Riječani bi trebali svako jutro u svlačionicu uvesti test na narkotike ipak im stiže Jugović.
    UPRAVA NAPOLJE!(Mamićeve kuje ližete mu skute)

Offline gr00ve

• Junior
    « Odgovori #14227 u: Veljača 02, 2013, 11:44:04 »
  • A cujes, uvijek takvih komentara bude. Kad bi npr. Culina i Mance otisli u Osijek, onda bi mi pisali kako je Culina ljencina koja zatvara Phanas svake subote, a Mance ok golman koji nije konstanta i ne zna ispucavat loptu iz ruke.

A znamo da Culina svakako ima svoje kvalitete, isto kao i Jugovic.

btw, ima neka sluzbena informacija koliko TOCNO kostaju njih dvoje? Jesmo li platili odstetu ili su dosli kao slobodni igraci?!
    Nikad kao Bane...

Offline d

• Forza Fiume
      • http://samorijeka.com
    « Odgovori #14228 u: Veljača 02, 2013, 11:59:02 »
  • Citat: "gr00ve"
    btw, ima neka sluzbena informacija koliko TOCNO kostaju njih dvoje? Jesmo li platili odstetu ili su dosli kao slobodni igraci?!

Mislim da ne, i sumnjam da će je biti.. ali je Korado napisao "Odštetni iznos kreće se oko već spomenutih 200 tisuća Eura." Meni je to dovoljno pouzdano..

Offline aluminijska felga

• Senior
    « Odgovori #14229 u: Veljača 02, 2013, 12:21:26 »
  • Možete govorit šta  hoćete,ali to opet nisu pojačanja nego prinove. Vargić po svim informacijama nije neki vrhunski golman,nije se ni u finskoj uspio nametnuti,ali imamo očajne golmane pa mi je taj potez još donekle razuman. Ali Jugović je nepotrebno gomilanje (ispod)prosječnih igrača,taj nije bio među najboljima ni u Osijeku. Po svim ingformacijama koje stižu iz Osijeka njima su najbolji i najaznimljiviji igrači Lešković,Šorša,Smoje,Perošević i Kvržić. Smoje je star,ali kad smo već dovodili mogli smo nekogoga od navedenih.
    I ajde da je to neki ultra mladi igrač potez bi bio odobravaajuć,ali ovako smo doveli još jednog propalog talenta jer nam Čulina i Miloš nisu dovoljni. Recimo Duganđić bi bio strašna investicija.
    Ne treba bespotrebno gomilat igrače,nego dovodit postepeno bolje od onoga šta imamo.
    Vražja  mularija

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #14230 u: Veljača 02, 2013, 12:55:54 »
  • Navodno predsjednik Osijeka na radiju izjavio da bi sljedeci tjedan jos jedan posao s Rijekom trebao bit gotov.

Znaci da je onaj njihov forumas koji je o tome jucer pisao itekako dobro informiran.

edit: obzirom da je rijec o Sorsi a ima istog zastupnika kao i VArgic i Jugovic, neke stvari oko ovih transfera postaju jasnije

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #14231 u: Veljača 02, 2013, 13:02:46 »
  • @felginjo Da, prinove su, ali obećavajuće . Da možemo dovesti prava pojačanja siguran sam da bismo ih doveli. Vargić je prema statistici jedan od najboljih golmana u HNL-u i naravno da golmanova statistika ovisi i o tome kakva obrana igra ispred njega pa i kakvu taktiku igra njegova momčad. Lakše je golmanu sa bunkerčinom ispred njega nego golmanu čija momčad igra otvoreno sa obranom nalik švicarskom siru...
    Da je Vargića dovelo trgovačko društvo GNKDZug ili tovari sada bi ti i tvoji istomišljenici pisali da imamo nesposobnu upravu koja nije u stanju dovesti budućeg reprezentativca Hrvatske i to iz kluba koji je pred propasti... A ovi genijalci bi došli sa parolama tipa "dolje Volpi, dolje Mišković, Srećko odlazi, svi napolje"...
    O Jugoviću nemam pojma, ali vidim da je do sada igrao na lijevom krilu gdje mi imamo Gabrića koji trokira, Mutomba kojeg više nemam živaca komentirat i Čulinu koji će skupa sa Mutombom letit iz kluba ako ne počne u kontinuitetu prikazivati igru kao svojih zadnjih 20ak minuta prije ozljede...
    Ja bih volio vidjeti Šoršu ali na desnom krilu imamo Mujanovića koji je ove jeseni bio solidan i koji će vrlo vjerojatno biti i bolji nakon ovih priprema... Ali također, za tog Mujanovića ako bude kartoniran ili ne daj bože ozljeđen mi nemamo zamjenu.
    Ove jeseni smo imali problem sa slabom klupom, sa izuzetkom pozicija stopera i defanzivnog veznog. Izostajanjem samo jednog igrača iz prve postave, cijela momčad bi igrala na 70% svojih mogućnosti što si mi u ovakvoj lopovskoj (nama vrlo "naklonjeni" suci) i izjednačenoj ligi sa ovakvim ambicijama koje imamo jednostavno ne možemo priuštiti. Sada, kada se pokušavamo popuniti na pozicijama koje su nam deficitarne, to opet nije u redu...
    « Zadnja izmjena: Veljača 02, 2013, 13:06:15 od Wedran »

