• Home
  • Search
    •  
  • Login
    • Korisničko Ime: Lozinka:
      Jeste li propustili svoj aktivacijski email?

Autor Tema: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci  (Prikazano: 2889924 puta)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline river

• Forza Fiume
Re: Bivsi, Nesudjeni i Buduci igraci
« Odgovori #11895 u: Svibanj 23, 2012, 22:22:52 »
  • Izgleda da je Juričić krenuo rješavati momčad od obrane pa prema naprijed. Neretljak je OK, po meni igrao bi lijevog stopera u 3-5-2 kojeg je najavio Scoria. A baš kad smo kod formacije, ja sam veliki protivnik igre sa liberom, no mogu ovo podnijeti uz ovu opasku: budući da ionako imamo jednog defanzivnog veznog koji je skoro kao libero ispred obrane (Vranješ), smatram da to ostavlja bočnima mogućnost da provode više vremena naprijed nego otraga. A ako želimo svaku utakmicu igrati na pobjedu onda bi naši stoperi trebali gristi protivničke napadače već na centru a ne u naših 16 metara. Ja bih skoro rekao da bi to bila neka vrsta 3-1-4-2 i u načelu to bi moglo biti zanimljivo.

Sad me zanima kakav će biti odabir veznih igrača. Toliko se priča o bržoj igri i motorički jačim igračima. Ako će se i u tom dijelu ići na igrače over 30 onda bi to lagano palo u vodu. Pa ni Vranješ koji će igrati u vezi nije nikakav sin vjetra već mi više djeluje staromodno, baš za npr. Gračanovu Rijeku iz 1999 koja je igrala tvrdi 3-5-2. Ona momčad je imala još jedan ogroman plus u skok-igri jer smo imali tri stopera koji su dominirali u zraku kako u obrani, tako i u napadu kod kornera. Zadnjih godina smo tu bili slabiji.

U konačnici, sviđa mi se i najava da ćemo igrati sa dvije prave špice, jednim visokim jakim napadačem (npr. Bjelanović) i uz njega jedan brzanac. Bilo je i vrijeme.
    « Zadnja izmjena: Siječanj 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Lignja

• Senior
    « Odgovori #11896 u: Svibanj 23, 2012, 22:29:37 »
  • Citat: "sens1"
    @FoFi
    Meni je najdrazi sustav klasicni 442, moderna varijanta. Iza 4 u liniji s bekovima koji se mogu orijentirati na defanzivu umjesto pokrivanja cijelog terena, a u napadu sluze za kombinatoriku krilima, krila u vezi su moderni igraci, ofenzivci, cije izlete pokrivaju bekovi, centralni vezni su par kreativac-all rounder, a u napadu je klasicni talijanski sidrun i trekvartista koji se ili povlaci na isturenog plejmejkera ili pravi par sa sidrunom, ovisno o tome koliko krila tu utakmicu igraju ofenzivno (dal ostaju u 442 ako su povuceniji ili se prakticki transformira sistem u 4231 - krila imaju ofenzivniju ulogu, trekvartista pada nazad u vezu).

Njemci tu poziciju zovu šestica, englezi holding midfielder, ali u svijetu imaš 7,8 igrača koji mogu odigrati tu šesticu u 4-4-2, zato mislim da je to iluzija kod nas, jer ta šestica nije klasični kreativac polušpica, to je pravi razigravač, odličan prvi dodir, vizija, dijagonale, dobar defanzivac, ovako iz glave tu spadaju Xavi, Xabi Alonso, Sahin, Scholes, Modrić, Pirlo (on puno manje trči, pa zahtijeva 4-3-3 ili 4-5-1 sa dva defanzivna vezna). Osim toga u 4-4-2 ovaj drugi je defanzivni vezni, ali ne balvan defanzivni vezni već box-to-box vezni, dakle on je klasični defanzivac ali i mora bit u završnici u 16 nakon centaršuteva, mora uvijek bit ispred te šestice u napadu i otvarat mu više prostora te se često često pridodavat u završnici. Isto tako jak u duelu, dobar udarac. Po meni bi se u to mogao razviti Kreilach.

