Osijek – Rijeka 1:1

Unatoč boljem ulasku u igru ‘bijelih’, koji su danas igrali u bordo dresovima, do vodstva su u 10. minuti iz kaznenog udarca preko Peroševića došli Osječani. Strahonja je dosudio kazneni udarac nakon što je centaršut Kvržića u ruku pogodio Čavala. U 19. minuti najbolja prilika za Riječane kada Mutomba sjajno prolazi po korner liniji, ubacuje za Čulinu koji s nekih šest metara šalje loptu visoko preko grede. Od 24.minute domaćin igra s igračem manje. Sudac Strahonja pokazao je braniču Osijeka Vrgoču izravan crveni karton, nakon što je na 40 metara od svog gola oštro startao na Brezovca.

Riječani nakon isključenja Vrgoča preuzimaju punu terensku inicijativu ali osim vratnice Weitzera u 30. minuti iz slobodnog udarca ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti domaću mrežu. Na odmor se odlazi s prednošću Osijeka. U drugom dijelu Scoria umjesto Kreilacha uvodi Mujanovića. Rijeka je sve opasnija, u 56. minuti u prilici je opet Weitzer ali vratar Osijeka spašava svoju mrežu. U 67. minuti izjednačenje! Mujanović sjajno pogađa s oko 20 metara iskosa za 1:1. U 69. minuti Rijeka je oštećena nakon što je Smoje namjerno igrao rukom u svom šesnaestercu, a Strahonja nije dosudio kazneni udarac. Smoje je u tom trenutku imao i žuti karton što bi značilo da ga je sudac trebao isključiti. Do kraja utakmice pritisak Rijeke ali u posljednjim trenucima su do tri boda mogu i Osječani kada jedan opasan udarac krajnjim naporom spašava Lisjak. Na kraju ipak završava 1:1, a Riječani se kući vraćaju s bodom. (www.rijekadanas.com)