Rijeka – Istra 1961 3:0

Jednom od boljih otvaranja prvenstva večeras je svjedočilo oko 5000 gledatelja, koji su sasvim sigurno sa Kantride otišli zadovoljni. Rijeka je s visokih 3:0 podigla navijačka očekivanja od nove sezone i, barem na nekoliko sati, zasjela na čelo ljestvice MaxTV Prve lige, koja se od ove sezone igra četverokružno i sa deset klubova. Nažalost, čitav susret ipak je igran s čestim pomislima na Alena Pamića, koji nas je prerano napustio. Njemu u čast, susretu je prethodila simbolična minuta šutnje, a čitav je stadion, na početku i na završetku utakmice, skandirao Alenovo ime.

Goste iz Pule, koje je pratilo oko stotinjak Demona, načeo je Tomečak neočekivanim pogotkom iz pokuÅ¡aja centarÅ¡uta u 15. minuti. U 39. minuti vodstvo je povećao Leon Benko nakon lijepog udarca Alispahića, kojem je prethodio “tunel” Zlomislića, a najbolji strijelac proÅ¡le sezone postigao je i svoj drugi pogodak u 67. minuti nakon impresivne malonogometne akcije u kojoj su sudjelovali Brezovec, Alispahić, ÄŒulina i Jugović.

Svoje mišljenje o utakmici možete podijeliti na našem forumu, a, ukoliko ste zainteresirani, pozivamo Vas da ocijenite večerašnje glavne aktere u za to predviđenoj temi.

Rijeka je opravdala ulogu favorita i na najbolji mogući način otvorila sezonu od koje svi imaju visoka očekivanja. Sljedeće kolo Rijeka gostuje na Poljudu, zatim na Kantridu dolazi zagrebački Dinamo, a prije svega Bijele čeka prvi europski dvoboj nakon četiri godine pauze; u četvrtak (18. srpnja) će u Rijeku sletjeti gosti iz Walesa. Pohod neka krene!