Taj 4-4-2 koji ti zazivaš igra trenutno Newcastle i meni se sviđa, Imaju Cabayea kao šesticu, Tiote kao DM-a, u napadu Demba Ba igra sidruna, a Cisse zujalicu i finišera. Na krilima polivalentni Ben Arfa i Jonas, koji su sve samo ne krila, jer ulaze često u sredinu mijenjaju strane, a bekovi im otvaraju prostor sa overlapovima na krilu. Mislim da je to jedna od najzahtjevnijih taktika i nitko u HR ne može to igrat, a pogotovo Rijeka. I ja volim inače tu formaciju. Sličan je i Bayern, samo on nema ovog finišera, već ima sidruna i trequartistu. šestica je Schweinsteiger, Gustavo DM...I borrusia Dortmund sa Gundoganom (prije Sahinom) i Benderom (Kehlom), te Kagawom i Lewandowskim naprijed...Kad bi Močinić izrastao u tu poziciju nitko sretniji od mene, ali mislim da je presvilen za to i u ovogodišnjoj Rijeci je bio puno korisniji naprijed. Osim toga tu su i bekovi jako bitni. U ekipama koje sam spomenuo igraju to Schmelzer, Pisczek, Lahm, Alaba, Santon, a nama bi igrali Miloš i Čaval :(

Offline Lignja

• Senior
    « Odgovori #11897 u: Svibanj 23, 2012, 22:59:54 »
  • http://bit.ly/Lr23Cy

Evo ga, u modernim formacijama krilni napadač. Ako se ne varam ljevak je pa bi ga stavio desno. Kod nas vjerovatno drugi napadač uz Bjelanovića.

Volio bi vidjet ovo:

------------Lisjak------------
    bek --- Ipša, Neretljak --- bek
    ---Vranješ, Močinić, Kreilach---
    Benko --- Bjelanović --- Čulina

Ovo zahtijeva jebeno ofanzivne bekove, kojima Kreilach i Vranješ čuvaju leđa, Močo ko ta popularna šestica, 3 napadača.

Offline Gnjusna Izdajica

• Forza Fiume
    « Odgovori #11898 u: Svibanj 23, 2012, 23:05:08 »
  • Svi su se to nešto raspametili od silnih taktika, formacija pa se osjećam pozvanim da dam svoj prilog. Pošto nisam čovjek od puno riječi evo slike:

Tko će igrati je sasvim svejedno sve dok svatko zna kratko dodati loptu naprijed a onaj zadnji ugurati je di treba (pa makar se zvao Armando).
    since 01.05.1982. RIJEKA – TETEKS 2:2

Offline RIboy

• Pionir
    « Odgovori #11899 u: Svibanj 23, 2012, 23:10:20 »
  • je na kraju bio Vranjes danas na Kantridi?

Offline lavic

• Veteran
    « Odgovori #11900 u: Svibanj 23, 2012, 23:12:14 »
  • Citat: "Gnjusna Izdajica"
    Svi su se to nešto raspametili od silnih taktika, formacija pa se osjećam pozvanim da dam svoj prilog. Pošto nisam čovjek od puno riječi evo slike:

Tko će igrati je sasvim svejedno sve dok svatko zna kratko dodati loptu naprijed a onaj zadnji ugurati je di treba (pa makar se zvao Armando).
    =D>  =D>
    Napokon pametno. Za pobjedu treba gol vise od protivnika i to je sva pamet.

Mlakonja

• Gost
    « Odgovori #11901 u: Svibanj 23, 2012, 23:26:15 »
  • Bravo izdajico.  =D> Zasad možemo biti zadovoljni kako je krenulo,ali vidjeti ćemo kako će to izgledat kada sezona krene. Svih 9 novih igrača u ekipi i Kreilach,trebat će to neko vrijeme da maršinerija krene. Osim toga,još ne vidim da se spominju ozbiljni veznjaci-znalci koji će od Benka i Bjelanovića napravit strijelce. Fernandeza nećemo vidjeti,ali netko kao on bi nam  zlata vrijedio. Očito se napad i obrana polako slaže,ali ja sam nestrpljiv i očekujem Vugrinca. :)
    Ne pada mi trenutno napamet niti jedan drugi iz naše lige,možda Morales,ili iz Italije Codrea? Ne zamjerite šta malo visoko letim,ali stvarno se slaže vrhunska ekipa. Benka sam priželjkivao. Ako ostane Bošnjak,nadam se da će Tadić ostat nesuđeni.

