Å est minuta dijelilo je Riječane od pobjede protiv Dinama i rezultata koji bi im najvjerojatnije osigurao opstanak u prvoj ligi. Ipak, ‘bijeli’ ne mogu biti nezadovoljni i s bodom kojim su se trenutno odljepili od izravnog konkurenta za ispadanje Intera na 2 boda razlike. Dinamo je dominirao većim dijelom susreta ostvarivÅ¡i na kraju posjed lopte od 66 posto, a ‘bijeli’ parirali borbenom i čvrstom igrom potpuno bezopasni u napadu. Unatoč takvom razvoju situacije, u 27. minuti je povela Rijeka iz svoje jedine konkretne akcije u prvom dijelu. ÄŒulina je u Å¡esnaestercu modrih uposlio BoÅ¡njaka koji pada nakon kontakta sa Å imunićem a Križarić pokazuje na bijelu točku s koje je siguran Kreilach – 1:0.

U drugom dijelu gosti stvaraju pritisak, a Riječani se povlače na svoju polovicu čuvajući rezultat. U 77. minuti ‘bijele’ čudesno spaÅ¡ava Lisjak refleksno odbivÅ¡i Sylvesterov projektil u prečku, a nakon toga uhvativÅ¡i loptu koju stotinku ispred dva Dinamova napadača. U 84. minuti Riječani razvijaju svoj drugi pravi napad na utakmici kada je ÄŒulina po ulasku u kazneni prostor pokuÅ¡ao pronaći usamljenog Stepčića kojem Leko oduzima loptu i pokreće polukontru gostiju. U nastavku Badelj sjajnim centarÅ¡utom pronalazi Pivarića koji izlazi sam pred Lisjaka i rutinski ga matira za konačnih – 1:1.

Neplaniranim bodom protiv Dinama Rijeka nije izašla iz opasne zone ali je napravila koračić prema ostanku u ligi. Unatoč Rijekine trenutne prednosti od dva boda, sa sigurna tri Interova boda u posljednjem kolu protiv Varaždina, Zaprešičani su realno jedan bod prednosti u odnosu na klub s Kantride. Riječani u sljedećem kolu gostuju protiv Cibalije pa ugošćuju Slaven Belupo, a u zadnjem kolu gostuju u Karlovcu. Inter u sljedećem kolu ugošćuje Hajduka, a u predzadnjem kolu gostuje kod Splita. U slučaju da Inter i Rijeka na kraju budu bodovno poravnati, igrati će se majstorica za opstanak s obzirom na činjenicu da su u međusobnim susretima oba kluba ostvarila identične pobjede od 1:0 na domaćem terenu.(Rijeka Danas)