Offline aluminijska felga

• Senior
    « Odgovori #14232 u: Veljača 02, 2013, 13:03:32 »
  • Sad sam pročitao SN forum i iznenadilo me koliko su ljudi ipak objektivni,a ne ko tovari da samo sve uzdižu i oni su najbolji,najčišći :evil: .Tamo piše većina ljudi s ovog foruma,pa me iznenadilo da se tu kao odobrava ovaj premutni potez. Spomenut ću gospodina traumu obog foruma Mamića,mislim da se mutni poslovi vode preko njegovih leđa,Rijeka i Dinamo za spas Osijeka,manji pritisak javnosti na rad hnsa i udruge provligaša,jer kako bi to bilo da nakon Varteksa izgubimo i Osijek :roll:
    Da se za jednog Jugovića koji sigurno nije ni iu 5 najboljih igrača Osijeka,koji više nije mladi potencijal ili najbolji junior daju toliki novci,e to se zove ludost. :!:
    Pa oni imaju talenata na bacanje,puno dobrih mladih igrača u 1. ekipi od Duganđića,preko Pongračića,pa do odličnog Leškovića,Aleksića,Šorše,Peroševića,pni izaberu propalog talenta.
    Već je Mamić izgleda zgrabio najboljeg juniorskog stopera u ligi koji igra u Osijeku,a mislim da su mu sljedeći Aleksić,Duganđić ili Lešković.
    Mi za jednog Fajića nismo htjeli dati 50 000E više kad nam je napadač trebao kao voda usred pustinje,a sad bez problema dajemo 200 000E za golmana kojeg još treba provjeriti i prosječnog veznjaka kojeg su se Osiječani jedva dočekali riješiti.
    Siguran sam da to nije bila želja ni Juričića ni Scorie jer su do sada dovodili koliko toliko racionalno. Za 200 000E smo mogli dovest Milića iz Istre i popunit taj lijevi bok kako spada ili smo mogli na Božinovovu ili Jokićevu ponuđenu plaću dodat još tih 200 000E i imali bi kapitalca. Premutno,ovo ni u snovima nisam očekivao.
    Šorša bi već bio pojačanje,ali sumnjam da će doći jer nam se kod pravih pojačanja uvijek nešto izjalovi.
    Vražja  mularija

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #14233 u: Veljača 02, 2013, 13:36:42 »
  • Neka uprava Osijeka i njihovi forumaši pričaju što god žele, kome god žele i o kojim god svotama žele. Ja vjerujem onome što kaže naša uprava i naši mediji (RRi i NL).
    Jesmo li mi njima uplatili 200 000 € i uzeli dugove Osijeka na sebe, jesmo li mi platili 200 000€ i ostavili njima dugove da im plate od tih 200 000€ ? Razlika između prvog od zapravo 300 000 € (jer dugovanje Osijeka prema ovom dvojcu je oko 100 000€ ukupno) ili drugoga što znači dva igrača za 100 000 € nije mala... 200 000 € i nije neki kusur...
    Također, kada ćemo mi taj novac, koliki god on bio Osijeku uplatiti isto nije ne bitno... Plaćamo li ih odmah ili nakon budućeg transfera ili u ratama...
    Pa valjda ćemo vjerovati onome što kaže naša uprava a ne netko na nekom forumu...
    Šorša ako je povoljan neka dođe. Treba nam kvalitetna konkurencija i pričuva za Mujanovića.

Offline ma_RI_n

• Senior
    « Odgovori #14234 u: Veljača 02, 2013, 13:43:03 »
  • @felga

svi se slazemo da je transfer mutan ali ne i katastrofalan za nas. Dapace, za 200 000 e koji  ruku na srce sada ne predstavljaju preveliki izdatak doveli smo golmana koji je na sirem spisku repke i igraca koji je solidan veznjak i za kojeg nikad ne znas u kojem ce se smjeru razvijati jer je relativno mlad i jedva je cekao zbrisat iz Osijeka gdje i najbolji juniori propadaju cim odigraju prve minute za seniore. Zasto, to ni oni ne znaju ali je cinjenica da je tako.Pogledaj sad Dugandzica i Pongarcica koje su navodno pratili pola Europe.
    Uz to gotovo sam siguran da je u prici i Sorsa, obzirom da nema ugovor s Osijekom a isti mu je zastupnik kao i prethodnom dvojcu.To potvrdjuju i forumasi koji su ocito vrlo bliski upravi Osijeka. Prolistaj malo i Osijekovu temu na SN i lako ces zbrojiti 2 i 2.
    Dovoljno je da se samo jedan od ovih igraca pokaze kao pravi pogodak, vec smo u plusu i to dobrom.

@Wedran
    Sorsa nije produzio ugovor s Osijekom