Offline Vedran

• Forza Fiume
    « Odgovori #11902 u: Svibanj 24, 2012, 00:32:53 »
  • Benko bi bio dobra akvizicija... Samo ne znam koliko će to novca biti pošto kaže da su dolje milijuni, a on se vraća  :) :
    http://www.youtube.com/watch?v=jO10_QDG ... ure=relmfu
    Btw, ovaj novinar je pomalo ljigav...

Offline miami

• Veteran
    « Odgovori #11903 u: Svibanj 24, 2012, 03:16:48 »
  • alo sta nije danas Vranjes trebao potpisat !!!
    Mene sam zanima tko ce stvarati sanse, nikakav vezni se do sada nije pojavio u novinama, Vranjes ako dode nije vezni koji ce stbarati i dodavati lopte nasim napadacima.
    Ima tkp kakve informacije mozda da podijeli sa nama :o)

Offline FoFi

• Senior
    « Odgovori #11904 u: Svibanj 24, 2012, 08:23:27 »
  • Citat: "sens1"
    Pricamo o igri s 3 u obani u verziji a la 3313, gdje su straznja dvojica u biti bekovi uz jednog stopera, a u fazi napada se zadnji vezni iz slijedece trojke vraca po loptu i postaje povuceni plejmejker. U fazi obrane taj isti igrac se povlaci i postaje drugi stoper, a dvojica igraca se sire na bekove i imas klasicnu cetvroku u liniji. Dakle, kad pricamo o 3 IGRACA iza, a ne o 3 STOPERA onda je to takticki jako zahtjevan i jako odgovoran, ali i jako koristan sistem.

Dakle po ovome što ti pričaš, ulogu Busketsa bi u Rijeci imao Vranješ, a Ipša bi bio Dani Alves, znači nešto ovako:
    Ipša(Marčić)-----------Knežević(Mijatović)---- Neretljak
    ---------------Vranješ
    Gle, ne vjerujem da će Scorija tako igrati (iako se mogu složiti s tobom da bi to moglo biti OK, čak i dosta napadački). jer to bi značilo da ispred Neretljaka i Ipše mora imati prodorne i brze igrače nešto tipa:
    ------Močinić----Kreilach
    Čulina-------------------Anas
    --------XXX
    -----------Bjelanović (Budan)
    Onda super, ali on je izjavio da u Hr nema krila i da nećemo igrati s krilima. A ako nemaš krila, tko će probijati bokove? Močinić i Kreilach? Ili Neretljak i Ipša? Hrgović? Mislim da znam šta pričam kad kažem da ne želim 3 u liniji iza jer to (naročito kod Scorije) može značiti samo jedno - defanzivno postavljenu ekipu i igru bez igre.

Citat: "sens1"
    Sto se tice 4231, u osnovi je to sjajan sistem u kojem ti ne fali u ni jednoj liniji nista, niti u jednoj fazi igre, ali evo ti tvoj 4231 u HNL-u zadnje 2-3 sezone. Svi ga igraju, a na sto lici? Na "drzanje formacije". Ne mozes usporedjivati 4231 jedne Njemacke koji je strasno fleksibilan i transformira se u vise razlicitih formacija tokom utakmice, i 4231 nekog hrvatskog ligaša koji sluzi da bi se postavila 4 igraca na 16m, 5 igraca na 30m i jednog na centar, a poslije hvalilo disciplinom igre.

