Jadranski derbi: Splićani pokvarili Skočićevu premijeru

U 18 zaostalom kolu MaxTv prve lige na Kantridi pred oko 6000 gledatelja Rijeka je izgubila od Hajduka rezultatom 0:3. 112. po redu Jadranski derbi razveselio je popriličan broj hajdukovih navijača koji su na istočnu tribinu pristizali tijekom prvog poluvremena.

Povratnik na klupi Rijeka Dragan Skočić svoju premijeru u svom klubu neslavno jepočeo ali mu to ne treba uzeti na zlo jer u samo 2 dana nije se moglo bolje i više. Prvi pomak kako je trener obećao, to je i napravio, probudio je igrače. Prvo poluvrijeme vidio se veliki pomak u utakmici tj. prvotimci Rijeke zaigrali nogomet što do sada na kantridi u ovom prvenstvu nije vidjeno. Mladi Ivan Močinić bio je pokretač igre u prvom dijelu, lavovska borba i igra dovela ga više puta pred gol gostiju ali ga i možda neiskustvo nije prometnulo u matadora utakmice.

Već u 3′ na njegov ubačaj Čulina šalje loptu prema golu gostiju, u 7′ sa same gol crte upućuje loptu prema golu ali golman Blažević izbacuje u korner. Palibrk ohrabren prijetnjama domaćih u 12′ upošljava gostujućeg golmana koji opet izbacuje u korner. Tri minute kasnije točnije u 15′ hladan tuš za Rijeku Vukušić vara kapetana Čaglja i trese Lisjakovu mrežu 0:1.

Riječani ne posustaju i opet u prvi plan iskaču Močinić i Palibrk, 18′ na Ivanovo dodavanje Uroš puca ali siguran Blažević zaustavlja i taj udarac, 23′ Močinićeva asistencija za Švrljugu zamalo u zaleđu, 24′Močinić u prodoru dolazi sam u najizgledniju priliku pred Blaževića koji opet brani. Do kraja prvog poluvremena Rijeka uspješno parira i u svlačionicu se odlazi s minimalnim vodstvom gostiju – 1:0.

Drugo poluvrijeme započinje s prvom izmjenom u ekipi Rijeke, umjesto Živulića ulazi Miloš, a u toj rohadi mjesta Močinić biva povučen natrag i tu počinju muke. Hajduk preuzima igru i pritišće na domaći gol sve češće. U 60′ klasična bakljada na zapadu u režiji Armade koja i dimnim bombama i dimom iz baklji toliko smanjuje vidljivost da se akcija koja dovodi Hajduk u vodstvo od 2:0 skoro i ne vidi sa tribina. Na ubačenu loptu s desne strane Cakataš prolazi ispred Palibrka i pogađa mrežu golmana Lisjaka. 10 minuta kasnije blijedi pokušaj Sivonjića da smanji razliku, 72′ Andrijašević puca ali Lisjak brani a u 80′ treći zgoditak za Hajduk postiže strijelac prvog gola Vukušić šaljući loptu u mrežu Lisjaku kroz noge 0:3. Takvim rezultatom nakon još dva pokušaja domaćih u 83 i 90′ završava utakmica. (L.Slama)