Zagreb – Rijeka 0:1

Rijeka se iz Zagreba vraća s prva tri boda. Utakmica će se definitivno viÅ¡e pamtiti po bodovima nego po igri. Prvih 45 minuta utakmice u Kranjčevićevoj ulici izmeÄ‘u Zagreba i Rijeke gledatelji su gledali nogometnu uspavanku u kojoj je najzanimljiviji detalj činjenica da ‘bijeli’ po prvi puta igraju u trećoj bordo garnituri dresova. Jedinu izglednu situaciju za vodstvo imao je Knežević u 41. minuti.

Slična utakmica igrala se i u drugih 45. minuta. U 72. minuti najbolju priliku imaju domaćini koji nisu uspjeli iskoristiti nekoliko situacija u gužvi u šesnaestercu Rijeke. Gol odluke stiže u 84. minuti. Neretljak primjećuje i upošljava usamljenog Weitzera koji s 18 metara upućuje ne toliko snažan koliko precizan udarac za prvi gol Rijeke u novom prvenstvu i 0:1! Najveću priliku za poravnanje propustili su domaćini u posljednjoj minuti kada je Vojtuš pogodio gredu Lisjakovog gola. Na kraju su ipak slavili Riječani.(Rijeka Danas, foto: facebook)