4-2-3-1 se igra i u Španjolskoj i u Njemačkoj. Obje lige i reprezentacije su u ovom trenutku top u svijetu i pogotovo u Španjolskoj se igra najkvalitetniji i najkreativniji nogomet sa najviše vica u igri- upravo zahvaljujući toj polušpici i krilu. Englezi igraju taj 4-4-2 jer, budimo realni, nemaju dovoljno kreativne i kvalitetne igrače (osim što kupe sa strane) već fizički jake kojima baš taj sustav najviše paše, ali meni taj nogomet nit smrdi nit miriše- puno trke i šablone bez pravih nogometnih poteza (Zato i kupuju razne David Silve, Juan Mate i slično koji jedini mogu odigrati neki potez).

Kod nas se može primjeniti koji god sustav, problem je što se godinama forsirao taj famozni 3-5-2 i onda se nisu proizvodili igrači za ništa. A kvaliteta svih tih igrača je jako loša, pa ti ne vrijedi puno nikakva taktika. Ako se ide napraviti pravu ekipu, ima se para, onda se vraćati na 3-5-2 je po meni nonsens.

Offline oggy3

• Inćun
    • *
    « Odgovori #11905 u: Svibanj 24, 2012, 10:05:51 »
  • Citat: "Mlakonja"
    Bravo izdajico.  =D> Zasad možemo biti zadovoljni kako je krenulo,ali vidjeti ćemo kako će to izgledat kada sezona krene. Svih 9 novih igrača u ekipi i Kreilach,trebat će to neko vrijeme da maršinerija krene. Osim toga,još ne vidim da se spominju ozbiljni veznjaci-znalci koji će od Benka i Bjelanovića napravit strijelce. Fernandeza nećemo vidjeti,ali netko kao on bi nam  zlata vrijedio. Očito se napad i obrana polako slaže,ali ja sam nestrpljiv i očekujem Vugrinca. :)
    Ne pada mi trenutno napamet niti jedan drugi iz naše lige,možda Morales,ili iz Italije Codrea? Ne zamjerite šta malo visoko letim,ali stvarno se slaže vrhunska ekipa. Benka sam priželjkivao. Ako ostane Bošnjak,nadam se da će Tadić ostat nesuđeni.
    Nije se ni nretljak spominjo pa ono odjednom potpis tako da

Offline river

• Forza Fiume
    « Odgovori #11906 u: Svibanj 24, 2012, 11:50:09 »
  • Krećemo sa prvim ovoljetnim ažuriranjem popisa igrača Rijeke! Kao prvo, još jednom ćemo nabrojati sve one koji su već u prvim danima prijelaznog roka napustili Kantridu:

Valentino Stepčić
    Andro Švrljuga
    Ilija Sivonjić
    Alen Dedić
    Bojan Zogović
    Željko Tomić
    Damir Čehič
    Marko Simanović
    Ivan Bijelić
    Bojan Burazor
    Uroš Palibrk

Još trojica kojima istječe ugovor ove godine:
    Mario Tadejević
    Igor Čagalj
    Kristijan Čaval

A sada važeći ugovori:

2013.
    Adam Sušac
    Robert Lisjak
    Fenan Salčinović

2014.
    Antonini Čulina
    Deni Rubčić
    Marin Grujević
    Damir Kreilach
    Mato Neretljak
    Jurica Vranješ

2015.
    Niko Datković
    Simon Sluga
    Armando Mance
    Toni Jović
    Mato Miloš
    Matej Mršić
    Ivan Močinić

2016.
    Dejan Polić

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #11907 u: Svibanj 24, 2012, 11:52:19 »
  • majko mila tko je armandu dao ugovor do 2015?
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba

Offline oggy3

• Inćun
    • *
    « Odgovori #11908 u: Svibanj 24, 2012, 11:54:46 »
  • Citat: "october"
    majko mila tko je armandu dao ugovor do 2015?
    pa bio je veliki potencijal u junorima

Offline october

• Forza Fiume
    « Odgovori #11909 u: Svibanj 24, 2012, 11:58:37 »
  • To svi govore. Valjda radi stasa.

Ovako kada ga gledaš, rekao bi da je zalutao u sport a kamoli u nogomet.

Valjda nisam dovoljno strucan. Mozda je talent kojega nitko ne razumije.
    Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba